• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. septembra 2017 
@anibas - krásne torty
@eliska22 - nádherné
9. júl 2011 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak som to riskla a dala tie drotiky, hned mam lepsi pocit :slight_smile:
9. júl 2011 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas su neskutocneeeee!!! krasa! :dizzy_face:
9. júl 2011 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 ty bubliny můžeš jehlou propíchnout a pak to přejedeš žehličkou a není nic vidět. Někde jsem viděla ten postup jako video. Mně se to ještě neudělalo, proto jsem nechápala, co to tam ta paní na tom videu propichuje a uhlazuje. :grinning: :unamused:
9. júl 2011 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jakelina dík za tip, už len kúpiť žehličku :grinning:
9. júl 2011 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,zelam Vam krasny slnecny uz podvecer :slight_smile: a pridam moju dnesnu,netradicnu bo je pre 15 rocne dievca ktora ma rada deti a kedze bola na rychlo nic ine ma nenapadlo :slight_smile:
prosim vas aka je to ta strankna na ten Monikin e shop? bolo to tu spominane ale akosi to nemozem najst :slight_smile: dakujem
9. júl 2011 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
9. júl 2011 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas perfektne torty :slight_smile:
9. júl 2011 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
9. júl 2011 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka a tie male su futbalisti cakatelia ... :slight_smile:

@yamahafazer paradne :slight_smile:

a tu su dve moje :slight_smile:
9. júl 2011 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@bzucinka2 moc hezké :wink:
9. júl 2011 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas fuuuuuuuuutá červená je prekrásna,ako si docielila takú krásnu sýtu červenu?
9. júl 2011 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Projíždím internet a chci si koupit na zkoušku Smarflex. Kdo ho kupujete v Čechách, kde je teď nejvýhodnější, nevíte??? Sedím tu už půl hodiny a přjde mi to všude stejné. Našla jsem silikonové listy, tak dávám odkaz, tady ty jsou za dobrou cenu, ale ty ostatní kolem tří stovek. :unamused: K těm sádrovým jsem se ještě nedostala. :unamused:

http://dortisimo.cz/eshop/-silikonove-formy/339-list-02-55-x-75.html
9. júl 2011 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 1/3 červenej gelovky red - red, trocha bordo, torchga hnedej, a extra červenú - 45 min. som farbila PDT :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. júl 2011 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas no ale výsledok stojí za to.....ja sa trápim vždy s čiernou ale asi si kupim tu extra čiernu,lebo vždy mám výslednu farbu iba sivu.
9. júl 2011 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobojovane. moje vcerajsie nestastnictvo ukoncene. @dm1 @mrka2 @anjelicek26 @anibas dakujem za rady :wink: a mam zase na pol roka pokoj s tortami :zipper_mouth: a tu je ta nestastnica - moja len stvrta potahovana, tak sa ospravedlnujem ( :grinning: ):
9. júl 2011 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
@katka55 je krásná, medvídek luxusní. :wink:
9. júl 2011 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Děvčata průběžně koukám na Vaše dílka a chválím, chválím, chválím jste velké šikulky a pořád mám co obdivovat a nestačím se divit co doma dokážete za krásné dortíky vytvořit! Poslední dobou nechápu jak dokážete tak opravdově vyrobit všechny ty květy... prostě krása a nechápu, že ty květy nejsou živé! :grinning: Pokud máte některá nějaký odkaz na postup výroby těch drátkovaných nebo časem některá šikulka nafotíte prosím pro nás obdivovatelky hoďte link ať taky můžeme doma zkoušet. :wink:

Jinak pořád zvažuji koupit nějakou potahovací hmotu (hlavně kvůli sněhově bílé barvě) i když vím, že preferujete každá něco jiného, pokud vám připadá některá hodně podobná marcipánu - chuťově tak mi poraďte.

V pátek jsem dělala pro tchýňku k narozeninám dortičku, byla jsem limitovaná materiálem a barvama, jelikož jsem potřebovala už konečně zpotřebovat zbytky co se mi doma nahromadily a tak jsem míchala i MMF s ml. marcipánem a chuťově to bylo kupodivu dobré. Pro tatínka do Jeseníku jsem pekla ještě kynuté koláče a ty teda byly hned pryč. Radostné pečení!!! :slight_smile:

9. júl 2011 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (21)
@katka55 - ved je krasnunka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. júl 2011 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alti na dortománii je spousta postupů na kytičky. Nakoukni a už můžeš tvořit. Dort je krásný. :wink:

http://forum.dortomanie.cz/viewforum.php?f=164
9. júl 2011 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina děkuji za tip určitě omrknu a zkusím. :wink:
9. júl 2011 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile:
som vás od stredy nečítala sme boli na zraze z MK a neviem či budem mať čas dočítať :grinning:
pridám aspoň fotky čo som zbúchala doobeda...kvety sú živé chvalabohu chceli živé to by som nemala šancu vymodelovať a hlavne aby uschli to bolo pre bratovej frajerky maminu...Nema som nestihla doma odfotiť tak aspoň takto, bolo to pre synovca
9. júl 2011 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
@mrka2 diky aspon viem že mám objednať tie menšie
9. júl 2011 o 23:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky, dlho som neprispela, oddychovala som :grinning:
polajkovala som vaše nádhery :wink:
pridávam moju dnešnú, to malé žlté sú huby "kuriatka"... :grinning:
@mizulienka urobila som do nej tú plnku (maslo + tvaroh + puding), čo si mi odporučila :wink: chutila super, len som musela dať iba 250g tvarohu, lebo jeden bol pokazený! som ho mala v chladničke, nepozrela som dátum spotreby, dokúpila som iba jeden 250g, no a takto to dopadlo... ale nevadí, plnka bola super! ďakujem ešte raz! :wink:
10. júl 2011 o 00:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (33)
@mrka2 ja si myslím, že to bude ok. Niekto nevystužuje vôbec.A sem s fotečkou :wink:
10. júl 2011 o 00:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka @mrka2 baby vyskusajte ten polystyren do chladnicky mne to velmi pomohlo :wink:

idem sa vam aj ja postazovat, vcerajsi den uplna katastrofa. Dala som tortu jednu na druhu aj s tou slamkovou vystuzou a ona sa mi zacala pretlacat dole :frowning2: :frowning2: , tak som musela vsetko prerabat a dat ich vedla seba a potom sme s manzelom vymysleli ze keby boli len castou na sebe. Ako vobec neviem ako sa to robi, ale ja som chytila tortu a svihla ju na druhu. Vobec nie som spokojna potahovka sa mi topila robila som do 1rana a potom sa mi zobudil maly tak som spala 3 hodiny a o 6tej zasa dorabat. Takto velmi som sa so ziadnou tortou nenatrapila :frowning2: . Dokonala teda nie je, ale aspon stoji, mala som sny ze sa uz roztopila :astonished:
10. júl 2011 o 07:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
@ikula2 a jak mám ten polystyren do té ledničky dát??? Za tu dortu dozadu???
10. júl 2011 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina to je jedno niekde k nej na bod alebo dozadu, ja mam take mensie kusky a staci to
10. júl 2011 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tak pridavam moje dve vikendove... :slight_smile:
10. júl 2011 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (35)
@katka55 ved je krasna ! a ako robite take krasne sumerne kocky? :slight_smile:
10. júl 2011 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok