Krížiková výšivka. Máte dáke predlohy?

luculka
20. sep 2007

Ahojte radi vysivate?podelte sa s nápadmy a predlohamy....ja zhánam hlavne Macka Pu 😉 🙂

____________________
poznamka od admina:
program PC stich na poziadanie u uzivatelky julovka, poradovnik najdete tu https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
princip: ta, ktora program dostala, ho posle tej, ktora je v tabulke pod nou 😉

blumka
27. dec 2007

eli take spolocenske hry by som brala aj ja..strasne rada sa hram 😀
miska veru krati sa mi to, ja by som najradsej cely januar prespala a zobudila sa az tesne pred porodom, uz sa neviem dockat 😵

michalag
27. dec 2007

blumka, to ti verim ved prichod dietatka je najkrajsie ukoncenie tehotenstva. Ja by som sa hned dala nahovorit 😝 😀

blumka
27. dec 2007

no samkovi by sa zisiel uz dajaky bracek alebo sestricka 😉 druhe este neplanujete?

michalag
27. dec 2007

my by sme aj len mame strach ohladom financii a nasho 1-izbaciku ci nam tam nebude tesno, ale aj mne to uz chyba

blumka
27. dec 2007

no to hej, to sa vtedy tazsie rozmysla nad druhym dietatkom, ale snad to dajako poriesite aby aj babo bolo aj aby ste sa pomestili 😉

michalag
27. dec 2007

ved v podstate ten bytik nam robi asi najvacsiu starost, ale byvali tu v 1 izbovom aj 4 dospely tak...

blumka
27. dec 2007

no vidis, ked sa pomestili 4 dospeli tak jedno babetko sa este zmesti 😉
my este nemame ani to jedno babo, a moj manzel uz teraz rozmysla nad druhym 😅

michalag
27. dec 2007

ved ale za chvilocku uz budete mat 😉
Niekedy rozmyslam ze by som do toho sla a niekedy zase ze kde mam rozum mame malo miesta v byte...

blumka
27. dec 2007

zatial mate aspon samka, a mozno neskor sa to vyriesi nejako aj s bytom a potom sa ti urcite bude lahsie rozmyslat.. 😉

michalag
27. dec 2007

to hej, ved este mame cas, vzdy som chcela mat medzi detmi tak 2-3 roky, ale hadam sa to podari do vtedy nejako vymysliet 🙂
Dobre musim ist, lebo drahy potrebuje nieco porobit na PC, a konecne som dostala chut vysivat (po mesiaci) tak sa idem do toho pustit.
Maj sa pekne 😉

blumka
27. dec 2007

papa miska 🙂

zuzi76
28. dec 2007

Ahojte zienky!
Tak sa konecne hlasim aj ja! A dokonca mame funkcny notebook!!! Len sme prisli o fotky. 😠
Lenkalienka, aj Misko je uuuplne nadseny tym psikom. Vlaci ho za ucho po dome!
Maminka s ocinkom dostali Scrabble, tak teraz napiname mozgove zavity! 😀 A vysivanie lezi pekne zlozene! Ale dnes sa chystam do toho pustit, lebo mam navarene a Peto je na polovacke.
Jaj, a vytesujem sa pohladom na dalsie dve predlohy na vysivanie!!!! 😉 😀

eli77
28. dec 2007

Zuzi aj my sme minile prisli o fotky ked nam pc-trosku vykapal...teraz uz poucena si ich rychlo napalujem na cd...
...dostali ste scrabble? Ja milujem tu hru, vies ze sa da perfektne zahrat aj online, na www.herna.net ?

dupinka
28. dec 2007

Ahojte!

vobec nemam chut vysivat.Vcera sme mali trochu blbu debatu doma. V podstate nic o com by sme vopred nevedeli, ale nejako ma to dostalo do stavu, kedy mam pocit, ze nic sa nepohne dalej:

Som v docasnej statnej sluzbe, ta mi konci v auguste. Moje dalsie fungovanie: na to, aby som isla do stalej sluzby potrebujem mat aspon zakladny colny kurz. ten trva 6 mesiacov interne (mimo Nitry) aleb externe. Momentalne nemam a zatial nic nie je v ponuke Tak mi zostava druha moznost. poziadat opat o docasnu. Tam musim robit testy z telesnej a psychotesty na policii. to by som snad aj zvladla, ale problem to nevyriesi, lebo skor ci neskor ten kurz mat budem mueist. len zamestnavatel nevie vytvorit podmienky, aby som tam sla. Preto cakame s babatkom, ako sa to vyvinie u man v praci. Manzelik vcera povedal, ze ak sa situacia do augusta nevyriesi, tak budem v docasnej a pojdem na matersku, ved kurz mozem spravit aj potom, ked bude dieta, a to externe.
Nechce na mna naliehat, viem, ale aj tak si niekedy pripadam hrozne, a vyzera to navonok ako keby som dieta nechcela.

