• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. januára 2017 
@dadka212 rada by som ti vyhovela :grinning: ale neviem vobec ako by som pomenovala tie vzory :grinning: a myslim ze to nejde tak ze ked prilozis mys tak sa to zvacsi :unamused:
22. júl 2011 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 příště už to taky budu takhle dělat, aby se to nelámalo....
22. júl 2011 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna dělala jsem dvoupatrový bez vyztužení, ale měla jsem ho pořád v lednici a vytáhla jenom na focení :grinning: :grinning: jiný patrový jsem nedělala, tak já teď fakt nevím. Krém mám jenom máslo se zkaramelizovaným salkem, tak ten je v pohodě.
22. júl 2011 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy.m musíš to tak dlouho upravovat, až ti nikde nic nebude přebývat :grinning: :wink:
22. júl 2011 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no hele,já fakt uhlazovala jak divá a pořád mi přebývalo :confused: :grinning:
22. júl 2011 o 14:47  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina pak mě ještě napadlo,že jsem to mohla zamaskovat tím barevným páskem,ale to už byl dort hotov :grinning:
22. júl 2011 o 14:48  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy.m tak příště. :wink:
22. júl 2011 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievčence,idem robiť poťah z toho lidloveho marschmalow....ešte som ho nemala,je nejaký rozdiel medzi ním a inými?poradite ako na to?nejaké grify,čoho sa vyvarovať?
22. júl 2011 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy.m http://www.youtube.com/watch?v=-3Ki5bbXu_Q pozri si toto a budes vediet ako na to
22. júl 2011 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina jak děláš salkový krém, prosím tě?
Já na zítřek dělám dort tetě k 70, mám mramorový korpus, a váhám jestli udělat tmavý krém (nutelový) nebo bílý (tvarohový - i když ten bych improvizovala, protože netuším přesný postup). Jaký se bude hodit víc, i vzhledem k chuti?
22. júl 2011 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucisa já jenom ušlehám do pěny až zbělá máslo a dám půl plechovky salka a šlehám. Dá se to nadstavit kaší z mouky nebo pudinkem, ale do toho svatebního jsem to nechala jenom tak, ať je tuhý a pevný.
22. júl 2011 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucisa může být i ten i ten, dáváš i ovoce?? K tvarohovému je dobré ovoce - jahody, maliny nebo co máš.
22. júl 2011 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucisa ja davam salko +vajecny krem +maslo
@jakelina tak pro jistotu tam dej ten oplatek, jak jsi psala, ať jsi klidná.
@lucisa salko uvaříš 2 hodiny den předem, pak ho necháš přes noc lednici, ráno vyndáš máslo a to uvařené salko, necháš to chvíi stát, at to má stejnou teplotu, pak vyšleháš. Dá se tam ještě přidat karamelový pudink uvařený v 300 ml mléka bez cukru - salko je sladké dost, samozřejmě taky vychlazené a se stejnou teplotou jako ostatní věci. Tvarohový krém - uvaříš si 2 pudinky v 600 ml mléka s cukrem, vyšleháš s máslem a tvarohem, myslím že 1 máslo a 2 tvarohy, to asi podle chuti. Ten nutelový je taky moc dobrý, dnes jsem ho dávala do dortu... tak záleží na chuti
@katy1979 vaječný krém jaký?
22. júl 2011 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina , @katy1979 , @reruna holky, děkuju všem, tak já asi tentokrát dám ten tvarohový, mám ještě loňské ostružiny, jsou nádherné a letos máme obsypaný ostružiník, tak budou další.
22. júl 2011 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna vajecny od bohusa a ked sa dava so salkom vyslahame si 3vajcia +1vanilka+150g cukru po vychladnuti zmiesame so salkom a s maslom. je lahsi ako iba s maslom
22. júl 2011 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka
@daducha baby ja som nadšená, to šúchanie tou abecedou o stôl, to je Vám paráda :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ďakujem Vám :dizzy_face:
22. júl 2011 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katy1979 aha, tak vaječný jsem ještě neděla...
22. júl 2011 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna ten vaječný je dobrý....všetko sa to šľahá nad parou do zhustnutia a potom sa pridáva maslo
môže sa pridať kakao,alebo čokina, alebo len čisto vanilkový....a v pohode funguje pod poťahom
ja som dokonca do vanilkového pridala vaječný koňak mňáááám :slight_smile:
22. júl 2011 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, tak som dobojovala... dufam ze sa budu torticky pacit. Moje dnesne dve objednavky:
22. júl 2011 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (39)
@reruna může se ten tvarohový krém dát pod potahovku z mléčného marcipánu? Nebo raději ne?
22. júl 2011 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 ty si riadna frajerka :wink: :wink: :wink: , tortičky sú nááááááááááááádherné, Určite sa budú páčiť :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Ja z teba nechápem, s takým bruškom a toľká aktivita :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
22. júl 2011 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucisa pod potahovku tvaroh ne, jen z pudinku nebo z másla
22. júl 2011 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ale mi dali zabrat... som dead. som zvedava ci sa dam do porodu este na nejaku ukecat :grinning:
22. júl 2011 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lencza myslim ze ani puding nemoze ist, ked v nom nieje dost masla....
22. júl 2011 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 ty si blazen takto na konci tehu taketo skvosty robit! :astonished: Fakt krasne sa ti podarili. Ja som na konci nevladala ani chodit nieto este vypekat
22. júl 2011 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 ja byť na tvojom mieste už len oddychujem a vychutnávam si posledné chvíle bruškatého obdobia, veď budeš potrebovať veľa síl, aby si zvládla všetko, čo ťa čaká a neminie :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: . Ono sú to ťažké ale neskutočne krásne chvíle :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:. Bruško treba ešte poriadne vyhladkať, kým príde drobčiatko na svet :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. júl 2011 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 dakujeeeeem!!! ale ti poviem, pri tej promocnej som na teba silno myslela. pri tej bordovej a ciernej ma zachranilo PDT-cko co si mi vtedy poradila... dobre ze som zobrala cely ten kybel :grinning:
inac - este pred tyzdnom som sa ledva vliekla aj ja. ale teraz, ked sa tak ochladilo, je to ovela lepsie!
22. júl 2011 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
22. júl 2011 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok