Mamičky - farmaceutky (študujúce aj pracujúce). Ste tu?

tirsten
2. mar 2008

Tak, mamicky. Ukoncili ste farmaceuticku fakultu alebo mozno este aj studujete? Zapojte sa. Piste.

zuzula28
26. mar 2008

susik a ako sa dostanem do svojho ročníka...ja si nepamätám ročníkovú vedúcu... 😅

susik77
26. mar 2008

hi-my sme mali otazku-predposl. statnica 😅 mne poslala heslo kamaratka 😉 skussa nekoho, koho poznas z rocnika spytat 😉

sonoga
26. mar 2008

zuzana, vy ste mali kuzelovau

zuzula28
26. mar 2008

hej, už som si spomenula, ale neviem načo tam majú také prezývky, že nikoho nespoznávam... 😖

zuzula28
26. mar 2008

alena tam je?

sonoga
26. mar 2008

asi nie, teda neviem

j.a.k.a
27. mar 2008

ahojte baby,
ja akosi nestiham, pocas sviatkov som tu mala sestru s rodinou, teda 8 ludi v trojizbaku, bol riaden zatah 😀 , ale aspon bolo veselo a deti sa vyhrali, aj tak bolo trasne pocasie
ja tiez nemam foto v pase, ani fotoalbum, moj manzel si to vyslovene nezela, tak mu nebudem robit napriek
praca s pocitacom je jeho kazdodenny chlebicek a tiez mi povedal, ze na net chodia kadejaki typci a pozneuzivat sa da vselico 😲 , tak som takto inkognito 😉
inac neviem cim to je, ale nejako mi zacina chybat robota 😖 ,kolegyne atd
mozno len jarna depresia ma chyta 😀

yesno22
27. mar 2008

ahojte...trosku som vas zanedbala ale bola som u starkej s malym tyzden a cez sviatky nebolo casu 🙂 no a dnes som zistila ze tu mam aj spoluziacku z rocnika, ze susik? 😀
bavili ste sa o liekoch...Kubko este nastasie ziadne ATB nepotreboval...mame doma len Sterimar, Sinupret, Cebion multi a klasika Vigantol a predtym Kanavit...inak ked som pracovala uz asi 2-2,5roka zastavil sa u nas moj otec, bol sluzobne v KE...nachladeny, s teplotou a ja som mala doma akurat Carbo medicinalis a jeden obvaz 😅 takze som si poslusne na druhy den vybavila lekarnicku, v ktorej zasa skoro nic nemam, lebo susedia sa chodia ku mne liecit... 😀 ...ako sa hovori "obuvnik chodi bosy" 😉

zuzula28
27. mar 2008

jaka, mne robota strááášne chýba, už sa teším na návrat... 😵

soni, určite to veru nemáš ľahké, pri prvom si študovala, teraz chodíš aj do práce...ale ako si ťa ja pamätám, tak aj keď si z roboty unavená, určite ti prospieva, že nie si len doma... 😉

napr. u nás jedna kolegynka laborantka v lekárni mi ospevovala, že bola 7 rokov v kuse na materskej a bolo to jej najkrajšie obdobie...no ja by som skončila asi na cipralexe... 😲

sonoga
28. mar 2008

chcem sa spytat, to vam vsetkym automaticky predpisali Kanavit spolu s Vigantolom, pretoze u nas, aj ked to po prepusteni z porodnice odporucili, tak Zina to zacala brat az ked sa jej objavila krv v stolici. Lenze, nevieme ci to bola krv v stolici alebo akoze menstruacia z mojich hormonov. vyter jej vysiel negativny, lenze v tom obdobi som brala kazdy den jednu tabletu Nurofenu od bolesti (asi tak 4 dni po sebe), tak nas tiez napadlo, ci to nebude z toho.
to, ze chodim do prace mi aspon trochu meni stereotyp, ktorym zijem od porodu. ale dost mi chyba to, ze nemozem ist von. niezeby som bola zavisla a nezodpovedna matka, ktora stale necha niekde dieta aby sa mohla ist zabavit, ale asi by som sa potrebovala poriadne odventilovat. lebo aj ked chodim do lekarne, tak si vlastne zvykam na dalsi stereotyp.

zuzula28
28. mar 2008

soni, automaticky, u nás doktorka robí prvú prehliadku vždy doma a hneď aj z receptom príde...určite štandard je, že paušalne sa to podáva... 😕

zuzula28
28. mar 2008

cicka, no a čo spravíme? Tu už je náš údel, kým dokojíme, môžme ísť leda tak na večeru niekam, aj to ma mrle žerú, či ma malý nebude potrebovať 😖 😖 ale keď dokojíme!!!! 😀 😀 😀

susik77
28. mar 2008

ahojte 🙂
marti-yesno: super, ze sme sa nasli 😉
sonoga: kedy ste mali tu krv v stolici? verca okolo 6.mesiaca-trvalo to mesiac-vyzeralo to strasne, ale vsetky vysl. negativne.ako zacala viac papat prikrmy, to zmizlo 🙂

yesno22
28. mar 2008

sonoga u nas tiez automaticky...a ja som bola 1x od porodu vonku s kamoskami, ked mal maly 10m...som ho vecer nakojila, ulozila a utekala von 😅 som sa citila mlada, slobodna...proste super 😵
zuzi...inak ako sa mas? ako si zijes? tolkokrat som si ta vsimla tu na fore...ale ani v sne ma nenapadlo, ze sme spolu studovali 🙂

sonoga
28. mar 2008

susik, Zina mala krv v stolici, ked mala asi 2 mesiace, ale bolo tak, ze sa jej objavila 2x v plienke a potom dlho nic a zhruba po mesiaci opat. preto nas napadlo, ci to nemoze byt akoze menstruacia. teda, povedal to aj moj ocko-pediater.
ja som si vybrala doktorku, ktora je hned vedla nasej lekarne a ani pri Mirkovi a ani teraz nebola ona u nas, ale my sme isli ku nej. k ostatnym pacientom chodi na navstevy, ale ku nam nemusi, ved sme v lekarni casto. lenze prvykrat so Zinou som u nej bola az ked mala 3 tyzdne, lebo mala dovolenku. Vigantol som jej zacala davat sama, ale co k nam chodia recepty od nej, tak asi ten Kanavit predpisuje na ziadost rodicov alebo co.
yesno22, ja ked pojdem von, tak uz nesmiem kojit. kamarati si asi povedali, ze ekd ja nemozem chodit von, tak budu oni chodit k nam, tak su u nas dost casto, co mi vobec nevafi, len im ticho zavidim, ked piju. hocikedy by som si dala nejaky ten Baileys alebo Zlatu Puschkin vodku (Time warp) a nemozem ☹ . ale ked sa narodil Mirko, tak u nas v nemocnici este nebol zavedeny roming, tak mi ho nosili na kojenie po troch hodinach a potom aj doma som vedela, ze ked zaspi, tak mam tri hodky. a tiez som ho nakojila (aj ked mal 4 mesiace) a isla som na chvilu posediet s kamoskami na nejaku tu letnu terasu a vedela som, kedy priblizne mam prist domov. a dokonca on mi od dvoch mesiacov prespal celu noc. a pri Zine to je katastrofa. cez den mozem vypadnut od nej na 3 hodky, ale v noci sa budi aj kazdu hodinku a musim byt pri nej ja.

yesno22
28. mar 2008

sonoga...to som mala aj ja do tych 10m cca...ze v noci bol hore stale inak, a nevedel sa utisit len na prsniku alebo mne na rukach az som si povedala dost a zacali sme "tvrdu" vychovu...potom po vecernom nakojeni pospinkal do tej jednej-druhej, napapal sa, pospal do piatej a potom este tak 1-1,5h potiahol...a ked sa zobudil mimo casu na kojenie, isiel k nemu manzel...najprv protestoval ale asi po tyzdni to bolo ok 🙂

sonoga
28. mar 2008

ja to teraz pripisujem tomu, ze jej idu zubky. dufa, ze jej idu zubky, lebo ak nie, tak nech si ma nepraje 😀 Uvidime potom, ked uz bude mat nejaky zubok. ked aj vtedy nebude kludne spat, tak asi budem spat v inej izbe.

yesno22
28. mar 2008

sonoga, to som si ja vravela asi 3m, kym mi doslo, ze to nie su zubky 😀 tak sme zariadili izbicku a maleho odstahovali... 😅

sonoga
28. mar 2008

Ja ju zas kazdu chvilu nekojim, len musim byt pri nej. ja jej davam Calgel a dentinox na striedacku a ona mi normalne vcucne cely prst, ked jej to idem dat. a potom ked jej dam hned cumel, tak je kludna a spi dalej. a tiez mame v byte dost sucho, tak si myslim, ze je aj v noci smadna. ja pocas noci vypijem asi jednu flasu mineralky. pomer vstavanie:kojenie je asi 2:1

yesno22
28. mar 2008

mne sa zdalo, ze malemu tie gely nepomahali...teda, ked uz tie zuby ozaj isli...tak mu teraz ani nedavam....len taku kefku na hryzenie cez den a v noci sa zvykne castejsie zobudit, ked sa mu nejaky tlaci...ale zatial bez teplot tak som rada 😉
a kym som kojila, tiez som vypila flasu vody cez noc...kolkokrat este asi kojis?

