• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. októbra 2017 
a tu je moja prva babika :slight_smile: a jedina torticka od aprila na zakazku :slight_smile: sa z tho aj trosku tesim... lebo v marci som ich mala vela a veru mi tie stresy nechybaju :slight_smile:
4. jún 2011 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (22)
@fukylove dufam ze len rosa ale veela vsade, tak som to fukacom prefukala a popretierala suchym stetcom teraz je v chladnicke, zatial je ok no uvidime, dala som aj polystyren do chladnicky a uz sa bojim otvarat :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ako ono to nastastie nesteka, tak dufam ze nebude ale ked sa dotkem potahovky ako voda, makka :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Nie som ani ja presvedcena ze je to potahovkou mozno aj chladnicka mame samorozmrazovaciu. Asi vsetko naraz aj teplo vonku. Hadam to dobre dopadne a bude sa pacit :slight_smile:
4. jún 2011 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove je naaadherna fak vydarena mozes ju aj zo zadu odfotit? Akurat nedavno som rozmyslala nad takou babikou, kolko je z toho torty? Aj sa najedia? :grinning:
4. jún 2011 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove tak taaaaje rozpravkova!!! nadhera nadhera.
4. jún 2011 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 mne sa to cokoladove MMF tiez rosi ked to vytiahnem, ale zatial nestieklo :confused: vecer dam vediet ako vydrzala torta par hodin v teple. myslim ze toto bude este citlivejsie, kedze je v tej hmote dost cokolady a ta je na teplo citliva jak fras. ale tak - je to pre rodinu takze z toho az taky stres nemam :grinning:
4. jún 2011 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 - no - dam ti aj z boku aj zo zadu :grinning: co sa tyka roboty - tak najviac bolo s tymi kvetinkami :grinning: a dam sem aj na porovnaie co si vybrala zakaznicka... len ta bola cela zdobena kremom a to som jej povedala, ze jej neurobim... a tiez bola cela akasi taka ze uplne ruzova a to sa mi az tak nepacilo :slight_smile:

co sa tyka torty - tak celkom v pohode sa z nej podla mna tak 5ti isto najedia... lebo vlastne vsetko co je pod tym bielym spodkom je jedle... akurat ze ja mam naprd babovkovu formu - je nizka a siroka... tak som musela okrajovat uz naplnenu a do vysky doplnit puncovinou... ale to aj preto, ze mi babiku doniesli az vcera pred obedom... a nevedela som presne vysku...
4. jún 2011 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (19)
@lawli ahoj prosím ten ruženec si robila perličkovačom ako sním robíš?
4. jún 2011 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj baby,teraz sem nemám čas moc chodiť,ale musím vám poďakovať...raz som tu čítala,že keď sa sekne plnka nachvíľu ju dať do mikrovlnky a znovu vyšľahať.No ja robím deťúrencom tortu a prvý krát sa mi sekol parížsky krém :sweat_smile: ....začala som ho sľahať a pozerám,no skoro ma porazilo :frowning2: ,ale spomenula som si na vás a vyskúšala..super vyšlo to,ďakujem moc :slight_smile:
4. jún 2011 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hm,teraz ma napadlo,dala som to nachvíľu do chladničky prituhnúť,keď sa to nebodaj ešte raz sekne (keď to budem chcieť už dávať na tortu),čo s tým vyhodiť alebo ešte raz skusím vyšľahať????Ach jaj,tak toto sa mi fakt ešte nestalo,človek chce urobiť deťom radosť a všetko sa mi to skomplikuje :frowning2:
Moc ,moc ďakujem za odpoveď.
4. jún 2011 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 tie kvietky na birmovkovej torte s piesikmi sú na drôtiku? Ď. je krásna
4. jún 2011 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daria77 no neviem ci ta potesim mne sa to stalo tiez minuly tyzden, ale urobila som novy krem :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ja som totiz ten seknuty zohriala a uz sa mi nespojil a netuhol.
4. jún 2011 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove dakujem :slight_smile: a kolko mala kg torta? Tu babiku si davala ich? To nebola ta z cukrarenskych potrieb bez noh?
4. jún 2011 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 no veď práve,bola som ho pozrieť a zdá sa mi nejaký riedky :frowning2: ...mňa asi klepne :cry:
4. jún 2011 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 - babika bola ich,, si doniesli kupenu.. ale poviem ti ze vacsi smejd som v ruke este nemala... :unamused: ani vlasy poriadne nemala,, cista umelina - by som tipla ze niekde z cinaku... takze ta bola aj nohata a nohy mala vo folii a tak bola pichnuta dnu :slight_smile:

