Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rivatha
15. jún 2011

@njonja Ahoj 🙂 Ak mozem poradit, aj ked som potahovala len 2 torty zatial, tak pod MMF mozes natriet tortu aj Nutellou. Nam to tam velmi chuti, lebo to nie je ciste maslo a pekne to vyvazuje chut potahu. Aj menej roboty trosicku 🙂

udada
15. jún 2011

ahojte, ak môžem aj ja pridám svoju prvú tortu

jakelina
15. jún 2011

@udada krásná na první dokonalá 😉

njonja
15. jún 2011

@rivatha ahoooj🙂 aj ty si tu? dakujem krasne! dobry napad! ked spravim prvu, poviem, ako dopadla...

udada
15. jún 2011

@jakelina ďakujem, to som skúšala, či sa mi podarí aj taká poťahovaná, takú nejakú chcem spraviť dcérke k 1. narodeninám

desmodka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lamps
15. jún 2011

@jakelina keď dáš do MMF sušené mlieko nemá potom hmota žltkastú farbu? 🙂

desmodka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jakelina
15. jún 2011

@lamps bílá s mlékem asi bude trochu žlutá. Já jsem to jednou použila do modré hmoty, když se mi rozpadala, tak tam to nebylo vidět. 😉

anjelicek26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lamps
15. jún 2011

@jakelina ďakujem a určite vyskúšam, keďže inú hmotu ako MMF na poťahovanie zatiaľ nepoužívam. 🙂 🙂 🙂

mima595
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
desmodka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rivatha
15. jún 2011

@njonja No ja tu len tak oxidujem babam 😝 Daco sa popytam obcas a zavesim pripadny vytvor 😀 A v poslednej dobe chodim castejsie, hoci prave nepeciem, aby som cerpala informacie aj napady do buducna 😉
Som zvedava na tvoju torticku. Ty si taka sikovnica, isto bude krasna 🙂

petusko
15. jún 2011

dievcata, podarilo sa mi nahrat fotopostup na tu moju orchideu na TOM
http://www.tortyodmamy.sk/fotopostup-na-domacu-...

adka_praha
15. jún 2011

ahojte...
haha idem vam tu zavesit dva moje dnesne pokusy- z toho jeden SAMOZREJME ako vzdy kitty... 😅 na vase torty sa netaham ani zdaleka, ale som rada, ze sa aspon lubia a chutia tym, ktori ich chcu... 😵

ada9557
15. jún 2011

@udada že prvá 😲 kráááásna

mima595
15. jún 2011

@adka_praha - no mala by si si zmenit nick na kitty.praha 🙂 😀 - už si hotova profesionalka

adka_praha
15. jún 2011

@mima595 veru 😀 som sa minule pozastavila nad tym, ze ked som robila prvu kitty, trvala mi 2 hodiny, teraz najneskor za 15 minut uz sedi na torte 😅 ... ale ja by som fakt rada uz aj nieco ine... 😅 bracho sa mi stale smeje, tak som si povedala, ze az pride (zije v prahe), ze mu spravim deathkitty 😀 aspo nejaka zmena... 😅

tica
15. jún 2011

baby ešte jedna otazočka koľko podľa vás može vážiť taká to torta? potrebujem zistiť približnu vahu lebo zakaznička si to žiada a ja nemam ešte taký odhad ... 😒

tica
15. jún 2011

@dm1 ďakujem za typ :D

petusko
15. jún 2011

@tica to je tazko podla obrazku, zalezi aj od plnky si myslim 😅 ale tak ja osobne tuto odhadujem tak na cca 4-5 kg.

andriss23
15. jún 2011

ahojte dievčence 🙂
potrebujem pomoc,mám urobiť otvorenú knihu,ja viem len zavretú 😀 mali by ste nejaké tipy?inšpirácie? je to pre deviatakov na rozlúčkovú...a ešte tam majú byť kompletné mená, 20, a má byť max. 3 kilová... mám len veľkú kurzívu-to asi zaplním celú tortu len menami a je doozdobované 😝 Ak vás niečo napadá,tak sem s tým 🙂
ďakujem 😵 😵 😵

tica
15. jún 2011

@petusko no veď to je ťažke odhadnuť tiež si myslim že možno tie 4 kg bude mať ale tak zakaznička chce vedieť presnu cenu 😠

andriss23
15. jún 2011

práve som dostala zoznam mien cez FB,tak nie sú to celé mená, len prezývky ,bude viac miesta 😀

mizulienka
15. jún 2011

@andriss23 neviem, nezda sa mi, zeby si mohla urobit otvorenu knihu do 3kg...to by musela byt aka mala 😕 teda mne sa to nezda...ved ja obyc okruhle torty nedokazem urobit do 3kg 😕

petusko
15. jún 2011

@tica presnu cenu neviem ani ja nikdy dopredu. Poviem len orientacnu, kolko beriem za 1 kg a podla toho, aku velku chce, pre kolkych ludi, tak priblizne viem povedat, kolko bude stat. Ale hned upozornim, ze to moze byt aj viac aj menej. Nie pravdaze nejaky velky rozdiel, ale tych 5 € + - musia pocitat.

petusko
15. jún 2011

@andriss23 tak to bude fuska, asi ju urob nizku a velku, nech sa ti to pomesti napisat a zaroven nech nie je tazka.
Ja idem inak o dva tyzdne robit pre skolkarov stvorlistok, kedze su styria predskolaci a tiez chcu malicke 4 srdiecka, tak ich budem robit len ako zakusok, piskota-plnka-piskota. A potah. Jedno srdiecko som si vyratala zo 4 vajec 😅 Takze tiez take mini to bude.

tica
15. jún 2011

@andriss23 ani mne sa to nezda ako mizulienke že do 3 kg otvorenu knihu to si neviem predstaviť moja najmenšia bola táto a to bola zo zvyškou robena tak neviem ako to dokažeš

@petusko no veď to ja som začala len teraz pred nedavnom na obejdnavky a nemam taky odhad no ale napišem že tych 4-5 kg to bude mocť byť tak uvidime či bude spokojna alebo nie

udada
15. jún 2011

ešte sa chcem opýtať: môžem použiť poťahovaciu hmotu aj na zdobenie torty? na kvetinky a tak. a čím to potom lepiť? vodou, ako marcipán? ďakujem