Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
29. jún 2011

@petusko super videjko 😀 😀 😀

lukika
29. jún 2011

baby odkiaľ kupujete smartflex chcela by som ho vyskúšať nemám to pošmejdené nepoznám tie všetky stránky s eshopmi
@mrka2 tie motýliky som zaváhala objednávať idem až teraz a pozerám že ich tam nemajú tak teraz mám smolu

dm1
29. jún 2011

baby videli ste toto http://www.tortyodmamy.sk/doma-vyrobene-odtlaca... zda sa mi to super napad asi to vyskusam niekedy uz len kupit sadru a hadam budu nejake tie eurace usetrene

jakelina
29. jún 2011

@mrka2 tak u nás je krásně, tak se mi i chtělo vstávat. 😉

jakelina
29. jún 2011

@dm1 to je supr, my jsme teď malovali, tak tu mám i sádru, asi začnu dělat listy 😀 😀

daniz
29. jún 2011

@dm1 super... 🙂 🙂 🙂 🙂

dm1
29. jún 2011

juuuj baby prave mi prisla od Kovaca ta grovy abeceda je super taka vacsia trosku ale nie taka obrovska ako ta funky. A sice je to tiez lista tak je tam ten mechanizmus vzadu ze sa stlaci a pismenko vypadne - teda asi skor sa len potlaci von aby to slo lahsie. uz sa tesim ked ju vyskusam len teraz sa mi veru na ziadnu tortu co robim nehodi 😒

mizulienka
29. jún 2011

@dm1 a co si si este objednala? pozeram, ze tam ma aj ako keby napodobeninu artistry

lusil2005
29. jún 2011

@dm1 to je super s tou sadrou!!!! len odkial zohnat tie silikonove predlohy do ktorych tu sadru otlacim? 🤐

dm1
29. jún 2011

@lusil2005 to nie su silikonove predlohy to su zive listy a lupienky tak sup sup do nejakej zahrady natrhat 😉

dm1
29. jún 2011

@mizulienka vidis tie tam veru nemal ked ja som objednavala ale nevadi aj tak by som si nie. Mam slubenu antikorovu pasovinu z plechu a skusim sama nejake vykrajovacky vyrobit aspon budu originalne 😝 . Objednala som si len tu abecedu, vykrajovacky calyx sadu 3ks a este sadu na prichytenie stencils sablon lebo to som zabudla ked som si tie inde objednavala. Ale poobede idem ku nam tu do T-Fornaxu tak som zvedava kolko tam zase necham evracov 😝 . Ale potrebujem nejake farby a zase podnosy

lusil2005
29. jún 2011

@dm1 haha oki, skocim do svojej orchideovej zahradky, a potom sup do laliovej! 😀 😀 😀 ale asi obetujem jeden orchideovy kvietok z okna...
inac - to je fakt super napad ze zo zivych kvietkov!!! 😵 urcite to skusim.

dm1
29. jún 2011

@lusil2005 jj presne super napad ono lepsie by to bolo z tej silikonovej hmoty ale ta je draha jak fras. Pri tej sadre ale treba potom davat foliu ked sa to otlaca lebo to nie je vhodne pre styk s potravinami. ale ako vidno z toho postupu vobec to nevadi a zilkovaie sa fakt krasne otlacilo veru

mrka2
29. jún 2011

@lukika no vidis,tak to je smola... maju ich aj inde,ale o dost drahsie ☹

gumkacka1
29. jún 2011

@dadka212
@cicimotinka dakujem babulky. Vyskusam to, len som bola dnes v meste a zabudla som si tu orchideu kupit ☹

cicimotinka
29. jún 2011

@gumkacka1 akú orchideu??? hoď so googla a rob podľa obrázku... nemusíš kupovať... 😀

gumkacka1
29. jún 2011

@cicimotinka umelu v kvetinarstve 🙂

cicimotinka
29. jún 2011

@gumkacka1 to zvládneš podľa obrázka, umelá aj tak nedrží tvar tak ako živá... 😉

dm1
29. jún 2011

@cicimotinka gumkacka isto mysli ze umelu rozoberie a vyreze podla toho ako bol postup na TOM 😉

mizulienka
29. jún 2011

@dm1 chcem sa spytat, ty si uz zdobila bielkovou polevou, kolko asi budem potrebovat bielok na malu torticku, priemer max15cm, staci jedno? dakujem

monika_123
29. jún 2011

@dm1 tu su tie krajky neviem ale ci si myslela taketo. tie male a podobne na taky sposob budu okolo 7-8€ a tie velke okolo 10-11

dm1
29. jún 2011

@monika_123 fuha take nepoznam ale vyzera to super isto nejaku zoberiem potom! myslela som taketo nieco http://www.formicky.sk/formicky/eshop/1-1-Formi...

dm1
29. jún 2011

@mizulienka myslis take haky baky zatocene? ak ano tak jasne bude stacit z jednoeho vajca

cicimotinka
29. jún 2011

@dm1 @gumkacka1 júj, zase som dačo nepochopila, ja mám pod orchideou bez formičiek toto
http://www.tortyodmamy.sk/fotopostup-na-domacu-... tak sa ospravedlňujem za to, že vás tu pletiem 😅 ... túto som robila podľa obrázku z netu a tiež sa celkom podarila... 😎

monika_123
29. jún 2011

@dm1 mne to pripada ako taketo daco ci nie
http://www.formicky.sk/formicky/eshop/1-1-Formi...

dm1
29. jún 2011

@monika_123 no neviem pretoze tie modre vyzeraju ze su dost hlboke neviem si celkom dobre predstavit dolovat z toho hmotu 😝 . Asi je to skor na otlacanie ktovie

livia76
29. jún 2011

😀 mamine k dnešným narodkám 😀

mia114
29. jún 2011

@dm1 citam, ze si uz zdobila bielkovou polevou, baby ja neviem ako robite taku polevu, na jedno bileko kolko cukru, a davate aj solamil? mne s anikdy nepodarila dobra ta hmota z nej, vzdy mi tieklaa farbila si aj tu polevu? ci tam mozem dat daku gelovu farbu?

dm1
29. jún 2011

@mia114 no tazko povedat presny pomer pretoze kazde bielko je rozdielne velke. ale zhruba 150g cukru ja davam preosiateho povazskeho. skusam hustotu tak ze na sparatko naberiem a urobim dobku na podlozke ak sa roztecie treba pridat cukor. Ono treba dost dlho to slahat - ja robim mixerom aj ked by sa nemalo 😝 . Solamyl nedavam ale chcem to prave teraz skusit ked budem najblizsie robit

mia114
29. jún 2011

baby, len tak pre inspiraciu pekne torty, a hlavne som len chcela, ze ake ceny toriet maju v zahranici 😅
http://www.elitecakedesigns.com.au/index.html

mia114
29. jún 2011

@dm1 dakujem za odpoved, no ked som bola na stretku tamk baby pridavali aj solamil, ale zabudla som si napisat kolko coho, tak asi vyskusam spravit nabuduce na domacej torte, bo mne sa strasne pacia torty ozdobene takym stylom 🙂