@daria77 - nemalo by sa s tym stat nic a malo by to stuhnut... ja ked robim pudingovy krem, tak maslo davam priamo do este horuceho pudingu, rozmiesam a necham stuhnut... tak sa mi maslo nesekne a krasne to stuhne - aj ked prvykrat som fakt neverila :slight_smile:
4. jún 2011 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akme ano, na opradenom drotiku. diky :slight_smile:
4. jún 2011 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove uvidíme,zatiaľ mi ten parížsky netuhne,dúfam,že ho ešte nejako zachránim,lebo obchody sú zatvorené a letieť 10 km do lidla,tak to nemám ako,autíčko mi mm zobral,takže musím niečo z nepodareného parížskeho krému vykúzliť :unamused:
inak to by som sa bála dávať do horúceho maslo,no vyskúšam,ďakujem za tip :wink:
4. jún 2011 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 no tak ja odbornicka vobec nie som,zatial mam za sebou nejakych 35 tort,takze neviem,ale ten MMF drzi celkom dobre aj v lete a aj ten mliecny by mal... :pensive:
4. jún 2011 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove ta je kraaasna!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. jún 2011 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove ahoj, ty robis s klasickou PDT,alebo tou special??? no ja neviem,ale mne sa furt rosi ta PDT... no ja mam aj samorozmrazovaciu chladnicku´,tak mozno je to aj tym??? no neviem veru... ale ja som dala asi aj malo masla pod potah vtedy. :unamused:
4. jún 2011 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha Tie su prekrasne :slight_smile:
4. jún 2011 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer Ta je zlatučka,mozem vediet ako robite to,ze torta vypada byt otvorena a je tam ten macko pu? dufam,ze ma pochopis :slight_smile:
4. jún 2011 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer ϡakujem moc :slight_smile:
4. jún 2011 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 ja robim s klasickou - pod potah davam iba maslo + cukor + kakao (mne samotne maslo s cukrom nechuti) :slight_smile: a zatial musim zaklopkat... nerosilo sa mi nic... samorozmrazovaciu chladnicku mam doma aj ja... ale ono ako som pisala - orosit sa moze - ked sa da z chladu do tepla :wink: akurat co idem robit svadobnu, tak na nu pouzijem asi WI, lebo predsa len - svadobna je dlho na vonku....
a este mam otazku - ake mate osvedcene kremy do svadobnych tort?

4. jún 2011 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 ďakujem :slight_smile:
4. jún 2011 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
díevcata, ja mam dnes taku naladu... no o nicom. uz ani piect ma nebavi,normalne rozmyslam,ze s tym seknem :frowning2: doteraz som piekla pre radost,ale akosi sa mi zacinaju ozyvat ludia,ze ci im neupeciem. a najlepsie je,ked mi posielaju linky na svoje kamosky,ake krasne torty robia,aby som sa priucila,tak mi je z toho :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak nech im upecie ta kamoska,no nie? :angry: ja sa po nikom opicit nebudem, mam svoj vlastny styl! :grinning: ale som hrda po tych svojich 30 tich totrtach :grinning: :grinning: :grinning: :rolling_eyes:
4. jún 2011 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Ahojte baby, nestíham zírať koľko nádherných tortičiek tu zase pribudlo, podávala som "páči sa mi" :slight_smile:
Ja som pred pár hodinami dokončila svoju tohtotýždňovú na 1.sv.prijímanie a si pre ňu aj boli a som rada že boli spokojný keďže to ako bude torta vyzerať a čo na nej bude nechali na mňa. :slight_smile:
4. jún 2011 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (27)
@zuzana124 no kto by nebol spokojny s takou krasnou tortou? je perfektna!!!
4. jún 2011 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akme Ahoj , nie každu guličku som robila zvlášť ,ak sa lepšie prizrieš ,tak uvidíš ,že niesú rovnaké... :sweat_smile:
4. jún 2011 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, pridávam svoju dnes dokončenú na želanie s činkou :wink:
4. jún 2011 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (14)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok