Maminy z protestantských, charizmatických zborov

mimkao
1. aug 2009

Nájdu sa tu také? 🙂 Teda, viem, že áno, takže, rada by som si písmenkovala s niekym, kto pláva proti prúdu... 😵 🙂

akzuzs
1. aug 2009

Ahoj neviem ako to myslíš, že proti prúdu, ale ak si katolička a máš si chuť písať s vierou ta ...

mimkao
autor
1. aug 2009

nie, nie som katolíčka. Myslím tým maminy, alebo ocinov, ktorý majú autentický vzťah s Bohom, ktorý veria v Ježiša Krista, ako jediného prostredníka medzi Bohom a ľuďmi a ktorý sú naplnení Duchom Svätým. A hlavne, ak sa za to nehanbia. 😉
Ale zase nemusí to byť len o tom, môžme si kľudne písať aj o pokakaných plienkach 😀 , chcem si len písať s niekym, kto má na život rovnaké názory, ako ja. 😉

akzuzs
1. aug 2009

No ja bych rada za Boha sa NIKDY nehanbím. Tak Ty nepatríš k niakému cirkevnému spoločenstvu? Ja som sa narodila so rímsko katolíckeho vieroviznania. Aj Ty

martina46
1. aug 2009

ahojky, hlasim sa do temy, som z charizm. spolocenstva v bratislave 🙂)))

mimkao
autor
1. aug 2009

Ja som niky nebola katolíčka, ani nikto z mojich predkov. Narodila som sa v rodine, kde boli všetci Baptisti, pokiaľ ti to niečo hovorí, ale ja chodím do apoštolskej cirkvi, teda, kresťanského centra v Nových Zámkoch.

akzuzs
1. aug 2009

V týchto vieroviznaniach sa moc neviznám, ale to nevadí, lebo myslím, že všetké veríme v Boha. Ja som z Kysúc a tu je len jedná viera ale nemenila by som ju za živý svet, lebo byť s Bohom je omnoho lepšie ako bez neho

titkovamiriam
1. aug 2009

tak neviem ci sem patrim-v Boha verim aj v Ježiša,som vychovaná ako katolička ale...
Ale časom som prestala veriť v katolícku cirkev,nemam potrebu chodit do kostola,chodit na spoved,dokonca som nemala potrebu dat mareka pokrstit a spriatelom zijem,,na divoko,,-no neviem či to už nieje na hranicu 😀

mimkao
autor
1. aug 2009

Ahoj Martina, vitaj a môžem presne vedieť do akého? Ale ak nechceš, nemusíš písať. 😉

akzuzs
1. aug 2009

No ja neviem, teda viem, klamala by som. Ak si katolíčka tak aj Ty musíš najlepšie vedieť či je to dobré, alebo nie. No myslím, že Tvoje svedomie Ti už dávno našepkáva to čo si buď nepočula alebo nechcela počuť. A to je že kostol nie je len o veriacích al v prvom rade o Bohu a nikom inom. Že omša, spoveď sviatosti(manželstvo, krst, príjmanie..) to proste patrí k tomu. K slobodnému životu krestana. Veď tieto sviatosti mňa osobne k ničomu nezaťažuju, práve naopak, je mi lepšie nielen na duchu, ale keď je neaký problé, alebo niečo iné, ľahšie sa mi to zvláda a tak, veď vieš 🙂

martina46
1. aug 2009

mimka, krestanske spolocenstvo christiana 🙂
mas krasne deticky 😵

mimkao
autor
1. aug 2009

ahoj titková Miriam, máš pekné meno... 😀 😀
No, ja som mala na mysli trošku konzervatívnejších ľudí. Teda, nie konzervatívnejších, ale takých, ktorý s hriechom nerobia kompromisy. Napríklad také smilstvo, keď už spomínaš žitie na divoko. Ale vôbec ťa neodsudzujem. Ja som tak dakedy tiež žila, až keď som naozaj odovzdala Bohu svoj život, som vedela, že tak ďalej žiť nemôžem. Moje deti nie sú pokrstené. Ani jedno. Nechajú sa pokrstiť sami, až budú väčší a vlastnými ústami prehlásia, že chcú ísť za Bohom. Nechcem tento krok spraviť za nich.

akzuzs
1. aug 2009

Keď je reč o smilstve tak ani ja nepoznám kompromisy a to rázne nielen u seba. Tak Ty si pred tým než si našla Boha žila inak? 😒

titkovamiriam
1. aug 2009

tak tu asi fakt nepokecam.teda konzervativna rozhodne niesom 🙂 .

mimkao
autor
1. aug 2009

Áno, žila. Ale potom som spoznala svojho manžela, poprosila Boha o odpustenie hriechov, pustila som si ho do srdca 🙂 a odvtedy už žijem ináč. S manželom som pred svadbou nežila, vydržali sme až do svadby, aj keď to bolo ťažké... 😔 😀

mimkao
autor
1. aug 2009

Martinka, kukala som o Vašom spoločenstve teraz na nete, ale absolútne neviem, kde to zaradiť, prvý krát som o tom teraz počula. Ale som rada. Môžeš o tom napísať niečo viac, až budeš mať čas a chuť.
Aj ty máš krásnu Táničku. Už minule som kukala tvoje foto. Že máš pekné baby šatky... 🙂

akzuzs
1. aug 2009

To dobré poznám, že to bolo ťažké. My s manželom sme sa tiež tak pred svadbou dohodli a ak mám pradu povedať, aj môj muž mi tak trocha pomohol oprášiť lásku k Bohu a pripomenul mi že Ježiš Kristus ma miluje a stojí za to ho tiež milovať a tak sme spolu päť rokov chodili potom sa zobrali a dnes máme zdravého synčeka. Myslím že to stojí za to 🙂

