• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. septembra 2017 
a samozrejme ďakujem krásne za všetky vaše lajky a pochvaly, moc si to vážim!!!! :dizzy_face:
6. jún 2011 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajuuus zítra pečeš, ne :grinning: :grinning:
6. jún 2011 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ne ne ne :grinning: aspoň o tom zatiaľ neviem :grinning:
6. jún 2011 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajuuus aby jsi se po půlnoci nevzbudila a neměla mouku až za ušima :grinning: :grinning:
6. jún 2011 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no aj to sa môže stať... ale len ak by som bola námesačná, lebo som taká naštartovaná za posledný týždeň :grinning:
6. jún 2011 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

tak tu su moje chybajuce z minuleho tyzdna.Ta na PSP je na zelanie jednoducha,spidera nechali na mna.
6. jún 2011 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (24)
@lamps
@bzucinka2
@cicimotinka
@fukylove ďakujem žienky za tipy :slight_smile: trošku obkukám tú tvoju... :slight_smile:
6. jún 2011 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove nááááááádhera :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. jún 2011 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ahoj.do tej štahačkovej plnky dávaš aj maslo?po vyšlahaní šlahačky alebo to šľaháš rovno s maslom?ja som zatiaľ robila len takú bez masla s bielou čokoládou čo si mi poradila :grinning: .Dakujem :dizzy_face:
6. jún 2011 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha krasne obidve :slight_smile:
7. jún 2011 o 06:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ada9557 většinou dělám jenom bez másla, ale dá se i s máslem. Ušlehám tu šlehačku s čokoládou a přidávám do vyšlehaného másla po troškách, je pak takový trochu pevnější bych řekla. Vyzkoušela jsem to tak, když se mi jednou zdálo, že ho budu mít málo a byl výborný.
7. jún 2011 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina dakujem :dizzy_face:
7. jún 2011 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...teraz som ju našla... sobotná roláda, len taká rýchlovka zo zvyškov višňovo-čokoládová, MMF som nemala na celé potiahnutie, bielej čoko bolo tiež len trošku, tak som to pomíňala... ale "zožrala" sa na posedenie... :grinning: :grinning: :grinning:
ďakujem @janulkamartinko za recept ... :sunglasses:
7. jún 2011 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (14)
@jakelina môžem sa spýtať, keď robíš aj s maslom, tak ho dávaš aj pod MMF alebo tam tá šľahačka vadí... chcem ho vyskúšať, len neviem, ako potom... dík...
7. jún 2011 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cicimotinka niet sa čo čudovať, že sa hneď spapala, veď je krásna :slight_smile: :slight_smile: Ak môžem svoju skúsenosť s plnkou ako ma jakelina, ja by som ju pod poťah nedávala. Raz som to vyskúšala a nebolo to dobré, potom som to musela zachraňovať :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
7. jún 2011 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cicimotinka nedávala jsem pod potah, to bych měla strach. :unamused:
7. jún 2011 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ďakujem za pochvalu aj za radu... :slight_smile:
7. jún 2011 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ďakujem, myslela som, že keď je s maslom, možno... :sweat_smile: tak to nebudem ani skúšať... idem byť rozumná a učiť sa na "chybách" druhých a nie svojich... punčové guľky nemusííím... :grinning: :grinning: :grinning:
7. jún 2011 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cicimotinka :grinning: :grinning: já kuličky miluju, ale sníst jich dvě kila, tak asi dostanu žlučníkový záchvat. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. jún 2011 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dadenka1 ja som robila človeče, ale potiahnutú. Myslím, že v poho môžeš, no nalep figurky troškou džemu. :wink:
7. jún 2011 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky.Po dlhšej dobe som zase v obraze.Mala som nútenú prestávku a čakala som na nové pomôcky.Prvý krát som vyskúšala ozdobné klieštiky,formu na perly ,krajky a došli mi nové farby.A takto to dopadlo.....
7. jún 2011 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (22)
@bici motýlci jsou krásní, barvila jsi poporvchu galovýma nebo práškovýma barvama?

Já dělám takový čokoládový krém - 2 šlehačky, 2 čokolády na vaření (nebo 2 z Lidlu), 100 g kakaa a 150 g cukru - vše dát do hrnce a zahřát až k bodu varu, nechat chvíli povřít a pak odstavtit a vmíchat 250 g másla. Nechat vychládnout, přes noc strčit do ledničky a na druhý den vyšlehat. Dělala jsem 2X, dávala jsem i pod potah - měla jsem MMF
7. jún 2011 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cicimotinka za malinko,som rada ze sa podarila.. a kde mam kusok? :P
7. jún 2011 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, doporučíte mi, prosím některá , jakou formičku nebo vykrajovačku na krajku na boky dortu? Díky za rady :wink:
7. jún 2011 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 keby som najskor bola docitala a az potom pridavala :grinning: tak som si mohla usetrit robotu :grinning: :grinning: mne sa ina super robilo z tych srdiecok, lebo som sa mohla vysantit :grinning: 4x rozne cesto a 4x rozna plnka :grinning: a zvysky v "nozke" :slight_smile:

7. jún 2011 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulkamartinko hi hi, no predsa u mňa v brušku... alebo si upečieš, veď si šikulka...
7. jún 2011 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@andriss23 - nech sa paci :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a nech sa vydari :slight_smile: len zo skusenosti - odporucam skutocne hrubu podlozku pod tortu... moja sa trosku pod tarchou prehybala a tak som pri neseni musela davat pozor, aby sa mi ten stvorlistok nepotrhal v spojoch (sice je kazde srdiecko potahovane zvlast, no potom som ich vodou zlepila dokopy..) :slight_smile:

7. jún 2011 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte šikuľky, ja som dnes robila rebarborový koláč - je famózny, možno sa niektorej z vás hodí recept, ak máte rebarboru. Tu je http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1509
7. jún 2011 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@raci - Peknučká tortička, Ondráškovi hlavne veľa zdravíčka, nech Vám robí radosť
@fukylove - peknučký štvorlístok
7. jún 2011 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bici @daducha - krásnučké tortiky baby
@cicimotinka - peknučká mňamka =)

baby, poradíte mi? som trochu zúfalá. Budeme mať za 2 týždne skúšky a musíme urobiť tortu podľa týchto tém: Superstar, vinobranie, hudobné slávnosti, 1.sv. príjimanie( nikdy som nebola v kostole, ani na náboženstvo nechodila, takže takmer ani neviem čo to je), Silvester, MS v hokeji.... Je ich viac, ale ostatné témy sú v pohode a jednoduché.. Témy si budeme losovať a pri mojom šťastí si vyberiem jednu z týchto. Ako by ste vy ozdobili torty na takéto príležitosti? ďakujemm.
7. jún 2011 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok