Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
6. jún 2011

@ada9557 ja mam plech 40x30 a robila som z 5-tich vajicok

daducha
6. jún 2011

Ahojte,

dakujem za vsetky "paci sa mi to",veeelmi ma potesili.Inak musim Vam povedat v tomto teple je to sialene.Este aj s WI sa mi zle robi a vcera len som vybrala cokotransfer z chladnicky a roztopil sa 😠 .Joj, taka som bola zlostna.Este ze to bolo iba pre svagra na nedelu lebo by ma slahlo keby to bolo na zakazku.
A zacinam mat pomaly toho pecenia dost 😝 ,zase 5 torticiek a vonku taaak teplo.Uz sa tesim na dovolenku a v lete mesiac nepeciem,prerabaju nam byt,tak budem oddychovat 😵 .
Este sa VAs chcem opytat, nemate dobry recept na kavovy korpus a tiramisu krem? Nechcem ho robit zo Zeesanu,ale origos z Mascarpone.A musi byt dost pevny, lebo ide do poschodovej torty na spodok.
Dakujeeeem

katy1979
6. jún 2011

@daducha asi by som urobila krem ako do tiramisu ale tie vajicka by som asi pre istotu hodila nad paru. predsa len toto leto.

katy1979
6. jún 2011

@daducha nie je to z 5vajec prilis vysoke? lebo rozmer plechu by sedel len minule som robila zo 4 tak neviem ci skusit z 5.

jakelina
6. jún 2011

Můj dnešní jednoduchý, zkoušela jsem MMF s čokoládou a šlo to dobře. Dokonce do toho hezky šel vzor válečkem.

katulkaaaaaa
6. jún 2011

@jakelina nadherna si velmi sikovna 🙂 mne sa tieto jednoduche torty najviac pacia 😉

jakelina
6. jún 2011

@katulkaaaaaa děkuju moc, ani jsem nepočítala, že se mi tak povede. Dělala jsem poprvé vzor válečkem a takhle půlila barvy na dortu.

lenocka23
6. jún 2011

@jakelina kraaasna, mam inspiraciu nabuduce.. 🙂 na ozdobenie toho spodku (po obvode torty) mas nejaky speci nastroj?

jakelina
6. jún 2011

@daducha prý předělávám byt, tak budu odpočívat. 😀 😀 To mě rozesmálo.

jakelina
6. jún 2011

@lenocka23 to je kostice z modré sady. 😉

lusil2005
6. jún 2011

@jakelina naaaadherna!!!!! tiez sa mi strasne pacia taketo jednoduche torticky, fakt krasne.

jakelina
6. jún 2011

@lusil2005 děkuju pěkně. 😉

eliska22
6. jún 2011

@jakelina nádhera 😵 a ako si poťahovala tú tortu? najprv celú na bielo, či ako? 😕

katy1979
6. jún 2011

tiez nad tym maturujem ze ako to jakelina robila. ale vyzera ze najprv cokoladovu cast a potom bielu.

@jakelina si vmiesala cokoladu do mmf? a kolko a ako sa s tým robilo? a este lepsia otazka ako to chutilo?

mizulienka
6. jún 2011

@jakelina je krasny dort 🙂 ja som asi blba, ale ako sa to robi? to si dala biely potah a potom ten hnedy? 😕

jakelina
6. jún 2011

@katy1979
@eliska22 nakreslila jsem si na papír ten oblouček a vystřihla. Vyválela jsme nejdřív bílý MMF a obkreslila a vyřezala ty obloučky. Otlačila válečkem vzor a šup na dort. Pak to stejné s čokoládovým a jak je to pružné, tak jsme to trochu přizpůsobila, když to nesedělo na milimetr přesně. A ten spoj je schovaný pod kytičkama.

@katy1979 čokoládu jsem přidala do bonbonů v mirovlnce a dělalo se s tím dobře. Na jeden balíček Rubino jsem dala jednu čokoládu na vaření a dva pásky z další.

jakelina
6. jún 2011

@mizulienka nic na tom není. Možná to jde nějak jednodušeji, já jsem to udělala tahle podle sebe a nechtěla jsem dávat na sebe dvě vrstvy, ať to není moc sladké.

mizulienka
6. jún 2011

@jakelina dakujem 🙂 a aky krem si robila?

jakelina
6. jún 2011

@mizulienka šlehačkový z bílé čokolády a pod potah máslo s cukrem. 😉 Korpus mramorový.

mizulienka
6. jún 2011

@jakelina mnam ako by som si dala ku kave :0)))
ten slahackovy s bielou coko je dobry? no urcite ano 😀

inffinity
6. jún 2011

ahojte holky nedávno jsem vám psala že budu péct poprvé atd atd odkázaly ste mě na stránky tortyodmamy.sk našla jsem tam kupu věcí určitě děkuji za tip, ale přece jen potřebuju poradit. Chtěla bych vyzkouše i potáhnout dort, ale nevím vůbec čím a taky jaký marcipán je dobrý na figurky? Já jsem včera zkoušela z trošky 50g cukru, 25g suš mléka a trocha vody a esence bylo to dobré po propracování to přestalo i lepit, postavičky z toho docela šly ale pak to měklo a třeba uši mi nešly přidělat nechtělo to držet na hlavě atd.. poradily byste mi jak na to? děkuji

ada9557
6. jún 2011

@daducha Dakujem 😵 😵 😵

jakelina
6. jún 2011

@mizulienka nám chutná, je takový lehký a třeba s jahodama skvělý, jenom dnes je bez jahod, protože nikdo nekoupil. 😒

mizulienka
6. jún 2011

@jakelina budes taka dobra a napises mi presny recept, rada to vyskusam 🙂 dakujem

cicimotinka
6. jún 2011

...tak som sa pohrala s kalkulačkou a kukajte... rozdelila som si 4 kôpky kvietkov po farbe, povážila, prerátala na pomer ostatné prísady a pekne jednu po druhej spracovala... a som milo prekvapená výsledkom... 4 príjemné pastelové farby a čo je hlavné bez pracného farbenia a 2 v podstate vhodné na tváričky... ak by to niekomu pomohlo... 😎 😀

jakelina
6. jún 2011

@mizulienka do jednoho kelímku 33 % smetany přijde jedna bílá čokolády. Pomalu zahřeju až k varu, rozpustím čokoládu a dám do lednice. Druhý den šlehám s jedním ztužovačem. Jednou se mi nevyšlehal, nevím proč. Dá se stejným způsobem udělat z jakékoliv jiné čokolády.

jakelina
6. jún 2011

@cicimotinka dobrý nápad, ještě jsem tady ty kytičky neviděla.

reruna
6. jún 2011

@cicimotinka jé, to jsem u nás ještě neviděla
Tak a mám další poznatek, dělala jsem růžičky z WI a ze smartflex velvet a zdá se mi, že ten smartflex rychleji tvrdne a lépe drží, ale jen o malinko

lamps
6. jún 2011

@jakelina náááááááááááádherná jednoduchá tortička 🙂 🙂 🙂 🙂

lussy23
6. jún 2011

@dm1 - krásnučké
@ikula2 - krásnučký košík
@bzucinka2 - nádhetrné torty
@adul67 - krásna lienočka =) @katy1979
@jajuuus - jéééééééééééééééééj zlaté
@dadka212 - krásnučké @jakelina - krásne torty