mimkao
autor
1. aug 2009

Veď to, že už viem, prežila som, že to stojí za to. a som rada. 🙂 My sme spolu chodili len pol roka, dlhšie sme nevydržali, tak aby sme nezhrešili, tak sme sa vzali. 🙂

akzuzs
1. aug 2009

To je dobre, že radšej ste volili svadbu a akú svadbe ste mali? A Tvoj mažel je pokrstený? Teda ak sa smiem spýtať 🙂

deborah1
1. aug 2009

Ahojte 🙂 ,aj ja sa hlásim 😵 Ja chodím do zboru Milosť.
Mimkao,super téma 😎 😵 ,už dávnejšie som rozmýšľala,že nejakú takú založím.
Martina,KS Christiana?Tak to určite poznáš Janku Fialovú.Pozdrav ju odo mňa,je to moja sesternica. 🙂

mimkao
autor
2. aug 2009

ahoj Deborah, do Milosti chodí aj moja švagrinka Lydka Oslanecová, študuje v BB, neviem, či ju poznáš... 😅

mimkao
autor
2. aug 2009

Christiana je KS-ko...? 😕 😅 Tak to som nevedela. Akurát som minule rozmýšľala, či nejaké KS je aj v Blave. Tak už aspoň viem. 🙂

Deborah, už som sa s viacerými mamičkami v zobre o tom rozprávala, že založíme takú tému, ale nejak som ju tu ešte nevidela, tak som si povedala, že to spravím ja. 🙂

akzuzs, nie, môj manžel ešte nie je pokrstený, ale akurát sa dnes chystáme na krst. Svadbu sme mali väčšiu, cca 70 ľudí, ale všetci to boli kresťania, takže tancovačka nebola, aj keď hudba bola, ale len kresťanska. A bolo super, teda, aspoň také odozvy boli. 😵

rohacka
2. aug 2009

Ahojte, pridavam sa. Bola som vychovavana v tradicii ako katolicka, ale pred 12 rokmi som stretla skutocnych krestanov, ktori mi ukazali, ze tradicia je nanic, ze potrebujem zivy a osobny vztah s Bohom a Panom Jezisom, ze potrebujem vyznat svoje zlyhania a Pan Boh ma ocisti a prijme za svoje dieta. Odvtedy zijem svoju dobrodruznu uzku cestu. Najlepsie rozhodnutie svojho zivota. Patrim do Cirkvi bratskej. 🙂

mimkao
autor
2. aug 2009

Ahoj Rohacka. Super. 😵 Tak ty budeš iste poznať Mariana Lipovského...a skupinu Timothy-moji obľúbení interpréti. A pekne si to napísala. 😉

rohacka
2. aug 2009

Ano, ano, Marian je nas... Ale uz len chvilku, stahuju sa do Svarina.

mimkao
autor
2. aug 2009

To vážne? A to je kde? A čo Timothy? Rozpadne sa? 😕 Ja som v PO bola naposledy ešte v roku 2003 na koncerte modlitieb a chvál. 🙂 Ale ich som počula ešte aj na Campfeste a potom už len na CD-čkách.

rohacka
2. aug 2009

Svarin je ranc, kde teraz zvykne byt CampFest - blizko Kralovej Lehoty, pri Liptovskom Mikulasi. A myslim, ze Timothy sa nerozpadne, tie vzdialenosti zas nie su az take velke... A Marian ma v Presove aj nahravacie studio, takze bude chodit hore-dole.

martina46
2. aug 2009

ahojte 🙂
tu je nas zborovy blog, kuknite http://blog.christiana.sk/
tiez ak vam nieco hovori tabor levitov, tak ho nas zborik robi.
vlastne nazvovo sme spolocenstvo krestanov, nie KS, no ale to je vvlastne jedno.
deborah, janku fialku pozdravim 😉
rohacka, v CB je aj moj sefino, ale myslim, ze nie je znovuzrodeny, no neviem....
ja som vlastne tiez vyrastala u katolikov, no potom som sa nejakko zvrhla a ked bolo priserne zle, tak sme spolu v jeden s buducim manzelom spolu odovzdali zivot panovi 😵 potom sme sa o mesiac vzali.
inac sa to udialo v KS v poprade, kde sme si odskocili 😀

dioliana1
2. aug 2009

čawte, ja patrím Ježišovi v Koinonii Ján krstiteľ
😀

mimkao
autor
2. aug 2009

Rohacka, hej, už mi brat povedal, kde je Svarín. Ja som bola na campfeste naposledy ešte keď bol v Tatr. Lomnici, tak preto som to nepoznala.
Martinka, no, ten blog som včera kukala, len som z tamaď nevykukala, že ste KS, či SK.
Dioliana, vitaj 😉 , koinoniu poznám, chodil tam kamarát, ale teraz je už kaplanom, či čím, v Hurbanove. A pamätám si aj, že koinonia Jána Krstiteľa robila pekné billboardy kedysi dávno. Sa mi to páčilo.

akzuzs
2. aug 2009

Mamikao, tak Ty máš 4 deti, ale nevyzeráš na to! A každé po sebe kolo roka na rozdiel. To si ako zvládla. Ja niekedy neviem ako si mám poradiť s jedným. Ozaj aj Tvoje spoločenstvo si cti aj Pannu Máriu a svätých ?
🙂