Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
24. júl 2011

@lamps ano, bol to super pocit, ze bola stastna :0)

lamps
24. júl 2011

@mizulienka ja mám na august objednávku na tortičku s vláčikom Tomášom a akosi mám z toho hlavu v smútku, nerada robím napodobeniny rozprávkových postavičiek, vždy mám pocit, že nie sú také ako originál. Teraz hľadám postupy a asi ho budem sa musieť veľmi posnažiť, aby sa chudák aspoň trochu podobal.

eviiiku
24. júl 2011

babule prosim vas ako uuuplna zaciatocnicka som sa rozhodla pre moju krpanu robit potahovanu torticku a kupila som si uz urobeny fondat ale je to nejake tvrde tak co stym mam to nejak zohriat ci co 😖 😖 ... kujeeem

broucek2
24. júl 2011

@yamahafazer jo, mám ty lístečkové, ale dělají se mi dobře. Jen fakt nejedu podle toho návodu, co k tomu mají, to bych asi neudělala ani jednu ozdobu

broucek2
24. júl 2011

@lussy23 děkuji

dm1
24. júl 2011

@eviiiku daj to na par sekund do mikrovlnky a potom premiesit v rukach

eviiiku
24. júl 2011

@dm1 dakujeeeem tak mi drzte palceky nech jak tak vyzera 😀 😀 😀

ikula2
24. júl 2011

@dm1 jeeejda teraz docitavam si pisala ze na kvietky treba 22drotik? Ja som akurat objednavala a na orchideu som si obbjednala 28cku 😲 to mi nebude drzat?

anjelicek26
24. júl 2011

@eviiiku - ale fakt len par sekund 😉 A tridsat je rozhodne priiiilis vela 🙂 Kazdych 5 sekund kuknut 🙂

dm1
24. júl 2011

@ikula2 no ten je veru dost tenky to mas tak na lupene len ked bude kazdy lupen zvlast na drotiku ja mam najtensie 26-tky. Neviem si predstavit celu orchidejku len na tom jednom drotiku veru 😕

ikula2
24. júl 2011

@dm1 juj idem im hned napisat ze to menim, dakujem 😉 ale nemam ani pasku takze to som nedomyslela 😖

lusil2005
24. júl 2011

Tak pridavam moje dnesne dve mascarpone mlsandy... Chcela som spotrebovat aspon nieco zo zbytkov MMF ktorych mam plnu chladnicku, vyskusat konecne ten piping gel a formu na srdcia ktoru mam uz asi tri roky a nikdy som ju neskusila 😅 lebo som nikdy tortu nepiekla 😀
Vodickova torta je pre sesternicu - na navstevu, a srdieckova pre nas na mlsandu 😝

anjelicek26
24. júl 2011

@lusil2005 - vaaaaau uuuuuuzasneee klobuk dolu teda s takym brusinom vypekat 😕 😅 Co vlastne cakate? Dievcatko ci chlapceka? To jazierko sa mi velmi paci, to asi aj ja vyskusam niekedy, nevyzera to zlozito 😉

dm1
24. júl 2011

@ikula2 ak to ide radsej zmen a pasku veru potrebujes v kazdom pripade to si isto kup

lusil2005
24. júl 2011

@anjelicek26 cakam chlapceka 😅 ale asi ma rad torticky lebo zatial to znasa celkom dobre ten miesac co mu furt huci pri uchu 😀
ta voda je peeerfektna vec!!! a jednoducha! strasne sa mi to paci 😀

lusil2005
24. júl 2011

@anjelicek26 tu je ta voda vidiet lepsejsie... http://lusilka.webgarden.cz/image/17751143 ale fakt tam treba uplnu bodecku farby. uplne malinko.

anjelicek26
24. júl 2011

@lusil2005 - jej super, aj my mame rozdiel 4 rocky, starsie dievcatko a mladsi chlapcek 😵 No veru, riadne si to uziva v brusku, ked mamina vypeka, ale zatial nevyzera, ze by sa hrnul na svet 😀

Tu vodu si ako robila? Gelom? To som este neskusala 😕 Ja by som ju asi len namalovala zriedenymi braskovymi farbami, to sa tak krasne leskne.

lusil2005
24. júl 2011

@anjelicek26 hej hej, vola sa to piping gel. je to taky priesvitny jedly gel, maju ho v e-shopoch. stoji asi 3 eura a je ho tam dost. to nam dm1 poradila. jemne - ale fakt jemne si trosku zafarbis na modro a nanesies na MMF alebo iny potah. a mas vodu! 😀 a je super aj na lepenie ozdob.

anjelicek26
24. júl 2011

@lusil2005 - jej sranda, musim sa po tom pozriet. Aj ked teraz som oficialne na dovolenke do 3.9. a nemala by som piect 😀 Ale teda mam chut na to pri takomto pocasi, len drahy ma asi zrusi, ze zas bordel v kuchyni 😀

daducha
24. júl 2011

@jakelina ja s tym pracujem a zrovna mam tu co mas v odkaze.No, je to piplacka,ale stoji to za to.Robim to inak ako je v postume na nete,tak mi to neslo,skusim napisat ako to robim.Pracujem s WI,s inou hmotou mi to neslo.Na tenko si ju rozvalkam,vyrezem maly obdlznik a prilozim na vzor.Potom na to dam potr.foliu a palcom kruzivym pohybom akoby vtlacam dnu a zaroven tie zbytky vytlacam von.No,pisem ako tatar,snad sa to da pochopit 😀 .Potom dam dole foliu a sparatkom odstranujem vsetko prebytocne.Ked uz je hmota iba presne kde ma byt tak to necham chvilku vysusit a sparatkom vyberam von.Necham vyschnut a az potom davam na tortu.Inak sa to deformuje.Na tortych to vyzera velmi elegantne,môzes ich vidiet na FB pod menom dada vagaska.Chce to len cvik a ked to das na tortu budes hviezda 😀 😵 😵

daducha
24. júl 2011

@monika_123 toto prosim skus objednat,su to nejake cipky a zatial ich vraj na Sk nikto nema.A mne sa to velmi paci 😵

katy1979
24. júl 2011

@mizulienka nedopraju tomu dietatu ani trocha cukru.Asi prve dieta ked to teta tak prehana. skusila by som sa ich ukecat na normalnu bielu piskotu. snad to dieta je chlieb a podobne veci tak jednu piskotu prezije. a dovnutra teda nejaku jogurtovu plnku. ale sorry ak chce nejaku nepecenu zo sunar piskotov to si snad moze urobit aj doma.

broucek2
24. júl 2011

@monika_123 vypadá to dobře, za 14 dní si je prohlédnu v reálu v obchodě. V Praze je mají tady www.dortisimo.cz

mizulienka
25. júl 2011

@katy1979 tiez nechapem...ved to dieta nemoze stale chranit pred cukrom a normalnymi vecami...ved dieta potrebuje aj cukor.
skusim ic nejak ukecat, ze spodny korpus urobim normalne a ten vrchny dam menej cukru a nejaku jogurtovu plnku...ved kolko to dieta z torty zje, kusocek 😒

mizulienka
25. júl 2011

@lusil2005 neskutocne, ta s jazierkom je nadherna 🙂

dadka212
25. júl 2011

@mizulienka mňa ešte napadlo, že keby nesúhlasila s klasickým korpusom, tak by si jej mohla navrhnúť, že spraviš normálne tortu a pre to malé dieťa urobiť pár minitortičiek a dať dokola...keby to bolo v košíčkoch, tak kludne môže byť aj z piškot alebo tých detských keksíčkov a podobne...

ale ročné dieťa kludne môže klasické piškotove cesto ako hovoríte to dieťa aj tak nezje vela možno aj nič...

@lusil2005 krásne 😵

siusinocka
25. júl 2011

Ahojte pridávam môj výtvor. samozrejme nie je super ako zvyknete piecť vy, ale páčila sa.

reruna
25. júl 2011

@siusinocka super košile!
@mizulienka krásný dort pro neteř, nedivím se, že měla radost. No a k tomu nepečenému, taky bych řekla, ať si udělá doma a dá si tam piškoty či dětské keksíky jaké chce - mimochodem ve všech je stejně cukr...nebo jí navrhni ten piškot a jogurtový krém, ale aby to ztuhlo a drželo, tak bys tam stejně musela dát želatinu nebo želatinový ztužovač, jinak ti to poteče, i když dáš jogorut a tvaroh bez želatiny ti to bude z dortu téct... to fakt jedině nepečenou. Já jsem dala dospod a po stranách velké cukrářské piškoty, pak pudink - trocha vody, nastrouhaná jablka podusit, osladit a přidat vanilkový pudinkový prášek - nalít na piškoty, nechat ztuhnout, pak krém z jogurtu - Hollandia, tvaroh, cukr, do toho banán. Nahoru jsem jen na to položila ozdoby, i když to byl tvaroh a jogurt, tak tu chvíli to drželo. Malej z toho dortu stejně moc nesnědl a zbytek jsme snědli my a kdyby to bylo celé bez cukru, tak by to nikdo nejedl...

reruna
25. júl 2011

@mizulienka našla jsem ještě i starou fotku

mizulienka
25. júl 2011

@reruna dakujem, navrhnemjej to.
Ona je asi taky tip rodica, ze chce maleho pred vsetkym chranit...no jooo nejak to musim vyriesit.