Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
26. okt 2009

jej cessy dakovala ... zajtra ked nebude vonku brutalne pocasie tak idem dakde hladat lebo by som chcela skusit daco

alex21
26. okt 2009

ahojte maminky
bianca ked sa dari tak sa dari. Aj ja som nad svojou tortou plakala ked sa mi na hotovu v chladnicke vylialo mlieko a scasti sa roztopila hmota. ☹ Ja som to zistila rano ked som ju isla uz zaniest. 😔
sofi krasna torticka taka jemnucka😉
nadulici aj tvoja je nadherna 😎 das mi prosim recepty na tie plnky co si robila. Ta torta vyzera uzasne nielen zvonka ale aj zvnutra. 😵
A este sa chcem spytat ako ste robili tie poschodove. Potiahli ste kazde poschodie zvlast a vrch ste prenasali uz potiahnuty. Ja sa chystam v decembri na poschodovu ale zatial neviem ako ju potiahnem. Este som poschodovu nerobila. 😅

cessy
26. okt 2009

alex kazde poschodie potiahnes zvlast a potom polozis na seba

pomoooooc
ten mliecny marcipan sa mi droli, co s tym???teraz som si zarabala dalsiu polovicnu davku a neviem co s tym ☹

bianca
26. okt 2009

cessy nestras.Ja sa nanho chystam

nadulici
26. okt 2009

presne ako pise cessy, a zlozila som ju az tesne pred oslavou- pre istotu...

Nugatova plnka: 4 vajcia, 250 g kryst.cukor, 1 vanil.cukor a 3 PL kakaa slahame nad parou do zhustnutia, nechame vychladnut, obcas premiesame a postupne zaslahame do 350 g zmeknuteho masla.
Plat cesta som natrela dzemom, plnka, nahrubo banany- cim viac tym lepsie, zarovnat plnkou, a znova.
tato je uplne najlepsia plnka aku som kedy jedla 😵 😵

Vanilkova: klasika vanilkovy puding vareny so zltkom a maslo vymiesane s praskovym cukrom vyslahat- presne ti nepoviem pomer robila som to od oka,menej sladke ako spodok, aby si mohli dat aj deticky, a znova dzem, plnka, lupane broskyne.

nadulici
26. okt 2009

cessy ako droli, urobili sa ti hrcky?? 😕
mne sa to zatial nestalo ale skusila by som chvilku ohriat v mikro... a prepracovat navlhcenou rukou asi...
inak naposledy sa mi zdal malo vlacny tak som don supla trosicka oleja a super bol potom

alex21
26. okt 2009

nadulici dakujem pekne 😉 a samozrejme aj cessy 😉

nadulici
26. okt 2009

alex verim ze sa podari a bude chutit 🙂 🙂 🙂

bianca
27. okt 2009

hojte

cessy tak ako????

nadulici
27. okt 2009

baby farbili ste uz gelovkami na modro??ja som raz skusila praskovu modru a vysledna farba bola zelena 😠
poradte ako dosiahnem svetlucko modru??? 😕neviem ci si mam kupovat tu gelovku aby som potom nedopadla ako s praskovou 😒 , myslim farbenie falos. marcipanu- ten je taky smotanovy 😖
este rozmyslam ze by som skusila z MMF bielych, to by asi bola krasna modrucka 😅 , nie?

cessy
27. okt 2009

nadulici skus si kupit smolkove MMF a nemusis nic farbit, pozri moj prvy pokus, tortu, tu som vobec nefarbila a aka je modra 🙂

este som s tym marcipanom nic nerobila, ked maly zaspi, tak idem na to 😉

cessy
27. okt 2009

jeeejda ja som sklamana ☹ ☹ ☹
uplne je ta hmota na nic ☹ ☹ ☹
teraz som to trosku nahriala v mikrovlnke a rozmiesila.....trosku navlhcila ruky.....a nic...stale sa mi to mrvi, vobec sa mi to neda dat do kopy ☹ ☹ ☹
neviete so com spravila zle???

nadulici
27. okt 2009

cessy a kde si mozem pozriet tu modru torticku a ostatne tvoje vytvory?

a uz neviem co s tou hmotou, ja som nemala problem, spojilo sa mi to v pohode, lepsie by ti vedela asi poradit zdenallicka..
ja ked som ju zarabala tak som ale namocila ruky pri mieseni urcite viackrat ako sa pise v recepte a dala troska oleja, ale to som uz tusim pisala....ale hrudky som nemala, tak fakt neviem co by sa s tym este dalo...
a prvy krat som ho robila dokonca z plnotucneho mlieka, ine som nezohnala a bolo to dost na rychlo, a poviem ti ze vtedy sa mi zdal uplne naj supis...mozno preto ze este som zaciatocnik tak sa zdala taka poddajnejsia ta hmota a mne sa s nou najlepsie robilo..

rada by som poradila ale fakt neviem... ☹

vinka
27. okt 2009

Ahojte šikulky.A vy aj poťahujete tým MMF torty?A ked to v mikre roztopím kolko cukru práškového potrebujem?chcem na budúce skúsiť s tým.A ako sa to valká? 😕

boldy
27. okt 2009

ahoj baby,
nadulici> krasna torticka veru a aj ostatne albumy som si presla tak krasne... ja sa dlho nechystam nic robit (niet kto jest), dnes len urobim tiramisu....
vinka> ano potahujeme s MMF> ali recept> 175g haribo cukrikov, 650g pras.cukru, 2 pl vody, aroma ak chces... dat do mikry cukriky a potom pridavat cukor a miesit a miesit az sa to nebude lepit... ruky mastit cerov ja mastim aj normalnym margarinom a je to v poho,... mne sa podarilo na prvykrat,tak skus
moj ciel, robit marcipan, hoci asi len nepravy ale skusim

cessy
27. okt 2009

no uz som to hodila do kosa....nic sa s tym nedalo spravit.
musim poobede behnut do obchodu a kupit susene mlieko.doma mam uz len sus. mlieko do kavy, ale to mi je asi na nic 😀 😀 😀

cessy
27. okt 2009

nadu tu du moje vytvory, na druhej strane je ta modra, uplne prva 😉

http://www.tortyodmamy.sk/?q=user/7258/images

bianca
27. okt 2009

no cessy veru odobrala si mi odvahu...skusim asi tu olejovu

nadulici
27. okt 2009

boldy- dakujem, tesi ma ze sa ti pacila, a diky tiez za receptik 😉

vinka- aj ja sa chystam ze to skusim s tymi MMF cukrikmi, citala som tu ze baby dokonca z toho robia aj ozdobky, tak uvidim ako to dopadne 😅

cessy- super torty tam mas, teda ty si toho uz stihla dost, parada, su nadherne 😵 😵, a co sa chystas teraz na nejaku dalsiu?

nadulici
27. okt 2009

bianca- aku olejovu, nieco nove?

bianca
27. okt 2009

decka pre blbeckov ako ja co nevedia pocitat

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

cessy
27. okt 2009

naduli a co hovoris na tu modru farbu???este jemnejsiu chces????
no teraz chcem robit babke na oslavu

boldy
27. okt 2009

niet zaco baby, ja som to tiez tu obkukala od aliousky... a nezabudnite este prask. cukor presitkovat aby bolo jemnejsie
tiramisu uz v chladnicke 😉

nadulici
27. okt 2009

cessy- takato modrucka sa mi paci a v kombinacii este so svetlejsou- takou nebickovou by som si to predstavovala,ale este neviem pre koho 😅 ...a ty mas uz nejaku predstavu co asi?

boldy- teraz som mrkla do tvojho albumu- krasne robis tiez, vy ste tu nejake uz skusene, mam sa co ucit, uz ste ma uplne na to MMF navnadili, ked vidim co ste tu uz vsetko vytvorili, fakt klobuk dole...

hned idem prezriet kalendar, kto ma nejaky sviatok, chce- nechce dostane tortu z MMF 😀 😀 😀

zdenallicka
27. okt 2009

DObry den..😀

Cess, to nevim, cos udelala spatne... Kdy se ti zacala drolit? Ja si ji udelam, kdyz s ni hned nepracuju, dam ji zabalenou do lednice, pak vytahnu, uriznu si kus, dam na chvili do mikrovlnky a jakmile je tepla a mekka, zpracuju na stole, ktery s posypu solamylem a vedle mam misticku s vodou a obcas si namocim ruce, kdyz je treba...😉

boldy
27. okt 2009

cessy skoda ze to nevyslo, no tak hlavu hore nabuduce sa ti podari 😎
nadulica> dakujem, ale ja som zaciatocnik, len amater mam za sebou len 2 torticky zatial...ja mam tiez co robit, lebo niet pre koho, kedze som mimo sk a nemam tu rodinku 😒

bianca
27. okt 2009

hoj

taaak.Skusala som tu olejovu a maaaximalna spokojnost.Super sa s nou pracuje.Akurat musim trenovat lebo kvietky des a hruza.Inak davala som to spracovat do pekarne a super

zdenallicka
27. okt 2009

Bianco a pekarna ti to utahla?

nadulici
27. okt 2009

bianca a aku mas pekaren?