Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
2. júl 2011

@eliska22 vždyť je perfektní. Já si na něco takového netroufám. 😒 Jak jsi udělala ty křídla???

jakelina
2. júl 2011

@adrianai když se drobí je moc barvy. Přidej pár rozpuštěných bonbonů. 😉

eliska22
2. júl 2011

@jakelina vyrezala jedno, podľa toho druhé a nacpala som do nich špáratká aby to aj vystužilo a aj aby som to mala ako zapichnúť do torty 😝 robila som ho asi 4 dni dopredu aby dobre stvrdlo 😉

mrka2
2. júl 2011

@katulkaaaaaa nemusis nic rozrezavat, len si kup v Lidli tie Haribo Rubino,take gulate cervene papmusiky v zelenom obale a len si umyjes ten ruzovy cukor a mas krasne biele 🙂

jakelina
2. júl 2011

@eliska22 no ty jsi šikulka, já se už dlouho chystám, že si udělám nějakou zkušební postavičku a chci si koupit na zkoušku kilo nějaké hmoty, pořád dělám vše z MMF a to se špatně barví. 😒

dupinka
2. júl 2011

Ahojte!

baby, ako robíte tortu s trubičkami po okraji? Držia vďaka pritlačeniu k korpusu - krému? Alebo je to nutné istiť s mašličkou? Mašľu môžem hocijakú, či sa niekde kupuje špeciálna?
A k transferu: keď chcem transfer na vrch okrúhlej torty, mám si najprv vystrihnúť šablónu a potom natierať čokoládu? Alebo potom vykrojiť? Akú veľkú vrstvu čokolády dávate?

Veľa otázok, ale chcem urobiť mamke a svokrovi k meninám, tak pýtam rady. MMF mi minule nevyšiel, tak snáď toto by som zvládla 😅

evinkaaa
2. júl 2011

@katulkaaaaaa - biele marshmallow mali u nas (v nemecku) uz davnejsie. Ak ti ocino chodi do nemecka, tak mu povedz, nech ti ich kupi v Aldi Süd obchode. Tam su tento tyzdenv akcii. Tie biele americke za 99centov. 😉 🙂

dajna11
2. júl 2011

ahojte,síce toto nieje tortička,ale su s marcipánom 😀 😀 ...ideme zajtra na obed k našim

mia114
2. júl 2011

ahojte, moje dnesne torticky 🙂

dadka212
2. júl 2011

@lussy23 @katy1979 ďakujem 🙂

mrka2
2. júl 2011

iank ja tiez nechapem,ako dokazete robit 2 a viac torticiek... ja mam jednu dost. a to som fakt z nej unavena... 😔

lusil2005
2. júl 2011

@katulkaaaaaa u nas ich maju aj teray tie cukriky, dokonca v akcii za 99 centov 😅 uz som ich takto videla v dvoch lidloch u nas v BA

jakelina
2. júl 2011

@dajna11 ty vypadají super, mńam

@mia114 ten korzet je boží, jak jsi dělala to šněrování??? Je to moc hezké, jenom vyválela válečkek z hmoty???
Ta dětská je taky nádherná.

anibas
2. júl 2011

@mia114 supééér torty

anibas
2. júl 2011

otrasné počasie, tak trčíme dnu, ani vonku sa nedá ísť, pridám svoje dielka 😉

lusil2005
2. júl 2011

@mia114
@anibas

neskutočné tortičky!!!!!!!
anibas takto nejako, ale trojposchodovu, som si predstavovala svoju svadobnu. nakoniec bola uplne ina, ale len preto ze som nevedela kde by som zohnala takuto nadheru!!! 😀

sven
2. júl 2011

@anibas - ten bílý svatební je nádherný! Klobouk dolů před tvoji šikovností!

