Maminy z protestantských, charizmatických zborov

mimkao
1. aug 2009

Nájdu sa tu také? 🙂 Teda, viem, že áno, takže, rada by som si písmenkovala s niekym, kto pláva proti prúdu... 😵 🙂

evkasus
29. aug 2011

@inkinka to som nenapisala a ani si to nemyslim

evkasus
29. aug 2011

@deborah1 neberiem to ako urazku, aj ja to prezivam tak, ze diskutujeme...a tiez nie je mojim cielom urazit

evkasus
29. aug 2011

ked si klakame pred sochou svateho alebo Panny Marie ide o postoj modlitby...modlitba na kolenach...nejde o klakanie si pred svatym a klananie sa mu...clovek sa moze modlit po stojacky, po klaciacky, moze pri tom aj skakat....ale klakanie je postoj, ktory ma svoje miesto v postoji modlitby...

inkinka
29. aug 2011

@evkasus "Mam ale pocit, ze v protestantizme sa snazia Mariu uplne dostat niekde nakoniec a NEUSTALE sa opakuje, ze to bol iba clovek a tak ju netreba spominat, netreba premeditovat jej zivot, to co ona prezila s Jezisom, dokonca je to vnimane ako previnenie ak sa jej meno co i len spomenie"
ked neustale opakuju jednu a tu istu vec, neostava im cas na ine , takze je to hlavna a jedina napln😕 ale stale som sa nedozvedela, odkial vies, co neustale opakuju 😕 tvoj pocit ti neberiem, ale je to len pocit, zatial nicim nepodlozeny

evkasus
29. aug 2011

@inkinka to uz su tvoje dedukcie...myslim, ze z toho co som napisala je jasne, ze to nie je vasa napln...naozaj prekrutene slovo

inkinka
29. aug 2011

@evkasus pouzila si silne slova, bez uvedomenia si, co vlastne znamenaju, obvinujes z niecoho na zaklade svojho pocitu, nezdovodnila si ho, bavit sa dalej v rovine tvojich nezdovodnenych pocitov nema pre mna vyznam.

evkasus
29. aug 2011

@inkinka silne sa ti zdaju preto, lebo si ich nepochopila tak ako som ich myslela...inak by sa ta tak nedotkli...
nechcem sa hrat na slovicka...a urazit som ta nechcela

daniela1983
29. aug 2011

holky fakt uz na to kaslite, su to veci na ktore sa divame inak. aj jedna aj druha strana, ale jedna neustupi, tak preco sa hadat, radsej si povedzme nieco pekne

evkasus
29. aug 2011

mozno to pisane slovo posobi vselijako, ale ja som to pisala uplne v pokoji a v srdci som nemala postoj hadania sa...ani nemam 🙂

mimkao
autor
29. aug 2011

@evkasus mňa by zase zaujímalo, odkiaľ vieš, že Mária mala každodenný kontakt s Pánom Ježišom?? 😕 😕 🤐
Ty si vtedy žila? Alebo si to čítala niekde v Božom Slove?

daniela1983
29. aug 2011

tak ten mohla mat ked bol maly, ale aj evanjelia hovoria ako tam za nim prisla a nechapala ho celkom

evkasus
29. aug 2011

@mimkao no koment...myslim, ze je to jasne...ale ja sa naozaj nechcem pustat do hadavej diskusie, takze tak

mimkao
autor
29. aug 2011

@evkasus ani ja sa nehádam a otázku opakujem. Ako vieš, že s ním mala každodenný kontakt?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela1983
29. aug 2011

fakt baby radsej si povedzme nieco povzbudzujuce

evkasus
29. aug 2011

myslis, ze som tym mala na mysli, ze s nim bola kazdy den od narodenia po ukrizovanie? To asi nie. Mala s nim kontakt kazdy den pocas verejneho ucinkovania? To asi nie.
Kazdodennym kontaktom myslim, ze ked Jezis vyrastal, tak vyrastal so svojimi rodicmi. Svedci o tom napriklad stat, kedy sa Jezis "stratil" v chrame...konci sa to tym, ze sa Jezis s nimi vratil a bol im poslusny (svojim pozemskym "rodicom")...cize prezival s nimi cas...
Jezis bol Bohom od pocatia a nie az ked zacal verejne ucinkovat, na tom sa zhodneme...

evkasus
29. aug 2011

Je treba asi skoncit, aj ked nic nebolo myslene v zlom alebo ako utok...suhlasim s danielou

etuska
29. aug 2011

http://www.chcemviac.com/index.php?option=com_c...

baby-vsetky sme krestanske zeny ktore chceme sluzit Panovi a svojim kazdodennym zivotom ho chvalit 😉 Kto este necital-mrknite sa na tento clanok a celkovo mne sa na tej stranke paci mnoho clankov-inspirujme sa.
Nam zacina od zajtra narocnejsie obdobie tak uz tu nebudem tak casto,prajem vam vsak pokojny vecer a pozehnany cas s vasimi rodinkami 😵 😵 😵

mimkao
autor
29. aug 2011

baby, ja som tému založila práve kvôli tomu, aby sa tu rozoberali aj takéto "ťažké" veci. To teraz akože si máme každý veriť, čomu chceme a hladkať si brucha a tvrdiť, že všetci máme pravdu? Pán Ježiš povedal: Myslíte si, že som priniesol na zem mier? Nie, hovorím Vám, ale rozdelenie"
Daniela, teraz je čas pokánia, čas milosti, prečo by som práve teraz nemala hovoriť niekomu: "blúdiš"? Prečo by som práve teraz nemala niekomu ukázať, že ak nezmení myseľ na myseľ Kristovu, večne zahynie? Kedy to človeku povedať?Keď už čas milosti nebude a človek sa nebude môcť z blúdnej cesty odvrátiť?

@evkasus ja ti už nič viac nenapíšem, ak mi to Boh nedá, iba toľko, že nie si na úzkej ceste, nevchádzaš úzkou bránou. Tak ťa teraz volám: poď za pánom Ježišom, zabudni na náboženstvo. Pán Ježiš nie je náboženstvo, nie je tradícia
. A či chceš, či nechceš, budem sa za teba modliť, aby ti dal poznať pravdu, aby ťa tá pravda vyslobodila.

evkasus
29. aug 2011

@mimkao ja budem iba rada ak sa budes za mna modlit (a to myslim bez ironie)....
Ja prezivam podobny postoj ako ty, ale z opacnej pozicie. Ale myslim, ze jediny kto ma teraz radost je Zly, lebo vidi nase rozdelenie.
Tymto koncim tuto "hadavu" diskusiu...

daniela1983
29. aug 2011

@mimkao ja suhlasim s tym ze mame hovorit ze niekto bludi, ale uz to tu zaznelo aj z jednej aj druhej strany a myslim ze obe strany pozname postoj tej druhej, teraz je to na Duchu Svatom ako bude na nase srdcia posobit a k comu nas dovedie., myslim ze argumentacne obe strany urobili maximum a ak budu obe strany tlacit viac povedie to jedine k hadke, zatvrdilosti a rozkolu. tak navrhujem po vypocuti argumentov oboch stran... prenechajme zvysok Duchu... 🙂

inkinka
30. aug 2011

ked niekto vstupi do diskusie s nazorom, mal by si ho vediet obhajit, vyargumentovat. Ja som sa len pytala, preco ma evkasus pocit, ze protestanti neustale sa zaoberaju marianskym kultom. Neodpovedala ani na opakovanu otazku, nevydiskutovala ju. Osobne dojmy a pocity za argumenty nepovazujem. Pri akejkolvek teme. Moja osobna skusenost je, ze nielenze neustale, ale vobec ho nespominaju. Ked mi sem niekto nalinkuje desat protestantskych kazni alebo clankov, kde sa co i len spomenie mariansky kult, potom zacnem o tom uvazovat.

myzma
30. aug 2011

ahojte, zienky,

touto cestou som vam chcela oznamit, ze @deborah1 bolo bloknute zo strany MK konto a asi aj pristup z jej IP adresy, nakolko sa nevie prihlasit ani pod inym menom...

poprosila ma, aby som vam to dala vediet, aby ste boli oboznamene, preco sa zrazu "vytratila", nie je to jej rozhodnutim

velmi vas pozdravuje a prosi o emailove adresy na @mimkao a @etuska (mozete mi ich poslat do IP)

shalom

J

leishmania
30. aug 2011

@myzma a preco ju blokli?

evkasus
9. sep 2011

akosi to tu stichlo

etuska
9. sep 2011

@evkasus
veru 😔
ako sa mate zienky?

daniela1983
14. sep 2011

ahojky,taaaaaaaaak dnes mam pripravku na krst a dorast, uz sa tesim. v nedelu ma decka potesili lebo mali v kostole prednasku o temach tabora. velmi pekne to ponali dokonca nastudovali veci aj z inych zdrojov lebo spominali aj to co sme si vobec nehovorili, takze si to niekde pracne nasli, chvalim ich, ze boli odvazni a postavili sa v kostole dopredu a hovorili o konzume a okultizme, sex vsetci akosi opomenuli 😀 hahah ale chapem ich v tom veku ze nemali chut to komentovat a vyhli sa tomu 😀

daniela1983
22. jan 2013

ahojte chodi sem este niekto?

leishmania
22. jan 2013

@daniela1983 asi ani nie. Ale gratulujem k tehu 😵 🙂