Maminy z protestantských, charizmatických zborov

mimkao
1. aug 2009

Nájdu sa tu také? 🙂 Teda, viem, že áno, takže, rada by som si písmenkovala s niekym, kto pláva proti prúdu... 😵 🙂

etuska
18. aug 2011

@evkasus
ale ved Boh je stale s nami,mozeme k nemu volat kedykolvek a kdekolvek.....On kona zazraky nezavisle od miesta

evkasus
18. aug 2011

@etuska to je pravda, ze k Bohu mozeme volat kedykolvek a kdekolvek...neviazu sa na miesta...ale put k niektoremu putnickemu miestu, je tiez akysi prejav ucty a casu, ktory chceme stravit s Bohom trochu inym sposobom...je to iba jedna s foriem...nie je to ziadny zavazok...zazrak v jej zivote sa neviaze na to miesto, lebo sa ani neodohral na tom mieste...

etuska
18. aug 2011

@evkasus
ano-suhlasim...hoci mnoho ludi caka zazraky uz len od toho ze na to putnicke miesto ide..... 😔

evkasus
18. aug 2011

@etuska zazraky sa stavaju aj na putnickych miestach aj mimo nich

maja22
18. aug 2011

@etuska keď si človek nevie v živote už ľudsky poradiť, utieka sa k Bohu a možno púť na určité miesto berie ako tá žena z evanjelia, ktorá verila, že ak sa dotkne Ježišovho rúcha, bude uzdravená... A vieme, ako to dopadlo 😉 Osobne si myslím, že to jeho rúcho nebrala ako nejaký fetiš, ani sa jeho rúchu neklaňala, proste vytušila, že všetko, čo súvisí s Ježišom, je od Boha... Nie sme povinní veriť všelijakým znameniam a zjaveniam, resp. ich treba hodne skúmať, aby sa prišlo na to, kto sa za nimi skrýva... Ježiš sa v minulom storočí zjavil v Poľsku sestre Faustíne a žiadal namaľovať svoj obraz, na ktorom by bol nápis: Ježišu, dôverujem v teba. Trvalo mnohé roky, kým ten obraz vznikol, aj sestra Faustína, aj jej predstavení dlho skúmali, od koho tá požiadavka ide. Ježiš kázal hneď nasledujúcu nedeľu po veľkonočnom ráne zasvätiť jeho milosrdenstvu a povedal, že v tento čas prinesie mnohým hriešnikom odpustenie a obrátenie, ak sa za nich budeme modliť. Mohol by zlý duch žiadať modlitby za obrátenie hriešnikov? Išiel by sám proti sebe. Preto je toto zjavenie uznané za pravé a hoci to trvalo dlhý čas, dnes je už pravidelne daná nedeľa nedeľou Božieho milosrdenstva. A opäť pribudlo nejaké pútnické miesto... Pútnických miest sa netreba báť, ale takisto treba aj podrobne skúmať, o čo skutočne na tom ktorom mieste ide, tak ako existujú pravé zjavenia, existujú aj falošné... 😉

deborah1
18. aug 2011

@evkasus zázraky na pútnickych miestach nie sú od Boha,nie sú v mene Ježiš

maja22
18. aug 2011

@deborah1 Mohla by si konkretizovať, ktoré myslíš, keďže sami sa v zbore špecializujete na uzdravenie chorých a tiež k sebe chorých nevoláte na plagátoch pod menom Ježiš 😉

evkasus
18. aug 2011

@deborah1 podla coho sudis, ze nie su v mene Jezis? Ak clovek prichadza prezit prave uzsi cas s Jezisom a v jeho mene prosi o zmenu?
Na putnickych miestach sa nedeju iba zazraky telesne, ale v prvom rade i zazraky v srdci...kedy sa clovek zrazu dokaze este viac obratit k Bohu, duchovne sa uzdravuje....ku spase nam je potrebne v prvom rade duchovne uzdravenie...su ludia, ktori isli na put iba preto, ze ich niekto zavolal a tam sa obratili a zmenili svoj zivot...
To je pre mna zazrak.
Telesne uzdravit dokaze aj Zly...ak ten, kto uzdravuje je zvedeny...a deje sa tak, aby clovek bol privedeny do bludu...
Ale ak ide o uzdravenie, pri ktorom sa clovek duchovne obrati a zacne nasledovat Jezisa, zmeni svoj zivot a spravanie, tak moze pochadzat iba od Jezisa....

evkasus
18. aug 2011

Treba sledovat ovocie toho obratenia...uzdravenia...to nam napovie odkial co vanie

maruska74
18. aug 2011

@deborah1 Takze ak sa Pan rozhodne urobit zazrak lebo Ho jeho milovane dieta prosi a prinesie Mu to slavu, tak sa hadam radsej opyta teba, ci je to vhodne miesto? 😉

deborah1
18. aug 2011

@maja22 plagát je plagát-úplne nepodstatná vec.Dôležité je,čo sa deje TAM..neviem,či si tam niekedy bola..ak nie,choď sa pozrieť.Každá modlitba za chorého a vyháňanie démonov je v mocnom mene JEŽIŠ.

maja22
18. aug 2011

@deborah1 no vidíš, tak je to aj na pútnických miestach, uzdravuje JEŽIŠ 😉

maruska74
19. aug 2011

@mimkao Sa mi vidi, ze sme v tejto diskusii dost odbehli od povodnej temy. Si tu este? Ako sa vam dari s deturencami?

mimkao
autor
19. aug 2011

@maruska74 áno, od pôvodnej témy sa poriadne odbehlo... ...už len preto, že téma bola založená pre protestantky, nie pre katolíčky.

maja22
19. aug 2011

@mimkao prepáč, že sme sem vošli do vašej diskusie, ale písalo sa tu aj o katolíkoch a aj také veci, ktoré sa ma nemilo dotkli... ja osobne vtedy cítim potrebu reagovať, tým viac, že sa to píše na verejnom fóre, ktoré si môže prečítať každý a preto nie som za jednostranné závery... Ja som pochopila z názvu, pre koho je téma určená, ale priznávam svoju zvedavosť, že chcem vedieť, čo prežívajú, cítia a čo si myslia iní kresťania o konkrétnych veciach... Preto otváram témy s náboženskou tematikou a keď si myslím, že pravda je niekde inde, ako sa práve píše, tak sa ozvem...Práve pre tú verejnosť a dostupnosť... Ale určite nemám v úmysle niekoho uraziť 😉

maruska74
19. aug 2011

@mimkao Dobre Mimka, ved ked ti tu vadime....aj ked sa mi zda, ze zdaleka nie sme jedine, ktore odbiehaju od temy....aj ked mozno jedni z mala ktore sa k nej vracaju 😉....Pa Len aby to pomohlo 😔

deborah1
19. aug 2011

@maja22 na pútnických miestach neuzdravuje Ježiš 😲
Mám napísať o pútnických miestach viac?Nechcem to robiť preto,aby sa to niekoho dotklo,ale rada to urobím preto,lebo rada píšem pravdu 😉

Čo sa týka modlitby v mene Ježiš vyzerá asi takto:

https://www.youtube.com/watch?v=tmRF6X4HCh4

Nepoužila som úmyselne video z liečenia z Vrútok ,iba to ma najskôr napadlo,kde by som mohla poslať link 😉
...myslím,že je to rozumieť,keď sa sústredíš.

A keď už som pri tých Vrútkach,nechcem znova rozpútať túto debatu..len tak na margo..ne konferencii v Banskej Bystrici teraz 13.8. bolo pokrstených 54 ľudí,z toho asi polovica bola získaná pre Ježiša Krista cez "liečenia" 😵 🙂

myzma
19. aug 2011

@deborah1 zacala pre nich teda uzka cesta, nech bojuju dobry boj viery a bezia dobre svoj beh o zavod

etuska
19. aug 2011

@deborah1 😔

daniela1983
19. aug 2011

holky prosim nenavazajte sa do katoliciek. ved to je fajn ze sme prisli a precitaju si o com sa bavime. a tiez nechapem preco by sa na putom mieste nemohol udiat zazrak.

maminuska
19. aug 2011

@daniela1983 ahojte dievčatá , chcela by som radu .
Som pokrstená katalíčka, nemám nič viac. Prvý krát som bola sobášená v na úrade, z manželstva mám dve deti, potom som sa rozviedla a znova vydala - opät na úrade.
V poslednej dobe však pocitujem naše manželstvo posunú niekam dalej , ale čo je zvláštne nie po tej katolíckej linke, ale práve po tej evanielickej.
Ak by som sa ja katolíčka chcela zosobášit s manželom ( ateista ) vo vašom kostole dodatočne, čo všetko pre to musím urobiť?

daniela1983
19. aug 2011

@maminuska je mozne pozehnanie manzelstva, kedze ste sa uz vzali, tak v nasom kostole by vam farar urobil iba pozehnanie krestanskym sposobom, co je takmer totozne so sobasom, su len dorbne rozdiely. no co urobit? zalezi od farara. tazko ti poradim takto na dialku lebo ja posobim v CR a tu su ine predpisy. Odporucam ti aby si skocila na farsky urad a porozpravala sa s fararom. Hlavne mu zdovodnila preco to chces urobit, co to pre teba znamena. Ako nimas vieru a tak. Ak sa smiem spytat odkial si? Mozno dotycneho farara/ fararku poznam... chodis niekam do zboru?

maminuska
19. aug 2011

@daniela1983 nie nechodím nikam , ale manžel je Čech a bývame na striedačku v Brne a v Trenčíne.
Som nepraktizujuca katolíčka, nechodím do kostola, len je to taký vnutorný pocit že toto by som mala urobit a začala som sa zaujímat o evanielické náboženstvo .
Sú veci v katolíckom náboženstve s ktorými sa nestotožňujem , necítim to tak ako sa to vykladá

daniela1983
19. aug 2011

@maminuska hovorim najlepsie bude ked zajdes za konkretnym fararom v tom meste a osobne sa porozpravas o svojom pocite a predstavach. ak by ta nieco ohladne toho co uci evanjelicka cirkev zaujimalo kludne sa pytaj...

maminuska
19. aug 2011

@daniela1983 ak by som sa rozhodla prestúpiť, musela by som dat pokrstit aj svoje deti ktoré mám ? Alebo ak by som mala sobáš v evanielickom kostole, musela by som sa zaviazat k tomu že dám deti pokrstiť a vychovávat v tejto viere ?

etuska
20. aug 2011

@maminuska
je super ze vnutorne citis akusi zmenu 😔 osobne by som ti odporucila zacat si citat Bibliu a mozno ta zaujme aj krestanska literatura-cudovala by si sa ze moze byt celkom zaujimava 😉

maminuska
20. aug 2011

@etuska práve ju čítam.

daniela1983
20. aug 2011

@maminuska nemala nby si sobas mala by si pozehnanie manzelstva. oficialne sa nevyzdauje zaviazat sa ze deti budes vychovavat k evanj viere, ale...
pride mi to logicke, ze ak chces mat evanjelicke pozehnanie manzelstva, tak je pre teba tato viera dolezita, ak je pre mna nieco dolezite, tak sa to usilujem vstepit svojim detom. napr aj som presvedcena ze pre moje deti je to najlepsie aby vedeli ze na cervenu nesmia chodit cez cestu, tak im to odmalicka vsetpujem.
ak je Jezis moji Panom a Spasitelom tak to je pre mna najvyssia zivotna priorita a detom sa ju snazim vstepit pretoze ju povazujem za otazku zivota a smrti.
takze pokial viem ECAV od teba zavazok ziadat nebude, ale Boh sa ta raz bude pytat ci si deti k viere viedla...
🙂

maminuska
20. aug 2011

@daniela1983 moje deti su už veľké aspoň teda tie staršie, tie nijako nedonutim proti ich vôli , s mladšou by to šlo ale s tým musí suhlasit aj manžel.

daniela1983
20. aug 2011

@maminuska no ved o donucovani tu nie je vobec rec.
ozaj a preco prave pre evanjelicku si sa rozhodla?