Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
25. okt 2009

to dala linka zdena, ja som ho len skopcila 🙂

na oleji???ako???? 😕

cessy
25. okt 2009

vinka myslim ze sa to maluje gelovkymi trosku zriedenymi bielym alkoholom 😕

MMF je hmota z marshmalow cukrikov

vinka
25. okt 2009

No ja mám z tupky tú podložku kde dáš pár kvapiek oleju o aj na valček a valkáš no išlo to jak po masle. 😀

cessy
25. okt 2009
cessy
25. okt 2009

vinka dalo sa to potom aj pekne na torte vyhladit???vytvarovat??? 😕

cessy
25. okt 2009

musim utekat, maly
dobru noc 😉

marfic
25. okt 2009

ahojte,
tak ja sa k vám dostanem väčšinou až teraz, keď už spinkáte, lebo my sme týždeň teplotovali, boli sme aj u dr., ale všetko ok, tak asi lezú zúbky, ale zatiaľ nič nevidno

ani som nič nepiekla, lebo sa nedalo

ale popozerala som fotky--
nadulici, krásna dokonca poschodová, tá ovečka sa mi veľmi páči 🙂
sofi, veľmi peknučká, jemné farby

cessy, ten syr je na fotke pekný, vyzerá premakane, ale ty vieš ako to vyzeralo v skutočnosti a chcela by si to dokonalejšie, ale nám sa páči 😉
mne sa moje výtvory zdajú na fotke vždy krajšie, v skutočnosti vidno amatérstvo napr. ten poťah nemám taký dokonale hladký a priľnutý ako teraz keď vidím sofinu tortičku a plno detailov, ale časom sa to hádam zlepší, treba cvik, len každý víkend sa torta nedá robiť, tak som to začala skúšať s tými minitortičkami, upečiem iba jeden plát, povykrajujem, plnku nerobím, dám iba džem a hlavne robím s hmotou, lebo mne sa strašne trhala zo začiatku 😝

bianca
26. okt 2009

hojte

cessy nemala tortu.Prerevala som cely vecer.Najlepsie bolo to ze bracho (malej krstny)nechal upiect tortu na velku oslavu a asi hodinu pred zaciatkom mojej babine na tortu spadla pokrievka z hrnca,No to bolo radosti vam poviem.Druha oslava skoro prerevana.Nastastie sme s nou leteli hned k cukrarke a opravila ju.nakoniec doniesla tortu aj krstna tak sme mali dve,teda s Barcinou jablkovou 3 😀

sofi som uzb chvalila na fb.Je neuveritelne sikovna

cessy
26. okt 2009

bianca juuuj to bola smola.... ☹ ☹
skoda ze ti to takto dopadlo, ale dufam ze oslava potom uz dopadla na 5***** 😵

sofi07
26. okt 2009

teda bianca, to bola fakt smola, ale co tam po torte, hlavne, ze je Barborka zdravucka. je naozaj rozkosna.ale nemysli si, tiez by som to riadne oplakala. po case uz sa budete na tom len smiat 🙂
a dakujem vsetkym za pochvaly, chcela som taku jemnucku babatkovsku. moj drahy, ked zbadal to akoze babatko, tak povedal, ze vyzera ako ruska babka :D, ale Anetka nezavahala a ked tortu zbadala, povadala baaaabo 🙂))). ale mala by som si kupit nejake tie silikonove formicky na to, lebo som sa s tym trapila cele poobedie

sofi07
26. okt 2009

nadulici, prekrasna torticka, paci sa mi velmi, aj ovecka sa ti krasne podarila.
ja som potahovala s K2 a ozdoba je z MMF.
cessy, tiez zboznujem tu polevu, je strasne dobra, perfektne sa kraja, fakt je skvela. a ked das parizsku plnku dovnutra, nema chybu. mnaaam

sofi07
26. okt 2009

vinka, suhlasim s cessy, je to asi malovane po povrchu. a ta torta je super, za taky kratky cas...parada, viem si uplne predstavit to dojatie maleho pretekara 🙂

julinka25
26. okt 2009

ahojte maminky, chcela by som sa vas opytat, chcela by som vyskusat spravit tu novu hmotu, kde sa dava ten med a ked chcem aby sa mi spravilo asi kilo tej hmoty aj viac aky pomer mam dat? napr. na take torzo by mi vystacilo?dakujem za vsetky odpovede 🙂

nadulici
26. okt 2009

julinka, z jednej davky ti vide asi 800gr, ja ti neporadim kolko potrebujes na torzo, ale ak chces asi kilo a viac tak ja by som spravila 1 a 1/2 davky a budes mat asi 1200gr, to je marcipanu habadej...
ja som teraz tolko robila na moju poslednu poschodovu, a kus mi ostal este v chladnicke... 🙂

nadulici
26. okt 2009

vsetkym dakujem, som rada ze sa vam torticka pacila, uz rozmyslam kto ma najblizsie nejaky sviatok a komu by som co upiekla 😅 😅

tlap.ka
26. okt 2009

nadulici, teda tak to je nádhera, prostě paráda 😉 🙂 šikulka 🙂

holky, jaký barvy používáte na obarvení?? já pořád váhám,jestli se do toho dát nebo ne. První, co mě odradilo, byla cena toho sušenýho mlíka - nevím, jestli bych celou krabici spotřebovala. Prostě pořád váhám, i když když vidím ten dortík nadulky, tak bych se do toho dala hned 😉

vinka
26. okt 2009

Sofi no pozerala som tu tortu ešte raz a ja som si myslela,že tú bábiku si kúpila hotovú.Kriste ženy to kde beriete tú zručnosť.Ja si idem oči na vaších tortách vyočiť. 😝 Nádherné výrobky robíte.A okrem Alionusky kolké ste tu ešte cukrárky?
No robila som včera ten korpus čo tu hodila Alionuska ten nadstavovaný len som robila do jednej forby tak z polovice ale je perfektný.Už ho mám aj prepísaný a dôkladne uložený. 😉

sofi07
26. okt 2009

ooooooo vinka, dakujeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀
asi tiez vyskusam ten nadstavovany od alionusky, nech je nejaka zmena,skoro stale robim len ten mramorovy v poslednej dobe.sestra ma narodky o tyzden, tak ho vyskusam

cessy
26. okt 2009

ahojte,
vinka asi len alionuska je tu cukrarka, ostatne sme amaterky 😀 😀 😀

nadulici
26. okt 2009

ja som cisty amateeeer 😀 😀 😀

bianca
26. okt 2009

decka si viete predstavit ze som sa narevala...ale najviac ma stvalo ze ten cs som mohla stravit z malou a MM ako pri zoskrabavani MMF z podlahy (som sa tak ... ze som to cele tresla o zem )

inak vcera som hned utekala kupit sus.mlieko (je riadne drahe) a zasobu prask.cukru.Chcela som dnes skusat tu druhu so sirupom no nemali mandl.esenciu a uz vobec nie sirup.Musim ist daco vonku pozhanat i ked tu je tak hnusne ze sa mi nechce

Mala sa dnes uz neuveritelne rozbehla a stale mi uteka ... este ze mam 1+1

bianca
26. okt 2009

hej decka a asi idem nakupovat aj ja.Zda sa mi ze na tejto stranke su celkom dobre ceny ale neviem presne.Nemam az taky prehlad

http://cukrar-shop.wbs.cz/Uvod.html

sofi07
26. okt 2009

maju tam vselico, bianca. len je asi dost vysoke postovne z CR ☹

bianca
26. okt 2009

tak decka zohnala som sirup hned v prvej zdr.vyzive 😀 ale nezohnala som aromu mandlovu.Mali len rumovu 😝

sofi no ja chcem vyuzit to ze sme zatial este v cr len neviem ci su to dobre ceny

sofi07
26. okt 2009

zohnat mandlovu aromu je veru umenie, ja som kupila u nas v tescu, ale ma taku bledozelenu farbu, ten marcipan mi teda zafarbil na zeleno :( a cistu som tiez zatial nezohnala.
bianca, myslim, ze su tam dobre ceny,treba pozriet aj inde a porovnat. vyuzi, ze si v cechach, lebo postovne na SR je dost drahe.

vinka
26. okt 2009

No baby tak klobúk dole pred vašimi výkonmi.No ja som tu nikde nezohnala mandlovú aromu až v pl som ju kúpila.Ale už nemám. 😒

bianca
26. okt 2009

sofi no je a je pomerne drahe aj pre CR.Ja skusim spravit aj bez aromy.Som zvedava ako bude chutit.Ono ja moc mardipan rada nemam a ked bude cisty t ak to bude mozno i dobre.Uz len aby ta moja prisera zaspala.Co zacala chodit tak je to masaker a to som si myslela ze uz to nemoze byt horsie

vinka fakt v PL ? Tam sa j a chystam v novem. Zatial som tam nakupila dobre

vinka
26. okt 2009

No ale v obchode v novom sonte tam sme chodili do realu a tam.to je v takej flaštičke malej a malo to modrú nálepku.Ale už neviem ako sa to volá po polsky. 😉

bianca
26. okt 2009

vinka my tam tiez chodime...kazdy mesiac len oktober sme vynechali 😀

cessy
26. okt 2009

http://www.oetker.sk/oetker_sk/html/default/deb...

dievcata dr oetker ma novinku citronovu a mandlovu aromu. ja ju uz mam doma asi mesiac. do vtedy som kupovala aromu Thimos, tiez velmi dobra, bez farby 🙂