Mamičky - farmaceutky (študujúce aj pracujúce). Ste tu?

tirsten
2. mar 2008

Tak, mamicky. Ukoncili ste farmaceuticku fakultu alebo mozno este aj studujete? Zapojte sa. Piste.

zuzula28
24. mar 2008

Tak čo panie magistry a doktorky, riadne vykupkané...dúfam,že ste zhodnotili aj kvalitu použitej vody 😀 😀 😀 Kto nemá aqua purificata, nech k nám neleze... 🙄 🙄

keity, veru tak, ja si občas pri liečbe urobím po svojom, lebo čo sa týka farmakológie, občas mám zmiešané pocity z niektorej preskripcie...Ja som odkladala a toľko naťahovala s našou pediatričkou ATB u malého, mal mierne zvýšenú teplotu 37,2 každý večer asi mesiac a výchádzali mu E. coli v moči, inak všetky výsledky v poriadku až na nízke železo...Mužovi už to bolo divné a mal nervy, tak sme boli u nefrologičky na Kramároch a po opakovaní testov potvrdili, že vôbec žiadne E. coli tam nie sú a ATB netreba. Tieto subfebrility môžu byť aj bez patologickej príčiny... To bolo v 4-tom mesiaci malého... a teraz je zatiaľ, klop klop zdravý ako ryba...ani len nádchu nemal doteraz...okrem Maltoferu, Vigantolu, Kanavitu krátkodobo Cebionu, probiotík a Physiomeru baby ešte nemal v sebe žiaden liek... 😉

usanka
24. mar 2008

ahojte, tiez patrim k tym starsim rocnikom, som 10 rokov po skole, doktorat mam 8 rokov hotovy, atestaciu 7 rokov.na doktorat spominam strasne rada, robila som na galenike a do roka som robila atestaciu, skusky som mala galena a lekarenstvo a o rok som sa uz doucila len logiu. Mam syna/5 rokov/ a som rada,ze ucenie mam z krku,syn je strasne zive dieta a je nutne stale sa mu venovat.Doobeda funguje skolka a poobede uz chcem byt s nim ja.Pozdravujem vsetky a som rada,ze ste otvorili tuto temu.

j.a.k.a
24. mar 2008

ahoj usanka, vitaj medzi nami 😀
aj ja som 10 rokov po skole, ze by sme boli s rovnakeho rocnika? 😉

zuzula28
24. mar 2008

usanka, no to je veľká česť, že si sa zaregistrovala kvoli nám alebo teda aj kvoli nám 😵 😵 Ja farmaceutický krpec si tiež dovoľujem ťa privítať, ahojček 😵 😵

sonoga
24. mar 2008

a ja pekne vitam. zuzula, hadam ja som krpec, nie? 😀
No, ja som bola oliata klasicky: syn, manzel, ocko a potom este prisli ujo s bratrancom. tak to je kazdy rok. inac tie zvyky velmi nemusim. len sa cudujem, ze tesne po polnoci sme s kamoskami nedostali riadne supy, kedze sme trosku oneskorene (cca mesiac a pol po) oslavovali moje narodky u nas doma. sice tam uz boli nejake tie naznaky, ze uz je teda velkonocny pondelok a patrilo by sa, ale hned sme to muzom zatrhli. povedala som, ze kto vynesie z kupelne alebo kuchyne trochu vody, tak to bude utierat vlastnym telom 😀 Ale aj tak si myslim, ze boli natolko spolocensky unaveni v tuto neskoru nocnu hodinu, ze sa im aj tak nechcelo olievat nas.
zuzula, ja chodim s detmi k doktorke, ktora ma abmulanciu pri nasej lekarni a niekedy sa dokonca mna opyta, ci dame ATB. tak to potom vyzera (chvalabohu) tak, ze Mirko bral ATB jedine ked uz mal vysoke teploty nad 38°C a Zina zatial nemala ziaden problem s chorobou (klop-klop-klop), len ked mala asi mesiac, tak Mirko priniesol zo skolky sopliky, ale vyriesila to odsavacka a morska sol. A pri Mirkovi sa mi pri nejakej tej nadche velmi osvedcil Sinupret a viem, ze aj mamicky si ho pochvaluju. Aj ked stoji ten velky okolo 170Skk, tak sa oplati investovat. Ale zas si myslim, ze teraz ,ked uz Mirko chodi 4 rok do skolky a uz mozno ma nejaku tu malu imunitku vytvorenu na tie skokarske bacile, tak sa u nho prejavuje slabsia alergia. Ta tak 😀

zadnicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzula28
24. mar 2008

baby lekárničky, akú používate odsávačku pre malých nádchoškou?

soni, u nás dnes v službe aj muž aj svokor... jediný tvor s pipíkom na vôkol je náš malý spiaci murko, takže asi dostanem svrab alebo čo tento rok 😖 Ale veď sa natriem "sulfurkou" a bude... 😀

zuzula28
24. mar 2008

oprava: nádchoškov 🙄

sonoga
24. mar 2008

ja pouzivam elektricku. a pokial treba v noci odsavat, tak hadickovu, lebo elektricka huci. sice som sa raz vytesovala, ze uz az tak nehuci, ale potom som vymenila baterky a zas hucala 😀 Zo zaciatku som s nou nevedela robit, ale potom som si zvykla a fakt je perfektna. Vis, pri Mirkovi este take vymozenosti neboli, alebo mozno boli, len ja som o nich nevedela. Tak isto ako aj monito dychu. Pri Mirkovi som ho nemala a on chcel spat iba na bruchu, a aj spal uz od narodenia. a pri Zine ho mam, ale ta zo zaciatku spala iba na chrbte a teraz spava na boku. A aj sa nam ten alarm parkrat spustil, co sestra (Dana) hned okomentovala, ze si urcite len chcela oddychnut od dychania a Mirko si urcite tiez tak v noci oddychoval od dychania, len sme o tom nevedeli. A potom sa ma opytala, ci som najprv zistila, ci dycha. ja ze hej, pipa mi alarm na celu bytovku, uprostred noci, ja vylakana, ze co ak decko prestalo dychat a budem este najprv zistovat nejakym zrkadielkom, ci dycha.

zuzula28
24. mar 2008

dobre, takže elektrická...väčšina mamín si ju chváli.

nanny, akurát som bola kdesi tu na téme monitor...ja som bola na ňom od začiatku psychicky závislá...a ušetril mi kopec nervozity...malý krásne spáva aj celú noc a stačí odchlípiť viečko a vidieť blikajúce zelené svetielko... 😵 Práve posledné 2 týždne začal spávať výlučne na bruchu, tak som rada, že ho mám 😉

sonoga
24. mar 2008

no, mna ta zavislost na monitore dychu uz trochu presla, zo zaciatku som nemohla spat, pokial nebol zapnuty. lenze potom som si vytkla nohu a chodila som len s barlami a kedze Kristian pracoval v KE a doma nebol kazdy den, tak musela Zina spat pri mne na posteli a ja som si ju vlastne len prehadzovala na kojenie a z postele sa dostala, len ked prisli nasi z roboty (kedze momentalne byvaju oproti v byt, lebo opravuju dom) alebo ked prisiel Kristian. Na cerstvom vzduchu bola len tak, ze som ju obliekla a spala pod otvorenym oknom. Ale akonhle som bola schopna davat ju do postielky, tak uz monitor opat fical. Inac, pravev tedy som zistila, ze sa na Mirka mozem spolahnut. Dokonca ju aj udrzal a po case mi ju preniesol do druhej izby.

mimakro
24. mar 2008

Mikrobilogičky neberiete? 😉

zuzula28
24. mar 2008

mimakro, ja hlasujem za 😉 Čítala som niektoré tvoje príspevky a budem ťa atakovať odbornými otázkami, hej? 😕

mimakro
24. mar 2008

OK. Ale som skôr odborník na mikrobiálnu flóru potravín, ako človeka. No nerobí mi problém naštudovať. Vidím súvislosti, ha-ha, 5 rokov okolo sporáka mi ešte nezastrelo zrak 😀

sonoga
24. mar 2008

aj ja som za. ved aj my sme mali na skole mikrobiologiu. a ako vidno, ta ktora zalozila diskusiu tu odvtedy nebola, tak jej to moze byt tak jedno.

mimakro
24. mar 2008

Bývalý vedúci našej katedry je vyštudovaný farmaceut-prof. Kettner. Takže prepojenie tu je 😉 Inak mám vyštudovanú PriF UK, odbor biológia, špecilizácia mikrobiológia. Všetko tam bolo super, ibaže keď som nastúpila do roboty, kukala som ako teliatko na nové vrátka, že čo to tam robia. My sme boli samý gén, DNA, molekulárna biológia a úplne klasická mikroška akosi unikala. Však my sme v robote ani nepoužívali automatické pipety.

sonoga
24. mar 2008

my ked sme mali na skole cvika z mikrobov, tak ja som uz bola tehotna, ale pri mojej postave to bolo malo vidiet. ale spoluziaci to vedeli, tak boli taki zlati, vsetko robili za mna a nedovolili mi nicoho sa chytat, aby som sa nahodou nedotkla niecoho patogenneho 😀

mimakro
24. mar 2008

Ja som diplomovku robila s Borrelia burgdorferi s.l.. To je tá, čo spôsobuje lymskú borreliózu. S iným bakteriálnym patogénom som v styku ani nebola. Skôr s vírusmi, aj keď iba zvieracími, ale na človeka prenosnými. Najčastejšie sme robili s Escherichia coli. A v robote sa občas nejaký ten Staphylococcus aureus mihol, ale nič vážne. Ak si dobre umyješ ruky, niet sa čoho báť.

zuzula28
24. mar 2008

mimi, nám už ani umyť ruky nepomôže, tuším že "aureus" patrí medzi nozokomiálky, nie? Takže pár rokov v robote, plus manželstvo s doktorom a je u nás zabývaný nadosmrti 😝

mimakro
24. mar 2008

Tak to ja som ho nachytala ešte počas výšky, a to sme s ním v škole do styku neprichádzali. Je to môj komensál a moje nosové dutiny sú jeho dutiny 😀. Hrdlo nevynímajúc 😉 Manželstvo s doktorom? To je diagnóza, nie? 😀

zuzula28
26. mar 2008

caute cicky,

susik prečo máš zmiznutú foto v pase? 😕

sonoga
26. mar 2008

caute. normalne ked pridem z lekarne, tak na dve hodky umriem a potom nemozem vecer zaspat.

susik77
26. mar 2008

ahojte 😉 pozeram, ze sa nam to tu pekne rozrasta🙂 nie je nikto kto koncil 2001? 😉
ozaj, chodite na www.spoluziaci.sk?
zuzi: no, trochu ma vystrasilo, ako tu chodili vsel. typci, rozmyslam, ze zrusim aj album ☹
inak, my mame vysavacovu odsavacku, mala sa jej brani uz strasne vela-uz je ovela silnejsia, sama odsavat nezvladam 😖

zuzula28
26. mar 2008

ale tú v pase si nechaaaaj, tá je pekná a si na nej malilinká, to ťa len my spoznáme 😀 😀 Inak ťa chápem, ja album už dlho nedopĺňam a pod hrozbou pomyselného "výprasku" od tatina sa ani neodvážim 😖 😕

sonoga
26. mar 2008

a ja tu mam album, aby sa tetky v Prahe mohli kochat nat svojou neterkou, kedze Mirko sa uz ani tak nemeni. a neplanujem ho zrusit. Zina tam nie je naha a pokial si nitko nestiahne fotku z albumu a nepouzije ju (co sa mi zda malo pravdepodobne), tak mi je to jedno.

zuzula28
26. mar 2008

mimakro, to manželstvo je proste "údel"... 😵 Ale pekný, aspoň keď sa bavíme o robote, tak si rozumieme, dokonca už z tatka opadá aj doktorská jedinečnosť a začína chápať, že vo farmakológií môžem poúčať leda tak ja jeho a nie on mňa... 😉 😉 😵 😵

zuzula28
26. mar 2008

soni, aj Dana je v Prahe?

sonoga
26. mar 2008

a este aj Kristian, ked robil v KE, tak ukazoval fotky kolegom a hlavne kolegyniam. jaky bol fesi cavo, nie?

sonoga
26. mar 2008

hej, zatial je v prahe, kupila si tam byt. ale uz si zobrala mesacnu dovolenku, aby mohla ist na vylet do Peru

sonoga
26. mar 2008

a uvidime, co s nou bude, ked zrusia viza do USA 😀