Krížiková výšivka. Máte dáke predlohy?

luculka
20. sep 2007

Ahojte radi vysivate?podelte sa s nápadmy a predlohamy....ja zhánam hlavne Macka Pu 😉 🙂

____________________
poznamka od admina:
program PC stich na poziadanie u uzivatelky julovka, poradovnik najdete tu https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
princip: ta, ktora program dostala, ho posle tej, ktora je v tabulke pod nou 😉

ivet
24. okt 2007

Lenkalienka...pořád to nejde? ☹ To je divné ...vůbec Ti to nejde pustit, nebo tu fotku tam dát?

lenkalienka4
24. okt 2007

ivet, program ide, ale neviem tam dat foto... IP

ivet
24. okt 2007

Lenkalienka, jestli Ti program jde, tak pak tam dáš tu fotku Výšivka - import a vybereš si, kde ji máš. Já si to zmenšuju - kolik křížků - tolik pixelů....většinou tak 200x200 křížků (popř. jedna strana 200, není-li to čtverec - ta větší) ...200 křížků odpovídá tak 40 cm ... Ten obrázek takto zmenšený je maličký, ale jinak to udělá nesmyslně veliké předlohy 🙂

Vesi má pravdu, že PC Stitch je lepší v barvách, Artopik nabízí jen 2 varianty- 17 (zdá se málo), nebo 250 (nesmyslně moc)...mě zatím těch 17 vždy stačilo a fotky jsou "jako živé" 🙂

lenkalienka4
24. okt 2007

ivet, skusim a dam vediet ci to funguje... ale musim ist off, mala je akaaasi hladna tak ideme papat, zatial pa

vesi
24. okt 2007

ivet, fotky čo si vyšívala sú nádherné, ja som nechcela ten artopik "zhodiť", ale napr na portréty kde vyšívaš tvár cez celý obraz, by som skôr preferovala PC stitch 🙂

vesi
24. okt 2007

ivet a aké nite dáva ten artopik?myslím značku...

ivet
24. okt 2007

Vesi, jasně, já Ti rozumím 🙂 Já s ním taky dělala, jen mi ten Artopik přijde jednodušší 😀 Ale u PC je určitě velká výhoda ta volba barev - pokud seženež požadované množství v obchodě, to je někdy taky problém 😅

vesi
24. okt 2007

presne, to máš pravdu, u nás našťastie v galanterke majú anchor všetky farby, v tomto sú dobre zásobení 🙂

michalag
24. okt 2007

ahojte babenky 🙂 ,
Ako sa mate?

vesi
24. okt 2007

ahoj, celkom fajn, len mi malá nedovolí vyšívať 😠 tak uvidím dokedy ma nechá pri PC 😝 😀 a čo ty? už vyšívaš?

ivet
24. okt 2007

Vesi, myslím, že žádnou. Dá to jen barvičky...takže já si je pak kupuju podle toho - to je trochu nešťastné, v tomhle má PC rozhodně navrch...ale já mám tedy problém sehnat ☹

No, mě malá pro změnu usnula, takže jdu něco dělat 🙂

vesi
24. okt 2007

aha, tak ale ked už si toho toľko povyšívala, už vieš ktorá niť sa ti hodí, ja by som na to nemala trpezlivosť, no čo už, som pohodlná 😝 😀

michalag
24. okt 2007

tak mame rovnaky problem 😀 , ale ked pojde naobed spinkat, tak hadam vysijem zopar krizikov a ked nie tak az vecer
Vcera som dala zase mailand na bavlnky, to je strasne, ja som povedala ze pri nich asi zkrachujeme 😀

vesi
24. okt 2007

michalag, tak vitaj v klube skrachovaných v dôsledku závislosti na vyšívaní 😀 😀 😀 môj muž ani nevie koľko ma stál doteraz obraz čo vyšívam a to ešte nie je koniec, ešte sa budú nite dokupovať 😝 😀

michalag
24. okt 2007

mna vysivanie strasne bavi, ale keby to nebolo take drahe 😖
Ved ja dam len 500,- 700,- mesacne na bavlnky a mozno aj viac 😅

dupinka
24. okt 2007

Ahojte! 🙂

Nemozem pisat,mam toho v praci nad hlavu, same problemy. Tak aspon narychlo citam, co ste popismenkovali.
inak, co sa tyka krtka, to mi vcera posielala na mail Zuzi76

matar
24. okt 2007

ahoj 🙂 ja som doteraz dve hodiny závisláčila, meter sa začína na seba podobať 😀
a o tom mínaní radšej ani nehvorím- no ja mám šťastie, že môj muž je zase vášnivý akvarista, tak máme doma vačšie akvárko ako vanu a to je tiež dosť drahé hobby, tak mi do bavlniek nemôže frflať, lebo ho zruším s rybkami 😀

vesi
24. okt 2007

no, pri mojom tempe vyšívania, ja dám toľko cca každý druhý mesiac 😝 neviem si predstaviť, že by som pri telke len tak nečinne sedela, ja vyšívam len pri telke 🙂 a asi som švihnutá, ale ked to mám hotové, tak to vycapím na gauč a chodím okolo a kochám sa 😝 😅 😀

vesi
24. okt 2007

čaute, matar, to máš dobré, na budúci rok poviem MM aby si zaplatil rybársky lístok, pod stromček nech si kúpi novú udicu a potom budem mať aj ja argumenty 😀

michalag
24. okt 2007

tak mne nastastie drahy do vysivania, ani do bavlniek nesomre, lebo vie, ze ma to bavi, on ma zase rad jeden program v PC a kreslenie v PC (aj koli robote, aj koli tomu ze ho to bavi, dali mu novy program, tak sa v nom musi naucit robit)

vesi
24. okt 2007

môj, len frfle, ale ináč v pohode. je zvyknutý, aj jeho mama vyšíva 😀

michalag
24. okt 2007

vesi 😀 😀 😀 ,

lenkalienka4
24. okt 2007

ivet: VEľká vďaka, ide mi to 😀 😀 😀 Hurááááá

Ešte sa s tym musim trošku pohrat a bude to skveléé, ĎAKUJEM!!! 😀

matar
24. okt 2007

vesi, čo teraz vyšívaš? nestíham ťa sledovať 😉

vesi
24. okt 2007

michalag, to vieš, roky praxe, už viem ako naňho 😀 😀

michalag
24. okt 2007

to hej, ja tiez, ked si chcem vysivat, tak sa ho spytam ci nechce ist na PC a hned mozem zacat 😀

vesi
24. okt 2007

matar, ešte stále ten 3 poschodový stromček

http://vesi1910.multiply.com

ale už mám skoro hotovú tú druhú korunu, alebo ako to nazvať. dnes to odfotím, ak nezabudnem a pridám foto 😉

dupinka
24. okt 2007

mna zase vcera prijemne prekvapil manzelik, ked povedal, ze si mam z rodinneho rozpoctu zobrat tolko penazi, kolko bude treba a nie a´by som to platila zo svojho vreckoveho 😀
Ale je fakt, ze toto hobby je sakra draha zalezitost... Ale zato pekna!

vesi
24. okt 2007

teraz som si všimla, že som tam nedala posledné foto 😠

michalag, ved hovorím, roky praxe 😀

vesi
24. okt 2007

dupi, požičaj manžela 😀 😀