Krížiková výšivka. Máte dáke predlohy?

luculka
20. sep 2007

Ahojte radi vysivate?podelte sa s nápadmy a predlohamy....ja zhánam hlavne Macka Pu 😉 🙂

____________________
poznamka od admina:
program PC stich na poziadanie u uzivatelky julovka, poradovnik najdete tu https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
princip: ta, ktora program dostala, ho posle tej, ktora je v tabulke pod nou 😉

lenkalienka4
27. okt 2007

ahojte, no dnes ste asi všetky vyšívali 🙂 Ja sa priznám že už som začala s portrétom, no zatial mám len pár riadkov, nemám veľa času vyšívať pri malej, pretože cez deň málo spinká, no budem sa snažiť využiť každú voľnú chvíľku, aj ked jej mám malo... a potom neskôr sa aj ja pochválim
😀 😉

katkak
27. okt 2007

Ahojte.
Dnes som našla vašu tému a veľmi ma potešila. Priznám sa že som veľa nevyšila, ale teraz by som mala chuť malému do novej detskej izby vyšiť nejakého pekneho anjela. Mohla by som vás poprosiť o nejaké predlohy. Vopred vám ďakujem.

osusko
27. okt 2007

Ahojte
aj ja rada vyšívam. NAposledy som pred rokom čo som bola tehotná som vyšívalu čínske hrnčeky postavené na sebe. A začala som malej obrázok ale ako sa narodila tak som do ničoho nepychla. A okrem toho aj štrikujem, hačkujem a viažem uzly a všetko mám nedorobené. Teraz sa venujem malej a večer sedím za netom alebo len tak pred telkou. Už minule som si to vybrala že začnem ale zatial nič. Musim sa už do toho pustiť.

zirafka105
27. okt 2007

Krasny vecer 🙂 Jak jsem slibila, posilam dalsi fotky rozpracovane mapy... zatim je na tom 9 hodin prace (zatim to slo docela pomalu, protoze se muselo hodne odpocitavat 😉) 🙂
http://fotoalbumy.azet.sk/zirafka105/zirafi-vys...

eli77
27. okt 2007
eli77
27. okt 2007

aaa....idem sa trosku chvalit...uz na mojom dalmitincovi musim dokoncit len "vypln" bielou🙂
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

Zirafka...budes to mat velmi krasne... 😵

katarinka308
28. okt 2007

😅

vesi
28. okt 2007

čaute baby, rada tu vidím nové posily 😀
baby, ešte ste sa nevyjadrili k dátumu stretávky...alebo som to nepostrehla 😅 vyhovuje vám 10.11.07 alebo aký dátum navrhujete? 😉
ked budem mať trochu čas, tak si spätne pozriem vaše diela, hádam mi už nebude blbnuť net 😒

julova
28. okt 2007

ahoj vesi 🙂

10.11. je tusim sobota ze? teoreticky by som ja osobne mohla a hadam aj prakticky, aj keby som sa mala drvit na skusky z autoskoly..ale to sa mozem aj v nedelu 😉....takze ak bude vacsine vyhovovat 10.11. ja by som sla 🙂

vesi
28. okt 2007

ahoj, julova, áno, je to sobota...
ako pokračuješ s vyšívaním?

julova
28. okt 2007

no na striedacku medzi Snopym som sa pustila do nevesty, co mam zo svojej fotky....uvidime....lebo som si nakupila anchorky a vysivam na panamu...ked som to zacala vysivat, tak so zacala s krizikmi s jednou dierkou (medzerou)...ale bol oto moc nahusto a nevedela som sa trafit...tak som zacala nanovo s 2-dierkovou medzerou..a tie kriziky mi pridu take velke... 🙄 ale pokracujem a uvidim ako to bude vyzerat..ale je to makacka...stale menit farby 😝....ale mam pocit, ze vhodnejsia by bola teraz urcite kanava...nuz sm to nedomyslela a parat sa mi uz nechce, lebo je uztoho dost, aj ked sa to este na nic nepodoba 😀....tak sa necham prekvapit, ked sa dostanem k tvari 😀.....

vesi
28. okt 2007

neboj sa bude to dobré, už som zvedavá na foto, ked sa to bude podobať 😀

julova
28. okt 2007

skusim dnes zamakat a navecer hadam hodim prve foto (z dialky odfotene 😀 )..apropo, ako sa vyhnut co najvacsiemu "bordelu" na druhej strane? fakt z sa tam dost menia farby... 😕 😀

vesi
28. okt 2007

julova, si nijako, mala by si vidieť ten môj strom z druhej srany 😝 😀
ja dnes začnem tretiu korunu toho stromu - konečne, tá je najmenšia 😀 😀

julova
28. okt 2007

tak som rada, ze nie som jedina "bordelarka" 😀 😀

luculka
autor
28. okt 2007

ahojte babule...aj ja som vcera pokrocika.....vysivala som o sto sest 😀

vesi
28. okt 2007

máš pochvalu luculka 😀 aj ja som vyšívala namiesto žehlenie ked bol MM s deťmi v cirkuse 😀 😀

luculka
autor
28. okt 2007

😀 😀

matar
28. okt 2007

ahoj 🙂 aj ja som včera pekne pokročila, meter je čochvíľa hotový 😀

julová, tento náš program vyhodí aj nejaké čísla odtienov, alebo aspon to kolko ich tam vlastne je? mne prišli tie predlohy bez akéhokoľvek popisu, je to na nervy 🙄

vesi
28. okt 2007

ahoj matar, ten náš program dá aj čísla nití a môžeš si tam zadať či cheš anchor alebo dmc 🙂

matar
28. okt 2007

je, tak to je super 😀 takže som za tie predlohy vysolila dosť slušné peniažky ale úúúplne zbytočne 😠 počkám si na naše CD a skusim to vytlačiť sama

julova
28. okt 2007

matar - v tom mojom manuali som to pisala...mozes si tam pri uprave fotky v jednom kroku zmenit pocet farieb...lebo je to tam "prednastavene" na 50 farieb...a tie stvorceky s roznymi znackami co mas na spodnej liste, tak to su farby, ktore potrebujes na vysitie danej fotky 🙂...a cez Option / Floss Palette...si mozes pozriet presne cisla bavlniek a farby 🙂....a ako to vyzera so stiahnutim na net? podari sa to? 🙂...a inak super sa tie predlohy tacia 😀...uz som skusala v praci 🙂

michalag
28. okt 2007

ahojte baby, ale ste sa dnes rozpisali 😉

julova
28. okt 2007

tlacia 😔 😀

ivet
28. okt 2007

Julova, já když vyšívám portrét, tak nejdříve jednu barvu - i když musím třeba skákat a hodně počítat, aby mi to vyšlo...ale je to právě lepší, než pořád měnit barvy a mít vzadu "bordel"...takže podle předlohy si okouknu, kde všude ta barva je a pak to tak dělám....je to taky náročné a ne vždy si všeho všimnnu, takž potom se k té barvě zase vracím...ale přijde mi to méně náročné 🙂

Já jsem si právě vytiskla předlohu Kristýnky jako motýlka...nakonec jsem se rozhodla, že ho vyšiju tchánovcům, ale do Vánoc to asi nestihnu, tak to dostanou k narozeninám - mají oba na konci ledna. Protože jsem se zbláznila a míním vyšít obraz o výsedných rozměrech 55x65 cm ...to je zatím největší, jaký jem dělala 😅
Ani dnes nemůžu začít, protože jsem zjistila, že mám doma jen malý kousek kanavy, která nebude stačit, tak zítra jdu hned koupit a večer začnu 🙂

vesi
28. okt 2007

julva, to je dobré, mne momentálne nejde tlačiareň, musím kúpiť farbu - a tú kúpim aj keby na chleba nebolo, už sa neviem dočkať kedy to vyskúšam 😀

lindda
28. okt 2007

ahojte mamicky ihlicky 🙂
aj niektora strikujete ??

julova
28. okt 2007

ivet - aj nad tym som rozmyslala...ale niekedy je z tej danej farby niekde uuplne mimo len jeden krizik 😖...ved uvidime...schvalne ked to dokoncim, tak odfotim aj tu druhu stranu 😀...odpocitavania sa bojim, lebo som slepa ako krtko - nevidim dobre do dialky a bojim sa, ze by som sa sekla a potom to paranie 😝....

vesi - ono je to tak mudro nastavene, ze Ti to samo rozhodi na potrebny pocet A4-iek 🙂...a su tam aj tie stvorceky pomocne a aj mierky-pravitka (kriziky po 10 su oddelene hrubsimi ciarami...skusim odfotit nejaku vytlacenu predlohu...moment 😉

julova
28. okt 2007

vesi - ja som si dala zobrazit kriziky ako colored blocks and visible symbols a v pohode je to aj ked je to vytlacene na CB tlaciarni 😉

michalag
28. okt 2007

baby, akurat som minule rozmyslala nad tym ako to vysivat aby to vyzeralo vzadu lepsie, ale ako vidim mate s tym problem viacere