Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
14. júl 2011

@lamps veľké díky 🙂

mizulienka
14. júl 2011

baby neviete s tou smotanou, ci mozem aj 30% smotanu na parizsky? dakujem

lamps
14. júl 2011

@eliska22 nie je za čo, rado sa stalo. Nech sa vláčik a celá tortička vydarí 😵 🙂 😵

lukika
14. júl 2011

@mizulienka ja si myslím že ano síce som paríšsku ešte nerobila ale ja bežne používam na hocičo 30 perc. namiesto 33 perc smotanu

katy1979
14. júl 2011

@mizulienka ano mozes

mizulienka
14. júl 2011

super, dakujem vam dievcata :0)

lukika
14. júl 2011

@jakelina krásne kvietky aj krabička to predávajú tie opradené drôtiky aj biele otáznik a podľa čoho si robila tú krabičku je krásna otáznik a kde kupujete tie prstienky na torty v e -shope alebo v bižutérke otáznik

vlada111
14. júl 2011

@jakelina a nenavlhne á oblátka?

jajuuus
14. júl 2011

pred chvíľou dokončená 😵

katy1979
14. júl 2011

niekto konci ja len zacinam 😀 dnes asi ani spat nejdem nie je kedy

mizulienka
14. júl 2011

@jajuuus ako nanasas olej na tortu? len na ruky?

lusil2005
14. júl 2011

@jajuuus kraaaasna!

lusil2005
14. júl 2011

@katy1979 jaaa tiez neviem co skor. ale postel to urcite nebude 😒 budeme bojovat spolu 😀

lusil2005
14. júl 2011

@vlada111 aj mna napadlo ci to nenavlhne alebo sa nezlomi

katy1979
14. júl 2011

@lusil2005 len mne sa dnes absolutne nechce. robim jednu krstinovu a vyzera ze vrzem vsetko co sa da. este ani topanky nemam urobene keby tu tak prileteli same.
pred chvilou som vytiahla korpus z truby na prsia. este rano v miskach dopiect a doobeda naplnit. krem je uz chvalabohu v chladnicke rano uz len vyslahat. poobede potiahnut. a este upiect dalsiu tortu na sobotu. v sobotu poobede asi padnem na hubu . neviem si ten zajtrajsok predstavit pri tých mojich sidlach nieco vobec robit. no bude to vesele

lusil2005
14. júl 2011

@katy1979 uff mas to vesele. mne sa prave chladia dve parizske slahacky a vari sa salko, zajtra rano upeciem tri korpusy, dva na tortu a jeden na puncovinu, a cez den musim zmaknut naplnit, kym sa bude chladit tak dosit vankuse a podsalky ako darcek, no a vecer ozdobit... uctovnictvo som si chvalabohu presunula na vikend, takze v sobotu mozem rano vysmiata utekat "oslavovat", a vecer zas ficat domov. snad mi krpec odpusti ze ho takto stresujem a nevrati mi to pri porode 😀 😀 😀

katy1979
14. júl 2011

no len aby si nezmyslel medzitym sa pytat na svet. no kebyze to moje pistadlo mozem zavesit do prievanu tak kaslem teraz na to. ale cez den pri nom nieco urobit sa akosi velmi neda. ale zajtra budem musiet. takze stuple do usi a dieta vystresovane.

lusil2005
14. júl 2011

@katy1979 pockaj, ktore pistadlo? ved mas dve! 😀

vlada111
14. júl 2011

kočky vytešujem sa. Včera som bola v HLOHOVCI v novej predajni na cukrárske pomôcky a dobre som obišla. Motýľ vykrajovač so strunkou 3 EUR, vypichovače kvietky 4ks cez 8 EUR, kúpená pilka na kortus a prášková farba. Aj Smartflex majú za dobrú cenu a všeličo iné. Keď bývate blízko mrknite tam. Ja som bola spokojná a mám to bez poštovného 😉

katy1979
15. júl 2011

@lusil2005 to mladsie pistadlo 😀 tomu starsiemu stacia rozpravky. nie je to sice zdrave cely den sediet pred telkou ale lepsie ako ked mi upravuje vyvalkanu potahovku ci strka prsty do korpusu

katulkaaaaaa
15. júl 2011

@jajuuus nadherna,uzastna!!!!!tiez ma zaujima ako davas ten olej,viem ze som sa to uz pytala ale som hlava derava 😉
@katy1979 mna caka dnes presne to iste dve torty naplnit,potiahnu,ozdobit....a sobotu idem licit nevestu,a robit dalsiu tortu,potom na oslavu a nedelu zase oslava...no plodne to dni 😀

mizulienka
15. júl 2011

dobre ranko dievcata 🙂
@lusil2005
@katy1979 tak ako sa vam vcera darilo? 😉

chcem sa spytat, ked robite poschodovu tortu, alebo napr tu taku promocnu ciapku...ako to potahujete, uplne celu aj dole spodok...chcem vediet, ze ako potom tu tortu polozite na spodnu...ja som zatial robila poschodovu len raz a to som potiahla iba tortu, spodok som nechala piskotu a tak polozila na tortu,neviem, ci sa to takto robi....asi sa pytam ako tatar ale neviem inac vysvetlit 😕

dadka212
15. júl 2011

@katy1979 vidím, že to s pišťadlami riešiš podobne ako ja 😅 ešte ti aj robia to čo moje mne 😅

@mizulienka ja poschodovú nepoťahujem ten vrch celú tortu, normálne klasicky ako spodok...a potom tú vrchnú iba položím na spodnú alebo niekedy potriem ešte krémom, ale väčšinou zabudnem 😅 ale v pohode drží...aj keď som zatial nerobila vela poschodových tiež si nechám poradiť 🙂

dajna11
15. júl 2011

@jajuuus prekrásna,super nápad,farby krásne....moc peknučké.

dajna11
15. júl 2011

@vlada111 ja som si objednala cez jednu babu kvietky 4ks s piestikom a aj listy brečtan za 7eu 😀 😀 sa teším moc moc

jajuuus
15. júl 2011

@mizulienka mám takú neviem, ako to nazvať "metličku??" silikónovú z Jisku, ako voľakedy boli pierka na potieranie, teraz sú tie silikónové strapčeky... 😀 tak s tým nanášam olej 😉

jajuuus
15. júl 2011

ďakujem za lajky kočky moje 😉 teší ma, že sa vám páči 😵

mizulienka
15. júl 2011

@lusil2005 este ta idem otravovat ohladne tej ciapky...ten vrch si robila z oblatky spojenej nutelou, nutelu si "riedila" maslom? a natierala si aj vrchnu cast oblatky, aby sa ti potah mal kde prilepit? dakujem velmi pekne za odpoved
h
@dadka212 dakujem 🙂 nevedela som, ci sa to moze iba tak polozit vlastne iba korpusom na ten spodny korpus.

katulkaaaaaa
15. júl 2011

@jajuuus prosim ta ti dokoncis tortu a uplne celu ju potres hej?velmi sa mi tvoje torty pacia len ked ja sa tak toho oleja bojim 😕 a ten bocian ,no perfektna praca!