Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
26. júl 2011

@katy1979 no ja som taká istá, preto som sa aj pýtala, že ako to tam chodí. Najradšej by som bola keby so mnou išla nejaká kamoška. Rada by som sa niečo naučila, baví ma to. Objavila som v sebe tajné rezervy 😀 😀 Neplánujem nejaké veľké vypekanie chcem to robiť pre radosť. Tiež som mala donedávna taký problém, že z domu som mohla von len s minimálne jedným "príveskom". Moja najmladšia bola totálne na mne závislá, teraz ako jej padli tri roky je to už trochu lepšie. Takže chápem ako to je. 😅

zlatat
26. júl 2011

@mizulienka Best of floral sugarcraft ( to som si dala kúpiť v Čechách, tam to vyšlo lacnejšie ako u nás ) a druhá je Sugar flowers for cake decorating - tú som si kúpila u Jara KOváča z www.cukrarskepotreby.eu
Ešte mám od neho knihu Simplifying sugar flowers od Alison Procter - ale tú som tam už nevidela.

Neviem po anglicky, ale sú tam pekné fotopostupy, podľa ktorých sa dajú robiť kvietky ...

mizulienka
26. júl 2011

@zlatat dakujem, pozriem sa n ato 🙂

zlatat
26. júl 2011

@anjelicek26 mne moja segra povedala, že keby som žila v Nemecku, tak sa za pár rokov len vďaka pečeniu stanem boháčkou 😀 😀 😀 😀
Totiž v októbri sa vydáva a ja jej na svadbu nemôžem ísť, lebo môj drahý bude v zahraničí a ja nemám odvahu pustiť sa na takú dlhú cestu sama s dvoma deťmi, a na lietadlo prachy nemám. Pôvodne som jej mala upiecť svadobnú tortu, ale teraz keď nepôjdem, tak torta asi padla.
Tak si začala hľadať nejakú cukrárku a keď videla tie výtvory tamojších cukrárok, tak bola z toho úplne nešťastná - vraj hotová katastrofa, moje torty sú vraj 1000x krajšie ako tie, čo robia tam. A bohvie ako chutia.

zlatat
26. júl 2011

holky ešte k tomu kurzu, čo teraz ponúka Judit - ona mi vravela, že tá cena je preto taká vysoká, lebo je v nej prenájom mniestnosti, všetky pomôcky potrebné na tvorbu kvietkov, teda aj hmoty a čojaviem čo ešte, takže ono sa to nazbiera.

dm1
26. júl 2011

@zlatat jj aj ja by som rada sla na take kde je nas pomenej a sama by som si vsetko aj skusila a keby sa na mna nepozeralo vela ludi tak by som hadam aj tremu nemala 😝 . A ja neviem ja si myslim co sa tyka cukrara mira ze keby tu tortu nepiekol on ale niekto iny tak slovensko pripadne cesko je take male zeby sa hned zistil pravy autor a skor si mylsim ze miro ma len problem s vyjadrovanim trosku.
ja som sa tiez ucila podla postupov na nete a ked mi to nejde nejako si vzdy vymyslim vlastne kvietky 😀

bzucinka2
26. júl 2011

@zlatat skoro mi oci ostali na obrazovke PC, ta kytica je uzasna, aj ja chcem taky kurz 🙂

katy1979
26. júl 2011

idem pozriem tie knizky teraz ich vsetky vykupime
aj ked @zlatat vazne nepouvazujes nad tým kurzom 😉 😀

dm1
26. júl 2011

@zlatat tie knihy veru dobre vyzeraju budem mat narodky tak niekoho hadam zaukolujem 😀

reruna
26. júl 2011

@jakelina a kde prosím tě v Kroměříži je ten obchod? to je ještě blíže, než ten Olomouc.
Všem děkuju za liky 🙂

zlatat
26. júl 2011

ale baby ja nie som zase až taká hviezda, bez netu by som bola úplne stratená - ja aj kvietky maľujem tak, že si nájdem ozajstné kvetinky na nete a pozerám, ako sú zafarbené, alebo ako majú poskladané lístočky, lupienky a podľa toho viažem

zlatat
26. júl 2011

@reruna ja som už segru zaúkolovala - v Nemecku výjdu o polovicu lacnejšie ako u nás - takže darček pod stromček snáď budem mať v podobe ďalšej knihy 😅

zlatat
26. júl 2011

@bzucinka2
@katy1979 no pouvažujem, ale ak, tak len také malinké, súkromné a u nás doma ... keď polovičku nebudem mať doma 😅 ... koncom augusta a zač. sept. bude 3 týždne mimo - máme veľký dvor, tak deti sa môžu vonku vyšantiť a my môžme na terase tvoriť 😀 ... teda ak nebude zima

yamahafazer
26. júl 2011

som tu cokohmotu pokrajala a pomagala a islo to fainovo ostal dobre pruzna tak som ju nemusela nahrievat a uplne super sa snou robi som nadsena lebo som ju len prvy krat robila

to by chcelo len taky kurz napriklad 5 bab u niekoho doma v kuchyni a hotovo 😀 ja kebyze viem tak krasne viazat kytice na dratikoch v pohode by som aj doma kurz spravila zadara kdo by sa chcel naucit len co ked ja to neviem ☹

yamahafazer
26. júl 2011

@zlatat a ty si odkial?

marketa137
26. júl 2011

Dneska se chystám na vykrajování z marcipánu ale na čem vyvalujete? mam to vzít přes igelit a pak na čem to mam nechat proschnout, na pečícím papíře?

zlatat
26. júl 2011

@yamahafazer Horné Saliby - pri Galante
no veď taký som myslela - zopár báb, u nás doma a zadara

reruna
26. júl 2011

@zlatka10 krásné dorty a ta kytice je prostě nádherná! 🙂 a ten příplatek za modelování jsem už tkay slyšela, že si něteré cukrářky berou - jedna figurka je v ceně a za každou další figurku asi 1 euro navíc, to je podle mě rozumné, v cukrárně mají figurky z mléčného marcipánu a jsou kolikrát dost hrozné, a stojí i více... a kytky na drátkách, tak to je jiná liga, než růžičky, které se normálně dají koupit v cukrárně a ty jsou taky pěkně drahé....

reruna
26. júl 2011

@marketa137 já válím normálně na dřevěném vále, nebo na gumovém ubruse, jestli áš silikonovou podložu, tak můžeš na tom... podsypává se solamylem neboo cukrem, ale jen trošku, uschnout to nechej třeba jen tak na tácku nebo na talířku...

mizulienka
26. júl 2011

@yamahafazer a aky mas prosim ta recept? mala som ulozene vsetky recepty, ale moj synator mi nieco porobil s pc a pomizlo mi strasne vela veci 😠

zlatat
26. júl 2011

@reruna ďakujem

marketa137
26. júl 2011

@reruna děkuju moc za rady, dorty dělam ale ne z marcipánu takže fakt amatér 😀

yamahafazer
26. júl 2011

@mizulienka robila som,ze som zohriala 200g cokolady a zamiesala 4 lyzice kukuricneho sirupu a nechala vychladnut

lamps
26. júl 2011

no dievčence, práve som sa prihlásila na ten kurz v PD 😅 . Mám z toho dosť zmiešané pocity, ale aj sa teším. Uvidím ako to celé dopadne, potom Vám dám vedieť 😀

yamahafazer
26. júl 2011

@zlatat to daleko byvas ☹

yamahafazer
26. júl 2011

@lamps ja by som tiez isla lenze pre mna je to daleko,ale ja by som racej isla len takto kde je par ludi lebo to ozaj ked je vela ludi vsetci sa tlacia a nemozes sa ani pozriet to najlepsie pre mna by bolo keby sa kazdemu venoval osobitne len to by som uz moc chcela 🙂

zlatat
26. júl 2011

@yamahafazer ja som tú čokohmotu robila podobne, len somnemala kukuričný sirup, tak som si spravila domácu glukózu, recept som našla na českej dortománii - nebola z glukopuru, ale z normálneho cukru.
Najprv sa mi nevydarila, nadávala som, bola riedka, vyhodila som ju, potom som si kúpila inú čokoládu a s ňou to už išlo jedna radosť 😅

katulkaaaaaa
26. júl 2011

baby ta cena za kurz je obrovska 😲 ja som bola na stretku v trnave platola som 5eur,bolo nas tam 30 videla som toho dost...v cene sme mali este aj kavu,nealko a gulas...
v septembri idem do malaciek cena bude okolo 10eur 😉
a TOM uz ma to nebavi tam ani chodit ked vidime ze sa tam stale len niekto hada 😠
@zlatat dakujeme ohladne knihy uz viem co si priat najblizsie ako darcek 🙂

lamps
26. júl 2011

@yamahafazer no to by bolo fajn a úplne najlepšie len asi sme veľmi náročné 😅. Mám trochu obavy ako to bude prebiehať, lebo keby niekto chcel, aby som ukázala ako to robím ja, tak sa mi budú triasť ruky, nohy všetko 😀. Veď moju prvú tortu som urobila tento rok vo februári, takže moje skúsenosti sú veľmi chabé. Čakala som kedy bude nejaké takéto stretnutie tu nablízku a teraz sa naskytla príležitosť, tak to vyskúšam. Snáď to prežijem 😀

lucula73
26. júl 2011

@lamps neboj,nikto od teba nebude nič chcieť,nemusíš nič robiť,len sa pozerať 😀 .aj ja idem na to stretko 🙂