Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
13. jún 2011

dievcata, mozno mi budete vediet poradit...zakaznicka chce nieco premaminu, nieco elegantne ani nie kvety..napada vas nieco? dakujem

mrka2
13. jún 2011

@mizulienka ahoj,uz by si nemala cakat, uz im to opat funguje ako pred tym. 🙂

mizulienka
13. jún 2011

@mrka2 super dakujem 🙂

lusil2005
13. jún 2011

ahojte zienky, idem k vam po radu... od vcera mam strasnu dilemu. svokor - polovnik - bude mat 50-ku. tak mu idem robit velku tortu. problem je, ze nemam najmensie tusenie akuuuu!!!! drahy povedal ze "drevenu stenu, na nej na klinci zavesenu pusku"... no ale na toto prevedenie si akosi netrufam. nemate nejake napady alebo ulozene inspiracie o ktore by ste sa mohli podelit???? mne uz sa z toho zavarili mozgove zavity, zachvilu zacnem vidiet nazeleno 🙄

eliska22
13. jún 2011

@mizulienka
ja som si práve dnes odtiaľ objednala, tak som zvedavá 😀

dm1
13. jún 2011

@lusil2005 pre polovnika sa da vela z tych jednoduchsich mozes klasika okruhlu a na vrchu akoze les a vymodelovat polovnika s puskou, alebo ako zaspal v lese, na posede... alebo sa robia pre polovnika pnik a klobuk polovnicky, pripadne trofej srncek ale to uz su take zlozitejsie veru

petusko
13. jún 2011

@lusil2005 ja som robila pre polovnika len ozdobu na vrch torty takuto a este som k tomu urobila dubove listky a zalude, tie si naaranzovali okolo torty

katy1979
13. jún 2011

@lamps co som tu hadzala fotky v sobotu to bola farbena WI na cerveno a v pohode by isla aj viac.

lusil2005
13. jún 2011

@dm1 ked ja sa do modelovania postaviciek moc nehrniem 😅 ale ten pnik a na tom klobuk... to sa mi celkom pozdaaaaava ten napad!!! skusim to nejako vyspekulovat... dakujem!!!

@petusko krasne, ta hneda "akozedrevo" je perfektna!!!! len ja vobec nepoznam nejaky jeho cech alebo co, nejake erby alebo znaky alebo nieco take. ani neviem ci nieco take ma. jedine co ma napada je ten polovnicky klobuk... to je asi take najuniverzalnejsie nie? teda ak nechcem (a to nechcem!!!! 😀 ) modelovat parozie 🤐

dm1
13. jún 2011

@lusil2005 skus pozriet sem je to vsetko tema polovnictvo http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=47&t... a tu mas navod na klobuk http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=333&...

lamps
13. jún 2011

@katy1979 Ďakujem, veľmi pekne. 😉

lamps
13. jún 2011

@mizulienka Ďakujem za rýchlu odpoveď, si veľmi milá 😉 😉 😉

mizulienka
13. jún 2011

@lamps rado sa stalo 🙂

jakelina
13. jún 2011

@mizulienka a nechce ta tvoje zákaznice třeba kabelku??? Když nechce květy???

mizulienka
13. jún 2011

@jakelina dakujem za tip, mna tiez uz napadla kabelka 😉 alebo rozmyslam tie vykrajovacky artistry a z toho nieco urobit, to je take elegos 🙂

dm1
13. jún 2011

@mizulienka alebo bonbonieru napr. aj to by mohlo byt zaujmave. pripadne sperkovnicu. Ale kabelka je dobry napad. Alebo este krabica od topanok nejaka veeeelmi luxusna znacka + lodicky

mizulienka
13. jún 2011

@dm1 si zlata, dakujem za tipy, vsetko to su dobre napady, navrhnem zakaznicke, nech skusi vybrat, co na nu najlepsie sedi :0)

ikula2
13. jún 2011

@daria77 ja som akurat dnes zacala robit sampanske a bude tiez v krabici. Robim na sobotu tak ti potom dam vediet coho sa mas vyvarovat. Len dufam ze mne to vyjde 🙂 . Teraz som robila len prvy krok na origos flasu hubert som dala potahovku vysusit na tvar flase, ma to schnut 3dni, tak preto tak skoro.

ikula2
13. jún 2011

@lamps ja co som skusala cervenu nebola som spokojna asi by som radsej zafarbila stetcom, resp. ak nebudes spokojna druha moznost zafarbit. Potom mi napis ako sa ti darilo ci WI sa lepsie zafarbila.

andriss23
13. jún 2011

ahojte 🙂 tak tu je ten môj štvorlístok

andriss23
13. jún 2011

tu je

andriss23
13. jún 2011

@ikula2 som zvedavá na tvoje postrehy 🙂 chystám sa ju aj ja robiť,určite daj vedieť 😵

lawli
13. jún 2011

Ahojte ,ďakujeeem za všetky pochvaly 🙂 A ešte pridávam môj dnešný výtvor...

inffinity
13. jún 2011

@lussy23 ano nikdy v životě jsem nepekla dort, ještě ke všemu i poschoďový a potažený marcipánem 🙂 děkuji za pochvalu 🙂 PS: valkat marcipán a s instalaci na dort mi pomáhal přítel, nic méně oba sme to nikdy nedělali 😉

daducha
13. jún 2011

Ahojte,tolko krasnych torticiek pribudlo,pridavam svoje minulotyzdnove.Jednu som zabudla odfotit tak su styri.No a utekam spat, este stale som nedospala nocne pecenia 😝

lukika
13. jún 2011

@daria77 presne viem o čom hovoríš ja som si zažila tiež taký šok a nieže by som nechcela urobiť tortu ale mám strach či sa mi to podarí a či budú spokojný aj ked zatiaľ som robila 4 torty a podarili sa všetky ale najradšej pečiem iba mojim deťom .Teraz som robila segrinej malej k birmovke to ešte celkom v poho ale ked chcela odo mňa švagrina tak nervy v ... No a toto je tá štvrtá k birmovke

mizulienka
14. jún 2011

@lawli a @ostatne dievcate mate take krasne rovne torty, ako to robite?
moje torty su tiez rovne, ale boky ako keby mali take zaokruhlene, neviete cim to je?
tu na tychto mojich je to vidiet...

daria77
14. jún 2011

@ikula2 bože,to fakt,si zlatá 😉 Budem netrpezlivo čakať na tvoje rady,odporúčania,lebo mne z toho fakt už hrabe,už sa mi o tom aj sníva 😅 ,no hrôza,možno sa niekto aj nad tým zasmeje,ale ja sa ešte len učím robiť tieto torty a preto mám také obavy 😕 Keď robím doma pre deti,alebo rodinu je to iné,ako keď to robím pre cudzieho človeka (to som povedala aj švagrinkej).Možnože si spomínaš na svoju prvú tortu,ktorá nebola pre rodinu,tiež si mala takéto blbé pocity ako ja? 😅 Joj toľko otázok mám na teba,napr. tú fľašu robíš z MMF alebo z WI,dávaš tú fľašu len do polovice-myslím prierezu fľaše a potom dávaš piškoty,punčovinu a nedotvaruješ ju celú,alebo hej??
Farbu na poťahovku si dala klasickú zelenú gélovku?Ja som rozmýšľala aj nad tou galaktickou zelenou,že potom to s tým potrieť,či to chytí tký nadých ako origoš fľaša a či tam budú také akože bublinky,nemám ju však ani doma(zatiaľ),takže nemám ani poňatia ako sa to tým práško zafarbí,čo z toho vznikne.Akú farbu na to dávaš,nejakú špeci?
Bože, moc otázok,že???Ďakujem,čo i len za odpoveď na jednu z nich

daria77
14. jún 2011

@lukika presne tak,nie ,že by človek nechcel,ale je to iné ako pre rodinu,tam to robíš,že im chceš urobiť radosť a každou jednou tortou sa vlastne krôčik po krôčku zlepšuješ ,keď pečiem pre rodinku sa na to teším,že ich prekvapím a najmä ten môj malý je šťastný,keď im niečo upečiem,ako naposledy kačky,z nich mal takú radosť,že hneď ako som ich dokončila mi do každej pichol prstom,ale tak perfektne ,že sa dostal až k plnke 😀 ,takže som rýchlo opravovala,čo sa dalo,potom mi ich pocapkal po hlave ,nech mašľa lepšie sedí 😀 ,no mám takého malého pomocníka 🙂
Tá tortička je veľmi pekná,fakt sa Ti podarila,mňa taká čaká až za rok(dcére na birmovku) a ešte budem robiť krsniatku na prijímanie,ale to je iné,to poznáš sama,tie tortičky robíš z lásky ,chceš ich prekvapiť ,urobiť im radosť,skrátka je to iné,nie,že pre druhého to robíš nasilu,baví ma to robiť,ale robíš to zo strachom,či sa všetko podarí ako má,či im bude chutiť.......

dm1
14. jún 2011

baby niekto tu chcel vediet navody na orchidejky len uz neviem kdo myslim kvietky lebo uz mi to neukazuje tak davam super navody z TOM od gabikynav. jeden je na kazdy lupen zvlast a jeden dokopy. Je to s inymi vykrajovackami ale princip je rovnaky ja mam od Hawton Hill ci ako sa to pise :

http://www.tortyodmamy.sk/content/orchidea-pomo...
http://www.tortyodmamy.sk/content/orchidea-pomo...