Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nadulici
20. okt 2009

caute baby, s obdivom sledujem vase nadherne vytvory a skladam poklonu, fakt krasne torticky tu peciete a zdobite...ja ako laik som sa nadchla a vy ste ma poriadne inspirovali, tak skusam aj ja nejake vytvory....
prosim o radu ako zafarbit marcipan praskovymi farbami na slabo modro a ruzovo???...skusila som modru prask. farbu, ale kedze marc. je smotanovej farby vznikla mi nejaka cudesna zelenkava, a ruzovu praskovu som nikde nezohnala, asi neexistuje???...tak som skusila trosilinka cervenej ale to tiez nebola svetlo ruzova aku som si predstavovala 😠 ...ak by som farbila gelovymi farbami nezmeni konecnu farbu ten smotanovy nadych marcipanu????prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiim poradte mi, peciem na sobotu mojej malej torticku k 1. roku 😵 a neviem sa prepracovat k tej jemnej ruzovej...dakujem vopred 🙂

cessy
20. okt 2009

nadulici my tu povacsine robime z MMF, nie z origos marcipanom....a skusala si belobu na marcipan???
praskove zozenies len zakladne farby, žlta, cervena, zelena, modra, oranzova

sse
20. okt 2009

ja sa dnes vytešujem, prišiel mi balík z pečeniehrou.sk 😀 😀

cessy
20. okt 2009

sse a co pekne si si objednala??? 😵

vinka
20. okt 2009

Cessy pozrela si tie torty rozvodové čo som ti včera link hodila? 😉

vinka
20. okt 2009

Sofi07 nemyslím si,že je to moc.Akurát.prekrásna torta. 😉 Kriste kde ja by som takú krásnu urobila.

cessy
20. okt 2009

vinka, ano, ano, dakujem.....uz som ich videla aj skor, ale nevedela som ze su to rozvodove...myslela som ze svadobne........ze sa tak nenavidia ze sa az miluju a ze sa idu zobrat 😀 😀 😀 😀 😀

cessy
20. okt 2009

sofi peknucka torticka, pre svokru az moc pekna 😕 🤐 😀

cessy
20. okt 2009

vidim ze si aj klieste pouzila 😉

sse
20. okt 2009

cessy objednala som si vykrajovačky na lístky, modrú a fialovú farbu a K2.
V novembri sa idem pokúsiť urobiť moju prvú svadobnú tak som sa vyzbrojila. Hľadám inšpirácie na nejakú jednoduchšiu, ale peknú. Takú čo by som pre začiatok zvládla 🙂
Ak máte nejaký typ tak sem s ním 🙂

nadulici
20. okt 2009

ved ja som nemyslela taky ten origos marcipan, ale falosny, recepty ste tu davali vy...a pisali ste ze ho aj robite, tak som zvedava ze ako farbite a hlavne cim ked to mate take peknucke 😵
rozmyslala som ze si objednam tu gelovu ruzovu farbu, mate skusenosti s farbenim falosn. marcipanu s tymito gelovkami???ci teda mozem skusit aj ja laik nieco take alebo radsej z MMF???
a ako farbite na modro???

fajn
20. okt 2009

Ahojte já jsem jdu hlavně poprosit o recept na nějakou jednoduchou a dobrou roládu. Potřebuju tchýni k 70-tinám. Vaše dorty jsou nádherné. Děkuju moc

cessy
20. okt 2009

see takze sa vytesujes 🙂 , ved aj ja by som neaky potesujuci balicek od T-fornax prijala 😀 😀 😀 😀 😀

nadulici ja som teraz robila hmotu na falosny marcipan, ale nefarbila som, asi zdenallicka by ti skor poradila, ta ho uz dlhsie pouziva

cessy
20. okt 2009

sse a poschodovu chces robit???? 😕

cessy
20. okt 2009

mne sa uz dlhsie velmi tato paci, ale myslim ze to je az prilis jednoducha, idem najst neaku s kvetinkami 😕

sofi07
20. okt 2009

vdaka za pochvaly, necham ju teda tak uz.cessy, ja mam zlatu svokru, zasluzi si 🙂s kliestikmi som robila prvykrat, chce to este trening, ale celkom dobre sa s tym robilo.
sse, ja sa tiez vzdy strasne vytesujem z tychto balikov 🙂

sofi07
20. okt 2009

sse, http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18972&use...
prelistuj si cely ten album, Lucka tam ma pekne svadobne torty

amadora
20. okt 2009

Ahojte, zase ku vám idem pre radu 😅 Doteraz som vždy používala práškové farby a prvý krát idem robiť s gélovými. Chcem s nimi farbiť celú hmotu aj s nimi po nej maľovať. Ako sa vtedy používa? Nejako sa riedi alebo len namočím štetec a idem? 😀 Nerozteká sa to? A maľovať mám keď je hmota tvrdá? A posledná vec, keď tortu nakoniec natriem alkoholom aby bola lesklá, nerozmaže sa to?

