Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
25. júl 2011

@reruna super, krasna je s krteckom :0) ukladam ako inspiraciu

jakelina
25. júl 2011

@daducha děkuju moc, dnes objednávám a pak napíšu, ale nemám WI, tak to je blbé. 😒 Tak já si kilo objednám, to ještě přežiju. 😒 😀

katulkaaaaaa
25. júl 2011

@mizulienka krasna neterska musela byt rada...a tie tvoje zakazky ja nechapem co ti ludia tolko spekuluju 😕

mizulienka
25. júl 2011

@katulkaaaaaa no to je asi skuska, ze ako sa viem vynajst 😀

baby teraz ina otazka 😝 viete mi poradit, kde by som nasla podnos pod svadobnu tortu stvorec cisto biely bez ornamentov 😕

katy1979
25. júl 2011

@mizulienka ja som malemu k prvym narodkam urobila klasicke gulate piskoty a do toho tu jablkovo pudingovu plnu a potiahla to WI. kamoske to ale zliezlo. a aj tak si zozral svoje pismenka. no a snad ho to nezabije. on nie je piskotovy typ takze ak zje zopar piskot ci jedneho brumika sa neotravi. nekrmim ho slaninou ani cokoladou. ale to tete asi nevysvetlis. A nech si precita zlozenie tych sunar keksov je v nich vsetko. klasicka domaca piskota je urcite lepsia a zdravsia nez keksy ktore vydrzia rok.

bzucinka2
25. júl 2011

@jakelina dakujem a aj vam ostatnym za paci sa vam 🙂
@mizulienka a keby si urobila jablkovu nepecenu s piskotami?
@mizulienka krasna torticka 🙂

reruna
25. júl 2011

@katy1979 přesně tak, taky mám pocit, že klasický pečený korpus je lepší, než ty keksy... a roční dítě si klidně může kousek dát...
@jakelina to kg Wi určitě přežiješ a uvidíš, že budeš spokojená. Já si chci taky zase objednat hmotu, buď WI nebo SF, ozdoby se z toho dělají stokrát líp než z mmf, to mi nějak nejde namíchat tak, aby se to nelepilo nebo netrhalo...
No a k tomu bych chtěla si objednat i ty kostice nějaké, ale ještě nevím jaké...

bzucinka2
25. júl 2011

@lusil2005 sikulka, krasne su obe 🙂

bzucinka2
25. júl 2011

@mizulienka tak to ti neporadim, co kupujem ja, tak su strieborne, ale mohla by si ju potom obalit bielym papierom 😉

lusil2005
25. júl 2011

@mizulienka tak jej tam daj tie piskoty, na to capni ten jablkovo pudingovy krem, a piskotami urob aj mantinel kol dokola. bud rada ze si usetris robotu a elektrinu 😀 😀 😀

jakelina
25. júl 2011

@reruna kostice si určitě kup, já mám dvoje a udělala jsem s nima zatím všechno co jsem potřebovala.

Ještě uvažuju nad tady těma, ale to až někdy příště. http://www.dekordort.cz/product/pomucky-na--mar...

mizulienka
25. júl 2011

@lusil2005 to by som mohla, ale myslis, ze samostatnu malu torticku alebo polozit normalne na vrch tej narodeninovej normalnej

lusil2005
25. júl 2011

@mizulienka ee, myslela som urobit celu tu tortu tak piskotovo...

dm1
25. júl 2011

@mizulienka ja som zhanala a nakoniec som kupila plato plastove jednoduche biele na malych nozickach co je ku stojanu grecke stlpy je to hrube a stalo to cca. 7-8 eur. Takze jedine ak by ti to vratili

lussy23
25. júl 2011

@mizulienka - nádhera. Zvláľtna zákazka. Ale možno má ten malý nejkaú alergiu. @siusinocka @lusil2005 - prekrásne

lussy23
25. júl 2011

@reruna - krásna torta

daniz
25. júl 2011

babulky ahojte prosím súrne máte niekto šablónu na tenisočky na krstinovú tortu? ďakujem

dm1
25. júl 2011
daniz
25. júl 2011

@dm1 si poklad ďakujem a prosím ťa ešte návod na poskladanie, viem, že niekde to bolo, ak nemáš nevadí....

dm1
25. júl 2011
dm1
25. júl 2011

@daniz vrrr nejde mi tu pridat dalsia foto 😠 su tam tie tenisky hotove a ocislovane casti + este jedny papucky od anastazie z TOM ☹

daniz
25. júl 2011

@dm1 OK, nevadí urobím tie tenisky- to je pre chlapčeka, a moc sa mi páčia ale ďakujem si poklad. 🙂 🙂 🙂

ikula2
25. júl 2011

@dm1 jej to taketo sa da nete najst a ja som si vsetko kreslila a strihala, to som netusila 😕 . Inac nakoniec som objednala 24 drotik lebo 22 nemali zeleny, tak neviem ale dufam ze to bude stacitt

reruna
25. júl 2011

@jakelina já hledám nějakou základní sadu těch kostic asi.
Tak a dneska jsem ještě spotřbovala zbytek krému a korpusu a udělala jsem synovi takový malý dortík, ,už dlouho mu slibuju a teď máme i důvod k oslavě, protože koooooooonečně odložil plenky na noc a je už dva týdny bez nehody, už jsem myslela, že se toho ani nedočkám.
potah je z mmf, ten Blesk je jen vyřezaný podle obrázku ze zbytku SFV a namalovaný mokrým štětcem po vrchu gelovkama. Syn to okomentoval asi tak - no pěkný to je, ale kdybys toho Bleska posunula trochu nahoru, tak by se ti tam vlezla ještě Sally! 😀 😀 😀

dm1
25. júl 2011

@ikula2 jasne na nete su rozne sablony dokonca aj decke gumaky mam 😀 . A jasne vsetko je lepsie ako ta 28-cka dratik 😝

broucek2
25. júl 2011

@jakelina @reruna mám modré, bílé i ty jemné kostice a ještě kovovou a s tou pracuji nejraději. Ty jemné používám minimálně, spíše vůbec a v bílých jsem si zlomila nožík, což mě mrzí.

reruna
25. júl 2011

nevíte náhodou, jestli není v Olomouci obchod s cukrářskými potřebami?

jakelina
25. júl 2011

@reruna vím jenom o Kroměříži.

lencza
25. júl 2011

holky jaký dáváte nejčastěji ovoce, když děláte čokoládový krém?

dadka212
25. júl 2011

@lencza čuroriedky, banány, višne