LENZE: male dieta je stale prekazkou z pohladu zamestnavatela a navyse, v priebehu tohto roka by mali byt manzelik certifikovani a v roku 2009, teda ked teoreticky bude babatko na ceste alebo prave narodene, tak by mal ist na misiu. (je prof. vojak)

CO ROBIT?! Ja uz neviem, kam z konopi, babatko velmi cheme, aj ked v podstate este mozeme nejaky ten cas pockat. Mame 8 mesiacov po svadbe, nie sme este stari. Ja vsak mam strach, ze ked sa to bude odkladat, ako zakon schvalnosti to potom nepojde...Ved prave teraz sa mi zacali objavovat problemy.

miluta
28. dec 2007

Mám jednu otázku k téme ...chcela by som nejaké pekné námety na vyšívanie...poradíte?

michalag
28. dec 2007

Ahoj miluta 🙂 , chod od zaciatku temy a urcite najdes zaujimave linky na krasne predlohy 😉

miluta
28. dec 2007

michalag..dik

eli77
28. dec 2007

☹ dupinka...a ja som si myslela, ze ake to mam velke problemy...ale tie tvoje by som veru nechcela. Neviem ako to vyriesite, ale v kazdom pripade budem na teba mysliet nech sa uz rozhodnes akokolvek a nezabudaj na to, ze si skvela zienka a urcite aj super manzelka a aj buduca mamina. 😵 😵 a my ta tu mame radi...aj ked sa ti prave nechce vysivat 😀 😀

matar
28. dec 2007

dupinka, mrzí ma, že máte takéto starosti ☹ pre bábo sa rozhodnite ked budete o tom obaja presvedčení n a100%. a nemáš možnosť vymeniť prácu?

aaahoy
28. dec 2007

Ahoj dupinka, tvoje rozhodnutie sa zda byt narocne, ale skusme to rozlozit do troch situacii...

Situacia 1: podari sa to s tvojou karierou a nepodari sa babetko = tragedia
Situacia 2: podari sa to s babetkom a nepodari sa kariera = tragedia? (urcite nie)
Situacia 3: podari sa to aj s karierou aj s babetkom = stastie a mozno realita (prilis velke riziko, dieta by som nerizkoval)

Neboj, mne sa teraz tiez zivot meni od korena...po 13 rokoch v zahranici sa vraciam na SK (bez bohatstva, bez kariery) a najvecsie bohatstvo co si odnesieme bude male babetko, ktore sa nam ma o mesiac narodit. Vies kolko ludi ma odhovara aby som tam nesiel? Mam vsak svoje priority a ostatne je druhorade. Zaklad pre mna je vychovavat dietatko v kruhu rodiny s babkami, dedkami, sesternicami, spolocne sa stretavat, mat spolu "fun". Moze sa mi vsetko na svete nepodarit, ale keby sa mi nepodarilo zalozit si rodinku, bol by som "prazdny" to vsetko ostatne by bolo nanic.

dupinka
28. dec 2007

aahoy: no, to si napisal veelmi pekne 🙂

pracu vymenit nemozem a ani nechcem... Pravo ma bavi, mam istotu, ze ak sa kvoli manzelovej praci budeme musiet niekam stahovat, tak vlastne nebude problem poziadat o prelozenie (ssom v colnej sprave). Sme na opacnom konci slovenska, 400 km od akejkolvek blizkej rodiny, takze by nam nikto nemohol pomoct a v podstate to ani nechceme. Naucili sme sa fungovat sami.
Jedine, co mi ostava, je dufat, ze sa to v priebehu nastavajuceho roka vyriesi, len sa bolim, aby som potom nemala zdravotne problemy a problem otehotniet..

a inak, prave som dosila dalsi obrazok - korenicka, do sady do kuchyne 😀 aspon trochu mi to zlepsilo naladu. Skoda len, ze nemam fotak..

kote100
29. dec 2007

ahojte 🙂
mozete mi prosim vas povedat ako sa robia tie kriziky z fotiek keby som chcela niaku fotku vysit,kde zozeniem ten program kory mi to spravi?moc dakujem 🙂

zuzi76
29. dec 2007

Ahoj Dupinka!
Moja, nezavidim Ti. My sme tiez po svadbe cakali, lebo som mala zmluvu na dobu urcitu. Az ked som dostala na neurcitu, tak sme zacali pracovat na babatku. A teraz som uz 4,5 roka doma a asi este dalej budem, a potom si aj tak budem hladat novu robotu!
Ale ked sa tak zamyslim, tak vlastne sa mame uplne fajn.
Mozno by som to na tvojom mieste nechala na prirodu. A ked to babo pride, tak uvidite ako dalej. Ale ten pocit, ked sa ti narodi stoji za to!!! Deti su proste uzasne!
Zelam Vam, aby ste sa rozhodli k vasej spokojnosti a hlavne si z toho nerob nervy! 😉 Ako pises-este nie ste tak stari!

vesi
29. dec 2007

ahojte, kočky, tak dupinka, máš to ťažké, ale súhlasím so zuzkou, ja by som to nechala na prírodu, mne napr. trvalo 4 roky, kým sa nám zadarilo s bábätkom... a to som bola akurát nezamestnanaá, lebo firma, kde som robila skrachovala. teraz som už 5. rok na MD. občas mi naozaj chýba, že nechodím do práce, ale neľutujem, že som na MD. už teraz uvažujem kde si budem hľadať prácu a mám z toho fakt strach, ved začať znovu pracovať po 6 rokoch na MD je ťažké. no nie som prvá ani posledná a viem, že to zvládnem. môžem s povedať, že som veľmi šťastná 😀
tak sa nestresuj, ja osobne by som to nechala na prírodu, ale rozhodnutie je len na tebe a manželovi. mimochodom colný kurz sa dá spraviť aj popri MD 🙂 nebudem ti klamať, keby si ostala doma sama s novorodencom, je to ťažké, ale nie nezvládnuteľné 🙂 aj to len prvé mesiace kým sa zosúladite 🙂
pozri sa na nás, máme deti, zvládame aj domácnosť aj vyšívanie a PC 😀 ved nemusíš mať byt vždy ako zo škatuľky 😝 😀

julova
29. dec 2007

ahojte babule,....ja len ze som na Vas nezabudla 😀...myslim na Vas 😉 ...ale este stale sa doma zabehavame a na MK este moc energie nemam 🤐 ...som rada, ked si porobim nejake potrebne veci doma, kym Terezka spinka...je uzasna 😵 ... ale verim, ze coskoro si najdem viac casu a opat sa k Vam pridam a vratim sa aj k vysivaniu 🤐 😀

tak sa drzkajte 🙂

zuzi76
29. dec 2007

Ahoj maminka Zuzinka!
No, myslim ze ta chapeme, ze Terezka je dolezitejsia ako konik. ked budes mat trosku cas, tak napis aka je. Ci je dobrucka, ci mas dost mliecka a tak ... Nas to veru zaujima! 😀

julova
29. dec 2007

Zuzik - no mliecko mi robi starosti - ani nie mliecko, myslim, ze sa rozbiehame, co do mnozstva celkom slusne, ale samotne dojcenie - s tym este bojujeme..musim ju aj dokrmovat 😢 ...som z toho dost smutna, aj ked mi aj Dr. povedala, ze po CR sa to rozbieha pomalsie...ale uz som v BA vypatrala laktacnu poradkynu a urobim vsetko pre to, aby bola Terezka plne dojcena 🙂...inac je to anjelik...napapa sa v noci a potom potiahne aj 5 hodin do rana 😉....

dojcit musim cez klobucky...aj ked si vycucne bradavky, tak na hole sa mi nevie prisat...akoby si uz zvykla na ten klobucik - a to sa zasa bojim, ze cez ne si nenataha dost...lebo aj ked ju dojcim aj skoro 2 hodinky, este nema dost..ale ked odsavam, vidim, ze mliecka mam dost 😖....tak preto chcem prakticky vyuzit pomoc poradkyne, aby nas naucila spravne dojcit 🙂

je na zjedenie...anjelik nadherny 😵 😵

zuzi76
29. dec 2007

Zuzi, tesi ma, ze si odhodlana "bojovat". Urcite sa skus poradit! Ja som tiez pri prvom mala problemy, ktore sme ale nakoniec vyriesili a kojila (mne sa toto slovo viac paci) som 1 rok. A vlastne som skoncila, lebo som sama chcela. 🙂
Budem Vam strasne drzat päste!!!
A nadherna musi byt, ved je po rodicoch, nie?! 😉

julova
29. dec 2007

ta pani je super...manzel s nou uz volal a mozno by prisla uz zajtra! 😨 😉 😵 😵 ...urcite to nevzdam 😉

no...ja sa sice za nadhernu nepovazujem 😀...ale keby sme to merali stastim, tak som urcite nadherna stastna mamina 😉 😀....vcera u nas bola na prvej navsteve detska Dr. - vypisovala udaje a pyta sa ma, ci mam nejaky titul a ja ze ano - "Stastna mamina" 😀 😀...tak sa zasmiala...strasne zlata Dr. z Mytnej...

tak urcite dam vediet, ako sme pokrocili 😉

a nas hlados je presny ako svajciarske hodinky 😀...uz pomrnkava, tak idem nachystat "prislusenstvo" 😀 😉

a zajtra ak pride ta pani, podam potom dojmy a co nas vsetko naucila 😉 🙂

tak zatial papa 🙂

dupinka
29. dec 2007

julova drzim palce!

baby, no aj by som dala na vasu radu, nechat to na prirodu, ale na potvoru teraz mavam problemy. vyzera to na laparku, tak uvidime, co mi povie bud. tyzden doktor.. 😒