Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
10. apr 2009

alionuska, pôvodne som ju chcela robit dnes, na muzove meniny, ale radsej som spravila odskusane....
mohla by si mi dat aj neaky recept na dobru torticku, cokoladovu, orechovu...akukolvek dobru odskusanu.
asi by som to spravila na buducu sobotu 😉
asi toho prveho razu sa bojim 😒

cessy
10. apr 2009

inak si sikulka, torticky su krasne 😉 😉 😉

vinka
10. apr 2009

Cessy pozri si na prvej stránke od Gabby čo dala link na zorka.estranky tam idem urobit korpus a krém.Vyzerá to velmi super stránka. 🙂 Aj špice odtial som teraz robila a sú fakt fantastické. 😉

cessy
10. apr 2009

pozerala som to..len som chcela neake doma odskusane...ja som v peceni zaciatocnik 😖
ale inak dakujem

vinka
10. apr 2009

Cessy ja som začiatočník v tortách.No ja ju idem piect práve ten korpus prvý.Tak potom dám vediet ako to dopadlo. 🙂 Ale tie špice čo sú tam mi vyšli fakt super.Aj super chutia. 🙂

cessy
10. apr 2009

vinka kde najdem tie špice??hladala som to tam a neako som ich nenasla... ☹

vinka
10. apr 2009

Volá sa to Vánočný cukroví nepečený. 😉

vinka
10. apr 2009

A sú velmi jednoduché.Za 20 mián. som to mala fertig. 😀

cessy
10. apr 2009

idem to pozriet, lebo je tam toho velmi vela

cessy
10. apr 2009

nugatove spicky podla iv@, pravda.....

vinka
10. apr 2009

No presne tie. 😀 😀 Len ich musím ešte čokoládou obliat ale to urobím zajtra. 🙂 Lebo idem ešte iný olievat čoko.Tak nech to urobím naraz. 😀

cessy
10. apr 2009

moj muz je len na cokoladove a spice zboznuje....takze som si ich uz aj opisala do knizky... 😅
a to sa dava len na obyc. malu piskotu??nieje moc malicka??

vinka
11. apr 2009

Ja som to dala na obyčajnú piškotu.Sú menšie ale to sú také jednohubky. 😀 😀

cessy
11. apr 2009

inak v tescu som videla take vacsie piskoty, tie by hadam boli aj dobre.. 😉

vinka
11. apr 2009

Alionuska chcem ta poprosit či nemáš recept na falošný marcipán.Ja mám ale nieje asi správny lebo sa s ním nedobre pracuje. ☹ A viem,že cukrárky vedia robit si marcoš. 🙂 Dakujem velmi pekne. 🙂

vinka
11. apr 2009

Cessy ten recept je perfektný na ten korpus.fakt ani nenadulo ho a bol dobre upečený no super. 🙂

cessy
11. apr 2009

vinka ja som ho teraz chcela ist upiect, ale akosi sa mi nechce..necham si to asi na zajtra...
a plnku ktoru budeš robit??mne sa tam pozdava ten parizsky krem

alionuska
12. apr 2009

Vinka,myslis z mandli,alebo zo suseneho mlieka?

cessy
12. apr 2009

korpus uz mam upeceny, vyzera dobre a teraz idem robit ten cokoladova pudingovy krem.....

cessy
12. apr 2009

potom si mam nechat trochu kremu na potretie???pod tu MML hmotu??? 😕

alionuska
12. apr 2009

Cessy,ano celu tortu si natenko potri kremom,aj sa ti tym vyrovna povrch a aj hmota sa ti pekne na to prilepi..ale nechaj si ju po tom,ako ju potries v chladnicke stuhnut... 😉 Potah vyvalkaj na asi 4 mm,aby sa ti s tym dobre robilo.Nebude sa ti trhat pri prenasani na tortu... 😉

cessy
12. apr 2009

dakujem velmi pekne...uz teraz mam stres ako ten potah budem vecer robit...
☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

cessy
12. apr 2009

ked spravim tu hmotu, mam ju dat pred vyvalkanim aj do chladnicky stuhnut??

alionuska
12. apr 2009

Nie cessy,hmotu skor nahrievaj v mikrovlnke,aby bola makucka ako plastelina...tak sa ti s nou bude dobre robit...ale nenahrej ju moc...iba par sekund. 😉
A nebojkaj sa toho...budem ti drzat palce! 😉

vinka
12. apr 2009

Cessy ja som robila ten čokoládový pudingový krém.A hmota sa dobre nanášala ked som ju preniesla valčekom. 🙂

cessy
12. apr 2009

ano citala som potom neskor, ze to netreba davat do chladnicky, ze to len stvrdne a neda sa s tym pracovat.. 😕

alionuska
12. apr 2009

Ja som prave dokoncila srdiecko pre moju maminku k narodeninam.Zasjtra to odfotim a hodim fotku do albumu...pa pa a dobru noc. 😉

cessy
12. apr 2009

ali si tu???
mne to stale lepi 😒 😒 😒
uz som tam dala 400g cukru a lepi a lepi
dala som jeden blicek smolkovych cukrikov
ca s tym??este cukor??

zajo79
13. apr 2009

ked lepi tak cukor...a napis ako to dopadlo.

nepozerala si rady na mimibazare? Je tam toho plno 😉

bibula
13. apr 2009

krasa,mnam,sikulky veru.... 🙂