Mamičky - farmaceutky (študujúce aj pracujúce). Ste tu?

tirsten
2. mar 2008

Tak, mamicky. Ukoncili ste farmaceuticku fakultu alebo mozno este aj studujete? Zapojte sa. Piste.

zuzula28
17. mar 2008

booze ja tak zboznujem farmakologiu, to je moja laaaska 😵

j.a.k.a
17. mar 2008

no lebo na tvojom mieste by som rozmyslala mozno aj o atestacii, kedze budes robit doktorat na logii, tak sa budes musiet ucit logiu k tomu ked si vezmes lekarenstvo, tak sa ti bude treba doucit na atestaciu len galeniku, alebo si daj na doktorat logiu plus galenu a doucis sa len lekarenstvo

zuzula28
17. mar 2008

jaka - asi budem musiet nad tym pouvazovat...mas pravdu...d prcic baby, ale ja furt len uvazujem a uvazujem a skutek utek. Uz som si robila srandu, nech ma baby razia, ze som trapka leniva, aby ma hnaba pohla... 😝

zuzula28
17. mar 2008

jaka v akej lekarni si v BA robila? Pri zdrav. stredisku alebo skor komercnej? Ma to zaujima, ze ako to v BA frci? 😕

j.a.k.a
17. mar 2008

Ja som naposledy robila zodpovednu v lekarni na takom namesticku, hned vedla sme mali pneumologa a este internistku, takze taka zmiesana lekaren by som povedala

j.a.k.a
17. mar 2008

a v BA to frcii, asi tak ako vsade, lekaren sa otvara na kazdom kroku, sietove vy,tlacaju mensie, skoro vsade ficia nejake benefity pre pacosov a pod, no tvrda konkurencia, ale to je uz aj v mensich mestach ako som pocula

sonoga
17. mar 2008

vraj pokial nerobis doktorat na lekarenstve, tak nie je dobre si ho davat ako druhy predmet na skusku, pretoze Foltan si mysli, ze si to studenti vyberaju len preto, ze je to najlahsi predmet a dava im to vyzrat. ja som sa o atestacii bavila s ockom a on povedal, ze kedze to je teraz podla europskych noriem, tak by sa to nemalo menit. a este sa to bude menit aj u medikov do roku 2012, ze nebudu musiet mat dve atestacie, ale staci im jedna (akoze specializacia). tak zatial si atestaciu robit nebudem.

sonoga
17. mar 2008

no a este k tej atestacii, neviem ako je to s vami, ale mojho rocnika sa to pravdepodobne urcite tyka: vraj som sa mala na atestaciu nahlasit hned po skonceni skoly, aby sa mitam ratala prax a kredity ci co, ze vraj spatne sa to neda zaratat. a to aj v tom pripade ak si nechcem robit atestaciu, ale chcem po troch robit zodpovednu veducu. co mne pride ako blbost.

keity
17. mar 2008

to sú mi teda novinky!!!! a od kedy stačia len tie 3 roky praxe na šéfovanie?...
jaka,tiež som si robila dr.z rádiofarmák 🙂 ..u Havránka,zlatý človek..a ty u koho?....hmmmm,staré dobré časy 😎 😵 ..
ozaj,neviete niekto ako sa má pán profesor?

dnes mi došli lekárnické listy,celkom vážne som sa zamýšľala nad lekárnickými dňami v tatrách...ale to by som musela vziať simi so sebou(kôli kojeniu)+niekoho na stráženie počas prednášok,asi aj nini, aby nežiarlila....príliš komplikované....nechám to na inokedy....keď tak si urobím nejaký 2-3hod."výlet " do BA za pár drobných kreditíkov...

susik77
17. mar 2008

cafte, ja chcem robit na galenike a 2.predmet logia. baby, dotaz: mam dobre info, ze babetkam-aj oklo 6-7 mesiacov sa homeopatika rozpustaju do kojen.vody? nemozu sa davat cucat. ze? ved take male deti to este ani nevedia, ci?

sonoga
17. mar 2008

ja mam za sebou homeopaticky kurz a tam nam hovorili, ze bud rozpustit v trochu vode alebo aj mozes dat pod jazyk tak ako dospelym. to sa vraj rozpusti bez toho aby dietatu zabehlo. ale ja rozpustam v trochu vody.

j.a.k.a
18. mar 2008

keity, ja som tiez robila u Havranka a naozaj bol super, ale neviem co je s nim, ani neviem ci je este na skole
v ktorom roku si robila dr.?
ja jun 2003

j.a.k.a
18. mar 2008

a Simi sa drzi, nedostala kiahne?
Jakubko uz chodi do skolky, tomu uz skoncili, Katka ma este chrasty, ale tiez jej uz opadavaju
tak som rada, ze to uz mame za sebou 😀

zuzula28
18. mar 2008

jaka, tak vy ste kiahnovali ☹ Ale uz mas pokoj...

Havranek mi dal trojku z analytiky a robil si srandu, ze slecno, mate to dneska za E, ale jenom vo chloupek. Jeho syn je riadny tipek...je tu v GA gynekologom, chvalia ho celkom a obcas chodi do roboty na motorke riadne origos cely v kozi...ozi v kozi... 😀

baby takze to lekarenstvo ako druhy predmet radsej eee? Ze by som nebola z Foltana prekvapkana, keby ma tam zacal vetrat riadne... 😲

langkofel
18. mar 2008

Ahojte dievcata vpadla som vam sem do temy, lebo si myslim, ze by ste mi vedeli pomoct.
Moja dcerka je po mensej operacii a ma na rucke malu jazvycku, v krajne v ktorej zijeme mi odporucili macat rucku v odvare s harmanceka. V poriadku ked nezozeniem nic ine, budeme robit harmancekovy odvar.
Len si pamatam, ze doma na Slovensku sa rany po operaciach odporucali macat v Repiku lekarskom, a moja rodina si ho vzdy chvalila, a preto by som sa vas chcela spytat na vas nazor. A potom este prosim, aky je latinsky nazov Repika lekarskeho, aby som si vedela vypytat tu v lekarni. Zatial dakujem a dufam, ze poradite.

j.a.k.a
18. mar 2008

repik lekarsky-Agrimonia eupatoria
aj repik aj harmancek maju protizapalovy efekt, harmancek je trosku viac alergizujuci

susik77
18. mar 2008

langkofel: este su vyborne silikonove naplasti na jazvy-ja som mala po vybrati znamienka naplast Mepiform-prip. moze to tam mat u vas iny nazov... Este je na jazvy dobra cibulova mast.
este tento silikonovy geL http://www.lekarna.cz/dermatix-si-gel-15g/

yesno22
18. mar 2008

ahojte...ked som zbadala tuto temu tesne po zalozeni, neverila som ze sa rozbehne 😅
takze sa pridavam k davnejsie skoncenym farmaceutkam 😉 doktorat mam uz par rokov(radiofarmaka 😉 ) ale na atestaciu sa jednoznacne nevrham....a dufam, ze ani nebudem musiet 🙂
do prace sa zatial nechystam, konecne si zacinam vychutnavat matersku-v ramci moznosti samozrejme 😀

j.a.k.a
18. mar 2008

vitaj medzi namo yesno 🙂

langkofel
18. mar 2008

Jej kocky dakujem za odpovede a skusim sa spytat aj na tie naplaste popripade mast.

zuzula28
18. mar 2008

yesno ahoj...tak uz nas je zase viac...aj ked privitat mozes skor ty mna, bo si tu dlhsie na MK a este aj farmaceuticky vzdelanejsia praxou... 😀

langkofel
19. mar 2008

Ahojte to som este raz ja,
susik prosim nevies kolko asi stali tie naplaste na slovensku? Lebo tu som pozerala a vychadzaju okolo 100 eur 😝 , ak by boli na SK lacnejsie, dali by sme si babicke poslat. Lebo ta jazva sa mi zda fakt skareda 😖 .
Dakujem este raz.

keity
20. mar 2008

vitaj yesno!
pridavam sa do diskusie aplikacia homeopatík...obom kočkám som guličky vždy iba dala do pusinky,pekne ich pocmulkali a bolo...pacošom samozrejme doporučím aj rozpustenie vo vode...

..vedela som ,že Havránek má syna gynďoša v GA,ale že je takýto "oži v koži".... 😨 ..jeho nevesta-kardiologička zas chvíľu robila v MA špitáli,veľmi milá a sympatická osôbka....teraz ordinuje niekde v BA... ževraj...

keity
20. mar 2008

...simi sa vyhádzala dva týždne po ninke...čiže dnes fičíme 4-tý deň... ☹ ...
...zvláda to perfektne,moja princeznička....pediatrička,nás hneď posielala na kramáre na infekčné pre herpesin(že deťom do 1 roka sa dáva antivirotikum pri kiahňach štandardne)...ale nakoniec sme sa dohodli ,že skúsime bez,keďže to prebieha celkom v pohode(klop-klop)...

jaka,tvoja katka ho užívala?fajn,že to už máte za sebou....

keity
20. mar 2008

máj-jún 2001...strašne sa mi "rátalo",ako boli vždy všetci na katedre v pozore,keď mal"šéf" zlú náladu... 😀

zuzula28
20. mar 2008

keity, ale pan Dr. Havranek sa stihol uz aj druhy krat ozenit...tak to asi uz neni ta istá... 😕

j.a.k.a
21. mar 2008

keity: Katka neuzivala ziaden herpesin a pravdu povediac o tom pocujem prvykrat, ze sa zvykne podavat😕
ale ani by som nesuhlasila, aby jej ho dali, pokial ochorenie prebieha bez komplikacii, tak naco
inac Katka sa tiez vyhadzala presne 2 tyzdne po Jakubkovi, my uz tahame treti tyzden, este ma ale dost chrast, takze moc nechodime von, ved ani nie je dobre pocasie

keity
23. mar 2008

kardiologička je aktuálna manželka,tak to bude ona-tá druhá,majú asi tak dvojročného chlapčeka...

keity
23. mar 2008

fúúúha, tretí týždeň doma???ale radšej vydržte(možno budeme musieť aj my) hlavne,nech sa všetky chrastičky pekne zahoja a naše malé bojovnice to zvládnu bez komplikácií...

tiež zastávam názor,že načo lieky,keď máme ľahký priebeh... väčšinou "vyjednávam" ,čo sa týka akejkoľvek terapie mojich detí...určite tým aj leziem dr. na nervy,.. 😅

tiež ste také?

keity
23. mar 2008

všetkým prajem pekné sviatky!