Krížiková výšivka. Máte dáke predlohy?

luculka
20. sep 2007

Ahojte radi vysivate?podelte sa s nápadmy a predlohamy....ja zhánam hlavne Macka Pu 😉 🙂

____________________
poznamka od admina:
program PC stich na poziadanie u uzivatelky julovka, poradovnik najdete tu https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
princip: ta, ktora program dostala, ho posle tej, ktora je v tabulke pod nou 😉

vesi
9. nov 2007

bobulka dá sa, nájdeš ich aj v prevodníkoch...
snoopy, ak by som zmizla, tak mi blbne kôň, teraz som sa sem nemohla dostať 😠

vesi
9. nov 2007

snoopy, ten link čo si dala vyzerá zaujímavo, to sú fakt krížiky?

snoopy
9. nov 2007

no to je nejaké vyšívanie 😕 ....proste ukladáš mulinku, krížiš, preplatáš...neviem čo to je za techniku....ale pekne plasticky vyzerajú tie vzory

bolulka
9. nov 2007

vesi, čo sú tie prevodníky a kde sú? a normálne sa s nimi vyšíva? ako s tými klbkami?

vesi
9. nov 2007

jaj snoopy, vidíš aká nechápavosť ťa čaká ked ti bude pri PC asistovať drobec... 😝 😀
bolulka, prevodníky sú tabulky podľa ktorých si prevedieš napr. nite DMC na inú značku. prečítaj si tému od začiatku, tam bolo všetko postupne povysvetľované 😉

snoopy
9. nov 2007

výšivkárky moje zlaté a používate na prekreslenie predlohy na panamu/kanavu/perličku prekreslovaciu-zažehlovaciu tužku? 😕

michalag
9. nov 2007

ahojte 🙂 , som tu na chvilku, lebo idem robit zajtrajsi obed 🙂
snoopy, bola som vcera v priore v galanterke a pytala som sa na cervenu panamu a vraj ju maju, len stoji 202,- tak ako aj biela

vesi
9. nov 2007

ja nie, naznačím si len vyprateľnou fixkou počet krížikov po 10 kríž. na šírku a výšku, aby som vedela koľko látky mám odstrihnúť a vyšívam podľa predlohy na papieri, potom vyškrtávam čo mám vyšité 🙂

vesi
9. nov 2007

ahoj miška 🙂

snoopy
9. nov 2007

ahoj miška...v priore? nie u ďuriančina? ja som sa pýtala včera v priore, tam pri dráčikovi a povedala mi, že má iba bielu a béžovú...tak čo je šiši??? 😅

dupinka
9. nov 2007

baby, mam tu nejake starsie perlovky, bez cisel, myslite, ze to mozem kombinovat s moulinkami? A este vas chcem poprosit, ci nemate nejake predlohy na vysivky do kychune, nejake cajniky, kanvice a pod... mala som kedysi take , neviem, kde som to zalozila ☹ V jednej farbe, viacere odtiene... poslite link, ak nieco najdete.Dik

snoopy
9. nov 2007

ani ja nie vesi....ale teraz som o nej čítala a dosť ma to zaujalo...lepšie ako rátanie krížikov 😔 😉

vesi
9. nov 2007

ahoj dupi, môžeš kombinovať, aj ja to tak robím 🙂 a kuchynské som akurát dnes videla, idem pohľadať 😀

anjelik85
9. nov 2007

jejda, to mi poraďte nejak s tým prekreslením predlohy na látku. ja som si obrázok vytlačila na tlačiarni. ale ako to začať prenášať na látku, to...?

dupinka
9. nov 2007

anjelik85: a to su kriziky? tie sa neprekresluju...

vesi
9. nov 2007

http://picasaweb.google.com/fabiannajo/Cucina
kuchyňa 😉

snoopy, tak to je zaujímavé.... rada by som to videla ako to vyzerá...

dupinka
9. nov 2007

jeeej vesi. dakujeeeem 😉

snoopy
9. nov 2007

anjelik...buď cez pauzák prekreslíš a potom z pauzáku cez kopír na panamu (ide to pekne vyprať)...alebo ako som teraz čítala...zažehlovacou obkreslovacou fixou prekreslíš obrázok na papier a potom prežehlíš na panamu...tretia možnosť je rátanie krížikov a vyšívanie len tak...môj prípad

dupi...kuknem aj ja...myslím, že som niekde videla aj obrázky do kuchyne 😉

michalag
9. nov 2007

ahoj dupi 🙂 ,
snoopy, ja som tam bola vecer a pytala som sa jej a myslela si ze nemaju ale potom sa isla pozriet a mali ju a aj mi ju ukazala, tak neviem 😅 .
A kedy si tam bola? Ku Duriancikovi sa chystam zajtra, tak ti mozem kuknut aj tam 🙂

bolulka
9. nov 2007

dievčatá, ja naozaj nemám na to čas čítať až toooľko strán 😕

prosím ešte poradiť, keď mám v tom programe vytvorený obrázok v DMC Streanded Cotton bavlnkách, môžem si v rovnakých číslach objednať tie pupets muline? 😒

michalag
9. nov 2007

snoopy aj ja tak vysivam, len si zistim aku velku panamu potrebujem

dupinka
9. nov 2007

ja ratam kriziky a ceruzkou skrtam, co som vysila...

anjelik85
9. nov 2007

snoopy, kde si čítala o tej prekresľovacej ceruzke? kukla by som to. je to asi jednoduchšie ako rátanie krížikov. 😀

vesi
9. nov 2007

hľadala som kuchyne a našla som tatty teddy
http://photofile.ru/users/morda1/1354894/

bolulka, nie, každá značka má ináč očíslované odtiene...

dupinka
9. nov 2007

vesi, z tych napadov nieco vyberiem. Vies, do novej kuchyne... 😅

vesi
9. nov 2007
dupinka
9. nov 2007

hmmmm, pekne, a teraz este porad, ktore vysit, chichi 😀 tych vysiviek je tolko vela a take krasne, ze si asi hodim kockou..

snoopy
9. nov 2007

hľadala som tú kuchyňu a našla som záložky do knihy...pekný darček pre niekoho, kto rád a veľa číta:
http://picasaweb.google.com/abril.gasca/PuntoDe...