Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
19. jún 2011

@dm1 fakt neviem čím to bolo...

@mizulienka bol tam pudingový krém, ale nie taký ako vnútri klasický, ale zostalo mi málinko, tak som zmiešala maslo so zbytkom a cukrom, čiže viacmenej samé maslo...

mizulienka
19. jún 2011

@dadka212 hmm cudne, mne sa to este nestalo, sice peciem len kratko, ale ja nikdy nedavam pudingovy krem, len maslo, cukor, korpus...ale ked tam bolo viacmenej same maslo, nechapem 😕

mizulienka
19. jún 2011

@dm1 viem, ze si to tu uz pisala, ale nepoznacila som si to 😒 viem, ze mas orchideu hawthorn hill, napises mi prosim, aku velkost? dakujem 🙂

dadka212
19. jún 2011

@mizulienka tiež nerozumiem prečo až takto...a pritom inokedy dávam normálne aj pudingový

mia114
19. jún 2011

@dadka212 kupila som ich v euroveii v mathercare 😉

erika107
19. jún 2011

@gumkacka1 chcela by som sa ta opytat prosim ta akou farbou si robila tej lienke tvaricku?

lusil2005
19. jún 2011

@dadka212 to vyzera ako horororovy snimok pre baby co pecu torty 😕 fakt stastie ze sa to stalo teraz a nie pri nejakej zakazke... teraz uz len nech sa to nikdy nestane 😅

anibas
19. jún 2011

@dadka212 wau - vyzerá to ako kurča s kečupom 😅 😅 😅

gumkacka1
19. jún 2011

@erika107 trosku hnedej gelovky som dala a vznikla takato telova farba

vlada111
19. jún 2011

@dm1 čiže poťahovku ním potriem štetcom? Ja si ho plánujem kúpiť. Keď mi dovtedy nepríde, môžem poťahovku potrieť želatínou? Ale bojím sa, že mi ju rozpustí.

dm1
19. jún 2011

@mizulienka mam velku - Large

dm1
19. jún 2011

@vlada111 zelatinu nemam odskusanu tak neporadim. A pipping gel bud potries ale to myslim ze by bolo dobre keby mas podtym modru potahovku pod tym to by bolo super inak aj ten gel sa da este farbit alebo dat uz zafarbeny gel ale to by ho muselo byt asi viac ked bude podtym modre tak bude stacit issto menej

mizulienka
19. jún 2011

@dm1 dakujem 🙂 na take klasika okruhle torty je taka akurat? nie je prilis velka? 🙂

vlada111
19. jún 2011

@dm1 ááá super, modrou potiahnem a potom potriem. Musím si ho kúpiť. Minule som objednávala kadečo a na pipping som zabudla ☹ . Ďakujem za radu 🙂

dm1
19. jún 2011

@mizulienka co ja ti viem mam tu akurat jednu co som robila bez dratkovania cize vyjde mensia ako ked je kazdy lupen zvlast na drotiku a ta ma na sirku 8cm. pride mi to ako realna velkost. Len ja este mierne stensujem kraje tak aj tym to narastie keby sa nestensovali bola by mensia

lukika
19. jún 2011

@mrka2 a v čom je lepšia ked hovoríš že sa s ňou horšie robí otáznik netopí sa tak otáznk

lukika
19. jún 2011

@anibas aj ja som pozereala akoby to bolo kurča 😀

yamahafazer
20. jún 2011

@dadka212 ja pozeram,ze co je to za strasidelnu tortu teda hruza sa takto roztopit 😖 a nemalovala si hmotu po vrchu farbou ci si mala iba zarobenu hmotu a nebola moc natenucko vyvalkana?lebo ja ked som mojej malej robila ovecku tak tu som malovala po vrchu a nedavala som moc nahrubo WI a sa to zacalo topit,ale nie hned az po par dnoch co mi ostal kusok v chladnicke tak uz to pomalicky zliezalo lenze tebe to hned spravilo

dakujem vam ohladom tej PDT ja pouzivam len WI a teraz som si smartflex velky vanilkovy objednala uz som mala vsetky prichute a najviac je taky neutralny ten vanilkovy,ale inak aj WI mi dost mekne vtychto teplach len ja ju nemam mat kde uskladneni byvame v cinziaku a nemam ani spajzu.To by chcelo v rodinom dome chladnu pivnicu na to.Cez zimu sa najlepsie robi.Ja uz som tiez tej hmoty prejedena mi to nejde uz ja mam rada skor cokoladove 😀 a chcem vyskusat obtiahnut cokoladou uz mam aj kukuricny sirup lebo unas je ho roblem zohnat.

