Maminy z protestantských, charizmatických zborov

mimkao
1. aug 2009

Nájdu sa tu také? 🙂 Teda, viem, že áno, takže, rada by som si písmenkovala s niekym, kto pláva proti prúdu... 😵 🙂

daniela1983
7. aug 2009

mimkao, citala si niekedy Agsburske vyznanie, alebo cele Symbolicke knihy? Tak to je lahodka. Stovky a stovky citatov, ktore podvracaju stredoveky katolicizmus.

daniela1983
7. aug 2009

taky smajlik je uzasny nastroj, staci ho ozanacit ako vysmesny smajlik a potom vsetky tvoje argumenty ostatny beru ako skarede, nekrestanske a vysmesne, hoci nerobis nic ine, iba dokazujes Bibliou

daniela1983
7. aug 2009

ostatni, sorry

mimkao
autor
7. aug 2009

Poznám jednu pieseň, ktorej slová , verím, že sú pravdivé.
spieva sa v nej že:

Neslúž modlám falošným, never prorokom bezbožným. Koľko im musíš zaplatiť, aby si mohol v Nebi byť?

Náš Boh sa neskrýva, neskrýva v oblakoch. V sochách nemá svoj, nemá svoj príbytok. V chrámoch rukou stavaných, nezdobí okna povaly. Nie je neznámi.- Jeho lásku sme spoznali.

Znova na kríž ho nevešaj, pribitý bol, no z mŕtvych vstal. On aj za tvoj hriech zomieral, aby si večný život mal.

Pred živým Bohom neujdeš, záchranu v ľuďoch nenájdeš. Cirkev a dogmy ťa nespasia, skutky nie, ale moc Božia.

... si myslím, že slová tej piesne presne vystihujú to, prečo by som nikdy nemohla byť katolíčkou.

A ešte neviem, či niekto z Vás pozná knihy od spisovateľky Kristíny Royovej, ale veľmi, veľmi odporúčam prečítať si od nej knihu " Za vysokú cenu." Po Biblii je to moja druhá najobľúbenejšia kniha.

mimkao
autor
7. aug 2009

Nie, nečítala som tie knihy. Ako sa k ním dostanem,

daniela1983
7. aug 2009

myslim ze je to velmi pekna piesen, zaujimala by ma melodia 🙂

mimkao
autor
7. aug 2009

Môže, ti poslať celú pieseň, ak ju niekde na nete nájdem. Lebo ja mám doma len CD. Ale melódia z nej ma nej neuchvátila...Ale slová áno. 🙂

mimkao
autor
7. aug 2009

Už si im vo vedľajšej téme chýbala... 😀

daniela1983
7. aug 2009

🙂
co ja za to mozem, ze chcem mat veci jasne a biblicky podlozene? ked nie su podlozene biblicky nemaju cenu, to si potom mozem dat do ucenia, co mi len napadne.

addaa
7. aug 2009

Dani ty si tu, idem si Vás prečítať 😉

daniela1983
7. aug 2009

som tu, lebo fakt nemienim vedla vyvolavat hadky, o to mi neslo 😔

mimkao
autor
7. aug 2009

Ó, napísala so taký fajne dlhý príspevok, a ono mi ho zmazalo... 😔 Asi som to nemala písať... 🙂

daniela1983
7. aug 2009

skoda ☹

mimkao
autor
7. aug 2009

v skratke, aj ja musím mať všetko podložené Bibliou, keď mi chce niekto niečo vysvetliť. Ináč mu ani za mak neuverím.

daniela1983
7. aug 2009

a este to musi mat halvu a patu, lebo aj jehovisti argummentuju bibliou a.... 😖

mimkao
autor
7. aug 2009

no, presne to som písala v tom dlhom príspevku, že raz mi jehovista v ich " biblii" ukázal niečo, o čom som ja tvrdila, že to v Biblii nie je. Ale v tej ich to bolo... 😕 😖

daniela1983
7. aug 2009

ano, o tom sme sa bavili v teme o jehovistoch. maju pomenene preklady aby im to sedelo 😝

mimkao
autor
7. aug 2009

Ináč, to je sila. Ten verš o tom, že ktokoľvek by pridal, alebo ubral niečo z knihy zákona, bude pomenovaný najmenším v kráľovstve nebeskom, im asi nič nehovorí. Teda, vlastne, oni budú mať raj na zemi, nie nebeské kráľovstvo.

daniela1983
7. aug 2009

muz vidis, a kludne napr. v ev podla Jana maju, ze boh, miesto Boh, ked sa hovori o Jezisovi, tam kde ja napisane
Slovo bolo u Boha a Boh bol to slovo. Tak oni maju: boh bol to slovo. akoze Jezis -boh. no sila. ked uz ide o to tak grectina v povodnych textoch mala iba velke pismena 😀

deborah1
7. aug 2009

Ahojte babky 🙂 .Prečítala som pár strán vo vedľajšej téme,koniec už len zbežne,lebo už som ani nevládala 😅 ,uff,taká debata. 😨
Ja som už dávnejšie premýšľala,ako som už spomínala,založiť tému-premymýšľala som o názve Znovuzrodení kresťania,no práve som nenašla odvahu 😔 pre toto,lebo som tušila,že začne plno otázok,hádok a tak.V tejto chvíli sa veru veľmi na to necítim 😒 ,ale ono je to tak..Ja som bola sama katolíčka a viem,ako to je.Mohla by som rozprávať..Nič v zlom,ale katolíci si hovoria svoju pravdu a totiž,ide aj o to,že mnohí obyčajní ľudia-katolíci slepo prijímajú,to čo ich učí katolícka cirkev.Mnohí nečítajú Bibliu,a keď tak málo,na mnohé veci majú v hĺbke vnútra svoj názor-ale slepo berú to,čo ich učia,lebo veria,že pápež,biskupi a kňazi sú poslaní Ježišom a majú neomylnú pravdu,a preto im môžu veriť,dokonca musia!!! /aj keď sami s mnohým nesúhlasia/,pretože im je vštepované,že to a to musia veriť,robiť atď.,lebo inak neprídu do neba!Ale veď to je strach,žiadna sloboda!Ja som aj vycíla v tej diskusii,že mnohí,najma mladí katolíci,úprimne hľadajú Boha,chcú ho viac poznať,viac milovať,v čom im samozrejme bránia niekt.veci kat.učenia,teda ťažko ich prijímajú.Viem,o čom píšem..Keď som bola katolíčka,a uź sa ma Boh začal dotýkať,nechcela som sa modliť k Márii-povedala som to na spovedi,že to cítim tak,že ten čas,čo trávim pri ruženci by som mala venovať Bohu!Keď cez omšu spievali Márii /niek.,keď bol mariánsky sviatok,aj skoro všetky piesne/,len som škrípala zubami od zlosti.A tak by sa dalo pokračovať.A keď sme s manželom prestali chodiť do kostola a začali chodiť do zboru,NIKTO z kostola sa neprišiel pozrieť,kam to vlastne chodíme,nezaujímalo ich,prečo tam chodíme,iba sa o nás šírilo,že sme v sekte,veľa bolo rečí o nás,uštipačných poznámok a pod.Ale jasne,bolo pár aj takých,kt.nás neodsúdili-zopár mladých,otvorených ľudí,kt. zrejme sa už stretli so znovuzrodenými kresťanmi /aj katolíkmi/,takže niečo "o tom" vedia.

Marek 12,30-31
Milovať budeš Pána,svojho Boha,z celého srdca a z celej duše a z celej mysle a z celej sily.Druhé je toto:Milovať budeš blíženeho ako seba samého.

Podľa mňa to hovorí za všetko.Z celého srda,duše,mysle a sily! Kedy sa len dá,myslieť na Boh,hovoriť s Ním,hovoriť o Ňom druhým,slúžiť Mu,chváliť Ho,uctievať atď.A máme stále čo robiť 😉 ,ale robíme to s radosťou a láskou,lebo On nám dal Sv.Ducha.A je to Bohu milé a zároveň nás to robí šťastnými.Veď jediné,čo Boh chce,aby sme odovzdali svoj život Ježišovi,prijali Ho za svojho Pána a Spasiteľa a by sme šli za Ním,počúvali Ho a riadili sa Jeho Slovom.To by som asi mohla písať už vedľa,asi sa tam presuniem. 😅

daniela1983
7. aug 2009

v nedelu krstim a prave som kupila dve bezva knizky, pre tie deti. Dievca ma 8 rokov a chlapcek 4. POznate knihu Poklady pod snehom? Ja som ju kedysi citala ako pubertacka hrozne sa mi pacila.
a chlapcov som kupila POhladnice od Pavla, Je to ilustrovane a ako Pavel posiela pohladnice z miset kde bol a co sa tam stalo. MIla knizocka. 😀 tak sa vytesujem

daniela1983
7. aug 2009

poznate knihy Kauza viera, Kauza Kristus a Kauza Stvoritel? Tak tu som ich objavila pre deti! Ilustrovane, zjednodusene. A s pribehmi, otazkami, tak tenke. Ako pracovne listy trosiku. Uzasne. Uz mam vyhliednuty teda dobry darcek pre troch konfirmandov k tomuto roku, aj su tri, parada, mozu si ich pozicat.

martina46
7. aug 2009

ahojte.
no mne je luto, ze to takto "skoncilo". neviem, co k tomu viac...... tiez som vyrastala v katolickej rodine a biblia sa u nas necitala, ako deborah pisala, proste tradicia a knazmi podane slovo bolo viac. ale poznala som vela super ludi katolikov 🙂
ja kristinu royovu uplne milujem. ked som sa obratila, tak som nasla u manzelovej babicky od nej jednu knihu a ze co to je. (ja som o nej predtym nevedela - o royovej) a citam a uplne uzasba, ze ed to je svata bozia zena! parada! no pozhanala som si, co sa dalo. mimka, mali by sa jej knihy dat zohnat v krest. knihkupectvach. hladala som na nete, ale nenasla som.
kauza kristus som citala, parada! videla som v obchode aj tieto detske verzie, ale nenakukla som, ale super danielka, mam tip pre malu 🙂 kauzu viera mam uz sto rokov rozcitanu.... kauza stvoritel do stala myslim moja mama, cize tiez mam moznost precitat, len cas si najst a nezabudnut 😀

mimkao
autor
7. aug 2009

Ja som o tej Kauza Kristus počula, ale nečítala som ju.
Knihy od Royvej neviem kde sa dajú zohnať, ale moja mamina má z celú jej zbierku. Zistím od mamy, že odkiaľ ich zohnala.
Ja som ešte videla v Tescu "Veľkú Knihu otázok a odpovedí o Bohu" . Ale neviem aká je, len viem že je pre deti. Tiež už musím dačo pre deti pozháňať. Aj keď najstaršia, Lejla, rada počúva, aj keď čítam "len" Bibliu, ale tí menší to veľmi nemusia, tak musím pozháňať niečo im blízke. A tie detské Biblie čo sú, neviem, čo si mám o tom myslieť, lebo sme mali už od viacerých autorov, ale vždy to tam nejak nesedí ten príbeh s tým, čo je písané v Biblii. Viem, že sa to snažili prispôsobiť deťom a spraviť pre nich zaujímavé, ale niekedy sú tam vyslovene klamstvá. 😒

Ináč, Deborah, pekné svedectvo si napísala. 😵

martina46
7. aug 2009

k nam chodila jeden cas jedna misionarka - americanka - je detska sluzobnicka a ona mala kopu super materialov v anglictine, to bolo naozaj fantasticke, len skoda, ze u nas nic take nie je v slovencine ☹

deborah1
7. aug 2009

O čo sú tie knihy Kauza viera,Kauza Kristus a Kauza Stvoriteľ?Skúsim to kuknúť aj na nete. 🙂

daniela1983
7. aug 2009

su to skvele knihy, napisal ich novinar, ktry si dal za ulohu vyvratit krestanstvo, tak sa pustil do studia.
ale hupsss co sa nestalo, stal sa krestanom
Kauza stvoritel je vela rozhovorov s krestanskymi vedcami

etuska
7. aug 2009

Baby-vidim,ze aj tu je druzna debatka 😅 Ulozim malu a docitat obe temy,aby som bola v obraze 😀

leishmania
7. aug 2009

caute, tak aj ja sa k vam hlasim, aj ked nikam nepatrim ofic., som protestantka, a dalo by sa povedat ze najviac som casu stravila u bapt., tam mam aj najviac rodiny, a potom v ac, cela siroka rodina je protestantska(az na manzela) takze tak.. 🙂 v tej druhej teme som aj ja s nimi argumentovala, ale nema to vyznam, kazdy si pojde svojou cestou, a skor ako pozitiva, to prinasa spory...

etuska
7. aug 2009

Leish-ale niekedy je dobre vediet ako zmyslaju ostatni-a dufam,ze sme natolko inteligentne,ze budeme brat mnoho veci s nadhladom.Nikto nechce nikoho presviedcat a vnucovat mu svoj nazor...Hoci u Daniely chapem,ze je "rozohnena" kedze ma ovela viac vedomosti ako my 😀
Dani-vela sa od teba ucim 😉