gabika11
2. júl 2011

ahojte, pozeram ze ste popridavlai krasne torticky, tka ja pridavam tu moju: korpusy mrkvove na spodnej torticke je tvarohova plnka, potah MMF, vrchny ktrtinec je mrkvovy a krem karamelovy z karameloveho Salca a potak som skuisla cokoladove MMF, ale nejak sa moc trhalo, az ked som trosku don dala skrobu, tak bol tuhsi a aj ked postal v chladnicke, dal sa tvarovat. Mensi krtko je cely z cokoMMF nieco je ale z klasickeho MMF a vacsi krtko je vytvarovany z puncoviny:
"Prosim Vas aku konzistenciu musi mat ta puncovina, lebo mi dost nedrzi tvar, tak uvazujem ci som nemala pridat tiez skrob do nej, lebo stale stracala tvar po vybrati z chladu??? 😒 "
a potiahnuty cokoMMF to s ami trosku potrhalo na spodku 😉

79zuzana
2. júl 2011

ahojte, ako vzdy su tu nove a stale uzasnejsie torty. Pridavam aj ja svoje dve, boli pre mojich drobcov do skoly na rozlucku so skolskym rokom 🙂

mia114
2. júl 2011

@jakelina dakujem, no uvalkala som si tenku snurku a potom v jednom kuse preplietla, pod nimi su malicke kvetinky 😉
babulky dakujem sa pochvalu, dnes mi s tortickami pomahala sestra 😉 vam inac poviem, ze vacsiu cast prace sme kukali na nete obrazky spodneho pradla 😀

mia114
2. júl 2011

@anibas kraaaasne torticky, ten matko a kubko je super 🙂
@gabika11 krasna torticka
@79zuzana mile torticky 🙂

mia114
2. júl 2011

@petusko @eliska22 krasne torticky 🙂

gabika11
2. júl 2011

@mia114 prekrasna krtkovska torta, tie postavicky su uzasne, a ta myska a zajacik, uf... Na take si veru netrufam...ale hadma skusim inokedy 😉 . A to torzo je smrncovne a sexi 😉

mia114
2. júl 2011

ten korzet je pre mojho deda k 80 narodeninam 😅 😅 😀 😀 😀 plnila som jednu cast parizskou slahackou s bananom a malinami , na tu sa uz tesim bo som este ani neochutnala tortu s touto plnkou 😅 a druha cast torty je plnena tvarohovou plnkou s cernicami. prvy krat som nedavala mantinely ale iba som ju potrela maslom+cukor+koprus rozmixovane a super to drzalo tak uz konecne nemusim robit manitely na torty 😝

gabika11
2. júl 2011

@mia114 ozaj, a ti mini kvietkocky, co su na krtkovskej torticke, to mas na to nejake vypichovatko? Lebo ak ano, prosim hod mi link, kde si take mozem kupit, lebo su velmi mile....dakujem. Si sikulka 😉

mia114
2. júl 2011
gabika11
2. júl 2011

@mia114 jeej, dakujem, tak si to najblizsie objednam 😉

paja.o
2. júl 2011

@mizulienka jogurtový krém dělám jen 1 rostlinou šlehačku, do toho půl panáku ledové vody a 1 a půl lžíce cukru a po vyšlehání přidat 250 ml jogurtu (dávám jen hollandii). nám moc chutná, my raději lehčí dorty
toho motýlka nemám, mám jen obyč plastové vykrajovátko a jen ho vystínuju prachovkama 😉 🙂

katulkaaaaaa
2. júl 2011

@lusil2005 to vazne?ja by som ich taaak potrebovala,keby si nebola tehu hned by som ta o ne prosila 😉 u nas nemaju pytala som sa a nevedia kedy ich budu mat 😖
@mrka2 fakt?dnes som bola v lidly som si ich nevsimla skusim najst na nete obal nech viem co hladat,dakujem
@evinkaaa dakujem uz som mu aj poslala sms 🙂 skusi tam pozret
@mia114 @anibas nadherne torticky

lusil2005
2. júl 2011

@katulkaaaaaa aaale prosim ta, lidl mam hned vedla domu. zajtra je zavrene, ale v pondelok ti tam zbehnem. ak budu, kolko ti zoberiem?