Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
22. okt 2009

jeeej alionuska, to je krasne......normalne ti tak trosku to malilinke mimi zavidim... 😵 😵 😵 😵
a to mas dobre ze tak pekne prespinka, aspom si aj oddychnes 😉

vinka
22. okt 2009

Alionuska super,že je taká dobrá.Nech jej to dlho vydrží.Aj ja som mala obe dievčatá tak zlaté.Vela pri nej spravíš. 😉 Ale teraz oddychuj potrebuješ to. 🙂

nadulici
22. okt 2009

sofi, tak ako ide pecenie, uz si zacala?...a uz si vymyslela aky dizajn das torticke pre malinku?.. 😎 .ja som akurat dopiekla korpusy, skusila som recept co som nasla tu od alionusky a upiekli sa super....ali inak ak mozem tak aj ja sa pripajam ku gratulantom a prajem len to naj, naj, naj.. 🙂 🙂

zdenallicka
22. okt 2009

Ali, moc vam blahopreju... 😵

alex21
22. okt 2009

ali srdecne gratulujem, zelame vela zdravicka a Sasenke nech to dlho vydrzi 😵

vinka
22. okt 2009

Baby boli ste dnes niektorá v Lidli na tie formy?No môj muž tam bol ráno a stihol len formu na macka.Chcela som aj na bábovku ale nebola už. 😒 Ale aj to zdobítko mi kúpil. 😉

nadulici
22. okt 2009

ja som bola poobede, uplne vybrakovane, mali uz len formu na mafiny..chcela som macka ale uz bol fuc 😠 , ale kupila som aspon podlozku na pecenie 😖 , vykrajovacky tiez uz vypredane, no kdo neskoro chodi....

zrzulka
22. okt 2009

kocky planujem dcerke urobit tortu na narodeniny tak zhanam MML ake su vhodne na potahovanie a kolko balikov treba na jednu stredne velku okruhlu tortu? dakujem za rady

zrzulka
22. okt 2009

Nadul pozeram ze tiez si z PK. ja som mala stastie lebo ked som bola tak mali aj formu na torty a vykrajovacky v tvare hviezdy a stromceka. len ja toho mam dost tak som nekupovala. Konecne sa mi podarilo zohnat papier na pecenie na viac pouziti🙂))Asi fakt chodit doobeda, dobre vediet....aj ked myslim ze vypredane maju uz tesne po tom ako otvoria. Len ked mne s atak skoro nechceeeeeeeee....

henikav1
23. okt 2009

alionuska, blahozelam vam ku krasnej babulke, tak som na teba myslela. Velmi sa tesim, ze ste obe v poriadku a ze je malinka taka dobra a krasna, to mas naozaj krasnu odmenu 😉 😵
Tak nech princezna pekne rastie a tebe tiez moja skore zotavenie

vinka
23. okt 2009

Baby u nás v pp som mala pocit,že v tom lidli bolo fakt vypredané už ked otvorili dvere.Lebo muž tam bol hodinu po otvorení a už mali len jedného macka a dva zdobítka a ešte pár podložiek na pečenie umývatelné. 😠 A Chcela som aj na bábovku a mafiny. ☹ ☹

cessy
23. okt 2009

zrzulka co je MML???? 😕 😨

nadulici
23. okt 2009

zrzulka asi myslela MMF cukriky...
ja som vcera skusala ten falosny marcipan od zdenallicky, miesto kukur. sirupu som dala medik, a mozem povedat ze tak dobre ako s tymto sa mi este so ziadnym nerobilo, vlacny 😵 , nelepil sa 😵 , chutovo super 😵 , teraz lutujem ze som si hned nespravila do zasoby viac...tu trosku som minula na ozdobky...
zdenallicka dakujeeeeeeeeem za super recept 😅

zrzulka
23. okt 2009

ano myslela som tie cukriky ale asi sa tu odpoved nedozviem tak dakujem za poradenie🙂)))

marfic
23. okt 2009

zrzulka, ja kupujem v Lidli take 175g balenie od haribo ...volaju sa Chamalows rubino, tie sú ružové a keď ich umyješ pod tečúcou vodou, ostanú biele a môžeš ich farbiť...tie vystačia vraj na 1 tortu, ale mne vždy ostane, ale zas nemám veľkú prax.
mala som aj obyčajné jojo bieloružové a dobre sa robí aj z jojo vexta, tie už sú farebné..
dúfam, že sa ti tortička podarí 🙂

nadulici
23. okt 2009

zrzulka ja by som ti neporadila, ja s nimi nerobim 🤐

sofi07
23. okt 2009

jeeej, alionuska, blahozelam a prajem nech je *Sasenka zdravucke, spokojne babatko a maminke skore zotavenie.
nadulici, tiez som vcera upiekla korpusy (mramorove), dnes idem na plnku a chcem skusit vyrobit nejaku postavicku z MMF. teiz som nasla taku vilu, babatko sa mi asi nepodari, tu tvaricku vytvarovat neviem :(.

sofi07
23. okt 2009

a v lidli som bola rano o pol 8 a stihla som formu na macka, silikonovu podlozku, stierku a aj vahu digit. som si konecne kupila 🙂 take male viancoe som si urobila, tak som sa z toho vytesovala 🙂 🙂

zrzulka
23. okt 2009

Tak odpoved predsa?🙂))))) dakujem... ono chapem ze do rozbehnutej diskusie sa tazko zapaja avsak na druhej strane keby som zalozila temu tak mi ju zamknu:((((

ja som v podstate ziadnu tortu este nerobila ale u nas kocky na decembri ma navnadili, vraj je to jednoduche. chcela by som nieco spiskat pre malu. nech ma od Maminky🙂)))Tak som zvedava.

Sofi tak potom hod fotku tvojej vily nech sa inspirujem, ja este ani netusim co budem piect. chcela by som tvaricku dietata. Alebo maca. No fakt neviem. nieco detske.

nera
23. okt 2009

pre inšpiráciu....www.torty.kat.sk

cessy
23. okt 2009

zrzulka ja som myslela ze to je neaky iny marcipn, nie MMF 😉

na stredne velku napr na 23cm okruhlu ti bude uuupne staacit 1 balik, to budes mat aj moc

ak by si chcela tak ti mozem hodit link s presnym postupom, ak ho teda este nemas 🙂

cessy
23. okt 2009

sofi ako si pokrocila???? 😕

nelinka79
23. okt 2009

baby je tu niekto? strasne mi to lepi a neda sa s tým robit. myslim marcipan ☹

nadulici
23. okt 2009

a aky robis 😨

nadulici
23. okt 2009

teraz ma napadlo ze mne ked lepi tak podsypavam solamylom, a nemas ho riedky, skus pridat sus. mlieko to vysusuje tu prebytocnu tekutinu...

nelinka79
23. okt 2009

ten bez oleja ... susene mlieko, cukor, voda...

nadulici
23. okt 2009

tak kvapni troska oleja, myslim ze s tym nic nemozes pokazit

nelinka79
23. okt 2009

ja to mam dost riedke a cukru som uz pridala aj ja jaj

nadulici
23. okt 2009

samotny cukor ti nepomoze, musis pridavat aj priblizne tolko mlieka co cukru, vyskusaj 😵 mlieko ti to krasne vysusi

nelinka79
23. okt 2009

no nezda ze by to zabertalo