Maminy z protestantských, charizmatických zborov

mimkao
1. aug 2009

Nájdu sa tu také? 🙂 Teda, viem, že áno, takže, rada by som si písmenkovala s niekym, kto pláva proti prúdu... 😵 🙂

etuska
20. aug 2011

@maminuska
hmm-tak to si musite ujasnit doma 😉
u nas praktizovat vieru znamena,ze dcerke citam detsku Bibliu
momentalne sa mi vhodna na jej vek zda prave tato
http://www.kumran.sk/moja-prva-kufrikova-biblia...
mame aj tuto anglicku
http://www.amazon.com/My-First-Message-Devotion...
ta je fakt uzasna ,lebo okrem biblickeho pribehu su aj kratucke zamyslenia+modlitba k teme a akasi 'meditacia" nad tym ako zit podla toho v praxi-k nej sa vratime ked docitame slovensku 😉
no a potom sa kratko pomodlime-podakujeme za dnesny den,konkretne veci-obcas sa modlim ja,obcas dcerka.
a samozrejme sa jej snazime byt vo viere prikladom -v kazdodennom zivote-aj ked to teda je asi najtazsia cast krestanskeho rodicovstva 😅
nasli sme si super zbor do ktoreho chodime,dcerka tam chodi uz 3ti rok na nedelnu besiedku+teraz bola druhy rok v prazdninovej biblickej skole
takze snazime sa zit vierou denne-nieolen v nedelu 😔
aj ked je to velka vyzva-najdi si zbor kde sa budes dobre citit a najma taky kde sa nekompromisne vyklada Biblia 😉

etuska
20. aug 2011

@maminuska
no so starsimi je to tazsie-ale neboj-ak uvidia ze to s vierou vo svojom zivote myslis vazne-skor ci neskor ta budu nasledovat 😉

maminuska
20. aug 2011

@daniela1983 prečo ?
Dôvodov je viac ale hlavný je to že evanielické učenie mi je bližšie v tom že berie do úvahy že človek je omylný, dopúšťa sa chýb ( napr.rozvod ), nemusím sa spovedať farárovi ( na jednej spovedi som bola a bolo to des , doslovne sa ma pýtal na intímne veci ) ale Bohu, nejde proti prirodzenosti ( farári sa môžu ženiť a farárky vydávať , teda vedia čo je rodinný život ), odstránila sa v tejto cirkvi diskriminácia žien ........
Jednoducho je to to s čím by som sa vedela stotožniť a vedieť tak žiť, prijať ešte jedno dieťa

maminuska
20. aug 2011

@etuska dakujem za návod, zrejme ho aj použijem , len musím tak nejako opatrne 🙂

etuska
20. aug 2011

@maminuska
hlavne sa za svoje deti modli-niekedy to trva trosku dlhsie-najma tym starsim,ale Boh odpoveda na modlitby 😉

leishmania
21. aug 2011

troska spat, je mi to luto, ze debata tak skoncila, ja som bola vychovana dost anti-katolicky a sa to so mnou dost dlho vlieklo, potom som zmenila pohlad, mali by sme byt otvoreni pocuvat a nazory ktore sa nam naprv az tak nepacia lebo sme boli vychovany inak...ziadna cirkev nema patent na pravdu...

leishmania
21. aug 2011

*vychovani

deborah1
21. aug 2011

Len žiaľ,katolícka viera je o inom ako protestantská..
Ja som bola katolíčka,takže viem o tom dosť-jednak z osobného prežitia,jednak som niečo aj prečítala..a nejde tu iba o znovuzrodenie,ktoré som získala,ale o úplne zásadné rozdiely v učení..
Ale napriek tomu,že som proti učeniu katolíckej cirkvi,mám rada katolíkov,aj sa rada s nimi bavím,ak sú k debate otvorení 😉 ,aj keď niekedy som vyflúsnutá,lebo sa mi zdá,že nie a nie ma pochopiť 😝 😅 😀 Ale aj s kýmkoľvek sa porozprávam rada,len nie vždy mám čas a niekedy sa mi aj nechce 😅 ..a túžim,aby každý sa znovuzrodil a bol spasený 😵

myzma
22. aug 2011

ja tuzim zit vieru Boziu, biblicku vieru, ktorej priklad mame v Bozom slove, chcem mysliet tak, ako myslel Pan Jezis, to znamena neuberat ani nepridavat k tomu, co je napisane, drzat sa hlavy, ktorou je Kristus, lebo skrze Ducha mozeme byt vyuceni o vsetkom

to bola len vsuvka, lebo nemozem o sebe povedat ze chcem zit protestansku vieru, i ked som asi zaradena v tabore protestantov a v dalsich a dalsich skatulkach...

bola tu sukromna otazka, do akeho zboru chodim, nemam problem to napisat, no chcem zdoraznit, ze sa nestotoznujem s ucenim nasho zboru, resp, denominacie, odnoze, hnutia, ci ako to mam nazvat.... preto radsej o sebe hovorim, ze som krestan, ucenik Jezisa Krista

myzma
22. aug 2011

ja tuzim zit vieru Boziu, biblicku vieru, ktorej priklad mame v Bozom slove, chcem mysliet tak, ako myslel Pan Jezis, to znamena neuberat ani nepridavat k tomu, co je napisane, drzat sa hlavy, ktorou je Kristus, lebo skrze Ducha mozeme byt vyuceni o vsetkom

to bola len vsuvka, lebo nemozem o sebe povedat ze chcem zit protestansku vieru, i ked som asi zaradena v tabore protestantov a v dalsich a dalsich skatulkach...

bola tu sukromna otazka, do akeho zboru chodim, nemam problem to napisat, no chcem zdoraznit, ze sa nestotoznujem s ucenim nasho zboru, resp, denominacie, odnoze, hnutia, ci ako to mam nazvat.... preto radsej o sebe hovorim, ze som krestan, ucenik Jezisa Krista a jeho nasledovat a dodrziavat co on povedal a ucit co on ucil

leishmania
22. aug 2011

no ved to myslim, ze tuzia aj baby katolicky co sem pisali 😉 j a tiez nesuhlasim so vsetkym v katolickom uceni, ale nedovolim si ani tvrdit ze vsetky moje presvecenia suspravne a tych inych mylne, aj ked sa snazim pochopit to tak ako to boh mysli... ako hovorieval jeden kazatel - v nebi budeme mat vsetci modre cela... od toho jak si budeme po nich buchat co vsetko sme nechapali/ zle chapali 🙂

myzma
22. aug 2011

1 Korintským 15:1  Připomínám vám, bratři, evangelium, které jsem vám kázal, které jste přijali a v němž stojíte,
2  skrze něž také docházíte spasení (pokud se držíte slova, které jsem vám kázal - jinak byste uvěřili nadarmo).

toto sme citali dnes rano s muzom, to v zatvorke je velmi podstatne....

myzma
22. aug 2011

@leishmania katolicka nauka a biblicka viera tak ako je zachovana v pisme sa v mnohom rozchadzaju, rozchadzaju sa vsak i ucenia inych denominacii v niektorych oblastiach... nie vsak v zakladnych veciach spasy cloveka ... ale tym nechcem liat olej do ohna... mnohe veci tu uz boli spomenute a zial , ked verse z pisma Bozieho nepresvedcia cloveka, neda sa k tomu viac dodat... len sa modlit...

nestaviam sa do pozicie, ze ja mam pravdu, nech ma Boh chrani od vysokomyselnosti, nadutosti... znamost naduva ale laska vzdelava, buduje... pisem tu s laskou k tym, ktori potrebuju pocut pravdu... Bozie slovo je pravda... vo vsetkych svojich prispvekoch sa snazim poukazat na Slovo Bozie, ktore je ostre ako mec, ktore dokaze oddelit veci duse a ducha, ktore je ako kladivo, ako ohen, ako zrkadlo, ktore je sviecou nasej nohe... ten , kto miluje svetlo, pojde za svetlom a bude tuzit zit vo svetle...

ak vsak utocime a neprijmame slovo Bozie, co nam zostane, ako chceme rozsudzovat ci su veci z Boha a ci nie? slovo Bozie je zaklad, kto ho pocuje a cini ho je ako mudry muz, ktory stavia svoj dom na skale, ktory obstoji, kto vsak CUJE a NECINI, je ako muz blazon, ktory stavia na piesku... a jeho koniec je dost zly.... (to suvisi i s tym versom z kor)

pisem to vseobecne, nielen tebe 🙂 ani utocne, ak sa to zda... pisem, co vidim a co ma trapi

mimkao
autor
22. aug 2011

@myzma na to sa dá napísať iba: AMEN!

etuska
22. aug 2011

@myzma
...a velmi casto sa aj u krestanov stretavam s tym ze neveria Boziemu slovu a Bibliu necitaju,resp. pochybuju v jej doveryhodnost 😔 ...potom je to tazke...

myzma
22. aug 2011

@etuska to je skutocne smutne 😔 😔 😔

maruska74
23. aug 2011

Dievcata, viete, ked na verejnom fore rozoberate katolikov, je naozaj tazke nereagovat. Ak vam naozaj vadi diskutovat v tejto teme o rozdieloch (co chapem), preco neskoncit? Iba na margo, nemyslim, ze by sa katolicka nauka odklanala od biblie a katolici neodmietaju bibliu, len niektore vase interpretacie biblie. Bibliu citaju a nespochybnuju jej doveryhodnost (aspon by nemali, keby posluchali svoju cirkev).

