Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
2. aug 2011

@reruna no to je teraz ale na zaciatku som tiez vela kupila naraz a v poslednej dobe mam pocit ze len na pomocky peciem 😝 . Ale neva aj ked hundrem ze sa mi nechce bavi ma to a ňani si neviem predstavit tyzden bez pecenia veru 😉

vejinka
2. aug 2011

idem spat ved uz ani nevidim.lezim v posteli pri detoch a stukam do mobilu aj prsty uz bolia.bru noc kocky

katy1979
2. aug 2011

@lusil2005 no neviem ci este si tu ci uz nie ale vyzera ze dlho pokope nebudes. toho tomasa hold upecies az po.

@katulkaaaaaa niekde som videla navod na tu kabulku ci skor trik na tie pismenka. len si musim spomenut ze kde

dm1
2. aug 2011

@katulkaaaaaa dole na tejto stranke mas navod na tu kabelku aj na tie pismenka http://liraone.livejournal.com/9563.html

lusil2005
2. aug 2011

@dm1 no jasneeeee!!! peciatky z tej moosgumy ci jak sa to vola. aj ja som takto robila peciatky z toho.

katy1979
2. aug 2011

ja neviem ale vsetky prechy co som zarobila su zazracne fuc. vsak vzdy na nove ingrediencie a vzdy nieco chyba. a baliky si chodim radsej preberat ja.

a vcera som odmietla objednavku na vikend a dnes mi volali dalsi ale ze malu na nedelu a shreka. takze ma caka shrek tento tyzden . snad z toho neozeleniem ja

@lusil2005 byvas v ruzinove pri tom krpatom tescu? vies co ani do nemocnice nechod vsak nech porodnik odbehne k tebe vsak to ma kusok

dm1
2. aug 2011

@katy1979 jasne dobry napad mas a @lusil2005 mu pocas porodu aj tortu stihne isto spravit medzi kontrakciami 😀

lucula73
2. aug 2011

ahojte šikulky 🙂
aj keď neprispievam,čítam vás stále a lajky dávam,dlho som nič nepiekla,ale dnes mi zimomriavky nabehli,mám piecť prvú tortu mimo rodiny na zákazku 😕 a neviem akú....pre chlapa na narodeniny,je jej úplne jedno čo to bude,mlen plnku a korpus sme sa dohodli.............neviete mi niečo poradiť pre 50 ročného chlapa?prosím prosím 🙂
už mi je teraz čudne 😀

zdenallicka
2. aug 2011

@lusil2005 Dávám salám, šunku a sýr..🙂

broucek2
2. aug 2011

@vejinka je to máslo s cukrem a pudingem, salkem nebo jinou kaší

katy1979
2. aug 2011

@lucula73 vies aspon nejaku jeho zalubu alebo co robi?

lucula73
2. aug 2011

@katy1979 práveže nič,ale skúsim zajtra zistiť ceez jednu známu,čo ho pozná............som sa pýtala tej baby ako má vyzerať,že jej to je jedno.........ale mne nie 😝

katy1979
2. aug 2011

@lucula73 toto nemam rada ak chcu tortu nech povedia aspon priblizne co. keby nepovedali mne tak asi urobim nejaky obdlznik s velkou 50a kvetmi

dm1
2. aug 2011

@lucula73 jj treba zalubu bud pivo, alebo vino v krabici ak pije, futbal, kozy 😅 alebo nieco take. Ak sa neda na zalubu spravit ze nic take nema tak nieco neutralne bud darcekovu krabicu alebo knihu, alebo nieco s maslou a tak

ja teraz robim okruhlu na 50-tku a maju tam byt cinky lebo ma posilnovnu som to chcela spravit biele hore 2 velke cinky a okolo len nejaky lem do bledomodra a kdesi na boku na zjemnenie predsa je to zivotne jubilejum len bielu laliu a par bledomodrych kvietkov malych aleob nieco take + tmave listy. Co vy nato moze to byt???

lucula73
2. aug 2011

@katy1979
@dm1 ano,nepovie čo a ja sa možem zblázniť 😝
Skúsim zajtra doplniť info,sná´d sa niečo dozviem 🙂 .nie som si istá ani,či to má okrúhle alebo len tak na narodky ...len z videnia viem že može mať tak okolo 50.To je totiž magistra z lekárne,nedalo sa cez okienko moc kecať,toto boli také prvé info,ale už mám toho plnú hlavu 🙂
A ďakujem zatiaľ 😉

lucula73
2. aug 2011

@dm1 tá darčeková krabica ma napadla ako prvá,mám aj valček na poťah,navrch spraviť mašlu,to by stačilo pre chlapa nie?,juj baby,ja vás obdivujem,také nervy kvoli jednej torte 😝 😀

alicc
2. aug 2011

ahojte,
tak tu je ta moja torta pre maminu tetu na 80-tku

estherka73
2. aug 2011

Pridávam našu narodeninovú 🙂

estherka73
2. aug 2011

A ešte niečo detailnejšie

estherka73
2. aug 2011

A z Mišenkoveho 1.sv. prijímania🙂

estherka73
2. aug 2011
lusil2005
2. aug 2011

No baby, neviem neviem ci sa k tomu pivu dostanem... 🤐 od deviatej mi tvrdne brucho kazdych 20 minut... ale neskracuje sa to, ani ma nic neboli... tak mozno to este prejde 😅 keby sa tak dalo spat 😒

vejinka
3. aug 2011

@lucula73 urob mu flasu v otvorenej krabici 😉

vejinka
3. aug 2011

@lusil2005 ak sa ti uz spat neda tak chod.si druhorodicka neriskuj ze porodis pri tomasovi alebo pive. Jedine porodnik sa moze volat Tomas a pivo si da po sluzbe.inak ja som mala prvy cr a druhy porod bol velmi rychly.takze sup sup nech si tam .tesime na spravy z nemocky.drzat my vsetky palce 😀

mizulienka
3. aug 2011

@lusil2005 ked som vcera vypinala notebook myslela som na teba, ze dnes to uz asi pride, taky silny pocit som mala, tak ak ano, drzte sa, no mozno uz mas aj potom 🙂
tesime sa na spravy od teba 😉

mizulienka
3. aug 2011

@lucula73 ja mam ulozene take nieco, ze pre chlapa 🙂

http://www.tortyodmamy.sk/narodeninove/mramorov...

mrka2
3. aug 2011

@jakelina no neviem,mozno v konzerve? ja vobec netusim ako to u vas chodi... 😀 ale raz som kdesi citala na nete,ze jedna Ceska pisala,ze kupila gastanove pyre v Tescu. tak neviem... u nas ho maju urcite v Tescu a aj v Lidli. ja som kupila u nas v nasom mestecku v jednom malom obchodiku 🙂

mrka2
3. aug 2011

@lusil2005 drzim palce,nech je to sup sup za tebou a nemysli teraz na torty,ale tes sa na svoje babatko! 😀 ty si pripad ... 😀 😉

katulkaaaaaa
3. aug 2011

dakujem za rady,mam ulozene,ale musela som zrusit tu objednavku nestiham ani keby co bolo 😖 stalo sa mi to prvy krat,taky cudni pocit to je 😒 dnes pridu kamosky robila som pre nich mysky

katulkaaaaaa
3. aug 2011

@mrka2 ahoj si ma inspirovala s tortou aj ked ta moja sa ani podobat nejde na tvoju....farba onicom 😠