Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
31. júl 2011

no tak už som srdiečko dokončila...ten nápis sa mi nepáči, prerobím ho, mala som to urobené predom lebo torta mala byť biela s takou fialovou ale nejako sme sa rozhodli potiahnuť čokoládou, lebo tú hmotu nikto u nás neje....

zdenallicka
31. júl 2011

@dadka212 POdle čeho děláš růže? Máš je moc hezké..🙂 A nápis se mi líbí..🙂

lusil2005
31. júl 2011

@dadka212 je to kraaaaasne!!! ja sa tej cokolady akosi bojim 🤐 strasne sa mi pacia cokoladove torticky, ale netrufam si na ne. a tiez sa mi ten napis paci, cela je nadherna!

dadka212
31. júl 2011

@zdenallicka ďakujem, robím ich podla tohto teda snažím sa http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/f...

nápis som prerobila, teraz sa mi to páči viac 🙂

vejinka
31. júl 2011

@dadka212 krasne len mi to troska spliva z tou tortou ta decka.ale inak je to nadhera 😉

lusil2005
31. júl 2011

@dadka212 je to take jemnejsie bez toho ruzoveho. fakt je nadherna!!!!!!!! nechapem ako to mozes tak krasne poliat tou cokoladou...

dadka212
31. júl 2011

@lusil2005 ďakujem, tiež som sa bála, ale skúsila som teraz pre maminu, keby sa nepodarila, tak žiadna tragédia, ale je to super, robí sa s tým skoro rovnako ako s hmotou 😉 len sa mi viac lepila do vypichovačiek, asi som to mala troška namazať olejom, nabudúce budem múdrejšia 🙂

dadka212
31. júl 2011

@lusil2005 to nie je poliate 😉 to je čokoládová plastelína - rozpustená čokoláda+kukuričný sirup 😵

dadka212
31. júl 2011

@vejinka hej, splýva, ale to preto, lebo je to celé čokoládové a bielu sa mi nechcelo vyrábať 😅

vejinka
31. júl 2011

@dadka212 uf riadna babracka s tymi ruzami ale stoja za to

lusil2005
31. júl 2011

@dadka212 jaaaj to je cokoplastelina? no vyzera to super!!! musim ju uz niekedy vyskusat 😅

zdenallicka
31. júl 2011

@dadka212 Díky..🙂

vejinka
31. júl 2011

ja idem v pondelok objednavat nejake farby a hmotu len teraz neviem z akeho e-shoppu kedze ich tak vela a cenovo netusim ktore sa oplatia.potrebujem ciernu siva sa spravi ako? Len trolinka ciernej?

mrka2
31. júl 2011

@dm1 perfektne torty! 😲 no a ta babka nema chybu,chuderka 😀

jerryjanka
31. júl 2011

babulky poradte ako z vykrajovačiek na pismenka dostať tie pismenka tak aby sa nepoškodili vôbec mi to nejde ☹

ikula2
31. júl 2011

@reruna priznam sa ze som vela surfovala a chcela som ten vzor zebra, ale mam to z youtube a teraz neviem ci @anibas ci @dm1 robila jednoposchodovu taku zebru a naramne sa mi to pacilo

Dala som si dnes kupit mascarpone ale zial v Bille nemali 😔 tak rozmysla ze ho idem vyrobit, prosim vas uz ste niektora skusali ten domaci mascarpone?

ikula2
31. júl 2011

@jerryjanka daj si foliu pod aj na pismenko a potlac krasne ti vyjde a nezabudni velmi natenko vyvalkat 😉

ikula2
31. júl 2011

@reruna odkial si? My mame rodinu v CR v Brne Adamove ak byvas blizko tak by som ti poslala, maju prist o tyzden. Myslim to pyre 😉

zdenallicka
31. júl 2011

@ikula2 J8 si koupím dva velké půlkilové Selské jogurty a jednu velkou zakysanou smetanu (400g), smíchám v míse, dám do pleny a zavěsím na dva tři dny do lednice nad misku.. Občas zatočím, aby se syrovátka vyždímala v co největším množství..🙂 A je to.. 🙂 Chutná to jako Lučina, Gervais nebo Mascarpone..🙂

dm1
31. júl 2011

@ikula2 bola to @anibas 😉

ikula2
31. júl 2011

@dadka212 tie tvoje ruze su 😵 😵 😵 mne sa take vobec nepodarili, ale su nadherne podla mojich predstav a prosim ta ta coko plastelina aka cokolada to ma byt? Je to jedno? Mozes mi napisat aj pomer?
@dm1 noooo mne sa naj naj paci ta madagaskar a ta tvoja voooda je bohovska

lussy23
31. júl 2011

@dadka212 @mizulienka @dm1 - krásne dielka baby =) @ikula2 - krásne @lusil2005 - krásnučká je. nemáte recept? @gabika11 - krásne torty @katy1979 - krásnučká Kitty @daducha . nádhera @katulkaaaaaa - zaujimavá a pekná torta @mizulienka - krásna torta

jakelina
31. júl 2011

@dadka212 srdíčko je fakt krásné. Taková jednoduchá, krásná dorta. 😉

luci79
31. júl 2011

ahojte baby,
sem-tam si Vas precitam...chodim naberat inspiracie 😀
chcem sa Vas opytat...robite niektora 'spodky' pomocou extrudera? ako sa vam s tym pracuje? Pretoze ja to po 'vykruteni' z extrudera mam take nepekne...nie je to taka ucelena hmota, ale skor mi pride ako by sa to malo potrhat.... 😒 dam detail ako mi to vyslo tentokrat 😒 😠
viete mi poradit co s tym?

katy1979
31. júl 2011

co je to extruder?

katy1979
31. júl 2011

@jerryjanka ty si ako ja tiez sa s tym trapim aj ked to robim cez sacok bez sacku ja som uz asi debil. co som robila teraz cisla tak som ich vysypala solamylom otlacila, vybrala a nechala uschnut na stole a potom ostrym nozikom vyrezala.

jakelina
31. júl 2011

@luci79 já s ním nedělám, ale viděla jsem jak jedna paní z toho vytlačovala vlásky na figurky a šlo jí to dobře. Asi hodně záleží jakou máš hmotu.

katy1979
31. júl 2011

@luci79 aha uz viem co to je. mozno skusit inu hmotu. predpokladam ze musi byt dobre vypracovana a hodne makka.

luci79
31. júl 2011

@jakelina, @katy1979 pouzivam WI...neviem ci mam pridat nejaku ceru alebo nieco...aby bola mastnejsia a este poddajnejsia....? 😕