Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
9. júl 2011

@anibas - krásne torty
@eliska22 - nádherné

mrka2
9. júl 2011

tak som to riskla a dala tie drotiky, hned mam lepsi pocit 🙂

lusil2005
9. júl 2011

@anibas su neskutocneeeee!!! krasa! 😵

jakelina
9. júl 2011

@eliska22 ty bubliny můžeš jehlou propíchnout a pak to přejedeš žehličkou a není nic vidět. Někde jsem viděla ten postup jako video. Mně se to ještě neudělalo, proto jsem nechápala, co to tam ta paní na tom videu propichuje a uhlazuje. 😀 😒

eliska22
9. júl 2011

@jakelina dík za tip, už len kúpiť žehličku 😀

janulkamartinko
9. júl 2011

Ahojte,zelam Vam krasny slnecny uz podvecer 🙂 a pridam moju dnesnu,netradicnu bo je pre 15 rocne dievca ktora ma rada deti a kedze bola na rychlo nic ine ma nenapadlo 🙂
prosim vas aka je to ta strankna na ten Monikin e shop? bolo to tu spominane ale akosi to nemozem najst 🙂 dakujem

jakelina
9. júl 2011

@janulkamartinko krásná

bzucinka2
9. júl 2011

@anibas perfektne torty 🙂

bzucinka2
9. júl 2011

@janulkamartinko super 🙂

bzucinka2
9. júl 2011

@mizulienka a tie male su futbalisti cakatelia ... 🙂

@yamahafazer paradne 🙂

a tu su dve moje 🙂

jakelina
9. júl 2011

@bzucinka2 moc hezké 😉

dajna11
9. júl 2011

@anibas fuuuuuuuuutá červená je prekrásna,ako si docielila takú krásnu sýtu červenu?

jakelina
9. júl 2011

Projíždím internet a chci si koupit na zkoušku Smarflex. Kdo ho kupujete v Čechách, kde je teď nejvýhodnější, nevíte??? Sedím tu už půl hodiny a přjde mi to všude stejné. Našla jsem silikonové listy, tak dávám odkaz, tady ty jsou za dobrou cenu, ale ty ostatní kolem tří stovek. 😒 K těm sádrovým jsem se ještě nedostala. 😒

http://dortisimo.cz/eshop/-silikonove-formy/339...

anibas
9. júl 2011

@dajna11 1/3 červenej gelovky red - red, trocha bordo, torchga hnedej, a extra červenú - 45 min. som farbila PDT 😝 😝

dajna11
9. júl 2011

@anibas no ale výsledok stojí za to.....ja sa trápim vždy s čiernou ale asi si kupim tu extra čiernu,lebo vždy mám výslednu farbu iba sivu.

katka55
9. júl 2011

dobojovane. moje vcerajsie nestastnictvo ukoncene. @dm1 @mrka2 @anjelicek26 @anibas dakujem za rady 😉 a mam zase na pol roka pokoj s tortami 🤐 a tu je ta nestastnica - moja len stvrta potahovana, tak sa ospravedlnujem ( 😀 ):

jakelina
9. júl 2011

@katka55 je krásná, medvídek luxusní. 😉

alti
9. júl 2011

Děvčata průběžně koukám na Vaše dílka a chválím, chválím, chválím jste velké šikulky a pořád mám co obdivovat a nestačím se divit co doma dokážete za krásné dortíky vytvořit! Poslední dobou nechápu jak dokážete tak opravdově vyrobit všechny ty květy... prostě krása a nechápu, že ty květy nejsou živé! 😀 Pokud máte některá nějaký odkaz na postup výroby těch drátkovaných nebo časem některá šikulka nafotíte prosím pro nás obdivovatelky hoďte link ať taky můžeme doma zkoušet. 😉

Jinak pořád zvažuji koupit nějakou potahovací hmotu (hlavně kvůli sněhově bílé barvě) i když vím, že preferujete každá něco jiného, pokud vám připadá některá hodně podobná marcipánu - chuťově tak mi poraďte.

V pátek jsem dělala pro tchýňku k narozeninám dortičku, byla jsem limitovaná materiálem a barvama, jelikož jsem potřebovala už konečně zpotřebovat zbytky co se mi doma nahromadily a tak jsem míchala i MMF s ml. marcipánem a chuťově to bylo kupodivu dobré. Pro tatínka do Jeseníku jsem pekla ještě kynuté koláče a ty teda byly hned pryč. Radostné pečení!!! 🙂

anjelicek26
9. júl 2011

@katka55 - ved je krasnunka 😵 😵 😵

jakelina
9. júl 2011

@alti na dortománii je spousta postupů na kytičky. Nakoukni a už můžeš tvořit. Dort je krásný. 😉

http://forum.dortomanie.cz/viewforum.php?f=164

alti
9. júl 2011

@jakelina děkuji za tip určitě omrknu a zkusím. 😉

dadka212
9. júl 2011

ahojte 🙂
som vás od stredy nečítala sme boli na zraze z MK a neviem či budem mať čas dočítať 😀
pridám aspoň fotky čo som zbúchala doobeda...kvety sú živé chvalabohu chceli živé to by som nemala šancu vymodelovať a hlavne aby uschli to bolo pre bratovej frajerky maminu...Nema som nestihla doma odfotiť tak aspoň takto, bolo to pre synovca

lukika
9. júl 2011

@mrka2 diky aspon viem že mám objednať tie menšie

jajuuus
9. júl 2011

ahojte kočky, dlho som neprispela, oddychovala som 😀
polajkovala som vaše nádhery 😉
pridávam moju dnešnú, to malé žlté sú huby "kuriatka"... 😀
@mizulienka urobila som do nej tú plnku (maslo + tvaroh + puding), čo si mi odporučila 😉 chutila super, len som musela dať iba 250g tvarohu, lebo jeden bol pokazený! som ho mala v chladničke, nepozrela som dátum spotreby, dokúpila som iba jeden 250g, no a takto to dopadlo... ale nevadí, plnka bola super! ďakujem ešte raz! 😉

vlada111
9. júl 2011

@mrka2 ja si myslím, že to bude ok. Niekto nevystužuje vôbec.A sem s fotečkou 😉

ikula2
10. júl 2011

@mizulienka @mrka2 baby vyskusajte ten polystyren do chladnicky mne to velmi pomohlo 😉

idem sa vam aj ja postazovat, vcerajsi den uplna katastrofa. Dala som tortu jednu na druhu aj s tou slamkovou vystuzou a ona sa mi zacala pretlacat dole ☹ ☹ , tak som musela vsetko prerabat a dat ich vedla seba a potom sme s manzelom vymysleli ze keby boli len castou na sebe. Ako vobec neviem ako sa to robi, ale ja som chytila tortu a svihla ju na druhu. Vobec nie som spokojna potahovka sa mi topila robila som do 1rana a potom sa mi zobudil maly tak som spala 3 hodiny a o 6tej zasa dorabat. Takto velmi som sa so ziadnou tortou nenatrapila ☹ . Dokonala teda nie je, ale aspon stoji, mala som sny ze sa uz roztopila 😲

jakelina
10. júl 2011

@ikula2 a jak mám ten polystyren do té ledničky dát??? Za tu dortu dozadu???

ikula2
10. júl 2011

@jakelina to je jedno niekde k nej na bod alebo dozadu, ja mam take mensie kusky a staci to

lenocka23
10. júl 2011

Ahojte, tak pridavam moje dve vikendove... 🙂

janulkamartinko
10. júl 2011

@katka55 ved je krasna ! a ako robite take krasne sumerne kocky? 🙂