Maminy z protestantských, charizmatických zborov

mimkao
1. aug 2009

Nájdu sa tu také? 🙂 Teda, viem, že áno, takže, rada by som si písmenkovala s niekym, kto pláva proti prúdu... 😵 🙂

luucusik
2. aug 2009

ahojte...
aj ja som bola od mala vedená ako katolíčka...a som aj naďalej... 🙂 aj napriek tomu,že nežijem na Slovensku... 🙂 určite sa chystám aj deti k tomu viesť...aj manžel je katolík...i keď nie je Slovák... 🙂

akzuzs
2. aug 2009

luucusik, odkiaľ si a Tvoj manžel?

luucusik
2. aug 2009

no,som rodená Košičanka...ale žijeme v Kanade... 😉

akzuzs
2. aug 2009

Ty brďooooo! To si neviem predstaviť, ale je to super, že si si aj s manželom zachovala svoju vieru a chceš ju dať i deťom. 😉 Môj malý má len jeden a pol, ale ho už od maľulinka učím aby miloval Boha a vážil si Pannu Máriu. Dokonca, keď sa ho opýtaš či ľúbi Ježiška, tak povie aňo. Aj mu rád posiela pusinky 😲

akzuzs
2. aug 2009

Práve som si mrkla na Tvoj profil a si tehulka. Tak gratulujem 🙂 a termín Ti vychádza akurát na deň kedy sa mi bude vydávať manželova sestra.

luucusik
2. aug 2009

akzuzs : tak je to neplánované...tak to vyšlo... 🙂 zo začiatku som mala všelijaké pocity....lebo už som raz potratila...ale teraz sa už teším....takže budeme "väčšia" rodinka... 🙂

akzuzs
2. aug 2009

Nieje nič krajšie ako mať dieťa, je by som ak Boh požehná tak ešte dve. A už vieš čo to bude, alebo sa necháš prekvapiť. Máš aj vybraté mená? Budeš rodiť tam alebo tu? Prepáč, toľko otázok, ale vždy som mala slabosť pre narodenie nového človiečika. 🙂

luucusik
2. aug 2009

tak mám už kanadské občianstvo,tak určite nehrozí,aby som rodila tu... 🙂 keďže manžel je gynekológ...
s menami si ešte nie sme istí...máme nejaké vybraté...ale ako sa poznám,tak sa rozhodneme na poslednú chvíľu,... 🙂

akzuzs
2. aug 2009

My sme od začiatku chceli dievčenské Aničku a chlapčenské Mariánko. A máme synčeka a to je meno odvodené od Panny Márie, lebo sme jej veľký ctitelia. Pomohla nám nie raz ale vyprosila nám veľa milostí od Boha. 😉 Cez ňu je to akosi ľahšie. 🙂 Inak zaujímava profesia u manžela. Som rada, že môj muž je robotník hahahah 😀

eriqe
2. aug 2009

ahojte tak sa tiez pridavam, som katolicka, ale mame s priatelmi charizmaticke spolocenstvo, takze sme trosku za exotov, ale nam to nevadi. S manzelom si pomahame a tahame sa navzajom, podla toho kto je prave na tom lepsie, ved to poznate, aj vo viere sme raz hore a raz dole.

akzuzs
2. aug 2009

Si z BB? Ja ta mám rodinu. V akej časti bývaš? Sídlisko fončorda Ti niečo hovorí?

eriqe
2. aug 2009

hovori, akurat dnes sme tam boli na omsi, lebo sme boli na navsteve u babicky. My byvame v sasovej

akzuzs
2. aug 2009

To je na okraji taká dedinka alebo niečo také?

mimkao
autor
2. aug 2009

Akzuzs, spoločenstvo, do ktorého chodím, si cti živých ľudí, nie mŕtvych. K Márii, len toľko, že bola ženou, ktorá porodila Pána Ježiša. K svätým toľko, že podľa Biblie je svätý každý, kto v neho verí a žije svoj každodenný život s Pánom Ježišom.

