Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marfic
28. okt 2009

cessy, super, že sa ti to podarilo 🙂

vinka, ja mám rada maslovú plnku, ale musí byť s maslom liptovským, nie s margarínom, tá je pre nás fuj a len trepaná nad parou, nie so zlatým klasom
robím aj parížsky krém, ale je to dosť sladké, tak len niekedy, hlavne keď nestíham, lebo to je veľmi rýchlo urobené
kupovanú som ešte nemala, ale niekedy skúsim

cessy
29. okt 2009

dobre ranko, tak dnes idem piect tej babke na oslavu. vcera som si robila par kvietkov. uvidim ako to dopadne 🙂

nadulici
29. okt 2009

prezrad aspon ake farby budu?? 😵 😵

nadulici
29. okt 2009

bianca, aka to je ta kupovana plnka??? ty mi to neprezradis?? 😠 😀 😀 😀 😀 😀

sofi07
29. okt 2009

drzime palce, cessy 🙂 🙂

vinka
29. okt 2009

Joj Marfic minule som ja robila francúzku plnku ale aj tam potom ide maslo.Joj ale bol dobrý krém.Som myslela,že zjem skôr jak tortu ním potriem.No ja tiež dávam maslo a nie margarín.Sama to nemám rada.Ale mňa zaujíma aké plnky robíte,že urobím zmenu. 😀

cessy
29. okt 2009

nadulici zatial som si marcipan spravila bez farby, asi ani farbit nebudem, este ani sama neviem 😨

ved este len som upiekla

cessy
29. okt 2009

http://ke.potraviny.eu/sypke-a-tekute-potraviny...

toto je ta plnka co bianka spominala
ja ju mam tiez doma kupenu keby my nahodou krem niekedy nevysiel. uz som ju robila a je celkom fain

cessy
29. okt 2009

http://ke.potraviny.eu/sypke-a-tekute-potraviny...

tuto som este nerobila, ale kamoska hovorila, ze je výýýýýbornáááááá

bianca
29. okt 2009

no presne cessy.Ja som stale kupovala iba cokoladovu a minule sm skusila psravit vanilkovu a to je totalna mnamka.

nadulici
29. okt 2009

tak to ju niekedy skusim 🙂

cessy
29. okt 2009

naduli skus
mozes ju spravit aj s maslom,aj bez. ja som zatial vzdy robila lez masla. v zadu je recept ako na to 😉

marfic
29. okt 2009

cessy---a koľko treba kúpiť?
lebo minule som kúpila čokoládovú polevu, že 1 bude stačiť, ale mi bolo málo, tak som dokupovala a vyzeralo to dosť blbo potom 😒
finančne sa to nevyplatí kupovať, asi ostanem pri čokoláde na varenie, ale chcem vyskúšať aj tú so šľahačkou, dnes som kúpila smotanu, tak urobím nejakú rýchlovku ku káve

vinka do mojej parížskej nejde maslo, neviem aká je francúzska, daj recept, porovnáme

cessy
29. okt 2009

marfic ja davam jednu na plech a uplne staci 😉

cessy
29. okt 2009

skus tu so slahackou, tak je paraaaadna, aj ja ju budem robit na vikend. budem mat narodky, tak keby niekto prišiel, tak nech mam nieco ku kavicke 😉

zdenallicka
29. okt 2009

Cess, hod dort pro babicku..🙂

cessy
29. okt 2009

zdeni este neni hotovy....az zajtra, dnes som len piekla a plnila 😉

marfic
29. okt 2009

cessy, asi skúsim sacherovu tortu, dnes som listovala kuchársku knihu a našla som akýsi recept, tak tam urobím tú polevu so šľahačkou.... musím ešte raz mrknúť na prísady, aby som nestresovala

pekné narodeniny prajem 🙂

cessy
29. okt 2009

na sachera ide origos cokolada, neviem ci to bude dobre s touto smotanou. ale ved vyskusaj a potom hodis recept na sachera 🙂

cessy
30. okt 2009

no uz ju mam hotovu....
musela som sa poponahlat, lebo dnes poobede ideme gratulovat. povodne sme chceli ist zajtra, ale ideme dnes.
fotky budu az neskor....sice trosku nekvalitne, lebo som fotila len mobilom.

vinka
30. okt 2009

Jáj Marfic nastal omyl.Myslela som parížský krém nie francúzky.Taký ani nepoznám. 😀 😀 Al ved paríž je vo francúzku tak to asi preto ten omyl. 😀 Ale do to môjho parížského ide maslo.A je racapt tu na prvej stránke tam je link na zora stránku a tam sú plnky a je aj ten.Tak urob kukuk a ak je iný ako tvoj hod recept. 😉

bianca
30. okt 2009

cessy som zvedava a cakam na foto. ked si robila tu slanu tortu aku si davala pomazanku?Ja cesnak moc nemusim

zdenallicka
30. okt 2009

Bianco, ja na slany dort delala pomazanku z tavenych syru, tvarohu a kysane smetany... Do jedne prisla cibulka najemno nakrajena, horcice, pepr, sul, do druhe chili koreni a vse ostatni krom horcice a do treti sjem teda cesnek davala.. Ale jen malunko..🙂 Ja jsem delala tri ruzne pomazanky, zaklad je ale stejny - tvaroh, syry a zakysanka... 😉

bianca
30. okt 2009

zdenicko taaaaaaaaaaaaaaakto veeeeeeelmi dakujem.

zdenallicka
30. okt 2009

Bianko, neni zac..🙂 Da se pouzit urcite jakakoliv pomazanka.. Treba i budapestska...😉

bianca
30. okt 2009

zdeni no ja prave pomazanky vobec nerobim 😔 milujem vajickovu no nikdy sa mi nepodarila tak dobra ako by som si predstavila.Teraz budem musiet skusat koli malej

cessy
30. okt 2009

bianca moje pivo bolo sladke, na slano som este nerobila 😅

cessy
30. okt 2009

no viem ze nic moc....ale moc casu som na to nemala 😒

cessy
30. okt 2009

nikto tu neni??? 😕 ☹