Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gumkacka1
19. jún 2011

toto je moja vcerajsia torticka k dcerkinym druhym narodeninam

mrka2
19. jún 2011

@janulkamartinko ahaa,ty chces velku? ja ze malu... 😅

miminkad
19. jún 2011

@lusil2005 mne prisla zo sikovnej mamy abeceda

jakelina
19. jún 2011

@gumkacka1 kde ji máme tu dortu?? 😀 😀

gumkacka1
19. jún 2011
lusil2005
19. jún 2011

@janulkamartinko v sikovnej mame maju zas velku! 😀

lusil2005
19. jún 2011

@mrka2 ja chcem malu, lebo zo sikovnej mamy mi cestuje len velka 😅 takze dakujem!!!! uz som objednala. a dalsie "dolezite veci" samosrejme, nebudem kupovat len jednu abecedu nie??? 😠

janulkamartinko
19. jún 2011

Tak som si objednala malu z tej tortomanie,dufam ze mi pride a velku si objednam inokedy ked budu mat,tiez koli jednej abecede nebudem objednavat ine nepotrebne 🙂 velke K nejak zamaskujem,dakujem zeny ste super 🙂

mrka2
19. jún 2011

@lusil2005 😀 😀 😀 jasne,treba nieco dolozit,predsa nebudes platit postovne na dvakrat 😀 😀 😀

lussy23
19. jún 2011

@mrka2 používam plastický cukor - white icing

vlada111
19. jún 2011

@mizulienka tá je suprová, elegantná. A kraje guľaté 😀

mia114
19. jún 2011

Jedna dnesna pre otca 🙂 k narodeninkam a aj k dnu otcov

lawli
19. jún 2011

@mizulienka Ahoj ,ďakujem krásne....návod ? raz som skúsila a išlo ,to tak teraz už len svoj overený postup 😀 Vyváľkam si a kolieskom na pizzu vyrežem 2 cm pásik , dlhý ako okolo źápalkovej škatuľky (veľkej a na krajoch mi presiahne ešte tak 1cm)...kraje si orežem do obla a nožíkom naznačím listy. Nechám si to chvíľku na doske ,aby to nebolo také mäkké a potom to postavím okolo tej škatuľky, z druhej strany si pomôžem tiež škatuľkami, takto nechám vytrvdnúť a za ten čas si spravím obal. Ten si tiež vyvaľkám orežem kolieskom , pekne podľa potreby aj oblinky...na polovicu si nožíkom naznačím štepovanie a prehyb a tiež chvíľku nechám odpočinúť. Pripravím si horálku vo veľkosti zápalkovej škatuľky...potom si ten obal pekne pomaly pretočím , postaví na neho prúžok ,akože stránky ,do toho dám horalku a ešte na ňu položím kúsok vyvaľkanej poťahovky ,lebo sa mi zdá tenká (teda ten kúsok poťahovky dám len na horalku za pružok stránok). Potom len pomaly priklopím a prilepím. Dozdobím krížikom ...trošku som sa rozpísala ,ale snáď ti to pomôže 🙂

daria77
19. jún 2011

@ikula2 wau,sú nadherné obe tortičky,fľaška je krásna,si šikulka 😉 ,ten nápis si ako robila s fixkou?(myslím takú,čo predávajú v cukrárenskych potrebách 😀 )

jajuuus
19. jún 2011

žienky, nemáte náhodou postup na pivóniu? 😅

lawli
19. jún 2011

@lussy23 ďakujem 😉

@mia114 ďakujem 😉 tak možno budete oslavovať spolu 😵 jaaj ale je to ešte tak ďaleko ,už teraz sa neviem dočkať 😔

mizulienka
19. jún 2011

dakujem dievcence za vsetky lajky 🙂

@vlada111 vidis, zase kraje oble 😀 😕 ja asi ine ani neviem urobit 😨

daria77
19. jún 2011

baby,fakt nádherné torty máte všetky 🙂 ,nádherné

mizulienka
19. jún 2011

@lawli si zlata, dakujem za podrobny popis, urcite vyskusam 🙂

mizulienka
19. jún 2011
jajuuus
19. jún 2011

@mizulienka vďaka 😉

reruna
19. jún 2011

Ahoj, tak právě jsem dokončila takovou rychlovku pro mm a pro dědu, jahodový Krtkův dort, ozdoby jsou z WI, co mi zbyl

mizulienka
19. jún 2011

@reruna perfektne si to vymyslela 🙂 krasne

eliska22
19. jún 2011

kočky, chcem si objednať formu štvorec 14 cm a 24 cm, bude to ako 2 posch. dobre vyzerať? 😕 😝 už nad tým rozmýšľam dva dni 😀

lukika
19. jún 2011

@mrka2 a odkiaľ si mala PDT special aj ja uvažujem že skúsim nejakú hmotu aj si s ňou poťahovala otáznik krásna je tá tortička pre tatinka

lukika
19. jún 2011

@reruna super si to dozdobila

mrka2
19. jún 2011

@lussy23 aha,tak s tym som este nerobila... tak neviem,preco sa ti lamu,asi rychlo zaschne a potom sa lame.,tak potom treba s nimi naozaj ako v rukavickach narabat... som zvedava na tvoju torticku 🙂
@lukika najprv som si kupila tu od jednej mamicky, od bzucinky,lebo s nou nebola spokojna,tak som si povedala,ze to teda skusim ja. je pravda,ze sa s nou naozaj tazsie robi,ale na take horucavy je perfektna! no ja som bola nadsena! len som si ju musela trosku ohriat v mikrovlnke,lebo by som dostala svalovku,kym by som ju vyvalkala. 😀 a maju ju tu http://www.cukrarskepotreby.eu ,len teraz tam maju udrzbu,tak si musis pockat. mozno aj inde maju,ale ja som si teraz objednala dalsi balik od tial. 🙂

vlada111
19. jún 2011

@mizulienka ale krásna je, len som ťa podpichla 😀

mizulienka
19. jún 2011

@vlada111 ved aj manzel mi vravi, ze aka je krasne zaoblena 🙂 no keby som chcela tak to takto neurobim...co uz 😀 ale dakujem 🙂

vlada111
19. jún 2011

kočky potrebujem pomôcť. Krsňa chce tortu ako pláva v bazéne, vodu mám urobiť tak, že polejem vrch želatínou alebo ako? Ďakujem 🙂