Maminy z protestantských, charizmatických zborov

mimkao
1. aug 2009

Nájdu sa tu také? 🙂 Teda, viem, že áno, takže, rada by som si písmenkovala s niekym, kto pláva proti prúdu... 😵 🙂

daniela1983
8. aug 2009

tak iste ziadna veriaca baba nepojde na potrat ked sa necakane pritrafi druhe, aj ked chcela jedno.
ale nie je hriech mat jedno a chranit sa perd pocatim druheho, Ci hej?

daniela1983
8. aug 2009

je nieco zle na tom chciet iba jedno dieta,? 😖

myzma
8. aug 2009

drahe zienky, pozeram ze tie slova o detoch to tu trosku "rozprudili" 😅

u nas v zbore sa tato tema nejako verejne neotvorila. nedavno za mnou prisla jedna novomanzelka a pytala sa ma, aku antikoncepciu pouzivam/e. nechcela som, aby sa riadila mojou odpovedou a upozornila som ju, ze co krestansky par, to iny nazor na tuto oblast.

jedna z vas to tu "krasne" napisala. je nejaky trend v tomto svete, ktory preberame i my ako krestania (a su to rozne oblasti). na rodiny s viac ako 3 detmi sa pozera velmi krivo a casto az pohrdavo. Mam svagrinu s 5 detmi a povedala, ako sa k nej ludia spravaju, ci uz okolie, ci dokonca gynekolog, porodnik a zdravotny personal.

amen, krestanstvo na tom nesklada. esteze! 😀 😀 uholnym kamenom a stredom je Kristus!

ale urcite je to dolezita tema vid 1 Tim 2:15 (sama nemam v tom spravne porozumenie, ale tento vers sa casto vynechava a vobec v suvislosti so zenami som ho nikdy nepocula)

drahe sestry, nerada by som tu spustila debatu, ktora sa bude uberat zlym smerom... nerada by som bola pohorsenim ci dovodom pre odsudenie niektorej z vas....

chcela som vyjadrit moj obdiv k zenam, ktore maju viac ako 3 deti, bo toho obdivu sa im mnoho nedostava.... (a sucasne som sa citila v tejto oblasti povzbudena, lebo moje srdce tuzi po velkej rodine, ale mysel nachadza dovody a argumenty, preco nie...)

myzma
8. aug 2009

chodim do slova zivota v ba, ale nie som z ba

mimkao
autor
8. aug 2009

Myzma, poznáš Paľka Synovca a Eriku Synovcovú a ich synčeka Noelka?

mimkao
autor
8. aug 2009

Ja som v Slove Života bola raz, v marci, na konferencii Viery, keď tam bol Karl Gustav Severin. 😵 😵 eňo-ňuňo. 😵 Už dávno som niečo také silné, ako tam nezažila. 😵

mimkao
autor
8. aug 2009

Čo sa týka detí, ja pochádzam so šietich a manžel s 10-tich detí. Ani moja a ani jeho mama sa na to necítili, ale rozhodli sa prijať každé dieťa, ktoré do rodiny prišlo. A pritom sa chránili pred otehotnením, ale Boh to chcel ináč. 🙂

daniela1983
8. aug 2009

urcite sa tu o teme deti nebudeme hadat predsa.
ani sa iste ziadna z nas krivo nepozera na matky ktore maju viacej deti. aj ja to povazujem skutocne za obdivuhodne. ale nie vsetko co povazujem za obdivuhodne, mam odvahu nasledovat.

myzma
8. aug 2009

mimka,

jasne poznam, su to nasi drahi 🙂 nedavno boli u nas na obede 🙂 s palkom sme boli i na biblickej skole 🙂 jeeeeeeeeeeeeeeeeeeej 🙂

myzma
8. aug 2009

patria pre mna zvlast blizkym ludom, i ked sa dlho nepozname (netusim, ci je to obojstranne, ale sand ano 😀 )...

mimkao
autor
8. aug 2009

Paľko je môj bratranček a môj veľmi, veľmi dobrý priateľ a Erika je moja veľmi dobrá priateľka, kamarátka z detstva, bývala spolužiačka, atď. 😀 A Noleko je braček mojich deti a moje deti sú zase jeho súrodenci- síce len akože, ale od malička v tom vyrastajú... 😀 😀

mimkao
autor
8. aug 2009

No, spýtam sa ich na teba, akurát s nimi manžel pre 10 min. volal. 🙂

mimkao
autor
8. aug 2009

Ozaj, a ako sa voláš? Aby som sa ich vedela spýtať. Môžeš aj do IP, ak nechceš tu, Ináč, ja sa teda týmto všetkým predstavujem a moje oficiálne meno je Miriam. 🙂

myzma
8. aug 2009

Mimka,

dakujem za dlhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu spravicku. Slovo povzbudenia ako uliate. Velmi ti dakujem 😉

Myslim, ze som ta na tej konferencii videla aj s detmi. Ak ste tam boli s detmi, tak potom som vasu rodinku urcite videla. Pocas kazne Totha a Severina som sedela vzadu s Erikou.

Moje meno je Janka Parakova. myzma znamena my(manzel a ja) z ma(malaciek). byvame blizko BA.

mimkao
autor
8. aug 2009

😀 Dobrý nick. 😀
Áno, áno, to sme boli my. 😎 Sedeli sme tiež tam vzadu, pri Erike, Teda, behali sme tam vzadu, okolo detí. 😀
Jáj a ešte som zabudla. O vašej misijnej stanici tuto v KN viem, poznám Janku B. Prvýkrát sme sa zoznámili v OTP.čke, ale to som vtedy ešte nevedela, že ona je kresťanka. A od vtedy nám už viackrát pomohla pri vybavovaní účtov. A ešte poznám Ingi, Laciho manželku, čo tiež s Vami chodil na Bibl. školu. 🙂

Som rada, že ťa to povzbudilo. 🙂

Jáj, ja som taká rada, že som Vás tu spoznala. Len si musím dať teraz pozor, aby ma to tu príliš veľmi nelákalo... 🤐 🙂

myzma
8. aug 2009

😵 jej, sa tesim 😵 modry konik sa mi tiez zacina nejako pacit. napisem ti mejlika do IP, ak by si si chcela pisat mimo MK, bo je to niekedy velmi zlozite pisat tymto sposobom (alebo len pre mna 😅 😀 ?)

mimkao
autor
8. aug 2009

Aj pre mňa, janka, aj pre mňa. Ja mám najradšej skype, ale ani gmail neni zlý. Dík za adres. Idem deti vypraviť do ríši snov... 😀

rohacka
8. aug 2009

Ahojte, som tu len na skok - aby ste si nemysleli, ze neprispievam - zajtra odchadzame na dovolenku na Oravu, takze piste, aby som mala co citat, ked pridem 😀. Ideme do horarne, bez elektriny - to bude zabava s dvoma detmi 😎

etuska
8. aug 2009

Rohacka-tak si uzite dobrodruznu dovolenku 🙂

eli77
8. aug 2009

Rohacka tak taku dovolenku ti len v dobrom zavidim...uzi si to... 😵
Inak trosku mimo temy...ak Pan da tak sa za tri tyzdne budeme stahovat do naho domceka a to este nemame hotovu elektrinu ani vodu, ale nechavam to na Pana...viem, ze sa to vsetko vyriesi a vsetko bude tak ako ma byt...

leishmania
8. aug 2009

eli super, a v kam sa stahujete?

rohacka taku dovolenku som uz davno nemala,ale skor by to nevydrzal mm ako ja :D

eli77
8. aug 2009

Stahujeme sa na samotu🙂 je to pri Kolarove...a uz sa vazne nevieme dockat 😵 inak fotky mam na modrejstreche

eli77
8. aug 2009

Inak k tomu poctu deti...aj my chceme mat velku rodinu, ale nie preto, ze sme veriaci...jednoducho nas sen vzdy bol, aby sme mali velku rodinu, zili na samote...chovali zvierata...aby sme boli co najdalej od hluku mesta, od stresu, zhonu a nahananim sa za peniazmi. To bol vzdy nas sen...a vzdy ked prideme na dom, tak je tam tak nadherne ticho...mam pocit, ze tam som blizsie k Bohu 😵

leishmania
8. aug 2009

eli to je super, my po mojej skole tiez planujeeme ist napsat na dedinu, to ticho oproti mestu mi nic nevyrovna..a zahradka 😵

eli77
8. aug 2009

to ticho milujem najviac...ja neviem pochopit ludi, ktorim napriklad ide telka len ako kulisa...ja sa vyzivam v tom ze je ticho a moze premylsat a len tak v duchu sa rozpravat s Bohom...A vidim, ze aj deti boli ovela nervoznejsie kym sme zili v meste. No a zahradka...to je moje. Mame 2,5ha mega zahradu, tak tam sa mozem vysantit 😀 bio zelenina to je moje... 😵

etuska
8. aug 2009

Eli-super 🙂

eli77
8. aug 2009

etuska...dik 😵

mimkao
autor
8. aug 2009

Rahacka, krásnu dovolenku prajem. 😵
Eli a ako na modrej sterche nájdem Váš domček. Ja vôbec neviem, ako to tam chodí. Ja na modrú strechu začnem chodiť až na ďalší rok, ak Boh dá a budeme aj my stavať. 😵
Ja som žila 20 rokov v meste, a celkom sa mi tam páčil ten život. My to tuto v našej dedine nemáme oveľa tichšie... 😒 Ale pre deti je ten dvor so záhradou na nezaplatenie. 😵

mimkao
autor
8. aug 2009

A eli, už som našla Vaše foto. Nóóó, tak toto by sa veľmi páčilo môjmu mangelovi, on si vždycky takto predstavoval bývať na samotke. No, ale zase ja mám rada spoločnosť, takže susedia by mi chýbali... 😀

abbi
9. aug 2009

ahojte este som vas nestihla precitat... ale prave sme prisli s CAMPFESTU a musim povedat tento krat bolo BOMBASTICKY 😵 😵 😵 😵 😵 😵 uplne skvele pocasie, super prednasky aj o rodicovstve, koncer Canakyho a Podhradskej pre deti... skakaci hrad... no nase deti si to skvele uzili a veru vratili sme sa opaleni ako od mora 😀 😀