Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
15. júl 2011

@lussy23 dakujem, ale zatial len kvetinky tortu idem robit neskor:o)

mia114
15. júl 2011

@yamahafazer krasne torticky, nas maly by s apotesil tej s auobusom 😵

bzucinka2
15. júl 2011

@janulkamartinko vyskusaj u nas to funguje dobre 🙂

jemvpm
15. júl 2011

Ahojte! Chodím vás sem čítať už veeeeľmi dlho a obdivujem vaše krásne tortičky....Ja som začala s pečením len tak pre rodinu a nejako ma to "chytilo".....Taká šikovná ako vy nie som,ale snažím sa...Chcela by som sa spýtať,neviete neviete náhodou či sa dá PDT špeciál kúpiť aj po 1 kg? Dakujem....

lamps
15. júl 2011

@jajuuus neskutočne milá tortička a ešte aj pre Filipka, aj ja mám doma jedného a je to riadny šibal 😅 😵

katy1979
15. júl 2011

vsetko sa to ser... ha ha. mna z toho picne. zle som rozrezala korpus tak som to platala a aby nebolo malo tak mi tecie parizak ako fasa. hodila som to do chladnicky dala na 6. a najblizsiu hodinu sa tam ani nepozriem. no to bude trapas ako brno

lusil2005
15. júl 2011

@yamahafazer wow ta je bombovaaaaa!!!!! 😵

zlatat
15. júl 2011

čafte,
pridávam vám sem moje dve tohtotýždňové tortičky.
Obe sú bezlepkové, jedna je s jedlým obrázkom ... bože ako som sa toho bála, prvýkrát v živote som s takým čosi robila, mne sa moc takéto nepáčia, ja som skôr za modelované postavičky, no ale náš zákazník, náš pán, že?
Druhá s poníkom mala byť do 30€ - nuž tak ju majú malilinkú .. má priemer iba 18 cm. Ale je mňamková - tvarohovo-smotanový krém s jahodami. 😠

lusil2005
15. júl 2011

daria77
mia114
dakujem babizne!!! aj pani zubarka bola dojata 😅 dufam ze jej aj chutila 😅

lusil2005
15. júl 2011

@katy1979 nebooooj to sa ti urcite spravi!!! ja som prave naplnila tymi parizakmi, tak som zvedava. za hodku idem modelovat klobuk 🤐 a este sa bojim toho potahovania pnika s korenmi. idem to robit s coko mmf tak haaaaadam ma slak netrafi 😀

zlatat
15. júl 2011

@yamahafazer krásne tortičky
@janulkamartinko ja mám zvlášť obáločku a tam mám na torty - z toho si kupujem náradíčko, poťahovky,...

zlatat
15. júl 2011

@vlada111 presne o tej predajni mi vravela včera kamoška - vraj majú aj internetovú stránku, nevieš ju náhodou a kde presne je tá predajňa? Majú aj WI?

daria77
15. júl 2011

Ahojte,takže taká jednoduchá,pre môjho brata,je to ešte len moja 5.poťahovaná,takže je stále čo zlepšovať 😀 ,ale snáď sa to podobá originálu 🙂 🙂

vlada111
15. júl 2011

@zlatat zatiaľ majú Smartflex, ale WI maju objednané. Pýtala som sa 😉 . Sú v Hlohovci na Pribinovej ulici. Našla som to tak, že keď vojdeš do Hlohovca od mosta, teda od Trnavy, tak za kruháčom v meste rovno a druhá doľava. Je to ulička, kde je cesta z kociek, nie asfaltová. Dá sa tam parkovať. Je to na tej ulici naľavo skoro na začiatku. Internetovú stránku ešte nemajú, ale už už bude vraj. A predáva tam veľmi milá kočka, ja som bola spokojná.

katy1979
15. júl 2011

@lusil2005 nespraví 😀 😀 chytila som to a smarila do kosa teda do misy kto chce nech to vyzerie. budu rumove gulky s parizskym kremom. nova receptura 😀
naplnila som ho druhykrat hodila do parizskeho dva stuzovace slahacky aj tak sa mi to zda byt riedke snad to stuhne inac ma fakt klepne pepka

eliska22
15. júl 2011

@daria77 veď je úplne perfektná, na nerozoznanie od pravej klobásky a slaninky a tá cibuľa super 😉

daria77
15. júl 2011

@eliska22 ďakujem,syn sa aj pýtal:,,Mamina,tá klobása je pravá?" ..Tak ma to aj potešilo 😀 😀 ..snažila som sa priblížiť k originálu 😅

