Krížiková výšivka. Máte dáke predlohy?

luculka
20. sep 2007

Ahojte radi vysivate?podelte sa s nápadmy a predlohamy....ja zhánam hlavne Macka Pu 😉 🙂

____________________
poznamka od admina:
program PC stich na poziadanie u uzivatelky julovka, poradovnik najdete tu https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
princip: ta, ktora program dostala, ho posle tej, ktora je v tabulke pod nou 😉

lucack
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jachin
25. apr 2013

@michaelamaranesi súhlas 😉
@lucack
stačí preletieť diskusie a nielen vyšívanie, ale ako sa rozbehlo háčkovanie a pletenie...a aj iné zaujímavé hobby..kto chce niečo urobiť, venovať sa ručným prácam, čas si nájde.Kto si robí uponáhlanú dobu, takú ju má a aj tak to prežíva...

sonice
25. apr 2013

AHojte, síce to nieje krížiková výšivka, ale sa chcem pochváliť medzi babami, ktoré vedia, čo je to za makačka. Je to košeľa z našej dediny. Urobila som ju svojmu manželovi. Výroba trvala vyše 6 týždňov (cca 7 hodín denne). Som na rizikovom, tak aspoň dáky osoh zo mňa.
Košeľa je robená hladkovanou technikou a je tam aj vyrezovanie. Je robená na domácom hustom plátne - žiadna panama, ani perlička.

Krížikom som dáko neprišla na chuť, rada si vytváram výšivku priamo sama - ako tu, nie podľa predlohy - to ma nebaví. Práve za to vás obdivujem, krásna robota - človek by ani nepovedal, že je to "obyčajný" križik.

andreajastericka
29. apr 2013

Hladam pomoc,potrebujem poradit kde zoženiem krásne križikove výšivky do kuchyne ide o deväť malých obrázkov kuchynskými motívmi, mlynček,čajník šálka,cukornička,..sú v dvojakom prevedeníí modrom aj hnednom,..mala by som zaujem si ich vyšit ale vobec neviem kde mám zohnat predlohy už som na nete prehladala tolko stranok,..možno mi tu bude vediet dakdo poradit,..dakujem piste aj na mail jasterica@centrum.sk

zuzanapd
30. apr 2013

@lucack ja tiež radšej kupujem sady, vyjde to lacnejšie ako si to všetko na komplet vyskladať - dmc, látka sú častejšie drahšie ako sada

jachin
1. máj 2013

Nemáte niektorá náhodou predlohu?:

jachin
1. máj 2013

A momentálne mám už asi rok rozvyšívané toto: Len mám jasnejšie farby:

ultra
16. máj 2013

@michaelamaranesi a sem tam aj ocinovia

aadulik2110
16. máj 2013

@jachin mám takú podobnú.... ale keď to býva takto zrejme, tak si zväčša tie obrázky prekreslím na štvorčekový papier

jachin
17. máj 2013

@aadulik2110 a nemáš ju v PC, žeby si ju sem vložila?

aadulik2110
17. máj 2013

@jachin nemám ju v PC, ale nakoniec som zistila, že je to úplne iná kačička.... ja som si myslela na túto, ale mám klasickú s káčatkami.... ale ja mám dosť časopisov na krížikovú výšivku z anglicka a tam by niečo také mohlo byť, keď budem mať čas, tak môžem pozrieť a prípadne by som vložila, ale skôr ako cez víkend to nebude.

aadulik2110
17. máj 2013

@jachin hmm, tak som mala chvíľku času a prešla som si tie časáky.... mackovia a podobné postavičky, ale žiadne kačičky.... prepáč

zuzanapd
17. máj 2013

@jachin
@aadulik2110
tie v časopise nenájdete, sú od Vervaco, boli ako sada...

jachin
17. máj 2013

@aadulik2110 vdaka za ochotu

lina136
22. máj 2013

Dobry den🙂Chcela by som sa opytat ci nahodou niekto nema predlohy na hello kitty?Vopred dakujem🙂

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rozzika
25. máj 2013

Kuk ku mne 😀 🙂

lina136
27. máj 2013

Dakujem Vam 🙂

amy14
27. máj 2013

neviete mi náhodou poradiť ako vyšívať na tričko...našla som spôsob,že vyšívam na panamu a zároven na tričko a potom panamu postupne vyťahujem.....dá sa to v pohode?

pempusik
28. máj 2013

@amy14 tiez som tot ak videla, ze to niektore robili, ja som to este neskusala.

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amy14
30. máj 2013

no ja som začala a uvidíme ako to doapdne...zatial len na také pracovné tričko,tak uvidíme,ked to dokončím,tak napíšem

mistisa
3. jún 2013

Ahojte dievky so zlatymi ručičkami 🙂 🙂 rada by som sa k vám pridala 🙂 ked ma chyti chuť tak vyšívam a teraz ma to nejak chytilo viac ako kedy predtým 🙂 🙂 Chcela som vás skúsiť poprosiť o radu prípadne pomoc kde by som našla nejaké predlohy 🙂 alebo ak máte niektorá či by sa nedalo nejako dohodnut 🙂 🙂 🙂 farebné som ešte nevyšívala a chcela by som skúsiť len všade kde som pozerala su dosť zložité ešte na tie si netrúfam. 🙂 🙂 ak by ste niektorá mala nejaké jednoduchšie alebo radu kde by som našla moc moc moc by som bola vďačná 🙂 Ďakujeeeeeem moc 🙂

ela2710
3. jún 2013

@jachin ahoj, podla mna nepotrebujes predlohu tej kacicky, pekne to vidno na tom druhom obrazku, co si pridala 🙂

jachin
3. jún 2013

@ela2710 no keby som si zväčšila tú druhú tak možno, ale tá prvá sa mi zdá taká veľmi mini, tak preto zhánam najlepšie na obe kačičky 😅
@mistisa o stránku dozadu dával niekto linky na predlohy, sú tam veľmi pekné obrázky a niektoré celkom jednoduché.a aj rozzika ( pár príspevkov vyššie) má v albume nejaké predlohy.
a ak nájdem v PC dačo jednoduchšie, tak to sem hodím

ela2710
3. jún 2013

@jachin a prva ti nejde zvacsit? skúsim pokukať po nete

jachin
3. jún 2013

@ela2710 ide, len potom je to tak trochu rozmazané a asi by som nemala nervy na podrobné pozeranie a čítanie krížikov 😝 😅

ela2710
3. jún 2013

@jachin spytaj sa tejto maminky, ci ti neposle predlohu: http://artmama.sme.sk/node/45276