Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
23. jún 2011

moja dnesna 🙂

mrka2
23. jún 2011

@hejdita perfektna!!! 😵 😵 😵 ta vevericka nema chybu 😀

mrka2
23. jún 2011

no tak aj ja pridam do zbierky

mrka2
23. jún 2011

inac ma skoro porazilo,ked som davala pismenka. ved tak aj vyzeraju... potahovka leskla ako 😠 😠 😠 ani vodu som nemusela pouzit.ked som dala krivo,tak to hned chytilo a nedalo sa mi to ani upravit. no hroza. 😝

dm1
23. jún 2011

@lusil2005 ved slane su ovela menej pracne a jednoduchsie ako sladke treba len vyskusat 😉

yamahafazer
24. jún 2011

@mrka2 to je torta pre mna ta motorka 😀 ja stale rozmyslam,ze muzovi k narodkam spravim tu nasu len tieto auta ,motorky,zbrane a take chlapske veci je ovela horsie modelovat ako niake postavicky a zvieratka

dakujem vam za to slane auto to bolo prve a dnes idem este pivo svokrovi robit

mizulienka
24. jún 2011

@hejdita perfektna, ta vevericka je ako ziva.
@mrka2 super, motorka je uplne uzasna, vydarila sa ti 🙂

mrka2
24. jún 2011

@yamahafazer no tak predpokladam,ze vy mate yamahu, toto je Kawasaki Ninja 😀
@mizulienka dik, celkom rychlo som ju mala,az som bola prekvapena,ale doteraz mi nezaschla poriadne... ale drzi na torte,tak hadam to bude OK 🙂

petusko
24. jún 2011

ahojte dievcata, neviem ci poznate stranku s cukr. pomockami, ja som sa o nej dozvedela iba vcera. Idem to prave popozerat, ake maju ceny a ponuku.
http://www.cukroska.sk

yamahafazer
24. jún 2011

@petusko ja uz som znej objednavala
@dm1 prosim ta aky syr si pouzila na obtiahnutie slaneho piva alebo ja mam take nervy 😠 uz dva kusy syra som pouzila eidam som ho nahriala vo vode v saciku a totalne sa rozysapaval nechcel sa vobec rozvalkat tak mam akurat nervy nan tak pojdem kupit platky a musim to platkami oblozit uz nebudem riskovat dalsi syr

petusko
24. jún 2011

@yamahafazer super, ja som o nej nevedela a to ju mam pod nosom, chcem tam zavolat, ci sa neda aj osobny odber, mam to asi 15 min. cesty autom 😅

katulkaaaaaa
24. jún 2011

pridavam prave dokoncenu meninovu 🙂

adka_praha
24. jún 2011

ahojte krasky... torty uplne uzasneeee... keby sa dalo, tak nedavam 1x like ale aj 10x... 😵

mam otazku... ked robite tie slane torty, niecim lepite tie veci na vrchu aby to hned neopadlo? alebo to nejak "prispendlite" sparatkami??? chcela by som mojmu dedkovi spravit slanu k narodeninam- prvy pokus- nema rad sladke... 😕

yamahafazer
24. jún 2011

@adka_praha celu ju obtrem pomazankou a napriklad ked obkladam salamopu tod drzi same,ale ruzicky zo salamy prepichujem sparatkom aj rajciny aj ine ozdoby podla toho kde su umiestene to budes vidiet ci ti budu drzat alebo nie

adka_praha
24. jún 2011

@yamahafazer dakujem... 😵

dm1
24. jún 2011

@yamahafazer ja uz som pouzila rozne syry ale vzdy mali 45%. A mne to tiez nikdy neslo hentak gulkat az teraz na tych prsiach ked som mala valcek kde som dovnutra naliala horucu vodu. Inak som vzdy na plechu platky roztapala presla valcekom a dala na "tortu"

yamahafazer
24. jún 2011

@dm1 dakujem musim aj ja kupit len tie platky a potom rozvalkat uz nebudem so syrom riskovat a to si dala na plech na peciaci papier a troska do truby nahriat? to nepoznam taky valcek,ze sa do neho da naliat voda 😕

dm1
24. jún 2011

@yamahafazer no ja som preto tak zacala do truby lebo tiez som pokazila hadam aj kilo syra ked som to v sacku robila 😠 . Dam na peciaci papier do truby tak aby sa platky prekryvali kludne aj v polovici ale bacha dost rychlo sa to topi treba sledovat. Malilinko vidiet aj spoje potom ale nie vela ja mam tak vsetky robene a bolo to v pohode. Ja to pootom jemne prejdem valcekom a s tym papierom prehodim na tortu a papier stiahem

broucek2
24. jún 2011

Přidávám foto včerejší dorty - trénovala jsem růže na bratrovu svatební. Budou tmavě oranžové a taky jsem zkoušela první kytku na drátkách. Byla to celkem pohoda, ale dělala jsem ze Smartflex Flower a je hodně choulostivý na lámání po zaschnutí. Je hodně křehký.

petusko
24. jún 2011

pridavam moje najnovsie

petusko
24. jún 2011
mia114
24. jún 2011

@hejdita krasna tortu
@mrka2 super motorka
@petusko krasne torticky
@broucek2 krasne kvetinky
@katulkaaaaaa pekna torticka

jakelina
24. jún 2011

@petusko ty jsou nádherné 😉

mrka2
24. jún 2011

@broucek2 ty tie ruzicky ani nemusis trenovat, su prekrasne!!!
@petusko perfektne torticky 😵
@katulkaaaaaa mnaam 🙂

broucek2
24. jún 2011

@mrka2 děkuji, no celkem se toho bojím, abych to nepokazila. Bude to moje první větší dorta a hned na svatbu a hlavně se děsím toho horka. Mají to za 14 dní. Navíc jsem spočítala, že bude asi ze 70 vajec celkem, tak se děsím toho pečení a míchání. Mám jen ruční robot.

lussy23
24. jún 2011

@petusko - krásna torta. Tá holubicaje vykrojená alebo vymodelovaná?

lussy23
24. jún 2011

@broucek2 - krásne tortičky
@petusko - krásne aj ostatné dve torty =)
@katulkaaaaaa - krásnučké
@mrka2 - nádherné

lussy23
24. jún 2011

@hejdita - krásnunké

lussy23
24. jún 2011

@yamahafazer - krásna torta. ako vlastne robíte tie slané?

jakelina
24. jún 2011

@broucek2 tak jedině koupit nějaký robot. 😉