Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
15. jún 2011

@jakelina asi to zkusím, vadí mi ta chemická příchuť a dávala jsem mandlové aroma.

petusko
15. jún 2011

@monika_123 ani ja take nepouzivam, pomaham si ako sa da, nepeciem tak vela, takze sa to da. Keby som ale piekla "a´la alionuska" tak by som si take pomocky kupila 🙂

mizulienka
15. jún 2011

@broucek2 Ja som davala citronovu aromu a chvalili mi, ze ake to je dobre 🙂

jakelina
15. jún 2011

@mizulienka já taky dávám citronku, ale aroma ne. Mně to celkem chutná, do čokoládového jsem dala místo vody rum a to byla mňamka. Takové jako by punčové.

mizulienka
15. jún 2011

@jakelina do MMF davam 2 lyzice citronky a 1malu lyzicku cit. aromy...vidis, to je dobry napad do tej cokoladovej..ja som sa ta uz minule chcela spytat, aku si ty mala tu cokohmotu...ako sa ti s nou robilo? nedrobilo sa ti to potom? ja ked som to urobila, tak t vyzeralo super, elasticke, ale na druhy den, uplne sa mi to drobilo, tortu by som s tym vobec nepotiahla, pouzivala som to iba na tie gulicky na krtka.

broucek2
15. jún 2011

@mizulienka tak to můžu taky zkusit. Čokohmotu z mm mám taky nachystanou a připadá mi dokonce lepší než obyč. Nějak líp se s ní pracuje

broucek2
15. jún 2011

@jakelina jaké MM kupuješ? a ty přidáváš mléko?

daducha
15. jún 2011

Ahojte,

otvorili nam v KE taky maly obchodik s cukrarskymi pomôckami,tak ak je tu niekto z okolia môzete prist nakupovat 😉 .Co som si vsimla, tak su tam farby-gelove,praskove,lesky,zehlicky,vykrajovace -napr. 3ks gerber stoja 12,20 na nete 14,0,rôzne perlicky, patchwork,silikonove vakraj. a pod.Ceny sa mi zdaju lepsie ako na nete.Tak ak by ste nieco potrebovali, môzem Vam to kupit a poslat za normalne postovne 😉

jakelina
15. jún 2011

@broucek2 já mléko nepřidávám, ale jednou se mi ta hmota rozpadala a tady mi to poradily holky. Tak jsem zjistila, že je mnohem lepší chuťově. Dala jsem normální polotučné sušené mléko.

jakelina
15. jún 2011

@mizulienka nedrobilo se mi to, ale musela jsem to dost dlouho propracovávat s namazanýma rukama.

maca77
15. jún 2011

@daducha dík za info... a kde je ten obchodík? počula som že niekde na Furči? 😕

jakelina
15. jún 2011

@daducha tak to jsi ztracená, to se bude nakupovat 😀 😀 😀 Budeš tam pečená vařená. 😉

petusko
15. jún 2011

@daniz tu su tie moje nadhery 😀 len rozmyslam, akej farby dat potah 😒

mizulienka
15. jún 2011

@petusko su nadherne 🙂

jakelina
15. jún 2011

@petusko a pro koho dort je???Asi tmavě modrý by se hodil i do zelena.

jakelina
15. jún 2011

@petusko a čím jsi vykrajovala, vypadají krásně. Máš nějaký postup nebo z hlavy???

petusko
15. jún 2011

@mizulienka dakujem, snad to aj na torte nejako naaranzujem 😅 mam aj listy a stnku chcem urobit.

@jakelina pre chlapa k 50 . neviem ci nejaky kremovy, alebo melirovany biely s kremovou 😒

petusko
15. jún 2011

@jakelina pozerala som na nete nejake postupy, ale nakoniec som aj tak robila po svojom 😅 ak budem mat cas, tak urobim este jednu a skusim nafotit postup 😉

jakelina
15. jún 2011

@petusko krémový bude taky super. 😉

jakelina
15. jún 2011

@petusko to by bylo super, těsíme se na postup. 😉

daniz
15. jún 2011

@petusko krémový jednoznačne, alebo biely a sú perfiš...

daducha
15. jún 2011

@maca77 je to v obch.centre Torysa ( zastavka ZUpkova ) v predajni peciva

daducha
15. jún 2011

@jakelina nastastie ani nie ,uz z toho skoro vsetko mam 😀 .Len ked na dokupovanie drobnosti.Jatuzim po artistry vykrajovackach a stenciloch a tie nemaju ☹ .CHybaju mi aj silikonove bordury a pod.Ale pre zaciatocnikov je to fajn 😉

daducha
15. jún 2011

@maca77 zabudla som, ano na Furči

mizulienka
15. jún 2011

dievcence znova vas prosim o radu 😉 mam zakazku na gastanovu tortu ale nie potahovanu ale oblepenu trubickami, obviazem to stuhou, len som chcela este nejaku drobnost urobit z marcipanu, co myslite, ze by sa dalo...myslela som, ze bud orchideu, alebo crievicku, alebo mate este nejaky napad? 🙂 ona je velka milovnicka folkloru, ale take male folkloristicke ma nic nenapada 😒

reruna
15. jún 2011

@maca77 nádherné dorty!!! jsi moc šikovná a moc se zlepšuješ
@alionuska nádhera, obdivuju i na FB, stále nechápu, že se ti chce vyrábět tolik MMF, mě se např. lépe pracuje se smartflexem, i nám více chutná, ale zase ta cena...
@broucek2 každé bonbony mají trochu jinou chuť, mě připadají nejlepší ty rubino, nebo šmoulové na chuť, ale já přidávám taky citronku, chutná to líp, než mandlové aroma...

desmodka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dm1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
desmodka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dm1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz