Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
1. jún 2011

@hejdita no ja som robila tento http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18990 je pravda,ze nie je taky pruzny,ale da sa s nim pekne robit. 🙂 ale je vela receptov na ten mliecny,nikto dava aj bielka,aby bola plastickejsia,ale ja radsej tento, surove vajicka nedavam nikde 😝

raci
1. jún 2011

@gumkacka1 já myslím že můžeš, pokud je tam dost másla, už jsem to dělala a nerozteklo se to 🙂

vlada111
1. jún 2011

@lusil2005 jééééj, to si ty? Ja poznám tvoje bábiky cez kamošku, ktorá si u teba objednala jednu bábu a tiež má Natálku. Máš ich suprové. Naozaj obdivujem. Aj ja by som raz chcela jednu pre moju malú, ale ešte je na ne naozaj malá. Prekvapilo ma aká bola tá bábika veľká. Teda v dobrom 😉

adka_praha
1. jún 2011

@lusil2005 dakujem... 🙂

jakelina
1. jún 2011

@raci Ondráškovi krásný roček, to utíká, že jo. 😒 Dortík nádherný.

@janulkamartinko moc hezké. Ta zelená barva je krásná, máme tak vymalované oba dětské pokoje. 😉

lusil2005
1. jún 2011

@vlada111 hehe aky je svet maly ze? a odkial je kamaratka? z Bratislavy?

vlada111
1. jún 2011

@lusil2005 hej, je z Petržalky a našla ťa tuším na téme o ručných prácach.

dadka212
1. jún 2011

ahojte ja som robila dnes 2 doobedné rýchlovky k MDD, boli spokokjní tak som rada, lebo to bolo velmi narýchlo včera večer si zmysleli....

lusil2005
1. jún 2011

@vlada111 taaaak uz viem ktora to je 😀 ona byva pri TPD ze? pametaaaam si na nu aj na malu Natalku 😵

vinka
1. jún 2011

@dadka212 nádherné.To je jaké zhulené slnko.No čisto jak keby šliapal na niečom má oči šregom 😀 😀 😀 😀 😀 Ale je kráááááááááááááááásne.Hlavne zábavné 😀

ikula2
1. jún 2011

@bzucinka2 ja som skusila aj cokoladu s cerou a neodporucam iba cistu cokoladu roztopenu. Transfer som si dala dookola celej torty vysli mi dva kusy pasov po dlzke, zhruba na stred nalejes po dlzke cokoladu a potom roztiahnes nasiroko, kludne aj za okraj aj na videu som to tak videla. Iba tenku vrstvicku. Ja som si to skusila iba na torticke doma pre mamicku. Mam jeden transfer a este mi ostalo na skusku staci jeden aj masla ti vyjde. Inac celkovo sa s tym robilo dobre len tak ako som pisala dolezita je teplota ta vlastne robi gro celej finty. Ak nebude dost tepla neotlaci sa a ak bude tepla prilis roztopi sa vzor 😝 , ale vzor mi zmizol aj ked som to roztierala a na niektorych miestach som presla viac krat tak iba raz max 2krat . Ak sa bojis vyskusaj si to noralne na cistej folii je to vlastne to iste bez vzoru.

mizulienka
1. jún 2011

dievcence poradite prosim aku tortu pre 4 rocneho chlapca, ma rad auticka alebo lietadla...chcela by som sa vyhnut 3D torte, ale ak sa nebude dat tak aj to 😎

dm1
1. jún 2011

@mizulienka ved urob klasika okruhlu, cesticku a auticka 😉

mizulienka
1. jún 2011

@dm1 tiez ma take napada, hladam nejaku peknu, myslim, ze aj u teba v albe som videla par 🙂

mizulienka
1. jún 2011

a poziadavka bola nejaky jednoduchy krem, ktory vydrzi na teple, lebo oslava bude 26.6., a ze ma byt pevny, ze ked budu behat deti po zahrade, ze nech to nema vsade 😀 tak snad nebudu deti behat s tortou v ruke 😕 ci? 😉
poradite, aky to moze byt taky ten jednoduchy krem? 🙂

reruna
1. jún 2011

@bzucinka2 zjkoušela jsem čokotransfer, ale jen takové 2 malé pásky a měla jsem na to roztopenou čokoládovou polevu tmavou carla a nic jsem už do ní nepřidávala, počkala jsem, aby to nebylo moc horké, ale zase aby to bylo tekuté - teploměr nemám, možná jsem měla štěstí, že mi zrovna vyšlo, prostě jsem to rozetřela a nechala trochu zavadnout, pak jsem ořezala kraje, aby to bylo rovné, pak si to zatočíš podle toho jaký chceš, aby to mělo tvar a pak jsem to dala minimálně na půl hodiny do ledničky

lusil2005
1. jún 2011

@mizulienka mozno sa budu nahanat, prvy zoberie celu tortu a ostatni budu za nim utekat 😀

reruna
1. jún 2011

@mizulienka no možná budou fakt běhat, ale snad k tomu budou mít aspoń tácek 🙂 pak bych udělala bu´d pudinkový krém nebo třeba ten jogurtovo šlehačkový, rozhodně ne čokoládový 🙂

reruna
1. jún 2011

@dominika2727 do čokoládové polevy jsem už nic nepřidávala a když jsme dělala jen s čokoládou na vaření, tak jsem do ní taky už nic nepřidávala

dadka212
1. jún 2011

@vinka zdochnem z teba 😀 😀 a ja že čo je také divné 😅

raci
1. jún 2011

@jakelina moc děkuji, jj chvilku mi to přišlo až líto, že to tak uteklo, ale na druhou stranu dělá nám jen samou radost a je pořád na co se těšit 🙂

mizulienka
1. jún 2011

@lusil2005 hihi tiez si myslim, ze to bude salena party 🙂))
@reruna pani praveze preferuje coko krem, tak neviem 😒 😎 ona chce iba troska toho kremu, ale podla mna to potom bude take suche, tak to im uz rovno mozem dat cisty korpus 😝

mima595
1. jún 2011

sa musim pochvalit, ake mam uvedomele dieta..... 🙂 robim im na MDD na vikend tortu s dinosaurami a zatial mam 2, takych jednoduchych, lebo su na 4 a na brusku...len som este chcela spravit aj Tyranosaura, len som nevedela ako, aby stal na tych nohach....a dnes som ho tak skusala a Matus mi hovori:mami, ale Tyranosaura mi nerob, ja ho nechcem na torte 🙂 🙂 ...radsej mi sprav 2 triceraptorov 🙂 ..... 😀 😀

reruna
1. jún 2011

@mizulienka no ale s čokokrémem ať se pak paní nediví, že budou děti na zahradě mít od čokolády pomatlané úplně všechno 😅 no a čokokrém v teple taky asi tolik nevydrží... ta paní má teda dost protichůdné požadavky

fopardi
1. jún 2011

dakujem za rady 😉 🙂

lili01
1. jún 2011

tak jsem to zvládla....prvně jsem potahovala marcipánem...

mizulienka
1. jún 2011

@reruna snad sa dohodneme na nejakej zlatej strednej ceste 😉

daducha
1. jún 2011

Ahojte,

narychlo posielam este minulotyzdnovu torticku a makam dalej na 6-tich tohtotyzdnovych 😝 .Inak este donedavna som plakala ze mam malo objednavok a uz som musela 4 odmietnut.Akosi sa ludia poblaznili 😀 .Hlavne ked chcu same jogortove a tiramisu kremy v tych horucavach 😉

dm1
1. jún 2011

@daducha kraaasna 😵 . a my hovor s tym blaznenim. ja mam tento tyzden 5 a 10 dalsich som odmietla 😝

lusil2005
1. jún 2011

@daducha naaadherna! 😵