Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
20. júl 2011

@lussy666 sklamaná? veď je pekná a prvý pokus a hneď jednotka, paráda 😵

gajana1
20. júl 2011

Ahojte babulky potrebujem poradiť chcem upiecť farebne cesta a neviem či použiť gelovky abo praškove farby. diky

lussy666
20. júl 2011

@eliska22 vdaka..no, ved jasne, na prvy krat to ujde, ale nieco mi hovori, ze druhy, treti, piaty a aj sty pokus bude rovnaky🙂)) ja som totiz manualne velmi nezrucna, neviem ani rovnu ciaru nakreslit:DDD tu ma hnala tuzba upiect malej tortu na narodky🙂

anjelicek26
20. júl 2011

@gajana1 - ja som uz skusala jedno aj druhe, praskove farby su take jasnejsie, ziarivejsie po upeceni, tot aspon moja skusenost.

gajana1
20. júl 2011

@anjelicek26 diky a cesto si ake robila klasicky piškot? lebo ja zvažujem cesto na mramorovy

anjelicek26
20. júl 2011

@gajana1 - mramorovy korpus som robila aj ja, par stranok dozadu som davala aj fotku, ako to vyzeralo 🙂

gajana1
20. júl 2011

@anjelicek26 diky skusim pozrieť

reruna
20. júl 2011

@lussy666 tak to bys měla vidět můjj první pokus 😀 ta tvoje je parádní 😉
@mizulienka díky, tak se podívám příště v kauflandu, a kde to tam mají? já myslela, že někde v mražáku u zmrzlin nebo to není mražené?

alionuska
20. júl 2011

@marci2305 ahoj...no ja robim len s nou..ak chces pozri moje torty na facebooku. Rychlo tuhne a mne sa nelepi vobec..najlepsia je ,ked je odlezana,aj dva tri dni. 😉

dadka212
20. júl 2011

@reruna to gaštanové pyré je mrazené, u nás ho majú v tescu ho majú pri mrazenom ovocí a lístkovom ceste...

lencza
20. júl 2011

tak jsem udělala vršek na kokosový dort pro moji dceru...........miluje medvídka Pú, tak doufám, že se jí to bude líbit

lussy23
20. júl 2011

@lencza - nádherné. to je maľované,?
@lussy666 - krásna

lencza
20. júl 2011

@lussy23 jj, mléčný marcipán natřený štětcem, a ty kontury jsou hodně uzounké válečky z marcipánu obarveného na skoro černou, spíš je to taková hnědo-černá

marci2305
20. júl 2011

@alionuska Ani mne sa nelepí...No pri dlhom formovaní sa mi ohýbala..a mäkla pod rukami...Viď foto...Moja snaha...🙂 Tortička pre poľovníka...A pod akým menom ťa na FB nájdem...?

akme
20. júl 2011

@mizulienka ja by som na svadobnú tortu dala v tomto teple varený krém - falošný parížsky, salkový

alionuska
20. júl 2011

@marci2305 Alena Strbova...ale skus kliknut priamo..mozno sa tam dostanes takto..🙂
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.176960...

Ak si mala moc makku hmotu,mohla si si ju zahustit s cukrom🙂

ikula2
20. júl 2011

@dajna11 ja mam ten isty problem cervena a cierna nie su take pekne a farbim gelovkami TPD asi aj hmota robi svoje

jakelina
20. júl 2011

@alionuska nejde to tady otevřít. 😉 😒 a co ty, jak se máš??? Pořád makáš nebo byla nějaká dovolená. 😉 ???

marci2305
20. júl 2011

@alionuska Ďakujem....Už som si našla....Myslím, že to chce len cvik a hlavne prax. Ja sa len tak trošku hrám....No vidím, že vy ste už profesionálka.. 🙂 Aspoň teraz budem vedieť na koho sa obrátim s pomocou... 🙂 🙂 🙂

katy1979
20. júl 2011

@lussy666 tak ti nieco asi zle hovori ze to bude rovnake. urcite nie. a neviem co sa ti na tvojej prvotine nepaci.

marci2305
20. júl 2011

@lussy666 Veľmi krásna.... 😲

lencza
20. júl 2011

holky chci dělat krém podle tohohle receptu, ale množství mléka se mi zdá poněkud málo.....opravdu jen 0,6 dcl mléka? http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28061

lencza
20. júl 2011

nemá tam být 0,6 litru?

daducha
20. júl 2011

@reruna urcite vyskusaj,smlsnete to na posedenie 😀 .A ano,ten krem je odo mna, som rada ze ti chuti a si s nim spokojna 😉

lusil2005
20. júl 2011

ach baby, nejako sme to vcera zakrikli... som sa vytesovala ze tento tyzden zmaknem jednu objednavkovu torticku a danove priznania a hotofka, a dnes ma kamarat uprosikal na promocnu velku tortu na PIATOK!!!! cize na pozajtra robim dve torty, a do toho DPH priznania. uff zas budem mat spuchnute nohy 😒

katy1979
20. júl 2011

@lusil2005 si sa zblaznila ??!!!! a ked mu pri tej torte porodis to uz mu vadit nebude?

lencza
20. júl 2011

@lusil2005 ahoj........ty jsi dělala ten kokosový dort,neporadila bys mi s tím krémem a množstvím mléka do pudinku, asi se ptám jako tele, ale jen se chci ujistit, abych neudělala nějakou blbost 😅 😅 no a co se týče těch dortů, v tvým stavu už bych dávno vyhlásila stop stav na objednávky

desmodka
20. júl 2011

pre tatinka, teda ta trava to bola riadna makacka 😀

mima595
20. júl 2011

@dm1 a ostatne, co ste robili slanú tortu pivo...sa chcem spytat, ci nemate niekde uloženy postup a z coho o robite??? z toustoveho chceba, alebo zo zemlí, alebo z okruhleho chleba???? a navrch davate co??? slahacku z chrenom, alebo????? 😕

lusil2005
20. júl 2011

@lencza oh prepaaac, neklikla som na link takze som nevedela ze sa pytas na plnku ktoru som uz robila. jasne, ma tam byt 0,6 litra 😉
no a je mi tazko odmietnut niekoho, ved len minuly tyzden som dostala prvu objednavku! 😀 😀 😀 ale tak - myslim si ze porod by bol dostatocnym dovodom pre zrusenie objednavky 😅