monalisatko
20. jún 2011

Ahojte dievčatá. V prvom rade vám chcem napísať, že sem občas zablúdim a odpadávam od pohladu na vaše torty. Nááááádhera. Ja pečiem len dcérkam na sviatky, ale to modelovanie mi moc neide. Vlastne by som sa chcela opýtať, či máte skúsenosti s modelovaním zo sušeného mlieka do kávy. Neviem či tu, alebo na mmb niekto písal, že robil z toho mlieka do kávy Clever a celkom to bolo dobré. Budem robiť tortu na rozlúčkovú dcérke do škôlky a nechcem sklamať ☹ Môžem spraviť ozdôbky už deň pred tým? Nebude sa mi roztápať? Prípadne ak máte nejaké dobré rady k tomu, potešila by som sa. Ďakujem

mizulienka
20. jún 2011

@yamahafazer ja som teraz kupovala v sikovnej mame WI a pani mi volala, ci nechcem radsej smartflex velvet na potahovanie, ze zakaznicky prechadzaju z WI k smartflexu, ze su este spokojnejsie a smartflex je dokonca lacnejsi.
tak mozno nabuduce si vezmem smarflex...ako sa to farbi,chyta to tak dobre farbu ako wi?

@monalisatko este som o tom nepocula...vies aj nieco blizsie, aj mna to zaujima, ze ako sa to da urobit.

vladka1
20. jún 2011

@dadka212 taky se mi to stalo a nevím proč...psala jsem to tu také, když jsem dělala fotbalový míč a potřela jsem ho pudingovým krémem, který byl samé máslo. Kdosi mi tu odpověděl, že to mohlo být nesprávným poměrem puding x máslo, protože tenkrát to teplem ještě být nemohlo....no, nicméně od té doby mi puding pod potah nesmí 😝

raci
20. jún 2011

@mizulienka ahoj já používám smartflex a barví se to krásně a dobře se s tím pracuje.. nedávno jsem se tu ptala na radu jestli nemám zkusit jinou potahovku a bylo mi řečeno ať zůstanu u smartflexu.. 🙂

dadka212
20. jún 2011

no kočky, tiež som pozerala, že čo to priniesli za humus a to bola moja torta 😀 len som sa bála čo ostatné, lebo v ten deň som robila ešte 2 (salkovo-pudingovo-maslovú a čokoládovú) ale tie vraj prežili úplne v pohode..asi budem dávať len maslo+cukor istota je istota

mrka2
20. jún 2011

@lukika ano, praveze v tom je velikansky rozdiel,vobec sa tak nerosi ako PDT. ale zase s PDT sa ovela lepsie pracuje,kedze je maksia. na zimu je super. ale v lete urcite tu PDT special,ak chces skusit. 🙂

mrka2
20. jún 2011

@monalisatko a preco chces robit tou smotanou? lepsie asi bude,ked si urobis marcipan zo suseneho mlieka, mozes aj potiahnut a aj robit ozdobky a modelovat. http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18990 ja robievam tento,no teraz uz ani nie,ale zvykla som z tohto receptu robit a dalo sa pekne vsetko. ked mate obchod Milk Agro,tak tam maju susene mlieko okolo 2 eur stoji. 🙂

monalisatko
20. jún 2011

@mizulienka no ja sa tak pamätám, že tam bol pomer 1:1 prášok do kávy a cukor, máličko vody a mandlová aróma.

monalisatko
20. jún 2011

@mrka2 ano, aj ja som robila zo sušeného mlieka, ale teraz potrebujem toho dosť veľa a to mlieko je stráááášne drahé 🙂 chcela som ušetriť 😉

lussy23
20. jún 2011

@reruna @mia114 - krásne tortičky 🙂
@gumkacka1 - nádherná lienka 🙂 A dcérke všetko najlepšie, nech je stále veselá a zdravučká

lussy23
20. jún 2011

@janulkamartinko @mizulienka - krásnučké torty, baby

monalisatko
20. jún 2011

no asi to spravím tak, že dnes zamiešam trocha tej hmoty, spravím si ružičku a uvidím do zajtra, či prežije 🙂 Ak nie, ešte stále mám čas kúpiť sušené mlieko.