Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
24. apr 2009

naaaaaaaadherna.....a tie ruzicky, fakt kraaaaasna 😅 😵

cessy
24. apr 2009

ozaj dievcata dosla mi hmota K2, ak sa ta z cukrikov nepodari, tak bude z tejto...
mozem ju skladovat v chladnicke??
som velmi zvedava aku to ma chut..lebo teraz to ochutnavam 😕 ...len som nachladnuta tak necitim ziadnu chut 😒

jasumat
24. apr 2009

Aj ja mám K2 v chladničke, budem robiť malej tortu na 1. sv. prijímanie. Mne sa veľmi osvedčila, a dobre sa s ňou robí🙂)

cessy
25. apr 2009

dievcata...torta je hotova, no poviem vam nic moc... ☹ ☹ ☹

cessy
25. apr 2009

odfotim a potom dam foto, alebo asi radsej ani nie... 😖 😖 😖

alionuska
25. apr 2009

Ale Cessy,preco nie...daj to sem uz aj. 😀 Ja osobne sa na to dost tesim,ako sa ti to podarilo...

mimikyky
25. apr 2009

Alionuska, nááádherná tortička 😉

Cessy, odfoť 😉

ja som to včera pokašľala, fotenie torty som odkladala, až som zdrhala z domu ju darovať,aby ma malý nevidel odchádzať, a zabudla som ju odfotiť, tak ma to dosť naštvalo 😠 😠 😠

alionuska
25. apr 2009

Mimikyky,to je skoda...inak pozerala som tvoj album a normalne neverim vlastnym ociam,akou zmenou si presla...to sa ti ako poadrilo,tak si upravit postavu? Asi len cvicenim to nebude,ze? Urcite si zmenila aj cely jedalnicek,ze?? 🙂

mimikyky
25. apr 2009

Alionuska, mňa to normálne zobralo,že som ju nakoniec zabudla odfotiť, robila som s dcérou,s Miškou, a skúšali sme ten mramorový poťah........nevyšiel úplne,ale náznak tam bol 😀

Ďakujem 😉 to sú už staré foto, teraz súťažím znova, tak makám, a makám na sebe 🙂
Nebolo to len cvičením, aj úpravou stravy samozrejme, a teraz som okrem domáceho cvičenia pridala aj posilňovňu, aspoň občas z domu vypadnem 😀

cessy
25. apr 2009

uz som sa sem konecne dostala....uz je aj odfotena....tak ju idem hodit do albumu...moment 😉

cessy
25. apr 2009

😕 no??? 😕
uz je tam

cessy
25. apr 2009

nic sa mi na nej nedarilo 😒

cessy
25. apr 2009

korpus som piekla vyse hodinu, potahovacia hmota sa mi spravila na nic.. 😠 , neaka bola divna, taka moc cukrova a to som tam dala asi 500g cukru, zle sa mi s nou robilo 😠

zdenallicka
25. apr 2009

cessy, PARAAAADAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

zdenallicka
25. apr 2009

Je to aj s bobkama... 😀 😀 😀

cessy
25. apr 2009

zdenallicka ano...ale dala som ich tam len par, este ju muz nevidel, ze ak by sa mu to tam nepacilo, tak ich dam prec, alebo este prisypem 😀 😀 😀

cessy
25. apr 2009

myslis ze moze byt??lebo som z nej taka znechutena 😒

zdenallicka
25. apr 2009

Muze to byt, jasna paka, kocko...🙂 Jsem nadsena a vubec se nebojim udelat Martinovi podobny...😉

zdenallicka
25. apr 2009

Delalas potahovaci hmotu z marshmallows?

cessy
25. apr 2009

ano z marshmallows....ale v chladnicke mam aj K2, chcela som ju pouzit, ze ked sa mi tato nepodari, ale nakoniec mi bolo luto tuto z cukrikov vyhodiť

zdenallicka
25. apr 2009

Mne se s ni nepracovalo minule dobre.. Mam ji v mrazaku... Asi je tam moc cukru.. Kroupe to mezi zuby a je to hrozne moc sladke a okamzite tvrde... ☹

zdenallicka
25. apr 2009

Delala jsem to podle alionusky, ale 750g cukru mi prijde moc...

cessy
25. apr 2009

no ja mam asi iny recept, tam trebalo dat okolo 450g, prvy krat som to tak dala a stacilo to...trosku to lepilo, ale dalo sa s tym robit.
inak teraz som zabudla preosiat cukor, tak preto je to asi take divne..aj mne tento "Kroupe pod zubami" 😖 . minule sa mi super podaril....a to bolo prvy krat...

cessy
25. apr 2009

myslis ze tie bobky mam dat prec?? 😕

zdenallicka
25. apr 2009

Asi bych je tam nechala, ale pockej na manzela, on ti poradi lip..🙂

cessy
25. apr 2009

no aj mne sa to tam paci.
a vsimla si si aj tu mys co prechadza cez tortu??

mimikyky
25. apr 2009

cessy, torta je špicová!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cessy
25. apr 2009

mimikyky dakujem, ale keby si ju videla z blizka....... ☹

alionuska
25. apr 2009

Cessy -torta je kraaasna.Mysky su podarene a tie bobceky tam kludne nechaj...je to napadite a vtipne... 😀 😀

Zdenallicka,ten recept je dobry na 100% a ja vzdy pridavam 750g cukru,no pozor!!!Strasne zalezi aj na cukre,aky pouzijes..Najlepsi je povazsky praskovy.Aj mne sa uz stalo,ze ked som dala cukor z lidlu taky zlty,tak som tu hmotu mala taku cukrovejsiu ako inokedy...a este aj UNI cukor je zly...tak ten je uplne na nic! 😝 😝

cessy
25. apr 2009

ali dakujem...
ja som mala prask. cukot v takom papierovom vrecku, ze s obsahom protihrudkujucich latok a ten bol tiez na nic... 😒 , ten povazsky som dala minule a bolo to ok 😉