Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jajuuus
7. jún 2011

@lussy23 áno, popozeraj na tortyodmamy.sk, tam je veľa inšpirácií 😉 držím palce 😉 ty teraz končíš školu? či aké skúšky to máš?

weirdo
7. jún 2011

@katy1979 - ved to, ze to tam zostane trosku ...

jajuuus
7. jún 2011

@mizulienka ja sa so zákazníkom dohodnem dopredu, že koľko za ňu chcem a zatiaľ mi vždy súhlasili a prídu už rovno s pripravenými peniazmi. nikto ešte nechcel vidieť bločky... dokonca im vždy pošlem fotky hotovej torty a sami si povedia, či ju chcú, či nie.. zatiaľ vždy zobrali, ale ja som len začiatočník, ešte som ich veľa neurobila... 😉

jajuuus
7. jún 2011

@weirdo mne to teraz začalo robiť na MMF, bublinky pri vaľkaní... celkom mi to vadí a neviem, čo s tým, občas to prepichnem ihlou, keď je taká väčšia, ale neviem, čo som začala robiť zle, keď mi to pred tým nerobilo... 😠

weirdo
7. jún 2011

@jajuuus - ved to ... nerobila som vela tort, ale prve 3 to nemali 😲

jajuuus
7. jún 2011

@weirdo neviem fakt, čím to môže byť... žeby sme ich mali až moc prepracované, že tam máme veľa vzduchu, či čo? 😕

daducha
7. jún 2011

@mizulienka ja robim skoro vsetko na objednavku a nedavam ziadne blocky.Poviem dopredu sumu za kilo a podla toho co chcu uz zhruba viem kolko bude vazit.Zatial to takto funguje.
Ja davam pod torty take tvrde dosky - sololit.Som dohodnuta so zakaznikmi ze mi ich vracaju spät,teda väcsinou sa vratia 😉 .Ale najnovsie na nich beriem zalohu a celkom to funguje.Tak sa aspon dozviem ci boli spokojni a torta chutila 😉 .

weirdo
7. jún 2011

@jajuuus - tak to netusim, ale zase ked to neni vyvalkane, sa to tak trha ... 😕

dm1
7. jún 2011

@mizulienka ja robim ako baby pisali len poviem kolko vazila a cenu na ktorej sme priblizne aj tak dohodnuti. Zbytocne mu budes pisat blocky a este bacha nato bol by to dokaz proti tebe keby ti niekto prajny chcel ublizit a bonznut ze robis na cierno

alicc
7. jún 2011

ahojte,
prosim poradite mi, chcem zajtra robit kosik, fotopostup som nasla, len sa chcem spytat ci tortu najskor potahujete a potom davate vyplet alebo hned na krem lepite vyplet a ci robite rukovatky vzdy dopredu, lebo ja to nestiham, tak ak mate radu ako na to , budem vdacna 😉 . ak mate este nejake rady a vychytavky tak si ich velmi rada precitam 🙂
bude to torta len pre rodinu ako podakovanie, ale chcem aby to vyzeralo dobre 😉 😵
dakujem vam 🙂

dm1
7. jún 2011

@alicc ja nepotahujem pod vyplet ale zatial som mala vzdy len tmavy krem tak to nebolo vidiet na bledy by som dala. Rucku nerobim vopred ale davam ju na droty tak to drzi super

udada
7. jún 2011

ahojte chcem vás poprosiť, či nemáte recept na takéto lienkové torty alebo nejaké podobné - s presným postupom, chcela by som ju upiecť dcérke k 1.narodeninám. ďakujem pekne

sofi07
7. jún 2011

@mizulienka ja tiez nedavam rozpis surovin.poviem dopredu cenu za kilo a pribliznu vyslednu sumu. este sa mi nestalo, ze by niekto chcel vidiet blocky a pod. do nakladov sa nepocitaju len suroviny, ale i nakup pomocok, spotreby energii atd, tazko to vycislit...ina, zdravim vas dievcata pondlhom case, nestiham sem vobec chodit

mizulienka
8. jún 2011

dievcata dakujem velmi pekne za odpovede 🙂
inac s tymi bublinami, citala som na TOMe 😉 ze bubliny vznikaju vtedy, ked sa hmota miesi ako ked miesis rezance.....ze mala by sa valat do takeho sulka a zatocit do slimaka a znova zosulat...ako ked robite mramorovanu techniku.

mizulienka
8. jún 2011

dievcence este jedna otazka...uz som sa to raz pytala, ale zabudla som si poznacit 😠 z kolkych vajec by ste robili do formy priemer 28? zo 7 ci 8?
a do 18cm? 2 alebo 3? dakujem pekne 🙂

jajuuus
8. jún 2011

@mizulienka fuha, no môže to byť tým, ale neviem si predstaviť zapracovávať do nej takýmto spôsobom cukor... 😅 či to len na konci asi mysleli, či? 😕

mizulienka
8. jún 2011

@jajuuus ja som prave dnes rano robila hmotu, dala som cukor a ako keby som ho iba tam vtlacala prstami a potom robila toho hada z neho a splietala do slimaka...ja to robim na silik podlozke, tam sa mi najlepsie robi ten had 🙂

petusko
8. jún 2011

ahojte baby ide vam TOM? lebo mne nie a potrebujem inspiraciu na tortu pre automechanika. Teraz mi volali, ze na piatok by chceli, tak chcem vyrobit nejake naradicko.

janulabj
8. jún 2011

baby poradite pomožete? nemate niekde uloženy postup na sviečku,knižočku alebo na niečo na tortu na prve sv.prijimanie? dakujem vam pekne.aj ja hladam, no len torty nachadzam, a fotopostupy nie.pa 🙂 🙂 🙂

dadka212
8. jún 2011

@petusko tiež mi nejde TOM ☹ potrebujem fotopostup na foťák...

mizulienka
8. jún 2011

dievcence este jedna otazka...uz som sa to raz pytala, ale zabudla som si poznacit z kolkych vajec by ste robili do formy priemer 28? zo 7 ci 8?
a do 18cm? 2 alebo 3? dakujem pekne

lusil2005
8. jún 2011

@petusko mne sa straaasne paci tento napad

lusil2005
8. jún 2011

inac krasne ranko zienky! musim sa postazovat na svoju pazravost... uz dva dni som mala straaaasnu chut na tortu! tak som si upiekla jednu trasenu... slintam nad nou uz dva dni, ale som si povedala ze nesom az tak pazrava, pekne si ju ozdobim, a az potom ju zjem. tak som ju potiahla, urobila som si lalie, a vonku zacalo liat... to bolo vcera poobede. a lialo a lialo a lialo. jasne ze lalie ani za nic uschnut!!!! tak som sa vecer nastvala, pustila som sa do torty a lalie nech si schnu aj tyzden! 😀 😀 😀 a dobre som urobila, stale niesu suche... 😔

jajuuus
8. jún 2011

@mizulienka ale je zvláštne, že stále robím hmotu rovnakým spôsobom a začalo mi to bublinkovať len dáke 3 torty dozadu... 😅

zuvinka102
8. jún 2011

ahoj chcela by som sa k vam pridat nakolko som na materskej tak som sa zacala venovat trosku peceniu a potrebovala by som rada.. aku tortu upiect k 26 pre zenu myslim tym tvar a tak dakujem za radu

vlada111
8. jún 2011

kočky lepšia je žehlička hranatá alebo oblá? Zajtra idem do T-Formaxu a neviem ktorú kúpiť. Ďakujem za rady.

reruna
8. jún 2011

@vlada111 já mám takovou maličkou a jedna strana je hranatá a druhá strana je oblá

petusko
8. jún 2011

@lusil2005 chcela som take, ale ze ak mam cas a chut, tak by chceli radsej nejake naradicko 😅 Tak som zapla fantaziu a uz modelujem auticko a spravim aj nejakeho panaka a par nastrojov k tomu. Snad 😅 😀
Inak bubliny v MMF sa mi robia tiez. Predtym to nerobilo. Ja mam podozrenie, ze tie cukriky robia nejako inak, lebo celkovo sa mi hmota zmenila v poslednej dobe.

petusko
8. jún 2011

@vlada111 ja som si objednala oblu. Dnes by mi mala prist.

vlada111
8. jún 2011

@petusko aj ja po nej pokukujem 😉