dioliana1
2. aug 2009

eriqe: mi sme za bláznov
😀 😀 😀

eriqe
2. aug 2009

to je sidlisko ako foncorda, len smerom na Brezno

luucusik
2. aug 2009

tak ešte máme čas... 🙂 hlavne dúfam,že všetko dopadne ok...

akzuzs
2. aug 2009

eriqe
No to je jedno ja to tam aj tak nepoznám bola som tam asi len raz lebo príbuzní chodia k nám a dosť často. No u nás to s vierou je asi tak isto, ale vždy sa jeden s druhým neako pripomenieme. Teda sa naozaj snažíme žiť dobre, nielen s Bohom ale aj s človekom 🙂 Veď to poznáš. No prídu aj ťažké chvíle, ale dá sa to 😉

akzuzs
2. aug 2009

luucusik
to Ti ubehne ako voda, ani sa nenazdáš a donesieš si malý uzlíček domov, prejde pár dní začne Ti sedieť, chodiť, rozprávať, a bude mať jeden a pol roka a Ty sa začuduješ ako to mohlo tak rýchlo ubehnúť. Dobre to poznám, lebo aj sa si poviem že som ho len toť doniesla a už mi povie mamulienka moja cik-cik a ja utekám ozlomkrky aby sa nestala nehoda. 😀 😀 😀

eriqe
2. aug 2009

veru to hrozne rychlo uteka a je to stale lepsie a lepsie 🙂

akzuzs
2. aug 2009

To aj môj manžel hovorí. Keď bol syn malinky, tak sa ho doslova bál a neako si to neužíval, lebo vtedy potreboval hlavne mňa. No čím bol starší a starší tak si ho začal aj on vychutnávať 😉 a taraz sú jak nerozlučný. 🙂 No proste chlapy

eriqe
2. aug 2009

tak moj bol zase odvaznejsi ako ja, aj kupal vyhradne on kym si nevyvalil rameno na lyzovacke 😖 ale ja som proste na makko z toho vnimania detskeho a ako si uz vsetko pamata, tolko krat ma uplne prekvapi

akzuzs
2. aug 2009

Tak môj urobí snáď všetko, len sa nikdy neodvážil ho kúpať, teraz už hej ale pred tým NIE 🙂 Do polroka ho stále držal za hlavičku aby mu nekvicla 🙂 a on ju od troch mesiacoch pevne držal , ale nič som mu nevravela, keď mal v tom istotu, tak nič. 😅

eriqe
2. aug 2009

ved jasne, aj chlapi su rozni. A presne, ked sa tak citil istejsie, tak naco mu nieco hovorit. To moj prvy viazal aj na chrbat do satky. Ja som si to trufla az ked som videla jeho, ze sa malej nic nestalo a ozaj sa to da 😀

luucusik
2. aug 2009

viem,že to rýchlo ubehne...len ako to bude človek zvládať....ale manžel mi veľmi pomáha,takže verím,že to tak bude ďalej.... 🙂

maja22
2. aug 2009

Ahojte žienky, zdravím vás z príbuznej témy, pekný deň 😉 🙂

eriqe
3. aug 2009

luucusik, neboj sa, mam kamosov co mali deticky ani nie do roka po sebe a krasne to zvladaju, malickeho ma kamoska v satke a v klude sa venuje starsej.

akzuzs
3. aug 2009

Jasna že sa to dá zvládnuť. Pozri na mňa. Mám jeden a pol ročného syna, už chodím do roboty a od septembra idem na VŠ a ak Boh dá tak by sme si s manželom chceli vyprosiť druhé mimino. 😉 Ono to prvé dieťa je taký malý chaos v živote. 😉 Lebo predsa prvorodička nevie ako na to ale to druhé už je malina. Aspoň si myslím. 😀

mimkao
autor
4. aug 2009

Deborah, super, to je príjemné otvorenie stránky. Aj ja pridávam moju obľúbenú:

https://www.youtube.com/watch?v=-08YZF87OBQ