• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@mia114 a ty zašleháváš máslo do pudinku nebo pudink do másla??? Já jsem na ten pudinkový pako, skoro vždycky se mi srazí. Zašlehávám do našlehaného másla pudink.
27. jún 2011 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ja si najprv rozslaham puding aby bol jemny a bud si v inej miske zaslaham maslo a potom pridavam puding, alebo rozmiesam len trocha masla a pridam puding a zbytok masla pridavam postupne podla potreby, ale aj mne sa uz parkrat stalo,z e s ami zrazil, ale to preto, ze osm sa moc ponahlala, a puding alebo maslo boli kazde inej teploty ytak preto, ked su obe dlhsie odlozene na linke tak maju rovnaku teplotu a vyslahaju sa pekne, a ked sa uz zrazia tak ich premiesam ponornym mixerom a vecsinou sa to pekne vymiesa potom.
27. jún 2011 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ano pozuivam zase ten novy extra cokoladovy a do toho cokoladu a maslo :wink:
27. jún 2011 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 mnam ja mam taku chut na sladke, ze az :confused: co si mam urobit tortu? :grinning:
27. jún 2011 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika_123 a kedy mozme zacat objednavat?
chcem sa spytat, funky abecedu budes mat? dakujem
27. jún 2011 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 @vinka - ďakujem za rady. ja ich vlastne nemaľujem, leb oslabo vidím, radšej spravím očká z hmoty. No keď som napríklad robila toho medviká, čo je pr i lineke s am istále deforomoval, tak som to niekoľkokrát robila, tú hlavičku.
@ada9557 - nádherné torty
@reruna - ano, ale takmer som to nestihla. :unamused: jedna spolužiačka mi trochu pomohla, lebo mám slabý zrak.
27. jún 2011 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, čítam tu aké krémy robíte do tortičiek vy, ja som sem už raz dávala tento: 1,5 dcl mlieka, 1 bal. vanil. cukru, 1-2 žĺtky, lyžica hladkej múky, 180g masla, 100 g cukru. Do odmeraného mlieka dám žĺtky, múku asi tretinu cukru, vanil. cukor, dobre rozmixujem a vlejem do ostatného horúceho mlieka. Uvarím hustý krém a dobre ho vychladím. Potom si vymiešam čerstvé maslo so zvyšným cukrom a po troške doň vmiešavam vychladnutý krém. Všetko spolu vymiešam a plním tortu. Zatiaľ sa mi ešte ani raz nezgrcol. Dávala som ho aj pod MMF a bolo to dobré a chuťovo je tiež veľmi dobrý. :wink:
27. jún 2011 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Byla jsem dnes v Kauflandu a koupila nějaké jejich bonbony v akci - Katy Mallow za 19,90- je to taková směs barev, ale třeba na hnědou je to dobré a levné. Je to velké balení 250 g.
Tak kdo je používáte nakupte si. :wink: :wink:
27. jún 2011 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika_123 no tak ja si pockam teda az na tie krajky nebudem teraz objednavat :wink:
27. jún 2011 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ještě jsem zapomněla na sýr Eidam plátky 45 % za 10.40 balíčkovaný 10 deka. Pro ty co pečou slané dorty, to je myslím dost dobrá cena.
27. jún 2011 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, zase len cumim, ake uzasne torty ste popridavali, este ze pribudla moznost "paci sa mi to"... :grinning:
pridavam moju dnesnu pre starsieho syna do skolky... podarilo sa mi pri tom zlomit pretlacatko na cesnak.. :wink:
27. jún 2011 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
@monika_123 no akurát gerbery zháňam, tak sa teším, určite daj vedieť keď sa bude dať objednávať :wink: a samozrejme aj iné potrebné veci objednám :grinning:
27. jún 2011 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miminkad dakujem:slight_smile: ked nieco vyparatim tak dam vediet ako to dopadlo:slight_smile: este mam mesiac cas na studium a potom na jej meniny nabehnem do praxe:slight_smile:
27. jún 2011 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzkat1 jasne,ozvi sa.ale podla mna to zvladnes.skus si to raz natrenovat a potom to bude ok :wink:
27. jún 2011 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika_123 ja napr. pouzivam aj tekute farby tusim je tam slovensky vyrobca a som velmi spokojna, len je vacsinou problem zohnat nikdy nemaju skladom, ale tiez pouzivam wilton mas pekne vecicky v obchode
27. jún 2011 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miminkad to asi nevydrzi v mrazaku? ci hej? lebo by som skusila buduci tyzden (tento to nestiham-stale nieco mam) ale len tak to robit nechcem,lebo je to zbytocne potom co s tym... ?vyhodit nechcem
27. jún 2011 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika_123 ja tiez pouzivam Wilton gelovky... (teda dnes prvy krat.. :wink: ) no a u teba si robim zalusk na tu sadu kostic.. :wink:
27. jún 2011 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenocka23 mne sa to tiež už podarilo a mm sa čudoval že ako sa mi to podarilo pri pečení :grinning: tak aspon nie som sama...aj druhé to dokážu :grinning: :grinning: :grinning:
27. jún 2011 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzkat1 neviem,do mrazaku som to neskusala dat.vzdy ju miniem.skus si spravit ruze a listky
27. jún 2011 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcem sa opytat, ked davate okolo torty trubicky, ako sa prilepia?drzi to?
27. jún 2011 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps tiež môžem potvrdit že ten varený je super krém a tiež sa ani raz nezdrcol :wink:
27. jún 2011 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miminkad a tak to odlozit?alebo skusit spravit a nieco upiect:slight_smile:
27. jún 2011 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tortelinka drzia na kreme ktorym su boky potrete
27. jún 2011 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ada9557 jááj tak to sa veľmi teším, ja ho robievam aj s kakaom a vždy mal zatiaľ úspech :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. jún 2011 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 keď dáš také drobné ovocie na krém, nepustí ovocie šťavu? Ja už som nad takouto kombináciou uvažovala len sa bojím, aby mi šťava z ovocia nevytekala z torty. Zatiaľ som dávala na krém len čerstvé jahody a tie boli v pohode.
27. jún 2011 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps zatial sa mi to nestalo, vzdy dam plnku na to ovocie a este na to plnku, a v pohode, maliny davam mrazene aj , cucoriedky a cernice zavarane a v pohode, nikdy netieklo von.
27. jún 2011 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 ďakujem asi naberiem odvahu a vyskúšam aj ja :slight_smile: :wink: :slight_smile:
27. jún 2011 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ja to ovocie davam viac do stredu, teda nedavam az ku kraju uplne.
27. jún 2011 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 no to ma tiež napadlo, že tam urobím z krému takú obrubu pre istotu. :wink:
27. jún 2011 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok