Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
1. júl 2011

@yamahafazer mne ich vacsinou nosia naspat. Ja to vacsinou davam na svadobky a tam kde viem ze mi ju donesu naspat pripadne na nejaku vacsiu tortu kde to uz cena pokryje

@mizulienka nedavam nic pod to to udrzi v pohode ta torta mala 7kg aj tazsku som uz mala na nom tusim najviac 10 kg len to treba chytat v strede nie za kraje samozrejme

inak som bola tu v peceni som potrebovala pod tu svadbonu s orchideami podnos a nemali nic normalne len tvrdeny karton strieborny a ze 3,5 😲 . Tak som kupila radsej normalne plato na nozickach kde mozem aj dokupit neskor tie grecke stlpy na krasnu poschodovu a to stalo 7,5 a daju mi ho spat

katy1979
1. júl 2011

@dadka212 aky krasny zverinec

lamps
1. júl 2011

@jakelina ty si teda riadne aktívna mamička 😉 😉 😉

lukika
1. júl 2011

@mizulienka a ked ho mramoruješ tak do tretiny dáš kakao otáznik

mizulienka
1. júl 2011

@lukika ano priblizne tak do tretiny

vlada111
1. júl 2011

@mizulienka ani ja 😀

vlada111
1. júl 2011

@lukika aj ja som dnes bola na Družbe a tam už dlho nie sú ☹

vlada111
1. júl 2011

@lukika presne ako píšeš. Sneh trošku vyšľahaj a potom do neho postupne dávaj cukor a šľahaj kým tam bude všetok. Sneh bude super hustý, potom zašľaháš žĺtka a opatrne primiešaš ostatné

lukika
1. júl 2011

@vlada111 ked ta tu mám tak myslím tento cesto:
6 vajec
150 g krystal.cukru
70g polohrubej muky
20g kakaa
1pr.do pečiva

z bielkov ušlaháme tuhý sneh,zašľaháme cukor a po jedno pridávame zltka.potom pridáme muku,pr.do pečiva a kakao.
robila si ho už otáznik to mám do vyšlahaného snehu zašlahať mixérom cukor a potom po jednom žltko vmiešať asi opatrne varechou alebo normálne mixérom a potom do toho zamiešať múku s kakaom a pr.do peč otáznik nespadne ten sneh ked sa bude v ňom toľko miešať otáznik ja poznám postup pri pečení že sa vmieša sneh až nakoniec opatrne tak preto sa čudujem

vlada111
1. júl 2011

žĺtka zašľahaj mixérom. múku potom varechou. neboj bude to stále super našlahané, je to recept bez prášku do pečiva. aj sa bojíš, ja pre istotu vždy trošku pdt dám, ale svokra roky nedáva a má super dobré piškóty. ale pečie to pomaly na 150 stupňov. ako to máš v recepte?

mrka2
1. júl 2011

uuuuzasneee torticky!!!! dnes pomaly same zvieratka 😵 to je moja oblubena tema 🙂 pridavam moju dnesnu,taka jednoduchsia,ale stravila som pri tom cely vecer 😝

lusil2005
1. júl 2011

taaaak som sa zas pokochala, polajkovala, vsetky tie torticky su uzasne!

@dm1 ja z tych tvojich ruzi umieram... ako ich robis? kolko davas lupenov na jednu? su neskutocne. ale vsetky!!! na vsetkych tortach ich mas bombove!

ja som dokoncila tu moju tiramisu torticku. robila som to tak ze mramorovy korpus som nemramorovala kakaom ale nescou kavou, rozrezala som na dva kusy, dala korpus, poliala kavou s amaretom, na to dala krem, na to piskoty namacane v kave s amaretom, znovu krem, a znovu korpus pokvapkan kavou a amaretom. zajtra ochutname, tak som zvedava co z toho bude. krem som robila z toho zeesan tiramisu. chuti to celkom fajn. 😅

lusil2005
1. júl 2011

na fotke to nieje moc vidiet, ale to hnede v strede je tulipan 😅

katy1979
1. júl 2011

@lusil2005 nadherna a bude chutit uzasne

katy1979
1. júl 2011

tak moj dnesny vytvor. s tymto sa s vami lucim a zelam dobru noc a tym co nahodou este pracuju tak nech sa dari

mizulienka
2. júl 2011

@lusil2005 ta je nadherna, fakt, taka jednoducha, ale velmi podla mojho gusta 😉 ako si robila ten tulipan?
@mrka2 krasna, farebna, super 🙂
@katy1979 perfektny somarik, krasne farby 🙂

yamahafazer
2. júl 2011

@dm1 to je teda dobre drahy karton no neviem ci by mne vratili to jedine ty ktory by boli z naseho mesta
tie grecke stlpiky mam aj aj este ked som chodila do skoly som si ich kupila na vystave v nitre ,ale iba raz som si tortu sebe na nich robila a je to totalne nestabilne sa to dost tresie neviem si predtsavit,ze by stym niekto isiel

yamahafazer
2. júl 2011

@ikula2 ta s mackom je krasnucka,ale ja by som si dala tu s trubickami po bokoch ta je mnam 😀 mne uz tieto torty obtiahnute vobec nechutia

yamahafazer
2. júl 2011

@katy1979 ten je zlatucky 😵

yamahafazer
2. júl 2011

@lusil2005 a to mas klasicke tiramisu s piskot ci len plnka je tiramisu?krasna jemnucka
@ikula2 a citam,ze si robila s PDT special a ona ma aku prichut mandla?lebo ja by som aj vyskusala,ale najprv iba kg nie hned cele balenie a take male som nevidela predavat

dm1
2. júl 2011

@lusil2005 dakujem 😵 . Ja robim ruze tie plnsie kazdu z 13 lupenov. Vzdy si urobim stred - kuzel necham trosku zatvrdnut a vykrojim 5 malych koleciek. 2 dan na kuzel oproti sebe aby vytvorili spicku a potom klasika ostatne asi v strede kde konci predchadzajuci. Potom 4 vacsie lupene a zase 4 este kusok vacsie lupene. Kazdy jeden lupen stensujem ale len na jednej strane a to len po tom kraji aby sa lupen neprehybal. Ja vsetky kvietky stensujem vzdy z druhej strany ako ich nalepim aby nebolo vidiet prechod medzi stensenou a nestensenou castou. Ja som ich zacala robit podla postupu tu od jednej sikulky sofi07 http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/f...

dm1
2. júl 2011

@yamahafazer vidis tak aspon viem ze ich nemam dokupovat 😉 . No ja vacsinou robim torty tu pre ludi v meste alebo zase tam kde byva svokra tak to zase donesu jej. A svadobne mi bolo blbe dat na karton obaleny papierom. Alebo kupujem eset taky tvrdeny karton na svadobne zlaty vlnky na kraji a ta tiez nie je draha stoji do eura jedna tak to my ludia nevracaju

mizulienka
2. júl 2011

@dm1 este som a chcela spytat, ty si spominala, ze robis do slanej torty salat, das mi prosim recept ako to robis? dakujem

jakelina
2. júl 2011

Brzo ráno dodělané florbalové hřiště.

mizulienka
2. júl 2011

@jakelina je perfektny, ozaj, krasny, urcite budu z toho hotovi 🙂

jakelina
2. júl 2011

@mizulienka děkuju

mrka2
2. júl 2011

@lusil2005 mnam mnam
@katy1979 tak ten je rozkosny!!! 😵
@jakelina super!!! sikulka 🙂 🙂

lusil2005
2. júl 2011

@mizulienka dakujem! ten tulipan je podla tohoto postupu: http://www.tortyodmamy.sk/postup-na-tulipany

@yamahafazer dole a navrchu je mramorac ktory som nemramorovala kakaom ale kavou. a vrstvy su: korpus pokvapkany kavou a amaretom, krem, piskoty namacane v kave a amarete, krem, korpus pokvapkany kavou a amaretom... cize taky kompromis 😅

lusil2005
2. júl 2011

@mrka2
@katy1979 baby dakujem! 🙂

@dm1 dakujem!!! ten postup som uz videla, urcite vyskusam. ruzicky su uzasne... ale ty ich mas krajsie ako su v tom postupe 😀

vladka1
2. júl 2011

@jakelina jsi úžasná....není to tak dlouho co jsi si začala hrát s dorty...jsi čím dál tím lepšíííí 🙂 . fakt moc pkné