Maminy z protestantských, charizmatických zborov

mimkao
1. aug 2009

Nájdu sa tu také? 🙂 Teda, viem, že áno, takže, rada by som si písmenkovala s niekym, kto pláva proti prúdu... 😵 🙂

daniela1983
6. aug 2009

Zuzi napadobne, ja som ECAV a CCE zaroven 😉

zuzana26
6. aug 2009

CCE? Vysvetli, prosím Ťa.

daniela1983
6. aug 2009

Ceskobratska cirkev evangelicka v CR

zuzana26
6. aug 2009

a existuje tam aj len ECAV? ako je to možné v Tvojom prípade patriť do oboch?

daniela1983
6. aug 2009

existuje. ale ide o to ze ja som po roku sluzby v ecav odisla do CR. no a ked som tu chcel robit fararku, tak ma prepozicane celnstvo. teda som nadalej ecav, ale tu som ako keby hostujuci celn cirkvi. inak by som nemohla byt volna fararka. dufam ze som to vysvetlila dost polopate 😀

zuzana26
6. aug 2009

čiže si hosťujúca v Cirkvi bratskej

daniela1983
6. aug 2009

nie cirkev bratska je ine
toto je ceskobratska evangelicka.
ale ved to je skoro jedno 🙂 protestanti jak protestanti

zuzana26
6. aug 2009

veď práve, neviem, či tých vetiev protestantov nie je zbytočne iveľa

daniela1983
6. aug 2009

iste, v tom mas pravdu. same to v tych dejinach asi prekombinovali trosku 😀

mimkao
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimkao
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana26
6. aug 2009

Ďakujem Mimkao 🙂 A mimochodom, môj manžel je katolík... Chodím i občas s ním do ich kostola a mám z toho i požehnanie... ale rovnako ma tam aj pár vecí vytáča... naposledy to boli tiež práve odpustky. Aj som to preberala s mužom, vlastne mi na to nič nepovedal. On verí tomu, na čo je zvyknutý 😒

lila794
6. aug 2009

Mimka, vazne? Sranda! Pocuj, ja zase poznam tvojho mangela - nie si nahodou svgrina Mimi Oslancovej? 😉

mimkao
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimkao
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lila794
6. aug 2009

Mima je odtialto z Liptova a tvoj mangel sa podoba na jej muza. 😀

mimkao
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rohacka
6. aug 2009

Fiha, tak tu sa to pekne rozbehlo...
Kazdy niekoho pozna...
Ale tusim aj ja - Lila - tusim sme boli spolu na English campe v Liptovskom hradku pred dakymi 12 rokmi. Danny Jones a spol. to organizovali. A kedysi aj u vas v BJB na Zmozkovi....
Tak mi to pripomenulo Dannyho Jonesa, on je prave ako host na CampFeste, co dnes zacal - a my trcime doma... Ale s dvoma detmi je to uz tazke ist na taku akciu... Ked sme mali este samu Dorotku, tak sme chodievali. To bol super cas, jeden rok som tam moderovala jeden zo stanov....Juj, hned by som tam sla 🙂

mimkao
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lila794
6. aug 2009

Rohacka, jasne, poznam ta!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mima, Matus je v Taliansku a je trochu "mimo", skoda ho! A Adam je zenaty a zije v Norsku, odkial ma manzelku.

Campfest? V nedelu sme boli kuknut dobrovolnikov, maly sa vyhral, vybehal, super bolo. Chcem ist pozriet v sobotu, len sa mi to zda strasne drahe. Su len celodenne vstupenky 16eur a ked tam pojdeme dvaja, benzin k tomu a budeme tam len zo tri hodiny, tak je to fakt vela. Ale skusime, mozno sa nam podari aj bez platenia, len sa tam tak poprechadzat. Minuly rok sme tak boli, ved do stanov nepojdeme, len tak zvonky pozrieme. Ale malemu sa bude ratat, stretneme starych znamych....

mimkao
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lila794
6. aug 2009

No, maly dopapal, tak gumaky na nohy a hajde von 😉 majte sa zatial, sestricky!

mimkao
autor
6. aug 2009

čaw, čaw, aj ja už odtiaľto ťahám čiaru, bo decká sú už hore. 🙂

mimkao
autor
7. aug 2009

Ahojte. No, takže ja som sa po prečítaní niektorých príspevkov vo vedľajšej téme rozhodla, že tam už naozaj prispievať nebudem. Už vidím, že to naozaj nemá zmysel. Ale tebe Etuška a Danielke, prajem pevné nervy. Katolíčky chcú to, čo ich spája, ale ak ma niekto iní názor, ako oni, tak ho hneď chcú opraviť na" správnu cestu". 😖

daniela1983
7. aug 2009

ani ja uz nebudem prispievat. co som zle urobila? ved som nikoho neprovokovala, alebo ano. ak je iny nazor provokazia tak asi hej 😔

mimkao
autor
7. aug 2009

Ja som len nepochopila, že prečo sa do teba magimary tak pustila. Ostatné katolíčky to vzali v pohode, teda nič také nenapísali, až keď sa ona ozvala, tak zrazu boli všetky na koni. 😖 Ach, jó. Ja neviem, mne tam tiež nič provokatívne nepripadalo, veď etuska zakladala tu tému a ona sama je protestantka, ale vidím, že tá téma naozaj patrí katolíčkam... 😔

mimkao
autor
7. aug 2009

Ináč, Danielka, ten film o Lutherovi som videla asi pred troma rokmi, tiež ma fascinoval. Ani som len netušila, že on bol právnik. A presne to sa mi páčilo, že bral bibliu, ako právo a presne doslovne išiel za všetkým, keď bol na tom súde. A to by len slepí a hluchí mohli povedať, že nemal pravdu. 🙂

daniela1983
7. aug 2009

Luther bol bezva, aj ked samozrejme mal svoje muchy. ale priniesol fakt skvele veci. respektive oprasil to co cirkev zavalila pocas storoci humusom. 😀
ale je fajn, ze my mame taku slobodu, ze neusime ani jeho brat ako neomylneho a mozeme dalej slobodne skumat v Biblii.
to ma tesi a to je bezva. nie sme poviazani dogmami

daniela1983
7. aug 2009

okrem toho ak ich provokuju smajliky tu v protestantskej teme, tak nech sem nechodia.
a nemusia si domyslat fantazmagoria k smajlikom
aj tak to bol podla mna tah, ked dochadzali argumenty 😅

mimkao
autor
7. aug 2009

🙂 to napadlo aj mne, už už nemali čím oponovať, tak vytiahli smajlíkov. 😀