sse
20. okt 2009

Ďakujem dievčatá za typy. Poschodovú nebudem robiť len takú prízemnú. Budeme ju niesť 200 km v aute, takže nebudem riskovať, že sa mi cestou vykotí 😀 😀

Už aj teraz by som išla piecť, len nemám zatiaľ príležitosť, tak sa teším na tú svadobnú 🙂

nadulici
20. okt 2009

amadora, mozem sa opytat aku hmotu ides farbit tymi gelovkami?
chcem si ich objednat a farbit falosny marcipan, ale nemam prax, tiez som doteraz pouzivala iba praskove.

marfic
20. okt 2009

sofi, je prekrááááásna, veľmi vkusná

dievčatá, tiež som nerobila falošný marcipán, iba MMF som zatiaľ farbila obyčajnými farbami, tak tiež neporadím a som zvedavá ako sa robí s gélovými čo sa tu pýta amadora--tiež by som si objednala pod stromček a budem sa vytešovať 😀

amadora
20. okt 2009

ja robievam s MMF... takže skúsené cukrárky šup šup sem s radami 😀

nadulici
20. okt 2009

este mam otazku ako farbite MMF, treba ich nejako umyt alebo co?...alebo su aj biele? 😕
a farbu kedy pridam?

sse
20. okt 2009

Keď máš tie ružové Haribo tie sa dajú umyť a potom sú biele. Keď máš iné tie sa nedajú umývať. Ja farbu pridávam do misky s cukríkmi a v tých 2 lyžiciach vody si rozpustím práškovú farbu, potom šupnem do mikrovlnky roztopiť 🙂

cessy
20. okt 2009

dievcata precitajtesi aj par stran do zadu.......v podstate je tu uz skoro vsetko napisane

zdenallicka
20. okt 2009

Zdar, co noveho? 😀 Kde mame to nove miminko? Sasenku..😵 Mate nekdo zpravy? 😕

cessy
20. okt 2009

nie, alionuska sa zatial neprihlasila 😒 ale dufam ze su obidve v poriadku

zdeni nieco v blizskej buducnosti aj pecieš?? 😕

zdenallicka
20. okt 2009

Zeny a divky, jdu vam poradit, jak na barveni gelovymi barvami...😀

Hmotu si poradne propracujte, aby se vam do ni lehce zapracovavala barva... udelam si kulicku, do ni dulek, do dulku vpravim trosku barvy (kdyz chci jen nadech) nebo hodne barvy (kdyz chci sytou barvu)..🙂 Ruzne si hmotu prekladam, propracovavam, jsem cela od barvy, obcas se to lepi, ale nevzdavam se!!! 😠

Kdyz to lepi, podsypu krapitek solamylem (nebo jinym skrobem) a casto si umyvam ruce (ono se to pak lip propracovava, kdyz je nemate ulepene 😅), susim si je - nepouzivam je mokre!!!

Kdyz se mi zda barvy malo, pridam dalsi davku (naberete na paratko a otrete ho o hmotu; melo by se vzdy pouzit nove paratko) a zase pracuju...

No a barvicka je hotova..🙂 Jeste jsem nezkousela barvy kombinovat/michat, ale zkusim... Pokud chcete marcipos tmave hnedy, doporucuju nejdriv obarvit kakaem, pak teprve gelovou barvou (mam ale zkusenost, ze kakao bohate staci - je z nej krasna cokoladove hneda 😵 ).

Pokud chcete cernou, rozdrolte zivocisne uhli, kapnete na nej par kapek alkoholu a rozpustte ho.. Opatrne vkapavat do hmoty.. Je sava, musite pracovat rychle...

Toz tak.. Kdyby jeste neco, volejte - slysim dobre..😀

zdenallicka
20. okt 2009

Cessy, budu v pondeli pect bud fotbalovy dres nebo kopacak...🙂 Jeden klucina z prace ma 11.narozeniny a je to nas druhy PEtr Cech... 😵