etuska
23. aug 2011

@maruska74
a co uctievanie svatych a Marie? 😔 😔 😔 😔 😔
nepise sa to tu preto,ze niekto rad podpichuje 😔
ani ja som o mnohych veciach netusila kym mi krestania neotvorili oci-ale nie nejakym vymyvanim mozgov,ale vsetko bolo podlozene Bibliou |-

etuska
23. aug 2011

@maruska74
http://horiaciker.sk/e-poradna.php?q=346
velmi dobry clanok-vrelo odporucam 😉
nie som neomylna a denne robim mnoho chyb,nie je jednoduche zit podla Slova,ale stoji to za to 😔 modlim sa za to,aby kazdy clovek co zabludi do tejto temy mal tuzbu hladat biblicku pravdu,vratane nas vsetkych ktori tu prispievame 🙂

maruska74
23. aug 2011

@etuska Ak si chces podiskutovat, napis mi kludne na IP. Tu ti nebudem odpovedat, aby som nepodpichovala
😔

etuska
23. aug 2011

@maruska74
nemam problem s verejnou diskusiou,ale pokojne aj IP-ak chces napis 😉 pokusim sa vecer odpisat-teraz uz beziiim k malemu 🙂
pekny den a tesim sa na pokec 😉

mimkao
autor
24. aug 2011

@maruska74 nikto to tu neberie ako podpichovanie. A mňa tiež zaujíma odpoveď na tu otázku. Takže smelo môžeš aj verejne.

myzma
24. aug 2011

pridavam sa k mimke

myzma
24. aug 2011
https://www.youtube.com/watch?v=0Y4kVsv4SM8

toto som dnes nasla, uz som to videla prv, nejaky ten rok dozadu, ale tesi ma, ze sa to da volne stiahnut, ci pozriet na youtube

vola sa to katolicizmus, krize viry

pia22
24. aug 2011

Preco sa neustale a bez prestania navazate do katolickeho nabozenstva? To tu uz skutocne nemate co ine riesit? Je to ubohe, ponizujuce a pre mna a ostatnych katolikov na tomto fore urazajuce a dehonestujuce nase vierovyznanie! Nasa cirkev, tak ako aj jej clenovia a vsetci ludia na zemi, nie je bez chyb, ale opakovane osocovat a utocit na celu cirkev je prejav pychy, Bohoruhacstva. Kedze mam mnozstvo dobrych priatelov aj medzi clenmi protestanskych cirkvi a nikdy som nemala ziaden problem z ich strany s respektovanim nasich nabozenskych rozdielov a presvedceni, tak smerovanie vasej diskusie a vasich osobnych prispevkov do nej je prejavom vasho osobneho charakteru a vasich osobnych vysoko netolerantnych postojov.

myzma
24. aug 2011

@pia22 uprimne ma velmi mrzi, ak ta urazaju moje prispevky

molka
24. aug 2011

@myzma vies, na sme.sk je clanok o hlbokej krize protestantskej cirkvi na Slovensku, ale ja by som si nedovolila davat sem alebo do nasej temy link, ktory pise negativne o inej cirkvi. K comu je to dobre? Posilnuju vas taketo clanky vo vasom presvedceni? Myslim si, ze nie. Dokazete si pisat o nabozenskych otazkach aj bez toho, aby ste donekonecna riesili katolikov? Ak by sme vo verejnej teme prepierali evanjelikov, urcite by ste sa ozvali, takze ak vam vadi, ze sem stale prispievame, zacnite uz riesit nieco ine nie donekonecna ohovarat katolikov.

myzma
24. aug 2011

@molka clanok som citala, rovanko ako i tu knihu z ktorej ten pan menky (sa tusim vola) vela citoval, i ked to tam nebolo uveden a asi prevzal osobne tie nazory...

rada by som tu knihu sem hodila, prave som nad tym premylsla, ako myslim na piu a jej prispveok... ze ziadna z nas tu neobhajuje svoje zbory, nehovorime, ze my sme ta cesta... lebo Jezis je ta cesta.... sama som vyznala, ze sa s castou ucenia vlastneho zboru nestotoznujem, lebo to nevidim v Pisme....

a toto ma buduje, ked hladam pravdu, Pan hovori, ano, buduje ma, ked si citam tieto veci, lebo pouzkazuju na veci, ktore nie su z Boha.... nebola by som tam kde som, keby som si necitala anepocuvala ludi, ktori su kriticki k nasmu zboru a jeho uceniu... ved su to Bozie slova: rozsudzujte!!!! a ja som slepo prijmala....

a nikdy som nenapisla, ze mi tu niekto z vas vadi,nikdy som nenapisala, aby ste odtsilto odisli.... z mojich ust nevysla ziadna ponizujuca poznamka ku niektorej z vas...

popri tom, ako to tu pisme, sa modlim za vas(nas)... ste mi vzacne...

a prave preto nemozem mlcat

myzma
24. aug 2011

a podotykam, ze s tou knihou v MNOHOM suhlasim, i ked s celkovym rozhovorom tohto pana nie

a podotykam po druhe: do takeho zboru chodim...

cize nemas mi co taketo vycitat, lebo si sa prave pokusila "vykopnut otvorene dvere" ako sa hovori