katulkaaaaaa
15. júl 2011

baby neviem aky mate den vy ale ja hrozny dve hmoty coko mmf skoncili v kosi jedine co mi vychadza ze bola zla smotana 30% inak prvy krat sa mi s 33% podarila,inak si to vysvetlit fakt neviem
prave som dokoncila prvu tortu,potahovka sa mi na konci roztrhla musela som maskovat,nic moc ale lepsie ma nenapadlo,co by ste tam este dali vy?pre tortu si pridu zajtra rano este by so m nieco stihla....
a este ma caka dnes jedna aaach a decka pistia,no vidim to na robenie v noci

mizulienka
15. júl 2011

jeej krasne torty ste stihli urobit dievcence :0)
baby mam normalne obavy, urobila som parizsky a nestuhol mi, teda stuhol ale iba trocha....tak som to urobila tak, ze na tvarohovy krem som natrela este vrstvu parizskeho....myslite, ze to bude zle? 😕
a dalsia vec, bojim sa, ze mi vytecie...co myslite, ked ho zamazem maslom s cukrom a korpusom, ze mi moze vytiect von z torty??? 😕 😕 😕
som nejak unavena, ani nemam radost z torty tentokrat ☹

katulkaaaaaa
15. júl 2011

@daria77 perfektna!!!a na nerozoznanie od praveho,super skulka

mizulienka
15. júl 2011

@katulkaaaaaa asi to bude tou smotanou, pretoze ja som prvy krat vcera pouzila 30% smotanu, inokedy pouzivam 33% a parizak nestuhol...dokonca vyzeral ako keby sa zrazil, boze moj a ta torta je moju sesternicu, ked bude zla, vsetkym to povedia 😕 😕 😕 😕 😕

katulkaaaaaa
15. júl 2011

@mizulienka to je s tou smotanou 30% 😠 aj ja som robila parizak z neh vzdy ho mam tuhy ako kamen a teraz riedky tiez dufam ze nepotecie,zatial v ladnicke tuhne super...prvu som potiahla drzi uvidim co druha...ale dala som dve masla tak snad vydrzi...ja som dnes tiez unavena,aj to pocasie vonku,do toho decka pistia....keby mal na to clovek cas a klud hned by sa lepsie pracovalo 😉 ale hlavu hore dobre to dopadne 🙂

dajna11
15. júl 2011

@daria77 nádherná,ako pravé.....si šikulka.to ja sa nechytám

mizulienka
15. júl 2011

@katulkaaaaaa ja som praveze dala necele maslo iba, a uz som aj naplnila tortu, tak teraz budem trpnut az kym mi zajtra nenapisu, ze bola dobra alebo zla 😕 😕 😕 😕 😕

eliska22
15. júl 2011

@mizulienka prosím ťa, to máš akú abecedu, čo si dávala na tú tortu so psíkom? veľmi sa mi páči, kde si ju kúpila? díkes

daria77
15. júl 2011

@katulkaaaaaa ďakujem 🙂
Ale veď ju máš krásnu 😵 ,inak mne sa tiež nedarilo zase včera , malý poobede toho moc nenaspal,takže som stihla len niečo,pokračovala som až keď prišiel manželík z práce a dala som mu malého,nech dá naňho pozor,lebo je to malý šibal 😵 ,ale aj tak stále chcel byť len so mnou,takže som to vzdala a dokončovala až keď šiel spať(a tiež ako naschvál ho to položilo až o 23 hod.),takže som makala v noci 🙂 A tiež sa mi poťah natrhol,musela som to opravovať a parížsky mi nechcel stuhnúť ,potvora 😠 ..ale nakoniec bolo všetko ok 😉

katulkaaaaaa
15. júl 2011

@mizulienka fuha tak to neviem,ja som dala skoro dve cele a uz to bolo potom dost huste 😉 ja inak vsetky tri co robim na tento vikend su ako darceky odomna ,tiez mam z toho nervy lebo aj ked ju neplatia chcem aby bola dobra a super vyzerala...ved je to moja dalsia reklama,snad to cele dobre dopadne 🙂

daria77
15. júl 2011

@dajna11 ďakujem,ale čoby nie??? Určite áno 🙂 ,veď aj kvetinky si mala krásne,čo si pamätám 😉

dajna11
15. júl 2011

@daria77 no ale ty že tvoja 5.torta???????no moja si talent,to ja veru ...moja 5.torta nebola taká....aj ked viacej som ich nerobila,asi tak 5 v živote...ale na toto by som si netrufla:(

bzucinka2
15. júl 2011

@daria77 paradna, no nas tu nenamotavaj, ze 5. 😀

@mizulienka nema tam byt co zle tvaroh s cokoladou je mnam 🙂 a nedavala si stuzovac? ja davam lem stuzovac maslo nie a krasne mi zhustne 🙂 ale 30% som este neskusala 🙂