sonoga
28. mar 2008

a zas tak skoro ju nechcem davat do vlastnej izby. ja pocitam az tak ked bude mat 2 roky. tak sme dali aj Mirka. ide o to, ze ja sa v noci bojim (hanba, ale skor by som povedala, ze je to nejaka fobia z tmy, pretoze by som sa bala aj keby ma zavreli do tmavej miestnosti pocas dna) a automaticky si myslim, ze sa budu bat aj moje deti. ked som sama doma, tak vecer ked zaspavam, vymyslam si normalne katastroficke scenare, co by sa mohlo stat, kto by sa k nam do bytu mohol dostat. to mam z tych blbych filmov. a ked idem v noci na WC a nahodou mi je zima alebo ma strasie, tak si hned spomeniem na film Siesty zmysel 😀

sonoga
28. mar 2008

tak pocas noci kojim aj 5 krat a pocas dna mozno 3 krat. poobede chodim do lekarne a so Zinou je manzel. takze ja ju nakojim akoze na desiatu a potom jej uz manzel da obed, olovrant a ked sa zdrzim, tak jej da bud kasicku alebo umele mlieko. asi si chce v noci vynahradit to, co nestihla cez den

yesno22
28. mar 2008

aj ja som mala na zaciatku vycitky, ze ho davam prec, ale uz som nevladala...Jakub mal noci, ze od 12stej do 3tej rana nespal a potom bol hore kazdu hodinu....a ja kym zaspim dlho to trva...a cez den chcel spat len v kociari a za pohybu, doma pospal tak 30min...takze ja som spala tak 3-4hod aj s prestavakami 😒
ked mal asi tolko, co tvoja Zinka, tak som kojila zhruba rovnako... 🙂
pre dnesok sa lucim, uz prisla moja hodina 😅

sonoga
28. mar 2008

no, ja som si pospala a teraz nebudem moct zaspat. ale priniesla som si z lekarne pocitac a idem spracovavat recepty pre poistovnu. v utorok je opat nova kategorizacia. juchu 😝

miracle
28. mar 2008

Jej...aka pekna tema tu vznikla...
aspon sa na mna po tych rokoch nieco zas nalepi... lebo po skole/ach to so mnou ide dolu vodou 😀

zuzula28
28. mar 2008

miracle, a ty si sa moja kde tárala doteraz, há? Už si tu mala dávno byť!!! 😠 😀

j.a.k.a
29. mar 2008

sonoga: ja som Katku v noci tiez kazdu chvilu kojila, minuly tyzden som mala pocit, ze uz ku nej vstavam kazdu hodinu, plus mala v noci aj 2hodinovu pauzu,co nespala, ja uz som myslela, ze sa zblaznim 😝
tak som zaviedla rezim,najprv som jej nedala papat skor ako kazde 2 hodiny,teraz kazde 3, ked sa medzitym zobudi, tak ju uz nevyberiem s postielky, len sa jej prihovorim, ked stoji tak ju dam lahnut a pohladkam, to robim,tak kazde 3 az 5 min a zabera to coraz viac , predtym preplakala aj 2 hodiny v kuse - a to som ju opakovane kojila,tisila na rukach nic, teraz najprv plakala cca20min,potom 10, teraz max 5
takze uvidim ako to pojde dalej,ale podstatne pre mna je, ze sa obe vyspime, lebo uz aj Katka bola z toho neustaleho vstavania nervozna

usanka
29. mar 2008

ahojte, prave som sa vratila z lekarne, som unavena, ale zajtra mame nedelu,tak sa tesim.V nedelu mame volno.Do prace som sa vratila po materskej ked mal maly 2 roky.Dovtedy som chodila len tak symbolicky, 2 az 3 krat do tyzdna a k malemu chodila moja mamina. Maly nebol na mna tak fixovany, takze na zaciatku som mala pocit, ze ja to znasam horsie ako on.Ale lekaren mi strasne chybala a takto som sa uplne odreagovala od tych beznych mamickovskych povinnosti a starosti a sucasne prisla aj na ine myslienky ake su, ked je zena len doma s babatkom.Vobec to nebolo pre mna tazke sklbit matersku aj lekaren. Samozrejme, ze som nerobila kazdy den 8 hodin,ziaden plny uvazok , no u nas /farmosiek/ je ta vyhoda,ze sa vieme vzdy na prac. case dohodnut.Baby, piste, co mate nove a ako sa tesite na posun casu. Nas maly vstava uz o pol siestej rano/tak je zvyknuty cez tyzden, ked chodi do skolky/a kedze zvyk je zelezna kosela tak to dodrziava aj cez vikend a mame o budik postarane.Takze nam je posun casu uplne ukradnuty.

alzbetabenkova
29. mar 2008

cawky, prosim potrebujem nutne pomoct, mam dvoj mesacneho chlapceka teda 2. bude mat dva mesiace a ja som ochorela, mam teplotu, sople, vsetko ma boli aj hrdlo. malemu nic nebolo ale teraz mu stupla teplota na 37,2, tka som hotova. prosim poradte, kedy mam ist k lekarovi a co s nim?je to moje prve mimino, tak neviem co robit. mame doma capiky paralen ale v letaku pisu ze je to od 7 kil. prosim odpevedzte prosim

j.a.k.a
29. mar 2008

ak ma teplotu 37,2, tak sa detom nic nedava, az do 38,00, potom treba ist radsej na pohotovost s takym malym babom
a 37,2 mal po odratani 0,5?