• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. januára 2017 
@katulkaaaaaa áno, celučkú ju dokončím, popriliepam postavičky a písmenká a natriem ju celučičkú celučkú olejom... len raz, keď som Kittynke maľovala fúziky čiernou gelovkou, tak tej som hlavičku nenatrela, lebo by som ich zotrela :grinning:
no a je to tento štetec:
http://www.jysk.sk/210/346/1933000/a/catalog
15. júl 2011 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 no, ja mam zatial len to stvorrocne... ale po par hodinach rozpravky prestavaju fungovat :angry:
15. júl 2011 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka dopadla som tak ze som isla spat o tretej, a rano o pol siedmej som mala budicek od malej... tak som doprala, vyvesala, umyla kuchynu nech sa mi dobre pracuje, a prave idem dat druhy korpus do truby.. potom s malou k lekarke, cestou domov kupit dzem do lidlu (nemoze sa stat aby som na nieco nezabudla!!!!), a mozem zacat s dnesnym planom :sweat_smile:

ja som tam tu capicu tiez len polozila, nepotahovala som celu...
15. júl 2011 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajuuus dakujem si zlata!
15. júl 2011 o 08:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka neriedila som to, ta nutela je taka tuhsia bez masla. a chcela som aby to drzalo tie dve oplatky. natrela som to aj zvrchu, ale len tak trosku, aby sa potahovka prilepila. a ked budes zahybat potahovku dospodu, natri tu oplatku aj tam. inac ti tam ten potah nebude drzat...
15. júl 2011 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika drátky, prstýnky a vlastně všechno kupuju v cukrářských potřebách na internetu. Krabičku jsem jenom vykrojila srdíčkem, vykrajovačkou a vrch a boky té krabičky jsou ozdobené válečkem se vzorem.
@vlada111 jestli ta oplatka nenavlhne nevím, ale jedna pekařka tam dala fotky jak to dělá a i nevěsta si sundala vrchni patro z dortu a nechala si ho stát před sebou na stole a zbytek nakrájeli a na tom spodním patru byla jenom vidět trochu ta mřížka, jak je ten vzor na oplatce a jinak to bylo úplně krásně čísté.
Tak snad to tak funguje, psala tam, že to tak dělá už roky.
15. júl 2011 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 hej, len kamenné obchody bývajú drahé a teraz som to mala bez poštovného a hneď :grinning:
15. júl 2011 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina je to lákavý nápad, alebo to urobím tak, že dám oplátku a pod ňu niečo pevné tenké, nie kartón. Ja mám v úmysle používať tzv. HPS, je to pevný plát tenkej bielej umelej hmoty a budem si to rezať. Máme to doma, manžel je dizajnér a používa to na 3D modely :slight_smile:
15. júl 2011 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 no tak to máš super, já to taky vyzkouším a budu věřit, že to funguje, když to někdo doporučuje. Ta paní psala, že na velké dorty to třeba udělá ze dvou i tří kusů, že to nevadí, ono se to přilepí zespodu k tomu korpusu.
15. júl 2011 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 no to je super,ja som včera objednávala a veru som u niektorých bola prekvapená že maju už konečne lacnejšie niektoré vykrajovačky.....dala sa aj sada za 5eu nájsť...bez piestika.
15. júl 2011 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj:slight_smile: ak mate prosim niekto podrobny ale naozaj podrobny postup ako vyrobit mcqueena z rozpravky cars cca pre 10-13 ludi tak budem rada ak mi ho poslete do posty, dakujem kraaaaaaaaasne:slight_smile: :grinning:
15. júl 2011 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajuuus kraaaaasna torticka, bocian uzastny :dizzy_face: :dizzy_face:
ja dnes robim kamoske tortu ako darcek jej zoberiem tak dorabam kvtinky k lalii, tu su zatial co mam,
15. júl 2011 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (30)
@lusil2005 nádherné,ten zub je krásny,perfektne si sa vynašla,super nápad :slight_smile: ,promočná wau. , vždy rozmýšľala ako sa robí čiapka,ale tortové oplátky ma nenapadli :sweat_smile: ......ty si teda nezmar :grinning: .klobúk dolu,nádherné práce robíš(bábiky,košíky.....) .......už sa šetri :wink:
@jakelina krása,tá krabička na prstienky je nádherná,úplne ako ozajstná :grinning:
@jajuus krásny tortička,bocian úplne super..a ten lesk :slight_smile:

15. júl 2011 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina krasne ozdoby take pekne rovne, nie ako moje krive :sweat_smile:
15. júl 2011 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 kraaasny zub :dizzy_face:
15. júl 2011 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajuuus (sorry,nechtiac som Ti upravila meno,jedno "u "sa mi zmazalo :unamused: )
@mia114 aj tvoje kvietky sú krásne,nevidím nič krivé :wink:
15. júl 2011 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@daria77 no som robila tie bilee kvetinky tak strandovne, som si vyrezala hviezdivku a potom jeden spic som otrhla aby som mala 5 a vselijako som to formovala :grinning: no proste to vyzeralo ked osm to robila :grinning:
15. júl 2011 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 vždyť jsou nádherné a vůbec je nemáš křivé :wink: :wink:
15. júl 2011 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte chcem sa opytat ako potahujete tortu v tvare kvadra (upecenu vo forme na chlebik) - neviem ako mam urobit tie rohy aby som to tam nemala prekryte - vyrezete akoby plast toho kvadra aleako potom spojite bocne hrany aby to nebolo vidno? lebo ked vyvalkam obdlznik a ho tam dam, nepasuje mi to, vzdy jedna strana je dobre a druha zle. Neviem ci som sa vyjadrila jasne...
15. júl 2011 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvojtanikova musíš si každý roh jakoby povytáhnout a uhladit, až máš všechny čtyři rohy hezky uhlazené, tak urovnáš ty rovné plochy mezi nimi.
15. júl 2011 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvojtanikova dám ti sem video, je tam potahování různýc tvarů.
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=424&t=288
15. júl 2011 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvojtanikova určitě se ti to podaří.
15. júl 2011 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina dakujem, pozriem sa, chcem totiz urobit synovi akoby vlacik a chcem to upiect v tej forme na chlebik a budu to akoby vagony.
15. júl 2011 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 s tou penazenkou zvlast na torty je dobry napad vyskusam ja ja :slight_smile:

@dadka212 tak to je zlaty manzel :slight_smile: snad mu dokazem ze na tom nieco zarobim,lebo ved mam stale cosy robit a nic z toho?

@katy1979 ,
@lusil2005 tak niesom sama co ma taketo problemy....ale ved si pytam asi tak ako vacsina babeniek,no uvidime,dakujem
15. júl 2011 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajuuus - nádherná
15. júl 2011 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja dokoncena na dvojitu oslavu a este zajtra robim jednu slanu
15. júl 2011 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (28)
@mia114 - nádherná torta
15. júl 2011 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer - krásna
15. júl 2011 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulkamartinko hej je zlatý....on mi robí vlastne takú peňaženku na zárobky za torty :sweat_smile: sama by som asi neušetrila...
15. júl 2011 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@yamahafazer krásna,aj pre dievčatko,aj pre chlapčeka :grinning:
15. júl 2011 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok